Güncel yapayım..

Ocak'ta parçaları sipariş etmişiz, geçen gün parçalar geldi sonunda.

Araba da daha kötüye gidiyordu, artık şanzıman sarsıntısı ile birlikte olay şafta falan da binmeye başlamıştı. Çukurda, vites değişiminde falan şafttan da ses geliyordu tenggg tungggg diye.
Neyse hemen ustaya koştum, şanzıman alt kulağı ve ona bağlı olan diğer parçayı değiştirdik.

Şanzıman kulağı komple ayrılmış, ortada civatanın bağlı olduğu burç yalnızca içinde duruyormuş, üstten bastırınca pıt diye yere düştü lastik Diğer bağlantı parçasının burcu da direkt elle oynatılabiliyordu, yenisi taş gibi

Değiştirdik, o arada ben 4 çeker ünitesini nasıl açarız ne yaparız diye ustayı sıkıştırıyordum, onu ben sökemem iyi bi diferansiyelci bulalım dedi, bir de bugün yapamayız uzun hikaye olur dedi. Neyse dedim şu kulakları bi değiştirelim duruma göre tekrar bakarız.

Arkadaş, ben ilk anda uyanmamışım, herhalde başta ilk bağlantı burcu gitti, sonra da kulağı kopardı. O sert geçiş, tepme hareketi falan hepsi yok oldu. İnanamadım. 2-3 gündür arabayı kullanıyorum, şimdi tepecek, şimdi sarsıntı yapacak diyerek kendimi kastığım her harekette yumuşak yumuşak değiştirdi. Oh be dedim Haftaya iş için seyahate gideceğim, kafam aşırı rahatladı, gitmeden yaptırabilsem diyordum çok iyi oldu.