User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Seat Altea kapının içerden kilitlenmemesi problemi. Acil

metinbsv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seat Altea kapının içerden kilitlenmemesi problemi. Acil

Merhaba arkadaşlar, dikkat etmemiş olsak büyük güvenlik problemi çıkarabilecek bir sorunla karşı karşıyayım. Yardım lazım..
    Annemin gündelik olarak kullandığı Seat Altea XL aracını kullanıyordum. Sol arka kapıdan sürüş esnasında çık çık ses gelip duruyordu. Kontrol ettiğim zaman şöyle tuhaf bir problem var;
    Kapıları aracın kumandasından kilitlediğim zaman bütün kapılar olması gerektiği gibi kilitleniyor. Fakat aracın içindeki kapıları kilitleme butonuna basarak kilitlediğimde ya da araç 15 km hıza ulaşıp kendisi kilitlediğinde sol arka kapı kilitlenmiyor. Kapının kilit mekanizmasının bozuk olduğunu düşünmüştüm fakat kumandadan kilitleyince problem olmaması beni bu ihtimalden uzaklaştırdı. Yardımınız dokunursa çok sevinirim, aracı annem kullanıyor. Trafikte sol arka kapısı kilitlenmiyor araç çalışır vaziyetteyken kumanda ile kapıları kilitleyemediği için. Bu problem neden kaynaklıdır fikri olan herkesin fikrine açığım.
    Bahsettiğim sürekli olarak gelen çık çık sesi tahminimce kapının kilitli olmadığının farkında olması ve sürekli olarak kendini kilitlemeye çalışmasıyla alakalı sanırım. Anlamadığım şey kapıyı içeriden kilitlemek ile kumanda ile kilitlemek arasında mekanik olarak nasıl bir farklılık var? Nasıl olur da kumanda ile kilitlenen kapı içerideki butona basıldığı zaman bu şekilde bir takılma yapıyor?
    Şimdiden teşekkürler..
    Konu metinbsv tarafından (03-08-2022 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gizli özellik açan yerlerde 15km hıza ulaşınca kitleme olayını kapatıp açıyorlar onu kapatıp geri açtırmayı deneyebilirsin belki yazılımsal bir sıkındırı
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler