User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Tavsiye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tavsiye.

Arkadaşlar merhabalar.
    Bir kaç hususta tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2012 1.16i Sportline araç aldım yakın zamanda.Araca ekspertiz de bir kaç sorun tespiti yapıldı.Krank kasnağında çatlak ve turbo ile üst kapak civarında yağ kaçakları olduğu söylendi.Tanıdığım bir ustamıza aracı götürdüm fikrini almak için.Kendisi anlatıldığı kadar önemli bir sorun görmediğini bu araçlarda bu tarz durumların kronik olabileceğini ifade etti.

Krank benzinli araçta kolay kolay çatlamaz yada kırılmaz dedi ve kısa bir gözlem yaparak kasnakta sorun olmadığını söyledi.

Turbo içinde aciliyetli bir durum olmadığını istersem güzel bir yıkama yapıp önemli seviyede kaçak olup olmadığını gözlemleme yapabileceğimizi belirtti.

Ben her ihtimale karşın bu parçaların değişim yada onarımını geciktirmeden yapmak için hazırlık yapıyorum.Fakat fikrini aldığım ustamız BMW uzmanı diyemem bundan dolayı da markaya daha hakim bir yer tercih etmek istiyorum.Bu süreçte özel servis mi tercih etmeliyim yoksa yetkili servis mi bilemedim.

Kendimce izlemek istediğim yol turbo için Maslak turbo dan destek almak diğer eksikler içinde yetkili servise götürmek aracı.Şunu da belirtmek isterim ki bir süre sonra intercooler ve yağ soğutucu gibi ekleri yaparak yazılım ile aracı bir nebze hareketlendirmek istiyorum.Bundan dolayı da yetkili ile mi yada özel servis ile mi yola devam etmeliyim bilemiyorum.

Bu hususta önerilerinize ihtiyacım var.Şayet yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anadolu yakasındaysan merdıvenkoy mezarlıgın karsısında mustafa var.
    ama saydıkların kronik bilgin olsun
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krank üzerinde kronik olan çatlak nedir ya.. İlginç..

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krank üzerinde kronik olan çatlak nedir ya.. İlginç..
    Krank değilde krank kasnağından bahsediyor aslında

Benzinlide aynımı bilmiyorum benim n47 dizel krank kasnağınin içi kauçuk, yılların deformesiyle (2011 model aracımın orj kasnağı) geçenlerde yerinden koptu gitti v kayışı attı

Bi aklımızı aldı valla
    @AhmetUsta6161 , Ahmet abi ne tarafta yaşıyorsun? Ona göre özel servis önerebilirim.
    - Bize Her Yer TRABZON

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atak garaj volkan fenerbahce stadının orda.. stok yada proje aracı hepsinden anlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasındaysan merdıvenkoy mezarlıgın karsısında mustafa var.
    ama saydıkların kronik bilgin olsun
    Yanıt için teşekkürler öncelikle. Evet yağ kaçakları kronikmiş araştırdığım kadarı ile BMW ler de. Ufak ufak tüm eksiklerini gidermek ilk hedefim ve kısmet olursa da uzun yıllar sorunsuz binmek istiyorum aracıma.
    Konum olarak ta Avrupa yakasındayım Anadolu çok zorlar beni. Yine de çok teşekkürler geri dönüş için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krank değilde krank kasnağından bahsediyor aslında

Benzinlide aynımı bilmiyorum benim n47 dizel krank kasnağınin içi kauçuk, yılların deformesiyle (2011 model aracımın orj kasnağı) geçenlerde yerinden koptu gitti v kayışı attı

Bi aklımızı aldı valla
    @AhmetUsta6161 , Ahmet abi ne tarafta yaşıyorsun? Ona göre özel servis önerebilirim.
    Birkan geri dönüş için sana da teşekkür ediyorum. Dizeller de bu tarz sorunlar olabiliyor fakat benzinlide çok kolay karşılaşılan bir şey olmadığını söyledi usta. Fakat ekspertiz kasnak kırılır ederse motoru yer deyince ister istemez tedirgin oluyor insan.Turboda ki durum içinde kara tablo çizdi ekspertiz. Sosyal mecralardan ismini çokça duyduğum Maslak turbo aklıma geldi ilk etapta.

Fakat krank yada diğer mekanik kısımlar için BMW ye hakim bir yer daha isabetli olacak gibi. Askar da çıktı karşıma ancak yetkili gibi rakamlar çıkartıyorlar tarzında yorumlar okuyunca bir adım geri atmadım değil. Özel servis olacaksa önemli olan referanslı bir yer olması benim için. Yetkili mi diye sormamdaki maksat ise ***** sanayi de neler olduğunu az çok hepimiz biliyoruz acaba hiç riske girmesem mi dedim bir anda.
    Fakat bu forum da çok çok fazla tecrübeli ve bilgili bir ortam olduğu için danışmadan kafama göre hareket etmek te istemedim pek.

Bu arada kendim Beylikdüzün de yaşıyorum bu taraflarda bir tavsiye varsa tadından yenmez aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atak garaj volkan fenerbahce stadının orda.. stok yada proje aracı hepsinden anlar..
    Lokasyon bana epey uzak fakat firma ile ilgili küçük bir araştırma yaptım ve geri dönüşler gayet olumlu gibi. Kafamı karıştırmadı değil.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetUsta6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lokasyon bana epey uzak fakat firma ile ilgili küçük bir araştırma yaptım ve geri dönüşler gayet olumlu gibi. Kafamı karıştırmadı değil.
    Metrobüs Söğütlüçeşme istasyonunun dibinde sayılır Atak. O yüzden aslında bi kere arabayı bırakma ve sonra dönüşü işini trafiksiz saatlere ayarladıktan sonra arabasız gelip gitmek kolay gece geç saatlerde de açık görüyorum orayı bazen, esneklik sağlayabilirler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler