User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 2012 otomatik Fluence Şanzıman Yağ seçimi

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2012 otomatik Fluence Şanzıman Yağ seçimi

Merhaba, daha önce hiç dizel otomatik bir araç sahibi olmadım. 2012 Fluence için önerebileceğiniz şanzıman yağ tavsiyesi almak istiyorum, bir kaç kişiden yanlış konulan yağ sonucu şanzıman sorunu çıkarttığına dair duyumlar aldım. Doğruluk payı olabilir mi , son olarak aracımın motor içini yıkatmak istiyorum. Dizel araç motor yıkamada herhangi bir problem yaratır mı ? Şimdiden teşekkürler.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı araca sahibim ben de.
    Şanzıman yağı değişimi konusunda ustalar birbiriyle çok çelişiyorlar. Bazıları değiştirmeyin hiç diyorlar, ki buna yetkili servis de dahil, bazıları kesinlikle değiştirin diyorlar.

Ben değiştirecek olsam tercih edeceğim tek yağ yetkili satıcıdan alacağım Motul DCTF olurdu. EDC şanzıman yağı olarak çıkıyor direkt.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzıman yağı değişimi konusunda ustalar birbiriyle çok çelişiyorlar. Bazıları değiştirmeyin hiç diyorlar, ki buna yetkili servis de dahil, bazıları kesinlikle değiştirin diyorlar.

Ben değiştirecek olsam tercih edeceğim tek yağ yetkili satıcıdan alacağım Motul DCTF olurdu. EDC şanzıman yağı olarak çıkıyor direkt.
    bende biraz araştırma yaptım ve söylediğiniz gibi ustalar bu konuda ikiye ayrılmış. Kimi asla diyor, kimi kesinlikle diyor. Değişim için gittiğim usta bile çelişkide kalıyor, şu an sanırım biraz bekleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba, sadece fikir vermek amaçlı paylaşıyorum. Motul 75 W 80 ile komple şanzıman yağını değiştim. Çok fazlada uzun yol yapmama rağmen herhangi bir problem yaşamadım , aksine araç rahatladı diyebilirim.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sadece fikir vermek amaçlı paylaşıyorum. Motul 75 W 80 ile komple şanzıman yağını değiştim. Çok fazlada uzun yol yapmama rağmen herhangi bir problem yaşamadım , aksine araç rahatladı diyebilirim.
    aracınızın km'si nedir? bende yetkili servisle her sene aynı tartışmayı yaşıyorum, değiştirmiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızın km'si nedir? bende yetkili servisle her sene aynı tartışmayı yaşıyorum, değiştirmiyorlar.
    287.000 km 'de yine de servisi dinleyin derim. Ben tamamen kendi fikrimi ve deneyimimi paylaştım. Hiç bir sorun yaşamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler