User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Hararet Göstergesi Alternatifi

Bcaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hararet Göstergesi Alternatifi

Herkese merhaba, iyi forumlar;

T30 kasa Nissan X-trail aracımın hararet göstergesinde bir tuhaflık fark ettim. Gösterge kafasına göre en tepeye çıkıyor, zamanla olması gereken yere geliyor, sonra bir bakmışsın yine tepelerde. Bu zaman zaman bir tümsek, zaman zaman bir çukurdan dolayı olabiliyor. Emin olmak adına defalarca bilgisayara bağladım ve hararet saati en tepede gösterirken bilgisayar verisi hep olması gereken sıcaklıklarda gösteriyor. Sonuç olarak göstergemde bir arıza olduğu kanaatine vardım. Ancak yarın bir gün gerçekten hararet yaptığında bunu fark edemeyeceğim için dijital ya da analog bir saat takayım içeriye dedim.

Biraz araştırma sonunda böyle bir cihaz buldum. Ancak fiyatı ve araç interiorunda kaplayacağı yerden dolayı çok da içime sinmedi.

Daha sonra bu şekil bir cihazla karşılaştım. Yorumları gayet iyi, sadece sokete bağlayıp telefon ile bağlantı yaparak takip için çok güzel göründü.

Daha önce bu şekilde bir olayla karşılaşan ya da bu cihazları kullanan var mıdır?

Ankara'da ikamet ediyorum ve hararet saatiyle çok oynatmak istemediğim için böyle bir yola başvuruyorum. Her türlü alternatife açığım.

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, OBD2 cihazı alarak(Hepsiburada.com | Guvenlik),
    telefondan takip edebilirsiniz (Torque Pro vs)
    ben şahsen böyle yapıyorum.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gibi ihtiyaçlar için farklı ebatlarda ve içeriklerde çözümler var , hem de ailemizde
    http://www.techturkey.com/forum/maxi...e_monitor.html

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın hararet gösterge müşürünün fişini çekip deneyin eğer yaparsa göstergedendir yapmaz ise müşürdendir yenisini alıp değiştirin.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynısını yaşadım 3-4 sene önce aliexpress den vereceğim linkteki ürünü almıştım fazla yer kaplamadığı için araç içerisinde kötü bir görüntü oluşturmuyor
    hararet müşürüne yakın su geçişi olan bir yerden delik açıp bunun müşürünü bağlamıştım siz uğraşmak istemezseniz hortum arasına girilen aparatı alıp onunla da bağlayabilirsiniz

https://tr.aliexpress.com/item/1005001460278209.html?spm=a2g0o.detail.0.0.70a40p9 u0p9uZe&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40050.36209 4.0&scm_id=1007.40050.362094.0&scm-url=1007.40050.362094.0&pvid=79c945c1-e76a-4f69-a3f9-74f832a2b5c8&_t=gps-idcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40050.362094.0,pvid:79c945c1-e76a-4f69-a3f9-74f832a2b5c8,tpp_buckets:668%232846%238113%231998& pdp_npi=4%40dis%21TRY%21283.76%21136.34%21%21%219. 22%21%21%40210388c917029125054242026ecb91%21120000 18531224840%21rec%21TR%21%21AB
    Konu razzmatazz tarafından (18-12-2023 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın hararet gösterge müşürünün fişini çekip deneyin eğer yaparsa göstergedendir yapmaz ise müşürdendir yenisini alıp değiştirin.
    Teşekkürler hocam. Önce bilgisayardan baktım, sonrasında emin olmak için dediğiniz yöntemi denedim ancak hala devam etmekte. Üstüne üstelik müşürü de ilk tuhaflaştığında değiştirmiştim.
    Benzin ve hararet saati yan yana, benzin göstergemde de ufaktan bir manyaklık var zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DenizKaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, OBD2 cihazı alarak(Hepsiburada.com | Guvenlik),
    telefondan takip edebilirsiniz (Torque Pro vs)
    ben şahsen böyle yapıyorum.
    Siparişi verdim bakalım. En kolay ve ucuz yollu çözüm ve aynı zamanda yer de kaplamaması büyük avantaj. Buradan bir başlayalım bakalım nerelere kadar gideceğiz

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bcaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam. Önce bilgisayardan baktım, sonrasında emin olmak için dediğiniz yöntemi denedim ancak hala devam etmekte. Üstüne üstelik müşürü de ilk tuhaflaştığında değiştirmiştim.
    Benzin ve hararet saati yan yana, benzin göstergemde de ufaktan bir manyaklık var zaten.
    O zaman senin göstergenin şaseyle alakalı bir sorunu olabilir daha doğrusu arabanın elektriğini kontrol ettirin ilk olarak akü şasesi,sonrasında motorun şasesi ve diğer şaselere bakın derim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman senin göstergenin şaseyle alakalı bir sorunu olabilir daha doğrusu arabanın elektriğini kontrol ettirin ilk olarak akü şasesi,sonrasında motorun şasesi ve diğer şaselere bakın derim
    Teşekkür ederim. Müsait bir zamanda ona da bakayım. Şase kaynaklı bir durum olacağı hiç aklıma gelmedi. Direk saattendir diye şüphelendim.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hararet müşürünüz sanırım ucuz bir parçadır. bence onu da yenileyip kafanızı rahatlatın. bazen bir sürü sorun aslında basit bir müşür değişimi ile düzelebiliyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikli olarak sorunun ilk kaynağıyla uğraşmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Sizin sorunun birebir aynısı W204 kasa C180K'larda kronik ve termostat değişimiyle halloluyor.

Ek olarak, telefonda hangi programı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama torque pro'da alarm özelliği var. Bu sayede su sıcaklığı belirli bir dereceye ulaştığında telefonda program eğer açıksa size alarmla uyarıyor.

Bizim Alfa 159'larda hararet göstergeleri anlık değil, tolerans payıyla gösteriyor, mesela su sıcaklığı 80'de olsa ya da 2. fan derecesi olan 104'te olsa 90'da sabit duruyor. Bu sebeple ibre kalktığında çoğu zaman her şey için geç oluyor. Bu sebeple ben 106'ya alarm kurdum ve bi keresinde yarılan hortum sebebiyle hararetten alarm sayesinde farketmiş ve kurtulmuştum.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikli olarak sorunun ilk kaynağıyla uğraşmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Sizin sorunun birebir aynısı W204 kasa C180K'larda kronik ve termostat değişimiyle halloluyor.

Ek olarak, telefonda hangi programı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama torque pro'da alarm özelliği var. Bu sayede su sıcaklığı belirli bir dereceye ulaştığında telefonda program eğer açıksa size alarmla uyarıyor.

Bizim Alfa 159'larda hararet göstergeleri anlık değil, tolerans payıyla gösteriyor, mesela su sıcaklığı 80'de olsa ya da 2. fan derecesi olan 104'te olsa 90'da sabit duruyor. Bu sebeple ibre kalktığında çoğu zaman her şey için geç oluyor. Bu sebeple ben 106'ya alarm kurdum ve bi keresinde yarılan hortum sebebiyle hararetten alarm sayesinde farketmiş ve kurtulmuştum.
    hocam teşekkür ederim. Öncelikli olarak sorun çözülene kadar program ile devam etmeyi planlıyorum. Sorunun çözümü için önce elektrikçime şaseleri kontrol ettirip sorun çözülmezse sonrasında da dediğiniz gibi termostata baktırmakta fayda olacaktır ama benzin ibresi ile yan yana ve onda da ara ara sapıtmalar oluyor.

[IMG][/IMG]

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 senedir tüm araçlarımda
    elm327 kullanıyorum,tq pro ile

tüm verilerini görüyorum.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    obd ile bağlanıp telefondan veri taki etmek günlük araç ise işkence. Telefon şarjı bitiyor, bağlanma süresi gözün sürekli cihazda vs yıllarca kullandım uğraşacak şey değil. Ha haftasonu aracı vs olsa benim mini gibi bir de yüklü olsa tamam ama normal aile arabasında kullanışlı değil bence. Sorunun çözümüne gitmek en mantıklısı, en güzeli orjinal olanıdır her zaman. Ama baktınız çözülmüyor illa hararet görmek şart ben olsam AEM gibi kendinden müşürlü bir cihaza yönelirdim.

AEM X SERIES TEMP SAATİ

En azından obd miş bağlantıymış uğraşmazdım.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    obd ile bağlanıp telefondan veri taki etmek günlük araç ise işkence. Telefon şarjı bitiyor, bağlanma süresi gözün sürekli cihazda vs yıllarca kullandım uğraşacak şey değil. Ha haftasonu aracı vs olsa benim mini gibi bir de yüklü olsa tamam ama normal aile arabasında kullanışlı değil bence. Sorunun çözümüne gitmek en mantıklısı, en güzeli orjinal olanıdır her zaman. Ama baktınız çözülmüyor illa hararet görmek şart ben olsam AEM gibi kendinden müşürlü bir cihaza yönelirdim.

AEM X SERIES TEMP SAATİ

En azından obd miş bağlantıymış uğraşmazdım.
    Dediğinize kesinlikle katılıyorum. Eşimin günlük olarak kullandığı aracı ve işi sebebi ile aracı boşa düşürüp de sanayi yolu tutana kadar mecburen hararet göstergesi yukarı zıpladıkça açıp bir kontrol etmesinde fayda gördüm. ELM327 ve car scanner ile güzel bir ikili oldular, sorun çözülene kadar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler