User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: E36 m54b30 güncel swap maliyeti?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 21 Haziranda Didimden dönerken Balıkesir de hortum patladı hararet yapıp kaldım e39 525 ile. Üst kapak değişti, 0.5mm daha büyük piston ana yatak kol yatak pompalar vanoslar hortumlar ne varsa değiştim. 190 a mal oldu. 3.0 takacaktım, Talha "abi alacağımız motordan ne çıkacağını bilmiyoruz bi de swap işleri bildiğimiz bir iş değil motoru yapalım performans anlamında sorun yaşamazsın yenilenince merak etme" dedi. O nedenle swaplamadım. Performans olarak da manuel olduğu için 140 a kadar 530 ile kafa burun gidiyorum aradaki hp farkına rağmen. Motor yapmadan önce de yağ yakmıyordu 189 bindeydi hala yağ yakma gibi bir derdim yok. İlk 10 binde 200gr eksiltti sadece. Ama söyliim 530 da alsam yine performans olarak yetmeyecekmiş onu anladım. Şimdi nasıl gıdıklasam da biraz daha yürüse diye bakıyorum. Superçarçur ile yakıt uçuyor dediler hergün 110km yol yapıyorum trafikte. Ufak bir turbo ile hafif üflemek daha mantıklı geliyor. Hıdır egzozt yazılım ile çok bişey alamam gibi geliyor.
    IN BOOST WE TRUST

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    190 bin mi

bmw'ye motor yapmak çok ciddi anlamda yara açıyor anlaşılan.
    bir çocukluk hayalimiz vardı götü toplayıp e36 alalım diye ama hayal kalacak gibi..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığın zaman bende çok fazla değişen oldu. Üst kapak komple değişti. Araba gümrük girişli amerikan tipi olduğu için 3 piston parasına ben 1 piston alabildim. Amerikan tiplerin pistonları farklı olduğu için. Bi de bulamadık 3 farklı yerden alabildik 2 bir yerden 3 bir yerden 1 tane başka yerden bulabildik. Kimse de 6 tane set olarak bulamadık. Bi de herşeyi orjinal olarak kullandık hiç yan sanayi parça almadık. Vanos u, rattle ı su hortumları herşey değişti. Bir de coilover takıldı onun işçiliği de var bu fiyatta. Coilover işçiliği sadece.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler