User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Audi S3 2016 2.0 TSİ P0089 Sorunsalı Hk. Destek Lütfen

34ace97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Audi S3 2016 2.0 TSİ P0089 Sorunsalı Hk. Destek Lütfen

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım cjx kodlu motora sahip 2.0 TSİ Audi S3 sadece aracımda Stage 1 apr yazılım var, Aracımda ciddi anlamda silkeleme ve gaz problemi ile karşılaştım hata kodları LPFP ve meşhur p0089 hatasını veriyordu.

Aracımda bu sorunu çözmek için maddi manevi çok vakit harcadım ama tam olarak çözemedim

Aracımda bu sorunu çözmek için sırası ıile yapılanlar şu şekildedir;

80 bin de bujiler değişti (0 241 245 673 bosch çift platinum) start stop da devreye girmiyordu hataya düşüyordu tüm sorunlar ortadan kalktı tam oldu derken 750km sonra daha şiddetli tekrarladı.

Bunun üzerine depo sökülerek komple temizlendi, düşük yakıt basınc pompası komple şamandıra ile bosch markası (0 580 200 392) ile değişti. Ne yazık ki yine çözülmedi.

Yüksek basınc pompasının hortumunu çıkardığımda siyah tortu geldiğini gördüm ve hortumu değiştirdim içerden deforme olmaya başlamış. Yeni hortumu takdığımda araçta hiç bir kesinti olmadığını tekleme veya silkeleme yapmadığına oldukça sevindim.

Sorunum bitti derken araçta tekleme veya silkeleme olmadığı halde hata kodu p0089 ve start stop arızası devam etti bunun üzerine benzin sistemini temizlemesi için würth benzin temizleyicisi kullandım. Araca yüklenmezsem hata kodu çıkmıyor start stop düzgün çalışıyordu. Ne zaman yüklensem araç hata verip start stop hata veriyor.

Yüksek basınc pompası tıkalı veya tam randıman vermediğini düşündüm ve onu da dün değiştirdim sorun yine ne yazık ki çözülmedi.

Akü 1.5 senelik ve tam olarak tekrar şarj ederek denedim verimli çalışıyor

OBD ile hatayı silip denemeler yaptım hata geri döndü

Aklımdaki şuan bujiler OEM değil ondan olabilir mi? Ya da bobinlerden dolayı bu hataları alan var mı araç 81 bin km'de

ek olarak Fuel rail pressure 119psi güzüküyor obd de bu biraz bana fazla geldi sorun sizce nereden olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    log aldınızmı hiç yakıt sistemini ? specified ve actual olarak lpfp ve hpfp ekstradan da fuel trims olarak log alırsanız aslında ordan birşeyler yakalanabilir
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    log aldınızmı hiç yakıt sistemini ? specified ve actual olarak lpfp ve hpfp ekstradan da fuel trims olarak log alırsanız aslında ordan birşeyler yakalanabilir
    Daha detaylı log almak için aracımı pazartesi log alabilecek bir servise bırakıcam. Umarım buradan bir seyler yakalayabiliriz desteğiniz için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu cevapsız kalsın istemedim silkeleme veya tekleme yapıyorsa yüksek basınc pompasına giden benzin hortumundan kesinlikle şüphelenin... ustalarla konuştuğumda bu durumun insanlar tarafından az bilinen bir durum olduğunu hortum içerden deforme olarak yüksek basınc pompasını tıkıyor yüksek maliyetlere neden olabiliyor. Düşük yakıt basınc pompası ve yüksek basıncı değiştirmeden hortumu kontrol etmenizi öneririm.

P0089 hatasını çözdük şuan sorun yok ama start-stop devre dışı kalarak sorun yaratıyor o2 sensöründen şüpheleniyorum yarın da onlara bakıcam kısmetse umarım bu sorundan da hızlıca kurtulurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet erken sevinmişim hata geri döndü sanırım çıkma aldığım yüksek basınç pompası sorunlu ya da kablolarda bir sıkıntı var. 2 ci pompayı sıfır alıp denemek epey maliyetli olacak hele ki arıza devam ederse düşünemiyorum halimi

Anadolu yakasında bu araçlardan anlayan log almak olsun, elinde yedek parçası olan doğru bir teşhis koyabilecek bir servis önerisi rica ediyorum sizden

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34ace97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet erken sevinmişim hata geri döndü sanırım çıkma aldığım yüksek basınç pompası sorunlu ya da kablolarda bir sıkıntı var. 2 ci pompayı sıfır alıp denemek epey maliyetli olacak hele ki arıza devam ederse düşünemiyorum halimi

Anadolu yakasında bu araçlardan anlayan log almak olsun, elinde yedek parçası olan doğru bir teşhis koyabilecek bir servis önerisi rica ediyorum sizden
    Kadosan Maproll Performance Okan Akbulut VAG grubundan iyi anlar. Cebini özelden gönderiyorum.

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tercihim aracı öncelikle geçici de olsa yazılımı iptal ettirip orjinal hali ile aracı test etmek ve arızanın/sorunun durumuna bakmak olurdu ve arızayı o şekilde çözmeye çalışırdım.

16471/P0087/000135 - Ross-Tech Wiki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadosan Maproll Performance Okan Akbulut VAG grubundan iyi anlar. Cebini özelden gönderiyorum.
    Teşekkürler ilginiz için özelden aldım Okan beyin numarasını

Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tercihim aracı öncelikle geçici de olsa yazılımı iptal ettirip orjinal hali ile aracı test etmek ve arızanın/sorunun durumuna bakmak olurdu ve arızayı o şekilde çözmeye çalışırdım.

16471/P0087/000135 - Ross-Tech Wiki
    Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw Gençler bostancı servisinde Mustafa çok yardımcı oldu ve sorun çok şükür çözüldü.

Yeni sıfır aldığım Düşük yakıt pompası arızalı veya yetersiz cıktı.

Eski pompamı yenisi takılırken ustada bırakmamıştım onu takınca sorunum çözüldü.

Aynı sorunu yaşayanlar için benzin hortumu içerden çürüyor makyajlı kasalarda şuan taktığımız revize edilmiş parça var katkı veya Methanol kullanıyorsanız bu hortuma dikkat etmenizi öneririm.

Destek olan herkese teşekkürler

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw Gençler bostancı servisinde Mustafa çok yardımcı oldu ve sorun çok şükür çözüldü.

Yeni sıfır aldığım Düşük yakıt pompası arızalı veya yetersiz cıktı.

Eski pompamı yenisi takılırken ustada bırakmamıştım onu takınca sorunum çözüldü.

Aynı sorunu yaşayanlar için benzin hortumu içerden çürüyor makyajlı kasalarda şuan taktığımız revize edilmiş parça var katkı veya Methanol kullanıyorsanız bu hortuma dikkat etmenizi öneririm.

Destek olan herkese teşekkürler
    geçmiş olsun, methanol mu ethanol mü?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sorunun çözülmesine sevindim.
    Bende 2016 S3 kullanıcısıyım, demekki daha büyük sorunlar çıkmadan benzin hortumumu değiştirmem lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Desteğin için ayrıca teşekkürler abi

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, methanol mu ethanol mü?
    Teşekkür ederim, yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun çözülmesine sevindim.
    Bende 2016 S3 kullanıcısıyım, demekki daha büyük sorunlar çıkmadan benzin hortumumu değiştirmem lazım.
    Daha önce Sarı octavia RS de aynı sorunu Özgür arkadaşımızın başına geldi aynı şekilde hortumdan dolayı sorun yaşadılar. Yüksek basınç hortumunu değiştirmeniz de kesinlikle fayda olacağını düşünüyorum.

http://www.techturkey.com/forum/gene..._bozuldu_.html

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Daha önce Sarı octavia RS de aynı sorunu Özgür arkadaşımızın başına geldi aynı şekilde hortumdan dolayı sorun yaşadılar. Yüksek basınç hortumunu değiştirmeniz de kesinlikle fayda olacağını düşünüyorum.

http://www.techturkey.com/forum/gene..._bozuldu_.html
    Bugün yetkili servisteydim (EREL)

Onlara bu konudan bahsettim ve bana hortumun değiştirmenin iyi olacağından bahsettiler. Hortumdan dolayı arza yapan araç çok geliyormuş.

Hortum Oem kodu: 06K133986EB

Netten baktım yüksek başınç pompasına bağlanıyormuş. Büyük ihtimalle sizin değiştiğiniz ile aynı hortum.

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Onlara bu konudan bahsettim ve bana hortumun değiştirmenin iyi olacağından bahsettiler. Hortumdan dolayı arza yapan araç çok geliyormuş.

Netten baktım yüksek başınç pompasına bağlanıyormuş. Büyük ihtimalle sizin değiştiğiniz ile aynı hortum.

Merhaba , yaşadığınız sorunun çok benzerini yaşadım kısa süre önce 1.4 tsi twincharger motorda. Bahsettiğiniz yakıt hortumunu ( içi parçalanmış durumdaydı ve kopan parçalar gidiyordu yüksek basınç pompasına ) değiştirerek tüm sorunlar çözüldü. Araçlar farklı olsa da fikir vermesi açısından yazmak istedim.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu şimdi gördüm, bende eskiden 7.5R vardı, benzer sorun yaşamadım ama ilk diyeceğim şey, benzin hortumunu önden arkaya değiştirin demek olacaktı.
    depoya konulan ethanol veya toluen bunun en büyük kaynağı.
    aracınızda hiç bobin değişmediyse değişmenizi öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet hocam revizyon olmuş parça riske girmeden değişim yapılması çok sağlıklı olmuş.

Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , yaşadığınız sorunun çok benzerini yaşadım kısa süre önce 1.4 tsi twincharger motorda. Bahsettiğiniz yakıt hortumunu ( içi parçalanmış durumdaydı ve kopan parçalar gidiyordu yüksek basınç pompasına ) değiştirerek tüm sorunlar çözüldü. Araçlar farklı olsa da fikir vermesi açısından yazmak istedim.
    Aynısı s3 aracımda oldu o yüzden farklı sorunlar olsa da öncelikle hortum kontrolü yapılmasında fayda olduğunu bizzat yaşadım ben de.

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu şimdi gördüm, bende eskiden 7.5R vardı, benzer sorun yaşamadım ama ilk diyeceğim şey, benzin hortumunu önden arkaya değiştirin demek olacaktı.
    depoya konulan ethanol veya toluen bunun en büyük kaynağı.
    aracınızda hiç bobin değişmediyse değişmenizi öneririm.
    Hiç katkı konulmamış ama zamanla özelliğini yitiriyor, bobin değişimi yapmadım ama satışta olmasa ileride onu da yenilerdim.

Konunun arkadaşlara yararı olduğu içinde ayrıca seviniyorum maddi manevi gerçekten ufacık şeylerden çok yıpratıcı süreçler yaşıyabiliyoruz. Umarım benzer sorun yaşayanlara yardımcı olmaya devam eder katkısı olan herkesin eline sağlık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler