User Tag List

Sayfa 1177/1195 İlkİlk ... 177677107711271167117511761177117811791187 ... SonSon
22691 sonuçtan 22.345 ile 22.363 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiye etmiyorum! bir ara çok fazla kullandık denedik ettikte bizim turbolara olmuyor diyebilirim.
    Ben de konudaki önceki mesajlardan hareketle almayı düşündüm ama öyleyse almayayım. Orijinalinin fiyatı hakkında bilgin var mı Yalın abi?

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiye etmiyorum! bir ara çok fazla kullandık denedik ettikte bizim turbolara olmuyor diyebilirim.
    Neden üstat? Sebebini merak ettim. Ben de kullandım hatta o şekilde sattım ama bende "sadece daha sessiz" gibi bir izlenim bıraktı.

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende sesli tip var gfbmi forgemi bilmiyorum bakmam lazım ama güzel oluyor sesli tip bu arada jantlarım boyadan çıktı spacerlerim da elime ulaştı caddede kullanabilcek düzeyde bi lemans olma yolunda hızla devam ediyorum
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden üstat? Sebebini merak ettim. Ben de kullandım hatta o şekilde sattım ama bende "sadece daha sessiz" gibi bir izlenim bıraktı.
    malesef tam oturmuyor Deniz. uygun gibi gorunsede aslında birazda olsa farklı yapısı ondan dolayıda tutmuyor basıncı. bende gt varken imkanı yok tutturtamadım basıncı, stock dv ile hayvan gibi yurudu
    suanda 208GTI'ın dv sini kullanıyorum malzeme cok daha kaliteli ve yay elle bile hissedilir derecede sert.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili ahali konuyu ilk açıldığından beri takip ediyorum.
    ds3 hakkında sorularım olacak.Bildiğim kadarıyla makinası 207gt deki makina.
    Oldukça nazlı,hassas kullanım gerektiren bir motor diye biliyorum ?
    Şehir içinde (ist) yakıtı ne civarda olur ?
    Yazılım filtre dp olacak üstüne pek bişey düşünmüyorum belki basınç kaçırmaısn diye dv ama o kadar.
    Bu setup ile çıkacak güçler ne olur ? Bu setup ile sorun arıza vs yaşarmıyım ?
    Sente atlama sorunu için revizyonlu parça var mı yoksa belli km de sente kaçıyor mu kafasına göre ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ds3 ler minideki motora sahip 6 ileri şanzuman subap yayları çift yaylı yani ds3 ün makina daha iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 RC-RC Lemans Uyumlu Belki GT lere de uyar.Custom Garaj Yapımı Spor Son Susturucu Üzerinde Lemas Çift Egzos Ucları Mevcuttur.Kaynak Falan İstemez Orijinal Egzos sisteminizdeki son susturucuyu vidasından söküp kaynaksız şekilde bunu takabilirsiniz.Ayaklarına kadar birebir uyumludur.İster Düz boruda kullanın ister orijinal sisteminizde.
    İndirimli kargo mevcuttur. 500 TL

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mannerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds3 ler minideki motora sahip 6 ileri şanzuman subap yayları çift yaylı yani ds3 ün makina daha iyi
    peki sorun çıkarma ihtimali yine aynı mıdır yoksa daha mı azdır ? Şehir içinde (İst) ne civarda yakar ? Dizelden geçince üzer mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pvc iptali yaptırırsın yağını zamanında değişirsin dumpvalve takarsın ne bilim sorunlu gelmedi bana bu arabalar olağan şeyler şehir içi 10 yakarsın uzunda 7 lere düşer heralde

APO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elimde gfb dump valve var ihtiyacı olan varsa uygun şekilde veririm...
    tunceR´isimli üyeden Alıntı
    şu vtec alma olayınıda amma abarttılar. alcan bomboş vti yi 24-25 liraya, elin 106 sı saxosu koycak 5 boy görcen sonra amcayı,teyzeyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pvc iptali yaptırırsın yağını zamanında değişirsin dumpvalve takarsın ne bilim sorunlu gelmedi bana bu arabalar olağan şeyler şehir içi 10 yakarsın uzunda 7 lere düşer heralde
    PVC iptalini önermeyenler var.Bu konuda çok kararsız kaldım yapsam mı yapmasam mı?siz kaç km dir öyle kullanıyorsunuz faydası ne oldu biraz bilgilendirirseniz sevinirim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım filtre dp olacak üstüne pek bişey düşünmüyorum belki basınç kaçırmaısn diye dv ama o kadar.
    Sente atlama sorunu için revizyonlu parça var mı yoksa belli km de sente kaçıyor mu kafasına göre ?
    sorunuza bende cevap vereyim.208 allure kullanıyorum ds3 ile hemen hemen aynı diye biliyorum..sizin yazdığınız speclerde sadece yazılım yok benim aracımda..rolling şehir dışı şehir içi ortalamam 200 tl ye 700km

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ds3 teki motor mini ile aynı değil, ds3 teki motor euro 5 ve 207 gt motorunun güncellenmiş hali

minideki 175 lik motor 207 rc deki motor ile ufak tefek şeyler haricinde aynı

Asıl fark 200 lük thp de var 3 egzantrikli ve valve lift sistemine sahip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorunuza bende cevap vereyim.208 allure kullanıyorum ds3 ile hemen hemen aynı diye biliyorum..sizin yazdığınız speclerde sadece yazılım yok benim aracımda..rolling şehir dışı şehir içi ortalamam 200 tl ye 700km
    Sente atlama ile ilgili güncel parçalar konunun ilk sayfasında mevcut. Zaten sente problemini doğrudan ilgilendiren sadece triger gergisi var diye biliyorum. O parça da bahsettiğim mesajda OEM kodu ile mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 RC-RC Lemans Uyumlu Belki GT lere de uyar.Custom Garaj Yapımı Spor Son Susturucu Üzerinde Lemas Çift Egzos Ucları Mevcuttur.Kaynak Falan İstemez Orijinal Egzos sisteminizdeki son susturucuyu vidasından söküp kaynaksız şekilde bunu takabilirsiniz.Ayaklarına kadar birebir uyumludur.İster Düz boruda kullanın ister orijinal sisteminizde.
    İndirimli kargo mevcuttur. 500 TL

Orijinal RC eksoz ucunu nerden buldunuz? Üzerindekini mi söküp taktınız yoksa tek satılıyor mu? Bana eksoz ucu lazım da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

[207 GT/RC sente atlama problemi ve motor yağı tercihi :[/B][/COLOR]
    lk seri GT'lerde zincir ve VVT pulley'i kaynaklı böyle bir sorun vardı evet. Ve çok bariz olduğundan rölantisinden hemen anlaşılırdı sente attığı.
    Ancak bir aracın veya GT/RC'nin sente atmasının tek sebebi bu değildir. Çok fazla sebebi vardır. 'bilinen' sente atma problemi aracın 2008 ve daha yakın tarihli üretimlerinde yoktur.
    Eğer araç daha yeniyse ve buna rağmen sente atma sıkıntısı varsa, tüm eksantrik noktalarının kontrolü gerekir.
    Bunlar sorun sebebi olasılık sırasına göre-

1. Zincir gergisi: Motorda kullanılan gerginin parça numarası 0829.G3 olması ŞART. Değilse sente atar.
    2. Zincir uzaması: Özellikle kötü yazılımlı motorlarda çok sık rastlanan bir hadise, zincirin aşırı ve yanlış geriliminden dolayı uzaması. Zincirin değişimi gerekir.
    3. Emme VVT Pulley ve/veya egsoz eksantrik pulley dişlerinin aşınması: Bu yine yanlış yazılım kaynaklı, dişlerin yuvarlanması sonucu zincire tam olarak kenelenememesi sonucu sente atma yapıyor. Bu pulleylerin değişimi gerekir.
    4. Krank pulley'i: Çok nadiren de olsa bu pulley üzerinde yanmalar/parçalanmalar oluyor. Değiştirilebilir, ALta Performance'ın daha hafif olan pulley'i takılabilir.

Bunlardan bağımsız olarak yazılım: GT'lerde birkaç kez yazılım güncellemesi yapıldı. Bu güncellemeler sente atması riskini iyice minimize eden güncellemelerdir. Bunların yapılması gerekir. Eğer spor yazılım kullanılacaksa, önce en güncel fabrika yazılımı yüklenmeli ve bu yazılım üzerinden modifikasyon yapılmalıdır.
    dan bu yazılımlara sahip araçlarda kullanılması az da olsa daha faydalı olur. Bujinin performansa artı etkisi yoktur. Sadece eksi etkileri azaltmaya yarar.
    Sente ile ilgili bilgiler yukarıda mevcut. Ayrıca benim bildiğim sente problemi 2007 üretimi araçlarda yasanmış ve servislerde çoğu halledilmiş. (Tabii 9 senedir atlak sente ile gezebilen araç yoksa ��)

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    söyle diyebilirim DS3 156 = 208 156, DS3R=208GTI

sente atlama problemi tarih oldu artık.
    hassas nazik bir motor değil, hata affetmeyen bir motor diyebiliriz.
    karakteristik olarka 207 serisi euro4, ds3 aynı motor ufak tefek güncellenerek euro5 normlarına uyduruldu. piston sekmen kol motor içi turbo vb hersey 207gt ile ufak tefek farklılıklar haricinde tamamen aynı. sanzıman 6 ileri, oda 4de 210km süratle zaten maxspeed e ulaşıyor, yani 5 sehir içi 6 şehir dışı ekonomi vitesi diyebiliriz.
    belirttiğin setup ile orjinal turbosu dahilinde alabileceğin 210hp civarı max. o setup için DV almana gerek yok ama km bakımından düşünürsen yenilemende fayda var. sorun arıza yaşamaman için yazılımını iyi secmen gerekiyor. mekanik olarak stock yazılımla binersen sorun yasamazsın cat sensorunun verecegi hata ışığı haricinde onunda performansa etkisi yok.

en son olarak söyle özetliyeyim;
    THP nazik değil ama hata affetmeyen, düzgün ellerde olabildiğine saglıklı yanlış uygulamalarda seni uyaran ama umursamamanda kusura bakma benden bu kadar diyen önü oldukça açık bir motor. yakıt olarak ortalama 6,5- 7 LT civarı kullanabilirsin, kullanıma göre oldukça değişkendir ama, gazlamanda içer sakinsen koklar.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de sordum ama tam sonuca bağlayamamıştık.. Şimdi önerilen baskı balatanın kodu 2052.P7 ama güncelde 1611268880 kodlu bir baskı balata seti çıkıyor. Hangisini alayım? Ayrıca aramızda ucuz yollu temin edebilecek biri varsa da iyi olur

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şase no atar mısınız özelden?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)