User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Jetta 2012 tdi dsg kullanan var mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jetta 2012 tdi dsg kullanan var mi ?

herkese selamlar, 2012 tdi dsg jetta aracım var. aracın bendeki 4.yılı, son 6 ayda mekatronik arıza vermeye başladı. ilk önce kartını dışarıda bir serviste değiştirdim. yaklaşık 5 bin liram gitti, sorun tekrarlayınca şu an yetkili serviste yapılıyor. km 150binde. satmak istemiyorum şu ortamda araçlar bu kadar yükselmişken başka araç almak istemiyorum. ne dersiniz yetkili serviste bakımlarını yaptırırsam 250-300bin kmye kadar kullanabilir miyim sizce ???

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı adanalı01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar, 2012 tdi dsg jetta aracım var. aracın bendeki 4.yılı, son 6 ayda mekatronik arıza vermeye başladı. ilk önce kartını dışarıda bir serviste değiştirdim. yaklaşık 5 bin liram gitti, sorun tekrarlayınca şu an yetkili serviste yapılıyor. km 150binde. satmak istemiyorum şu ortamda araçlar bu kadar yükselmişken başka araç almak istemiyorum. ne dersiniz yetkili serviste bakımlarını yaptırırsam 250-300bin kmye kadar kullanabilir miyim sizce ???
    öncelikle merhaba

yetkili servis'de işlemleri yaptırmanız çok iyi olmuş.sonrasında bir arıza durumunda yada parçanın arızasında servis iş takibi daha hızlı olur.

bahsettiğiniz km aslında hangi şehirde nasıl kullandığınıza bağlı.

örnek olarak 100.000km'de istanbul trafiğinde gezen bir aracın yorulması ile 100.000km adanadaki aracın yorulması bence aynı değil.

örnek olarak istanbulda biz iş çıkış saatinde 1.5 saate yakın trafikde kalıyoruz.dur kalk dur kalk trafik'de bu km debriyajın dayanması büyük başarı.

mekatronik değişimi yapılırken şanzuman yağınında değişmesi isteyib.bildiğim kadarıyla kart değişirken yağ'da değişiyor.

aracı kullanırken sıkışık trafik'de manuel mod (1vites)'de kullanın yol açılınca D moduna alırsınız.

bu aracın üstündeki parça 2011 yılında üretilmiş.siz şimdi yeni bir kart alıcaksınız revizyon geçirmiş yenilenmiş hataları giderilmiş.

özetle bence çok sorun yaşamazsınız.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler