User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW 1.16D Motora SU Çekti Nasıl Bir Yol İzlemem Gerekiyor ?

Tekos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW 1.16D Motora SU Çekti Nasıl Bir Yol İzlemem Gerekiyor ?

Merhaba Arkadaşlar, Hiç bilmediğim bir konuda yardıma çok ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

2016 model Bmw 1.16 dizel otom. Vites bir aracım var tramer kaydı hiç yok borusan-otomol servis bakımlı 100.000 km de. 2 Gün önce izmir de olan yoğun yağışta seyir halindeyken aracın alt tamponuna değecek kadar olan 20-30 mt uzunlugunda bir su birikintisine girmek zorunda kaldım. Araç stop etti , biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırtırdım marş bastım çalışırmış gibi oldu ama gene çalışmadı. 4,5 saat ayaklarım ve üstüm ıslak halde çekici bekledim. O sure zarfında bir kaç defa daha çalıştırmaya çalıştım ama olmadı. En son şarj motoru arızası gibi arızalar verdi. Araçlar boğulurmuş gibi oldu ama çalışmadı. Aracı Bmw-Otomol servisine çektirdim. Aracın hava filtesi vıcık vıcık su almış. Araç içeriye su almadı ama kapıyı açtıgım zaman su kapı ile aynı hizadaydı. Yarın araca eksper gelecek sandık motor gelmesi gerekiyormuş otomol oyle soyledi ve fiyatı 120.000 tl civarıymış. Kasko şirketi sandık motoru takın diyebilirmiş aracı perte çıkarmayabilirmiş. Aracın şu an Sigorta Birliğindeki değeri 263.000 tl gözüküyor. Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor ? Bana bir yol gösterirmisiniz ? Sağlığımıza geleceğine mala gelsin canımız sagolsun ama içim yandı ben bu araca severek biniyordum. Allah cümlemize saglık versin.
    Teşekkür ederim.
    Konu Tekos tarafından (04-02-2021 Saat 04:27 ) değiştirilmiştir.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor rakami kasko değerinin yarisindan asagi oldugu icin kasko firmasinin motor degisikligi vermesini beklerim. Ama rakam yuzde elliye yakin olduğu için sizin tercihinizde onemli. Bu tarz durumlarda arac sahibi ne tarafa bastirirsa istedigini alabiliyor. Ben perte cikarmaktan yana olurdum.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, cana gelmesin

Araç pert olmazsa da hiç canınızı sıkmayın, 100.000 km'deki motorunuz üstelik sandık motorla yenilenmiş olacak, yani kısaca her ihtimalde kazançlısınız.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun..
    hasar bedeli kasko bedelinin %50 si olursa pert olur olmazsa da pert olmaz gibi veriler doğru değil. %10 hasar ile araç pert olur %70 ile pert olmayabilir.
    Bu konuda hasarın bedeli değil aracın sovtajı belirleyici olur.. yani hasarlı olarak satım bedeli.
    kısaca örneklersek;
    263.000 tl araç bedeli
    120.000 tl hasar bedeli
    143.000 tl fark var...
    sovtaj 150.000 gelir ise kaskonun size ödeyeceği bedel 7000TL düşer araç pert olur
    sovtaj 140.000 gelir ise kaskonun size ödeyeceği bedel 3000TL artar araç onarılır..

illa pert istiyorsanız ve şirket pert olmasına yanaşmıyorsa siz rayiç bedelden indirim yapmalısınız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun, tüm bmw lerin emişi altta olduğu için su birikintilerinde direk motor gidiyor maalesef. Pert olmasa da sıfır motorunuz olcak.

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    120 bin kayıtlı araba büyük sıkıntı. pert etmek için elinizden ne geliyorsa yapın.
    .

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pert için bastırın bence.
    Benzer bir sebepten sandık motor değişimi yapılmış Polo'muz var, satmaya çalışıyoruz ve süreç sancılı.
    Geçmiş olsun.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Arkadaşlar , geçmiş olsun dilekleriniz için sagolun. Pert için bastırıyorum bugun eksper gelmiş konuştum ama net bir yanıt alamadım. Yarın konuşalım dediler bana. Evet izmirli arkadasımın dediği gibi araç motoru yenilenecek ama km sıfırlanmıyor ve turbo-v kasnagı vs. değişmiyormuş. O yuzden gene buyuk zarar yaşayacağım. Aracı tekrar kasko yaptırırken fiyatlar farklı çıkacak ve aracı satarken buyuk zarar etmem demek bu.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tekos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar , geçmiş olsun dilekleriniz için sagolun. Pert için bastırıyorum bugun eksper gelmiş konuştum ama net bir yanıt alamadım. Yarın konuşalım dediler bana. Evet izmirli arkadasımın dediği gibi araç motoru yenilenecek ama km sıfırlanmıyor ve turbo-v kasnagı vs. değişmiyormuş. O yuzden gene buyuk zarar yaşayacağım. Aracı tekrar kasko yaptırırken fiyatlar farklı çıkacak ve aracı satarken buyuk zarar etmem demek bu.
    o zaman zararın bir kısmını göze alıp aracınızın rayiç bedeli üstünden iskonto yapmanız gerekir .. eğer aracınıza onarım kararı çıkar ise sigorta şirketiniz ile böyle bir pazarlığa girebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman zararın bir kısmını göze alıp aracınızın rayiç bedeli üstünden iskonto yapmanız gerekir .. eğer aracınıza onarım kararı çıkar ise sigorta şirketiniz ile böyle bir pazarlığa girebilirsiniz.
    Teşekkür ederim. Bu bilgi iyi oldu , bakalım ne sonuc çıkacak bilgileri burada paylaşırım.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, su seviyesi az olsa bile gaza basınca araç su seviyesini bayağı yukarı taşıyor. Bir kez evimin önünde sel olmuştu üniversite okurken, herkes yavaş yavaş geçiyordu ama bir tane clio çok hızlı girdi ve ön logosuna kadar suyu kaldırdı resmen tampon, zaten stop edip kaldı arabası.

Neyse bence kaskonun pert etmesi daha mantıklı olacaktır. Yani ben kasko olsam pert ederim. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama;

-Serviste 120.000tl fiyat çıksa sigorta şirketinin zararı 120.000tl
    -Aracı pert etse, size vereceği fiyat 260.000tl, ve sadece motoru zarar görmüş bir aracı sigorta şirketi 160-170.000tl lere satacaktır. Böylelikle zararı 100.000tl civarlarında olur. Hatta benim şahsi fikrim, kol falan eğeceğini düşünmüyorum bloğun içindeki su oradan alırsa motor çalışacaktırda.
    -İhalede hemen gidebilir çünkü kaza boya değişen yok, pertciler de maksimum 15.000tl'ye motoru toplar ve 210.000tl'den ilana çıkar servis abartması ...vs diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, su seviyesi az olsa bile gaza basınca araç su seviyesini bayağı yukarı taşıyor. Bir kez evimin önünde sel olmuştu üniversite okurken, herkes yavaş yavaş geçiyordu ama bir tane clio çok hızlı girdi ve ön logosuna kadar suyu kaldırdı resmen tampon, zaten stop edip kaldı arabası.

Neyse bence kaskonun pert etmesi daha mantıklı olacaktır. Yani ben kasko olsam pert ederim. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama;

-Serviste 120.000tl fiyat çıksa sigorta şirketinin zararı 120.000tl
    -Aracı pert etse, size vereceği fiyat 260.000tl, ve sadece motoru zarar görmüş bir aracı sigorta şirketi 160-170.000tl lere satacaktır. Böylelikle zararı 100.000tl civarlarında olur. Hatta benim şahsi fikrim, kol falan eğeceğini düşünmüyorum bloğun içindeki su oradan alırsa motor çalışacaktırda.
    -İhalede hemen gidebilir çünkü kaza boya değişen yok, pertciler de maksimum 15.000tl'ye motoru toplar ve 210.000tl'den ilana çıkar servis abartması ...vs diye.
    Yukarıda bahsettiğiniz clio mavi renkte miydi ve muhtemelen gündoğdu okulunun karşı arasında mı oldu olay acaba. Konuyu böldüğüm için özür dilerim bu arada konu sahibi arkadaştan.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşanan felaket büyük çaplı olduğu için sigorta ne yapar bilmiyorum ama şuan sivrisinekten yağ çıkarmay çalıştıklarına eminim bu sebeple aracınıza pert vereceklerdir araçta eski hasar boya vs olmaması mühim. Pertten sonra aracınızı sigorta şirketinden geri alıp dışarda 10-15 e kapatabilirsiniz. Kol çıkarma vs gibi bloğu onarılamaz hale getiren durumlar olmadıysa.

Yerinizde olsam servisle, üstüne sağlam bi motor ustasıyla şimdiden içli dışlı olurdum.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun,neden okadar suda sorun yaşandı anlamadım cai vs yok değilmi araçta orjinalmi
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun,neden okadar suda sorun yaşandı anlamadım cai vs yok değilmi araçta orjinalmi
    araçların kaputuna kadar su geldi durduğu yerde bile, gayet normal hareket halindeki durum.

büyük geçmiş olsun, ben kapıdan kımıldatmadım o gün arabayı
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaputa gerek yok, bmw intake girişleri tamponun orada olduğu için çekmesi zor değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaputa gerek yok, bmw intake girişleri tamponun orada olduğu için çekmesi zor değil
    + giulietta nın filtresi de sağ sis farının arkasında kalıyor direk olarak, ben de o yüzden kımıldatmadım olduğu yerden ki birikim olmadı.

umarım istediğiniz yönde durum ilerliyordur ve o yönde sonlanır
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + giulietta nın filtresi de sağ sis farının arkasında kalıyor direk olarak, ben de o yüzden kımıldatmadım olduğu yerden ki birikim olmadı.

umarım istediğiniz yönde durum ilerliyordur ve o yönde sonlanır
    Teşekkürler, yalnız şehir ve araba tutuyor ama konu sahibi ben değilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, yalnız şehir ve araba tutuyor ama konu sahibi ben değilim
    Allah korusun diyelim başa bir daha bakmadım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler