User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: MK6 Golf 1.4 TSI 122 HP Rolanti Devri Yükseltimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

MK6 Golf 1.4 TSI 122 HP Rolanti Devri Yükseltimi

Selamlar

2010 Model MK6 Golf sahibiyim. Aracım 1.4TSI 122HP olan modeli. Şöyle bir sıkıntı var. Araçtaki rolanti devri 680 rpm civarı. Bu devirde rolantide motor çok sarsıntılı çalışıyor. Motor devri 750-800 rpm arasında sarsıntı tamamen kayboluyor. Bir arkadaşımda Vag-Com cihazı var. Bu cihaz ile internette rolanti devrini değiştirenler var. Youtube'da örnek videolar var.

Bizim sorunumuz bu iş için ecu içerisindeki Security Access kısmını geçemeyişimiz. Normalde şifre kısmına gelip mouse ile şifre kısmının üstünde durunca pop-up şeklinde şifreyi vermesi gerekiyor. Bizde şifreyi de vermiyor. Bizde internette bulabildiğimiz kadarıyla birçok şifreyi denedik ama başarılı olamadık.

Zaten 3 kere yanlış girince ecu korumaya alıyor kendini artık şifre kabul etmiyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? ECU içerisinde bu parametreyi nasıl değiştiririz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudan bağımsız olarak, 5 yıldır üye olan birinin hiç bir konuya mesaj yazmayıp, en ufak bilgi paylaşımı yapmayıp, ilk konusunun bilgi alma konusu olmasını ben doğru ve uygun bulamıyorum.
    Yalnız sen değil son zamanlarda 3-4 kişi gözüme çarptı böyle, yazmak sana nasip oldu.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan bağımsız olarak, 5 yıldır üye olan birinin hiç bir konuya mesaj yazmayıp, en ufak bilgi paylaşımı yapmayıp, ilk konusunun bilgi alma konusu olmasını ben doğru ve uygun bulamıyorum.
    Yalnız sen değil son zamanlarda 3-4 kişi gözüme çarptı böyle, yazmak sana nasip oldu.
    Ben 5 Sene önce aşırı beslemeli araçlara ilgim olduğundan dolayı üye olmuştum. Ben kendim elektrik elektronik mühendisiyim. Çok uzun süredir işlerim dolayısıyla foruma pek giremiyordum ki girsem bile çoğu teknik konuda bilgi paylaşımı yapacak kadar yeterli seviyede değilim. Çok farklı alanlarda uzmanlaştık. İnsanları yanlış yönlendirmek istemem. Elbette bu işi hakkıyla yapan üstadlarımız vardır forum da ki görüyoruz mesajlarını.

Bu işler ilgiyle başlar. Bu forumların amacı bilgi paylaşımı değil midir? Bilgi paylaştıkça çoğalır. Yıllarca birçok elektronik forumunda moderatörlük yazarlık yaptım. Kendi Blog sitem var. Bakabilirsiniz. http://www.ferhatyol.com Sizin bu tavrınız açıkçası hoş değil. Forum kültürünü iyi bilirim. Buna rağmen yeni olsun eski olsun hiçbir üyeye ben böyle davranmadım. Bilginin hazine olduğu zamanlarda elektronik ile ilgili ele geçmeyen paylaşımlar yaptık forumlarda. İnsanlara çok para kazandırdık. Hala bir yurtiçinden yurtdışından çok mail gelir vakit buldukça bakmaya çalışırım.

Bu foruma ne faydanız oldu diyebilirsiniz haklısınız. Bilgim olmayan bir konuda mesaj yazmamak benim tercihim. Diğer forumlarda böyle tepkiler almamıştım. Kimseye de böyle bir tepki vermedim. Emek veren çaba gösteren ve bunu hissettiren herkese "bilgim dahilimde" yardımcı olmaya çalışırım.

Her neyse cevabınız için teşekkür ederim. Muhtemelen konu hakkında bilgili bir arkadaş çıkacaktır.
    Konu FerhatYOL tarafından (03-12-2022 Saat 12:01 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu uzamasın.
    Son mesajım olarak, 5 yılda burada okunanlarla bazı konulara cevaplar verilebilir diye düşünüyorum.
    Ben sizin foruma üye olsam, 5 yılda paylaşım yapacak kadar, bayağı bir bilgi öğrenirdim.
    Umarım sorunuza cevap alabilirsiniz zira spesifik bir soru. Bilsem yazardım.
    Okumadan imzalamam.....

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Öncelikle soruya yanıt vererek gireyim.

Herhangi bir yazılım firması yada yazılımcı isteğinizi giderebilir rolanti devri yükseltimi konusunda. Ancak önceden tuning yapılması da rolanti düşüklüğüne sebep olabilir, vakum sorunu da sebep olabilir. Önce mekanik bir problem var mı yok mu diyerek kontrolle başlamanız daha sağlıklı.

@doch a katılarak şunu ekleyebilriim; çok iyi bildiğiniz forum kültürünü aslında hiç bilmiyormuşsunuz. 5 sene önce yada 5 gün önce üye olmanız hiçbir şey ifade etmiyor.
    Şurada bir kendinizi tanıtsaydınız ya madem herşeyden önce ; http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/

Sizin ne siteniz olduğu, ne iş yaptığınız buradaki bir çok insanın emin olun ilgi alanına girmiyor.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncesinde mekanik olarak kontrol ettiniz mi belki motor kulağı vb sorun olabilir ya da herhangi bir sensör arızası sebep oluyor olabilir mi bence ona bakmanız daha yerinde olacaktır. Diğer türlüsü sadece yara bandı olur, belki ilerde daha fazlasıyla karşınıza çıkabilir.

5 sene önce üye olmuş, olduğunu unutmuş veya ilgilenmeyi bırakmış şimdi tekrar geri dönmüş olabilir. Bunda hiçbir sorun yok, ki arkadaş da gayet usulünce konusunu açmış sorusunu sormuş.
    5 sene 5 gün 5 saat hiç farketmez, adaba uygun kim ne zaman yazmak isterse başımızın üstüne bi konu açıp kendinizi de tanıtırsanız tam olur.
    YouTube
    DR.ECU

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    isinize yarar mı bilmem ama o aracın rolantisinin normal olması lazım baska bi derdi vardır onun

linkte bir kac sifre vermis

VCDS Idle RPM correction , VCDS Idle RPM adjustment - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncesinde mekanik olarak kontrol ettiniz mi belki motor kulağı vb sorun olabilir ya da herhangi bir sensör arızası sebep oluyor olabilir mi bence ona bakmanız daha yerinde olacaktır. Diğer türlüsü sadece yara bandı olur, belki ilerde daha fazlasıyla karşınıza çıkabilir.

5 sene önce üye olmuş, olduğunu unutmuş veya ilgilenmeyi bırakmış şimdi tekrar geri dönmüş olabilir. Bunda hiçbir sorun yok, ki arkadaş da gayet usulünce konusunu açmış sorusunu sormuş.
    5 sene 5 gün 5 saat hiç fark etmez, adaba uygun kim ne zaman yazmak isterse başımızın üstüne bi konu açıp kendinizi de tanıtırsanız tam olur.
    Çok Teşekkür ederim cevabınız için. Motor kulaklarından da şüphe duyuyorum. Yarın Tekrar kontrol ettireceğim. Bunun dışında aracımda stage 1 yazılım mevcut.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    levent
    @doch a katılarak şunu ekleyebilriim; çok iyi bildiğiniz forum kültürünü aslında hiç bilmiyormuşsunuz. 5 sene önce yada 5 gün önce üye olmanız hiçbir şey ifade etmiyor.
    Şurada bir kendinizi tanıtsaydınız ya madem herşeyden önce ; http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/

Sizin ne siteniz olduğu, ne iş yaptığınız buradaki bir çok insanın emin olun ilgi alanına girmiyor.
    Haklısınız bu arada kendimi tanıtma adına bir konu açacağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler