User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Corsa D - Bir Garip Sorunlar Silsilesi

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corsa D - Bir Garip Sorunlar Silsilesi

Cümleten selamlar,
    Amcamın görev durumundan dolayı bi süredir arabası bende duruyor. Hem eksiklerini yaptırmaya çalışıyor hem de ihtiyaç oldukça kullanıyordum.
    1.3 dizel 75 hplik versiyon.
    Daha önce denk gelmediğim garip arızalarla uğraşıyorum, her kafadan da bir ses çıkıyor.
    Geçen sene farkettiğim hem klima hem de kaloriferde 4. Kademe de çalışmama durumu vardı. O kısmı söküp temizledim her şey okey gözüküyordu bu sefer de 4. İle beraber 3. De gitti 3 de elimle bastırarak çalışıyodum. Zaman içinde ben uzak kaldım o da üstüne gitmediği için tekrar aynıdır diye düşündüm ama daha kötü bir hal almış. Hiç bir kademe de el ile desteklemezseniz çalışmıyor. 3. Ve 2. De parmakla basınca çalışmaya başlıyor. Ek olarak 1 ve 2 arasında belirli kısımlarda desteklenmezse çalışıyor ama orayı da bulmam gerekiyor her yola çıkmadan önce.
    Bir kaç kişi ile konuştum kalorifer rezistansını söylediler bugün değiştirdim değişen bişey olmadı. Oklar klima kontrol paneline yöneldi.
    Aynı zamanda sinyal verirken ters tarafa sinyal verme durumu vardı bazı zamanlarda, bcm beyni ile ilgili bir sorun olabileceğini söylediler değiştik sorun çözülmedi, sinyal kollarının bağlantılı olduğu parçanın sıfırını taktık o sorun çözüldü. Marş vurunca otomatik arka sileceği çalıştırıyodu onu da bu parça değişimi ile çözdük.
    Kalorifer klima konusu hala muamma ve gereksiz yere orda burda koparılmaktansa size danışmak istedim. Sorun başka bir kablo vs olabilir mi yoksa kesin kontrol paneli midir ?
    Başına gelip yardımcı olabilecek varsa sevinirim, muayene bu hafta bitiyor aksi takdirde kaloriferi tam olarak çalışmadığı için muayeneden kalacak.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalorifer rezistansı punto ile beraber corsada kronik arktan solayı soketi eriyor sadece 4. Kademe çalışıyor. Onun dışında başka şekilde çözeni duymadım görmedim. O sokete bakın siz

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer Astra F ile benzer bir durum varsa kalorifer rezistansı derim. Yalnız 2011 ranger aynı arızayı yapıyordu. 4te kimse yok, 3te de elinle bastırırsan düzeliyordu. Yeni bir kontrol paneli aldım. Sorun çözüldü. Corsa D kullandım 2 yıl. Ve 54 000 kilometredeydi. Çok enteresan bir araç. Kronik rahatsızlıkları çok problem değil. Ancak benim aracın kilometre saati bozuldu. 54 000 kilometrede ve bebek gibi bakıyordum. Gösterge 100'de takılı kaldı. Ayarladık vs. içi yanık dediler. Enteresan bir cihaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalorifer rezistansı punto ile beraber corsada kronik arktan solayı soketi eriyor sadece 4. Kademe çalışıyor. Onun dışında başka şekilde çözeni duymadım görmedim. O sokete bakın siz
    Bende baştan beri 4 yoktu. Rezistansı değiştim ama soketi de kontrol edeyim tekrar.
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer Astra F ile benzer bir durum varsa kalorifer rezistansı derim. Yalnız 2011 ranger aynı arızayı yapıyordu. 4te kimse yok, 3te de elinle bastırırsan düzeliyordu. Yeni bir kontrol paneli aldım. Sorun çözüldü. Corsa D kullandım 2 yıl. Ve 54 000 kilometredeydi. Çok enteresan bir araç. Kronik rahatsızlıkları çok problem değil. Ancak benim aracın kilometre saati bozuldu. 54 000 kilometrede ve bebek gibi bakıyordum. Gösterge 100'de takılı kaldı. Ayarladık vs. içi yanık dediler. Enteresan bir cihaz.
    Yani böyle garip arızaları olan başka bi arabayla denk gelmedim, genelde de sadece opel elektroniği ile ilgilenen insanlara götürdüm arabayı ama klima konusunda en son biri kontrol paneli gibi gözüküyor dedi. Fiyatı uygun bi parça olsa alıp deniyim de maalesef öyle bişey de değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22'sine randevu aldık. 1-2 arasında çalışıyor klimamız, gazamız mübarek olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgilendirme amaçlı yazayım.
    Muayene istasyonunda görevli arkadaşa önden durumu izah ettim. Çalıştır göreyim dedi o sırada şase no’ya bakıyordu. Üfleme sesini duyunca tamamdır sorun yok dedi. Öbür yandan bir arkadaşla daha konuştuk. Soketin ark aonucu eriyebileceğini söyledi. Ucuz olduğu için ilk onu deniycem son çare klima paneli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler