User Tag List

Sayfa 1135/1195 İlkİlk ... 1356351035108511251133113411351136113711451185 ... SonSon
22691 sonuçtan 21.547 ile 21.565 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

volkan_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ddoruk53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın bulunduğu yerde altında falan su kaçağı göremedim bu yüzden radyatörden kaçırdığını düşünmüyorum.
    Klima radyatörü aracın içindedir,dışarıya su vermez aracın sol ön paspasının altını kontrol et ıslaklık var mı bir bak.

ddoruk53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_b Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klima radyatörü aracın içindedir,dışarıya su vermez aracın sol ön paspasının altını kontrol et ıslaklık var mı bir bak.
    aracın iç kısmında herhangi bir ıslaklık yok

volkan_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O halde conta hüvelbaki olmuş gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_b Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O halde conta hüvelbaki olmuş gibi...
    diğer sıkıntılarla beraber conta diye düşünüyorum bende :S :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen aynı sıkıntılar bende de var... Sen silindir kapak contasını değiştirdin mi peki? Kapak açıldı mı yani arabanın?
    Yok açtırmadım kardesim 4-5 bin liradan çıkardım yoksa arabadanda soğumuştum sattım bence imkanın varsa rc alsaydın daha sıkıntısız ve gt gereksiz biçimde fazla yakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek tek sayfaları okuma şansım olmadı.. Aranızda yeniyim. 207 GT 2008 model ufak sorunlarım var yardımınızı rica ederim.

Araç su eksiltiyor.. devirdaim ve hortumları falan değişti.Alt devirlerde tekleme sorunu var.. (bobinleri kontrol ettirdim herhangi bir sorun yok.)
    2 ve 4 silindirler vuruntu hatası veriyor. 96 Derece vuruntulu çalışıyor.Araç şuan 12.4 - 12.8 arası yakıyor sakin kullanımda bana biraz fazla gibi geldi.
    Silindir kapak contasından şüpheleniyorum ama öneriniz var mıdır? Sente atlamış olsa bu sorunları yaşarmıyım?
    Vuruntunun sebebi sente olabilir yeni parça ile zamanında değişmiş mi bir servisten kontrol ettirmenizi öneririm. Zamanında 207 RC kullanmıştım bir diş sente 300 km de bir vuruntu arzası veriyordu ve yakıtta artmıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vuruntunun sebebi sente olabilir yeni parça ile zamanında değişmiş mi bir servisten kontrol ettirmenizi öneririm. Zamanında 207 RC kullanmıştım bir diş sente 300 km de bir vuruntu arzası veriyordu ve yakıtta artmıştı.
    bu araba bende önceki sahibinde sente atlamış parçalar yenileri ile değiştirilmiş. Tekrardan sente atlama olayı olmuş olabilir mi?

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kurcalanmadıysa düzgün takıldıysa aparat kullanarak takıldıysa fazlada km olmadıysa biraz zor bozması.
    bu araba bende önceki sahibinde sente atlamış parçalar yenileri ile değiştirilmiş. Tekrardan sente atlama olayı olmuş olabilir mi?
    DRİLL
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kurcalanmadıysa düzgün takıldıysa aparat kullanarak takıldıysa fazlada km olmadıysa biraz zor bozması.
    sanırım aparat olmadan takılmış önceki sahibi de tam bilmiyor ama bu aparat sadece yetkili servislerde mevcut öyle tahmin ediyorum

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aparat olmadan hiç kimse takamıyor göz ustalığıda bir yere kadar, aparat olan bir yerde kontrol ettir bence .
    sanırım aparat olmadan takılmış önceki sahibi de tam bilmiyor ama bu aparat sadece yetkili servislerde mevcut öyle tahmin ediyorum
    DRİLL
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aparat olmadan hiç kimse takamıyor göz ustalığıda bir yere kadar, aparat olan bir yerde kontrol ettir bence .
    peki sente atlamış olsa 2 ve 4 silindirler vuruntu yapar mı acaba?

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ddoruk53;

aracında sente atlama sorunu büyük ihtimal, ayrıca alt devirlerde tekleme büyük ihtimalle vvt solenoidinden olabilir! motur karşına aldığında sol arkasında bi hortum görürsün onun altında kalır VVT solenoidi, yag basıncı ile çalışır ve düzenli yag bakımı yapılmadıysa eğer oluşan tortulardan sensorun iç mekanizmasının hareketi kısıtlanabilir. cok yakma ve tekleme bir arada O2 sondalarındanda kaynaklanabilir.
    sente için parçaların sadece değişimi yeterli değil malesef. zamanlama açısından aparat kullanımı şart! yanlış uygulamalar vuruntu gibi sorunlara yol açabilir. vuruntununda çok fazla sebebi vardır. ama 1-3 de yokta 2-4 de varsa zamanlama ile ilgili bir sorun olabilir yada bujilerin yanlış olabilir. THP motorlarda denenmiş yolları izlemeni tavsiye ederim mod açısından, yanlış seçilen parçalar geri dönülemez hasarlara yol açabilir. en ufak örnek olarak herkezin bilinçsizce performans bujisi tak bak gör dediği işi yaparsan vuruntudan motoru kırman bile mümkün, her buji olmuyor araçlara rcz200-270, 208gti gibi kullanabilirsin ama gidipde yuvaya oturan her bujiyi kullanamazsın!

@btu06;

GT'ler öyle sorunlu araçlarda değil dediğin gibi. sağlam bir usta gerekli müdahaleleri yaptığında saat gibi çalışıyor. ufak tefek sorunlar çıkar ama her arabada çıkar, GT bazında genelleme yapmak yersiz bence.. bende GT kullanıcısıydım, büyük turbo ile 8-9LT yakıt tüketimim vardı Stage4'de. ne sensor olarak nede mekanik olarak beni hiç üzmedi aracım.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

mturhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ddoruk53;

aracında sente atlama sorunu büyük ihtimal, ayrıca alt devirlerde tekleme büyük ihtimalle vvt solenoidinden olabilir! motur karşına aldığında sol arkasında bi hortum görürsün onun altında kalır VVT solenoidi, yag basıncı ile çalışır ve düzenli yag bakımı yapılmadıysa eğer oluşan tortulardan sensorun iç mekanizmasının hareketi kısıtlanabilir. cok yakma ve tekleme bir arada O2 sondalarındanda kaynaklanabilir.
    sente için parçaların sadece değişimi yeterli değil malesef. zamanlama açısından aparat kullanımı şart! yanlış uygulamalar vuruntu gibi sorunlara yol açabilir. vuruntununda çok fazla sebebi vardır. ama 1-3 de yokta 2-4 de varsa zamanlama ile ilgili bir sorun olabilir yada bujilerin yanlış olabilir. THP motorlarda denenmiş yolları izlemeni tavsiye ederim mod açısından, yanlış seçilen parçalar geri dönülemez hasarlara yol açabilir. en ufak örnek olarak herkezin bilinçsizce performans bujisi tak bak gör dediği işi yaparsan vuruntudan motoru kırman bile mümkün, her buji olmuyor araçlara rcz200-270, 208gti gibi kullanabilirsin ama gidipde yuvaya oturan her bujiyi kullanamazsın!

@btu06;

GT'ler öyle sorunlu araçlarda değil dediğin gibi. sağlam bir usta gerekli müdahaleleri yaptığında saat gibi çalışıyor. ufak tefek sorunlar çıkar ama her arabada çıkar, GT bazında genelleme yapmak yersiz bence.. bende GT kullanıcısıydım, büyük turbo ile 8-9LT yakıt tüketimim vardı Stage4'de. ne sensor olarak nede mekanik olarak beni hiç üzmedi aracım.
    mess yalına katılıyorum. ilk kontrol etmen gereken vvt elektrovanası büyük ihtimal pistikden dolayı takılı talmış düzgün çalışmıyor olabilir. bunun yanındada muhakkak yağ ve flitreni değiştir. su eksiltme olayıda slindir kapak ve contasından olmaz, thp motorların contaları kolay kolay yanmaz. araç sıcakken değil soğukken bakmalısın su kaçağına hortum oring muhakkak bir yerden kaçırıyodur. bazen sıcakken belli olmuyor kaçaklar. birde bujilerini tekrar kontrol ettir, porselenide kırılmış olabilir.
    07YAĞMUROTO - 0 533 396 15 67

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ddoruk53;

@btu06;

Ozaman öncelikle yapmam gereken VVT Selenoidi kontrol etmek. Daha sonra sente aparatı ile ayarını kontrol ettirmek. Birde araç çok çabuk fan açıyor. Yani soğuk motorla 1 km gidip geleyim hemen fan devreye giriyor. aklıma gelen sıkıntıları yazıyorum ki birbirleri ile bağlantılı olabilir mi ? teşekkür ederim bilgiler için söylediklerinizi en kısa sürede yapıp bilgi vereceğim. Bujileri mi yeni taktım ama direk olarak Yetkili Servisten aldım.

mturhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman öncelikle yapmam gereken VVT Selenoidi kontrol etmek. Daha sonra sente aparatı ile ayarını kontrol ettirmek. Birde araç çok çabuk fan açıyor. Yani soğuk motorla 1 km gidip geleyim hemen fan devreye giriyor. aklıma gelen sıkıntıları yazıyorum ki birbirleri ile bağlantılı olabilir mi ? teşekkür ederim bilgiler için söylediklerinizi en kısa sürede yapıp bilgi vereceğim. Bujileri mi yeni taktım ama direk olarak Yetkili Servisten aldım.
    arıza kaydı olduğu için fan açıyor. arızanı giderdiğin zaman fan da açmıyacaktır
    07YAĞMUROTO - 0 533 396 15 67

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalın abi biliyorum seninle konuşmuştum hatta geçen sene hatırlarsan bende demistim benim arabada bi sıkıntı var ozaman demistim ama bulamadık senin arabanın maşallahı vardı ben o kadar şanslı değildim ne yazıkki neyseki sattım 12.8 den aşağı inmiyordu ortalama cıldırcaktım ama arkadaşın sorunları ile aynı sorunlar vardı bende hatta araçta yazılım var şuan satan arkadaşın ya haberi yok yada yazmamış yazılım olduğu halde arabanın gidişi normal zannediliyor bu arada reklam olur mu bilmiyorum ama arkadaş ankarada sanırım simge pejo var oraya göster arabanı çok iyi bi servis

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sente ayarı yapılmış olan araç çok fakir karışım arızası veriyorsa sebebi başka neler olabilir ?
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sente ayarı yapılmış olan araç çok fakir karışım arızası veriyorsa sebebi başka neler olabilir ?
    günaydın iyi haftalar herkeze...

gokayy O2 sondası olabilir sorun, yada yazılım varsa yazılım.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c.tesi günü aracı cihaza bağlattım... Aracın alt devirlerdeki tekleme sorunu gitti şu an bir problem yok ama ustanın söylediği aracın motoru sıcakken bile 1.000 D/D çalışıyor. normalde sıcak bir motorun devrinin 800 lerde olması gerekiyormuş.. Sente ile ilgili herhangi bir sorun yokmuş. 1 hafta kullanıp tekrar cihaza bağlanacak bakalım araç.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)