User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Honda CRZ için Tecrübe Lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda CRZ için Tecrübe Lazım

Merhaba arkadaşlar. Adım Erkan. Eski bir üyeyim, uzun bir süredir forumdan uzak kaldım. Vakti zamanında 10 12 yıl süre zarfında, 2 Honda CRX, 1 Civic EG ve 1 Civic EK kasa araç tecrübelerim oldu. Sonrasında kısmet.. çoğu yine tek kapı başka markalarda araçlarım oldu. 49 yaşıma rağmen hala genç ruhumun olması ) ve Tekrar özüme dönme zamanımın geldiğini düşünmem ilk çıktığı günden bu yana hayran oldum Honda CRZ'ye yönelmeme neden oldu.
    Öncelikle söyleyeyim spor ve tek kapı araba hayranıyım. Eğer buradalarsa, çok Eskilerden bazı arkadaşlar beni tanırlar. Bu nedenle bu başlıkta başka model araç önermenizi istemiyorum. Konu açma ihtiyacı hissetmemdeki neden varsa CRZ kullanan yada kullanmış arkadaşların, 11-12 yıllık bir geçmişi olan bu modeldeki araç hakkındaki tecrübelerine ihtiyaç duymam.
    Genel geçer sorular değil kafama takılanlar. yok ne kadar yakıt yakar yok hızlanması nedir elektrik motoru ne zaman devreye girer bunları sormayacağım. Hepsini biliyorum.
    Merak ettiğim ve burası dahil internette hiçbir bilgi bulamadığım, sadece tecrübeye dayanan yanıtlar arıyorum. Genel kanı ve duyumlardan çok CRZ kullanmış yada hala kullanan, bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşların yanıt vermesini tercih ederim.
    Anlayacağınız üzere şu sıralar güzel bir CRZ bakınıyorum ve kısmetse en geç bir ay içerisinde almış olacağım. İhtiyacım olan bilgiler ise şunlar.

- Hibrit sistemi sorunlu veya pillerin ömrü bitmiş Bir crz araçta, trafikte ilerlerken düşük veya yüksek hızlarda motor geçişlerinde devir Yükselmelerinde bir sendeleme boğulma kasma gibi durumlar yaşanır mı?

- pil ömrü bitmiş ise pillerin değişimi için güncel fiyat bilen arkadaş var mı?

- IMA sisteme sahip bu motorun benzin ile çalışan donanımında herhangi bir arıza olması durumunda, tamir onarım yaptırırken, standart benzinli Honda araçları yapan özel servisler bu motoruda tamir edebilir mi yoksa IMA sistemin olması benzinli çalışan donanıma ulaşmayı tamir etmeyi engeller mi özel servisler bu işe yanaşıyor mu. Bunu şunun için soruyorum crz satın alırsam sadece Honda yetkili servisine mi mahkumum.

- yedek parçaları mekanik yürüyen vs aynı model yılı aralığındaki diğer Honda veya civic'lere nispeten, daha mı pahalı yoksa hemen hemen aynı mı?

- Hibrid sistemi arızalandı, pil ömrü bitti değiştirmedik ve ima devre dışı kaldı diyelim. araç benzinde çalışırken spesifik veya kronik bir sorunu olurmu? Demek istediğim Tork ve beygir düşüşü değil onlar zaten oluyor. Bunun dışında spesifik bir şey var mı diye merak ediyorum?

- benzinli motor kısmı, aynı yıllarda üretilmiş başka bir model Honda ile aynı motora mı sahip. Evet ise hangi model?

- son olarak bir crz kullanıcısının tecrübeleri ile sabitlenmiş, kullanımında sürüşünde tamiratında vs herhangi konularda sadece bu araca özgün trick'ler var mı?

Şimdiden teşekkürler.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullanan varsa daha sağlıklı bilgi verir duyduklarım kadarıyla söyleyeyim

- Hibrit sistemi sorunlu veya pillerin ömrü bitmiş Bir crz araçta, trafikte ilerlerken düşük veya yüksek hızlarda motor geçişlerinde devir Yükselmelerinde bir sendeleme boğulma kasma gibi durumlar yaşanır mı?
    iym elektrik motorunu direk besleyecek şekilde sürekli çalışır bu sorunlar yaşanmaz
    - pil ömrü bitmiş ise pillerin değişimi için güncel fiyat bilen arkadaş var mı?
    tam bilgim yok ama toyota yarislerde 20bin civarındaki rakamlar telaffuz ediliyor
    - IMA sisteme sahip bu motorun benzin ile çalışan donanımında herhangi bir arıza olması durumunda, tamir onarım yaptırırken, standart benzinli Honda araçları yapan özel servisler bu motoruda tamir edebilir mi yoksa IMA sistemin olması benzinli çalışan donanıma ulaşmayı tamir etmeyi engeller mi özel servisler bu işe yanaşıyor mu. Bunu şunun için soruyorum crz satın alırsam sadece Honda yetkili servisine mi mahkumum.
    iym elektrik motorundan tamamen bağımsız ve elektrik motoru baskı balatanın orada işlev gördüğünden iym ile sorun yaşanması ustayı çok zorlayacak bir durum değil
    - yedek parçaları mekanik yürüyen vs aynı model yılı aralığındaki diğer Honda veya civic'lere nispeten, daha mı pahalı yoksa hemen hemen aynı mı?
    yüksek ihtimalle döneminin city, jazz, civic modelleri ile ortak parça kullanılıyordur. biraz online katalog incelemesi ile ortak parça çıkarılıp onunla değişim olabilir. aynı olay ezelden beri var farzı misal mitsubishi col ve smart forfour aynı banttan çıkıyor ama x bir parçasını mitsubishi colt diye aratınca daha ucuz smart forfour diye parçacıya sorunca daha pahalı fiyat verebiliyor.
    - Hibrid sistemi arızalandı, pil ömrü bitti değiştirmedik ve ima devre dışı kaldı diyelim. araç benzinde çalışırken spesifik veya kronik bir sorunu olurmu? Demek istediğim Tork ve beygir düşüşü değil onlar zaten oluyor. Bunun dışında spesifik bir şey var mı diye merak ediyorum?
    Toyota özelinde atmosferik benzinli gibi çalışmaya devam ettiğinden crz'de de aynıdır yüksek ihtimal.
    - benzinli motor kısmı, aynı yıllarda üretilmiş başka bir model Honda ile aynı motora mı sahip. Evet ise hangi model?
    Honda CR-Z - Wikipedia ve Honda L engine - Wikipedia şuraya baktığımda L15A1 olması muhtemel olarak görüyorum aynı rakamları veriyor.
    - son olarak bir crz kullanıcısının tecrübeleri ile sabitlenmiş, kullanımında sürüşünde tamiratında vs herhangi konularda sadece bu araca özgün trick'ler var mı?

Trane46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yoyo diye bir firmadan kiralamıştım. hybrit sanki hiç bir işe yaramıyor gibiydi, yanlış hatırlamıyorsam istanbul içinde 7.5 lt tüketim vardı.
    o zamanlar araştırmıştım hazır turbo kit satıyorlardı yurtdışında. turbolansa çok iyi olur ama turbo olmadan kağnı bir araba.

Eski Araçlarım: Civic EG 1.5EX/Suzuki Swift 1.3/Mitsubisihi Carizma 1.8 GDİ/Flash S 1.7/Civic EF 1.5/Mondeo 2.0 Ghia/Mondeo 2.0 Ecoboost
    Şu Anki aracım: Fiat Bravo 1.4 T-Jet Super Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanan varsa daha sağlıklı bilgi verir duyduklarım kadarıyla söyleyeyim
    Bilgiler için çok teşekkürler dostum.

halen almadım ve halen kararsızım.
    CRZ mi alayım yoksa yine aynı yıl üretilen i-Dtec hatchback dizel mi alayım karar veremiyorum.

ikisi arasında İnternette biraz parça fiyatlarına baktım. crz parçaları her halükarda daha pahalı. örneğin bir devirdaim pompasına baktım i-dtec'e nazaran %30 daha pahalı.

civic i-Dtec HB dizel in performansı CRZ ye kağıt üzerinde nal toplatıyor, gerçekte de öylemi bilmiyorum. beygir civic 7hb daha fazla ama torkta crz'yi resmen 2 ye katlamış.

Civic'in de kronik boya atması sorunu varmış, Satan kişilerin neden boyattığına sundukları bir yalan mı, yoksa gerçekten bu seride kronikmi bilmiyorum.

konu hakkında bilgi deneyim ve önerilere açığım. Teşekkürler.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al bi siyarexs atüstüne bi k24 soy arabayı çırılçıplak çık otobana vurr kırbacıı vur kırbacı boşalt bütün sıvılarını sonra gel yatt
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al bi siyarexs atüstüne bi k24 soy arabayı çırılçıplak çık otobana vurr kırbacıı vur kırbacı boşalt bütün sıvılarını sonra gel yatt
    bu dediğini 2007 - 2010 yılları ve 2012-2013 yılları arasında 2 farklı CRX ile yaptım zaten
    aah gençliğim

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı siarex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu dediğini 2007 - 2010 yılları ve 2012-2013 yılları arasında 2 farklı CRX ile yaptım zaten
    aah gençliğim
    şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler
    PROSTOCK GARAGE

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı siarex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için çok teşekkürler dostum.

halen almadım ve halen kararsızım.
    CRZ mi alayım yoksa yine aynı yıl üretilen i-Dtec hatchback dizel mi alayım karar veremiyorum.

ikisi arasında İnternette biraz parça fiyatlarına baktım. crz parçaları her halükarda daha pahalı. örneğin bir devirdaim pompasına baktım i-dtec'e nazaran %30 daha pahalı.

civic i-Dtec HB dizel in performansı CRZ ye kağıt üzerinde nal toplatıyor, gerçekte de öylemi bilmiyorum. beygir civic 7hb daha fazla ama torkta crz'yi resmen 2 ye katlamış.

Civic'in de kronik boya atması sorunu varmış, Satan kişilerin neden boyattığına sundukları bir yalan mı, yoksa gerçekten bu seride kronikmi bilmiyorum.

konu hakkında bilgi deneyim ve önerilere açığım. Teşekkürler.
    beyazsa olabilir.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 30 bin km kadar kullandım, CRZ güzel arabadır ortalama bi 1.6 dizel araba kadar yürür. Türkiye’de pili bozulan CRZ hiç duymadım, görmedim. Öyle bozulacak bir yapısı yok zaten dışarıdan mudahele edilmediği sürece. Asıl odaklanmanız gereken yer baskı balata, bulması zor ve servis siparişle getiriyor sağlam bi rakamlara bildiğim kadarıyla. Fd6ların baskı balatası uyuyor ama o zaman da elektrik motoru devre dışı kalıyor. Elektrik motoru arıza vs yaparsa normal benzinli araba gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler