User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: A3 Karter Çatladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A3 Karter Çatladı

İyi geceler. Geçen hafta yolun ortasında duran buz kütlesini son anda fark ettim ve arabada yayda olduğu için altıma aldım ve karter çatladı. Muhtemelen yay olmasa yine altı değecekti. Arabayı servise çektik ve karter tamir edildi. Hızım 30-40 tı en fazla. Aliminyum karter sanırım hem ondan, hem plastik karter muhafaza, hemde havanın eksi derece olması çatlatmayı kaçınılmaz yaptı. Çatlak en alt kısımda kılcak. Acaba Yazın sıcak havada damlatma falan yapar mı? Karter yetkili servisin anlaşmalı olduğu bir yere gönderildi ve orada tamir gördü.
    Konu izmirlicem tarafından (31-01-2022 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karter tamir ettiren yetkili serviste ilk defa duyuyorum.. ben olsam degisirim duzgun yan sanayisini takar gecerim orjinali cok pahaliysa. O Aliminyum lar zamak gibi birdey isininca catliyor vs..

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler. Geçen hafta yolun ortasında duran buz kütlesini son anda fark ettim ve arabada yayda olduğu için altıma aldım ve karter çatladı. Muhtemelen yay olmasa yine altı değecekti. Arabayı servise çektik ve karter tamir edildi. Hızım 30-40 tı en fazla. Aliminyum karter sanırım hem ondan, hem plastik karter muhafaza, hemde havanın eksi derece olması çatlatmayı kaçınılmaz yaptı. Çatlak en alt kısımda kılcak. Acaba Yazın sıcak havada damlatma falan yapar mı? Karter yetkili servisin anlaşmalı olduğu bir yere gönderildi ve orada tamir gördü.
    Servisin mi anlaşmalı yeri kaskonun mu anlaşmalı yeri ?
    Tamirli alüminyum hayatına kaldığı yerden devam edebilir sıkmayın canınızı .. bununla geçmiş olsun..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun en korktuğum şeylerden biri geniş yerlerde sorun değilde dar sokakta izlerden kaçmak zor oluyor. Kaynaklı yerin damlatma falan yapacağını sanmıyorum ama bir daha darbe alırsa çok daha hassas olacağı kesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce yan sanayi karter alacağımı ve aracı servisten çekeceğimi söyledim sanayiye. Onlarda bizim contalarımız daha sağlam en azından araç burada kalsın dedi. Bende arabayı çekme taraftarı olunca bizim çalıştığımız bir yer var birazdan yolda geliyomuş onlara veririz dediler arabanında aynı gün teslim edilmesi işime geldi işin açığı. Cebimden yaptırdım hasarsızlık düşmesin diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun en korktuğum şeylerden biri geniş yerlerde sorun değilde dar sokakta izlerden kaçmak zor oluyor. Kaynaklı yerin damlatma falan yapacağını sanmıyorum ama bir daha darbe alırsa çok daha hassas olacağı kesin
    Evet o sıkıntı malesef olacak. Bu yüzden sac karter muhafaza sipariş ettim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet o sıkıntı malesef olacak. Bu yüzden sac karter muhafaza sipariş ettim
    Parça kodu nedir? Bir de ne kadara sipariş ettiniz?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parça kodu nedir? Bir de ne kadara sipariş ettiniz?

AUDİ A3 2014-2019 METAL KARTER MUHAFAZA KORUMA SACI Fiyatları ve Ozellikleri

Arka kısımda 3 deliğin olduğu yer bir tık uzun kaldı ön tarafından akıllı vida ile delip takacağım. Fena değil sağlamlığı ama bir demir gibi falanda değil. Bunla idare edip bir süre sonra demir yaptıracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhafazayı bugün taktık. Önden traşlamak zorunda kaldık arka yuvaları bozmamak için. Sadece çukurlarla ses yapıyor biraz esnediği için. Onuda artık esneyen yerlere demir falan kaynatarak çözecez sanırım, yaza doğruda artık çelikten mi olur demirden mi el yapımı yaptıracağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler