User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Audi Q7 vuruntu problemi yardım..

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Audi Q7 vuruntu problemi yardım..

Merhaba

2012 model Q7 aracımız var 3.0 TDİ 200.000 km de. Araçta frenleme esnasında dur kalkta ve park manevraları yaparken vuruntu problemi yaşıyoruz. Özellikle geri gelirken frene basıp araç durana yakın freni bırakınca lok diye bi ses ve vuruntu yapıyor. Bazende ışıkta durunca durduktan bir kaç saniye sonra yine ufaktan bi lok ses geliyor fren pedalinde vuruntu oluyor, ışıklara yaklaşırken durmadan boşa atıp denedim bir kaç defa o zamanda yapıyor. Daha çok geri giderken frenlemelerde kendini belli ediyor. İleri doğru giderken frene basıp bırakınca bazen yapıyor bazen yapmıyor.

Ağır bakım zamanı gelmişti yaptırdık, motor aksamında değişenler harici motor inmişken motor takozları değişti, salıncaklar değişti, şanzıman yağ ve filtresi değişti, yürüyen bütün aksam kontrol edildi fakat şikayetçi olduğum vuruntuda hiç bir değişiklik olmadı, tamir yapan ustalarda çözemedi var olan vuruntuyuda kabullenemediler.

Bugün aldım aracı gittim şaft tamir ustasına gösterdim kontrol etti akslere şafta baktı hiç bir problem görünmüyor dedi, aracı kullandı vuruntuyu hissetti ve onun tanıdığı servise gittik beraber ordaki usta ile test ettik ordaki ustada normal hiç bi şey yok yakıt deposunda ses geliyor dedi gönderdi. Araç 6 senedir bizde 6 senedir olmayan vuruntu bir kaç aydır başladı ve normal gördü daha önceki 6 senede böyle bir şeyin yaşanmadığını söylememe rağmen.

Çok rahatsız etmeye başladı bu problem beni böyle uğraşıp çözemeyince dahada rahatsız olmaya başladım.
    Böyle bir problem yaşayan çözen yada fikri olan varsa yardımcı olmasını çok rica ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arraç otomatik dsg mi ?dsg ise kavrama problemi olabilir basınç tupu problemi olabilir

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uqur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arraç otomatik dsg mi ?dsg ise kavrama problemi olabilir basınç tupu problemi olabilir
    o araçlarda dsg yok, ne basınc tupuymus arkadaş motor yansa basınc tupu değiştir diyeceksiniz.

bahsettiğiniz problem bu arada vtg ye benziyor. Maslak sanayiide gümüşok servise baktırmanızı öneririm.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o araçlarda dsg yok, ne basınc tupuymus arkadaş motor yansa basınc tupu değiştir diyeceksiniz.

bahsettiğiniz problem bu arada vtg ye benziyor. Maslak sanayiide gümüşok servise baktırmanızı öneririm.
    Silecek suyu eksik olsa basınç tüpünden çıkacak artık )
    Şuan Antalyadayım bi kaç haftaya İstanbula geeçcem araçla gitmeyi planlıyorum bahsettiğiniz servise görünecem muhakkak teşekkür ederim.
    Vtg dediğiniz ünite yavru şanzıman olarak adlandırılan ünitemi acaba benim araçta? Yada aktarıcı yada transfer kutusu denen parça.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme..
    Bugün sonunda düzgün bir usta buldum, analiz yaptı tahmin ettiğim bi nokta vardı arıza ordan çıktı. Transfer kutusu yada yavru şanzıman deniliyor yada aktarıcı. Cuma sabah bırakacam onarım için. Yine güncellerim burayı.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dulger007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncelleme..
    Bugün sonunda düzgün bir usta buldum, analiz yaptı tahmin ettiğim bi nokta vardı arıza ordan çıktı. Transfer kutusu yada yavru şanzıman deniliyor yada aktarıcı. Cuma sabah bırakacam onarım için. Yine güncellerim burayı.
    evevt vtg 4 ceker transfer kutusu oluyor ki sizin ustada aynı yerden sorunu görmüş geçmiş olsun
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evevt vtg 4 ceker transfer kutusu oluyor ki sizin ustada aynı yerden sorunu görmüş geçmiş olsun
    Teşekkür ederim, çok şükür iyi birine denk geldim ama hesap biraz fazla tutabilirmiş bakalım yarın sabah aracı bırakıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple yapılırsa 40-50 arası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asscutter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komple yapılırsa 40-50 arası
    Aman hocam şeytan kulağına kurşun umarım sadece zinciriyle falan atlatırım, içinde balata ve tas var genelde ondan oluyor dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı sabah bıraktım, yavru şanzımam yani transfer kutusunda arıza çıkmış ama tamiratının olmayacağını çıkma ile değişmesi gerektiğini söyledi. Nasıl bir parçaki tamiri olmadı çıkma diyor anlamadım. Çıkmanında iyi çıkacağı ne *****.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler