User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: vw t-cross çaresiz kalan bagaj kapağı çarpma derdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

vw t-cross çaresiz kalan bagaj kapağı çarpma derdi

selamlar,

3 aylık bir vw t-cross kullanıyorum, 5000 kmde. Sıfır aldım arabayı, kazası, işlemi vs yok. İlk 2500 km sonrası arka taraftan bir çarpma sesi gelmeye başladı, klasik plastik aksam trim sesi gibi değil. Düzgün asfaltta bile, düşük hızda ve özellikle yanal hareketlerde rahatça duyulan bir ses. Hikayenin özeti, tampon içi, bagaj kapağı üzerinde iç taraftaki plastik koruyucu ve iç kablolama, stepne, davlumbaz duvarı, pandizot, koltuk bağlantıları, kilit mekanizması, trim ayakları, kilit ayarı, bagaj ayarı, yürüyen aksam kontrolü, egsoz çarpması, araya giren taş vs her şey denendi, bakıldı.

En son VW Erelde bir usta bagaj kapağı amortisörünün bağlantı yuvalarına bir yağlama yaptı. Bir süre gitti çarpma sesi ve sonra geri geldi.
    Türkiyede parça olmadığı için ve siparişle uzun sürede geleceği için ve gelecek parça da aynı olduğu için, muadil ürün aradım. Aynı ölçüde başka bir amortisör buldum, taktım. İlk anda tümüyle gitti ses, 1 saat tam sessizlikle huzur buldum.. Ve kör talih yine geldi. Amortisörü söktüm, öyle yürüttüm, yine çarpma sesi. Yağlamada ve ikinci amortisörde ses neden gitti, 1 saate neden geldi ayrı muamma, amortisörü çıkarıp denediğimde gelmeye devam etmesi ne anlama geliyor, artık karıştı kafam.

En son aklıma gelen kapı ve kilit ayarını her bağlantı noktasını gerekiyorsa tümden söküp, takıp yapacak tecrübesi, beceri-bilgisi yüksek bir ustaya bagajı teslim etmek.

Satarken arabayı bagaj kapağı sök takla bir derdim yok.

Sorum şu: Tavsiye edebileceğiniz Maslak, Kartal ya da Bostancıda bu işe burun kıvırmadan, belki de selamınızla gidip yaptırabileceğim birileri var mıdır?

Uzun, yorucu hikaye için kusura bakmayın. İyi forumlar

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 seneden fazla T-Cross kullandım düz yolda hiç bir problemim yoktu ancak mahalle aralarında ve taş yollarda müziğin sesini fazlasıyla açmak zorunda kalıyordum.

Gelen ses sizin tarif ettiğiniz gibi mi değil mi tam bilmiyorum ama servise götürdüğümde plakalık arkasına sünger koyduk çözüldü dediler ama çözülen bir şey yoktu

Sattım aracı ancak kurtulamadım çünkü ablama verdim en kısa sürede o sesin kaynağını bulmak için bir mesai yapacağız...

T-Cross'u satma amacım olan Kia Ceed SW aldığımda da ise sağ arkadan gelen yavru kedi sesi gibi bir sesten muzdaribim ancak onu çözdük gibi yarın lifte kaldırıp davlumbaza bakacağım, bu arada 2 aracında ilk sahibiyim 2. el almış olsam kesinlikle bu kadar takılmazdım bu seslere.

Başka biri direksiyondayken koltukları yatırıp uzanın içeri sesin tam olarak kaynağını bulup ona göre yoğunlaşın bence.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaz sıcağında bagaj içinde çok usta dolaştı Hepsi bagaj kapağının sol köşesi ve yanı civarından duydular yazdığım çarpma sesini. Plakalık ilk denediklerimizdendi bu arada.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aydemiru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaz sıcağında bagaj içinde çok usta dolaştı Hepsi bagaj kapağının sol köşesi ve yanı civarından duydular yazdığım çarpma sesini. Plakalık ilk denediklerimizdendi bu arada.
    hocam el elin esegini turku cagirarak arar diye bir laf var, nacizane tavsiyem, araci birine verin, o surerken siz dinleyin. Emin olun kimse sizin kadar titizlenemez boyle bir durumda.
    öyle işte.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok sinir bozucuymuş.

inş. çözümlersiniz

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 polomda da vardı bagaj kısmından gelen, bagaj stoperlarını az ileri alınca azalmıştı, zamanla da gitmişti. Nasıl gitti, nereden geliyordu çözememiştim ama
    Instagram: mutusgarage

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka koltuklar yatık sürdünüz mü hiç?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka koltuklar yatık sürdünüz mü hiç?
    Tabi, ilk 10 olagan supheli icinde onu da dikkatlice eledik Bagaj kapisi plastik ayar takozlariyla milyon kombinasyon denendi. Stoplari ve yanlarindaki plastik parcayi bagaj kapisü kapandiginda carpar suphesiyle sokup oyle de 6uruttuk. Zaten stepne ve benzeri carpacak ekstra parca olmadan yaptik bunlari.
    Konu Aydemiru tarafından (01-09-2023 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda kulaklarım çok hassas doğrusu �� ufacık tıkırtı bile hissediyorum
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amortisor Testi Nasıl Yapılır? - YouTube

bu tarz amortisör test yeri bulup titreşim altında dinlemenizi öneririm, çok basit bagaj içi soket kablo bile çıkabilir bence
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisor Testi Nasıl Yapılır? - YouTube

bu tarz amortisör test yeri bulup titreşim altında dinlemenizi öneririm, çok basit bagaj içi soket kablo bile çıkabilir bence
    son bir boyle de deneyebilirim tabi, sagolun oneri icin.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stepne havuzuna falan baktınız mı sabitlenmemiş bir şey olabilir mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stepne havuzuna falan baktınız mı sabitlenmemiş bir şey olabilir mi ?
    bagaj çok zamandır bomboş. Tampon bile söküldü, bagaj kenarları açıldı vs. En son dün uyduruk bir ince çuval bezini sol taraftaki fitilin üzerine kısmen serdim, biraz daha kastırsın o taraftan diye, çarpma sesi yarı yarıya azaldı.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Connectte benzer problem yasadım arka araba amortisörlerini değişerek çözüm buldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Connectte benzer problem yasadım arka araba amortisörlerini değişerek çözüm buldum
    çok bezmezsem en azından söktürüp, takoz, kule, amortisör vs de kontrol ettireceğim. En son kilide tekrar ama bu sefer bir iki tur kumaş bant sardım. Bazen hiç ses çıkmıyor, bazen tutturukluyor.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğin sesin birebir aynısı leonda başıma gelmişti benzin deposunun bağlantı yerlerinden birinde defo çıkmıştı eskişehir asil servisinden bi usta nokta atışı bulmuştu depo boş veya doluyken ses yoktu ama yarım depoyken rahat rahat duyuyordum fulleyip bi sesi takip edin derim. Bildiğim kadarıyla bu araçlarda depo içi dalga kıran yok en azından leonda yoktu. Araç geçmişinde yapılan işlemi olduğu gibi yazıyolarsa yetkili servise gittiğinizde sorgulattırın. Araç şuan bana ait olmadığı için plakasını özelden yazıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin sesin birebir aynısı leonda başıma gelmişti benzin deposunun bağlantı yerlerinden birinde defo çıkmıştı eskişehir asil servisinden bi usta nokta atışı bulmuştu depo boş veya doluyken ses yoktu ama yarım depoyken rahat rahat duyuyordum fulleyip bi sesi takip edin derim. Bildiğim kadarıyla bu araçlarda depo içi dalga kıran yok en azından leonda yoktu. Araç geçmişinde yapılan işlemi olduğu gibi yazıyolarsa yetkili servise gittiğinizde sorgulattırın. Araç şuan bana ait olmadığı için plakasını özelden yazıyorum.
    bakayım hocam, her fikir, tecrübe değerli. çok teşekkürler
    Konu Aydemiru tarafından (06-09-2023 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne çıkacak çok meraktayız benzeri başıma kodiaq da geldi ama benimki sadece takım çantasıymış. plastik çantayı bez çantaya sarıp koydum bagajdaki yerine düzeldi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen

Yerinden çıkan bir bakalit klipsi sağ veya sol arka üst sütunlar içinde olabilir.
    Bagaj amortisörleri deniyor ama anlam veremiyorsun 5 km ile taşın üstünden geçerken araç nereye esniyor diye.
    Benzin depo bağlantısı olabilir depo kapağı arkası benzin borusu vs.

Gelen ses "LIK" sesi benim tecrübem sanki ufak ağır gramajlı bir civata oynuyor ufack bir yerlerde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler