User Tag List

Sayfa 1183/1195 İlkİlk ... 183683108311331173118111821183118411851193 ... SonSon
22691 sonuçtan 22.459 ile 22.477 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0299 çözülene kadar orj. Yazılımda kalın derim

tigerland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 207 rc orjinal egzoz arıyorum var mı satan _?
    208 GTI

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar motosikletime bi 207 gt takası geldi 4 parça boyalı 2008 model kmsini hatırlamıyorum tam olarak ama kırmızı cam tavan vs var araç ne kadar eder bana ve yakıtı ne durumdadır.Yardım ederseniz sevinirim.

Emrahg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

207rc aracıma eibach sportline almak istiyorum ama 207'ye üretilmiş sportline bulunmuyor birkaç siteye sorum bir tanesi c2 sportline ile süspansiyon sisteminin aynı olduğunu ve kullanabileceğimi söylemiş önceki sayfalarda da var konu hakkında konuşmalar ama net bir karara bağlanmamış. Acil görüşlerinize ihtiyacım var.

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrahg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

207rc aracıma eibach sportline almak istiyorum ama 207'ye üretilmiş sportline bulunmuyor birkaç siteye sorum bir tanesi c2 sportline ile süspansiyon sisteminin aynı olduğunu ve kullanabileceğimi söylemiş önceki sayfalarda da var konu hakkında konuşmalar ama net bir karara bağlanmamış. Acil görüşlerinize ihtiyacım var.
    c2 ile aynı değil, 2007 yılında 208 ilk çıktığında böyle birşey ortaya atmışlardı fakat kullananlar söktü diye biliyorum. eibach en ufak tümsek yada çukurda süspansiyon vuruyor, 207'lerde en iyisi vogtland diyebilirim.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba , daha önceki postlarda da yazmıştım aracım ile alakalı bir problem yaşıyorum, aracım 308 1.6 thp 150 lik, aracım en son periyodik bakıma girdiğinde bobin değişimide oldu ve bobinler 335 bobini ile değiştirildi, aracın üstünde ayrıca ngk iridyum r serisi bujiler çıktı ve temiz olduğu için değiştirme gereksimimde bulunulmadı. Bu yapılan işlemler haricinde birde gaz kelebeği temizlendi. Şimdi gelelim problemime ;

arabam soğuk iken çok istekli ve tam performans gidiyor altlarıda üstleride istekli, gel gelelim ısındığında devir çevirirken yada alt devirlerde gaza oturduğumda araba isteksizleşip çok ince hissedilecek şekilde tekleye tekleye gidiyor ,onun harici ise normal devirde giderken ani hızlanma yapıldığında birden bire kesiklik yapıp araç tekrardan eski haline geri dönüyor anlık bir tekleme ama bariz belli bir kesinti oluyor, periyodik bakımdan sonra biraz daha iyi gibiydi ama tekrardan yapmaya devam ediyor, sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Fikirleriniz nedir ? ve ayrıca avrupa yakası thp den gerçekten anlayan, üzmiyecek bir usta kimi önerirsiniz yani servislerde şifayen bakılmasından sa işten anlayan bir ustaya baktırıp sorunun bir an önce çözmesini temenni ederim. Şimdiden teşekkürler .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    c2 ile aynı değil, 2007 yılında 208 ilk çıktığında böyle birşey ortaya atmışlardı fakat kullananlar söktü diye biliyorum. eibach en ufak tümsek yada çukurda süspansiyon vuruyor, 207'lerde en iyisi vogtland diyebilirim.
    Eibach'ler için daha yumuşak diyorlar vurmaması gerekmezmi bu durumda ? Açıkcası çok kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , daha önceki postlarda da yazmıştım aracım ile alakalı bir problem yaşıyorum, aracım 308 1.6 thp 150 lik, aracım en son periyodik bakıma girdiğinde bobin değişimide oldu ve bobinler 335 bobini ile değiştirildi, aracın üstünde ayrıca ngk iridyum r serisi bujiler çıktı ve temiz olduğu için değiştirme gereksimimde bulunulmadı. Bu yapılan işlemler haricinde birde gaz kelebeği temizlendi. Şimdi gelelim problemime ;

arabam soğuk iken çok istekli ve tam performans gidiyor altlarıda üstleride istekli, gel gelelim ısındığında devir çevirirken yada alt devirlerde gaza oturduğumda araba isteksizleşip çok ince hissedilecek şekilde tekleye tekleye gidiyor ,onun harici ise normal devirde giderken ani hızlanma yapıldığında birden bire kesiklik yapıp araç tekrardan eski haline geri dönüyor anlık bir tekleme ama bariz belli bir kesinti oluyor, periyodik bakımdan sonra biraz daha iyi gibiydi ama tekrardan yapmaya devam ediyor, sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Fikirleriniz nedir ? ve ayrıca avrupa yakası thp den gerçekten anlayan, üzmiyecek bir usta kimi önerirsiniz yani servislerde şifayen bakılmasından sa işten anlayan bir ustaya baktırıp sorunun bir an önce çözmesini temenni ederim. Şimdiden teşekkürler .
    öncelikle geçmiş olsun sanırım ayn sorun bendede var henüz gidip göstermek nasip olmadı ama toptakapıda powertune mutlu ustayı önerdi herkes bana en kısa zamanda bende oraya gideceğim.

serti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207rcbd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ankaradan birol ben,207 Rc aracım var yüksek devirlerde özellikle 5000/5500 dd aracı arkadan birşey tutuyor 5500 dd gectikten sonra araç normal gaz yemeye devam ediyor tabi orada P0299 Turbo basıncı istenilen değerin altında diye arıza lambası yakıyor.İlk etapda çekiş düşmüyor biraz daha sıkıştırmaya devam edersem motor korumaya alıyor kendini,değiştirdiğim malzemeler söyl eyeyim
    Turbo,egsoz manifoldu,elektrovana ve hortumları,dump valve,depo şamandrası,yüksek basınç pompası,benzin enjektörleri,hava akış sensörü,yüksek basınç hortumları,intercooler tüm değiştiriğim malzemeler bunlar araç orjinal yazılım ilede P0299 arızası veriyor kesiklik yapıyor.
    Kafayı yemek üzereyim yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

arkadaşım madem o kadar parçaları sensörleri değiştirdin sorun düzelmedi o zaman birde araç değerlerini takip etmeyi dene..örneğin ben torque pro yazılımı+elm327 ile aracın hangi devirde ne basınç bastığını vs her daim takip ederim..basınç sabitmi yoksa elektrovana cortlayıp basınç düşüyormu yada sistemde kaçak olup olmadını devamlı takip altında tutarım..ayrıca afr yani yakıt hava oranını takip ederim.ateşleme sistemi vs hep takipde..sana önerim ucuz yollu olan bu sistemi bi dene..yazılımlı yada stok yazılımlı değerler zaten belli örneğin stok yazılımda 1 bar overboost görüyormu yada 0.7 con sabit kalıyormu basınç...

son olarak intercoller kontrolü yaptınmı ? yaptığını pek sanmıyorum ama coller da delik çürük vs varsa belli basınçtan sonra kaçak yapacak ve düşük basınç hatası alacaksın..mümkünse su dolu bi havuzda hava basarak kontrol ya..tüm radyatörcüler bunu yapıyor..

ayrıca subablarındaki krumlarada bi göz at...

serti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P0299 genelde şu sebeplerden dolayı yakar:

Turbonun yanlış wastegate ayarı (aşağıdaki linkte olması gereken ayar gösteriliyor)
    Image - TinyPic - Kostenlose Bild- und Videospeicherung und gemeinsame Nutzung von Fotos

Turbo basıncını kontrol eden elektrovananın bozuk olması
    Image - TinyPic - Kostenlose Bild- und Videospeicherung und gemeinsame Nutzung von Fotos

Hava filtre kutusundan turboya giden borunun çatlaması
    https://youtu.be/qY14qDfQsn0
    tufan arkadaşım bu sözüm sana değil lütfen yanlış anlama 3 madde yani filtre emiş kısmındaki çatlağın 0299 hatası vermesi çok garip bir durum.çünkü basınç sistemi alanında değil..filtre ağzını isterseniz açık bırakın gene 0299 vermez.ama videodaki olay artık neden olmuş bilemiyorum..sanırım abdestsiz iş yapmışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aem methanol kullanan arkadaşların hangi nozzle kullandığını öğrenebilirmiyim?

aldatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortanca :=)) big turbo setup ......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracının setupına ve kullandığın meth karısımına gore degişir. ortalama nozzle flow cc'sine göre karar vermelisin.
    ortalama nozzle seçimi;
    nozzle CC = motorgücü/2

yani 250hp bir aracın varsa 125cc'lik nozzle kullanman uygun olacaktır.

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serti;
    Turbo arızasını giderdim egsoz salyangozunda wasgate subabının geldiği bölgede çatlaklar vardı ayrıca egsoz manifoldu alt kısımlardan çatlamış turbo ve egsoz manifoldunu değiştirdim arıza gitti şimdide 5500 dv kesiklik yapıyor bununla ilgili bi video paylaştım yakıt verileri hakkında aracın orj. programnı aldım arızayı bulmak için konu başlığı 207 rc yakıt verileri vieoyu izleme imkanın olursa sevinirim aşırı derecede basınçlarda anormallik var.İlgilendiğin için ve yorumların için atrıca tsk ederim

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egsoz manifoldunun çatlayan yerlerinin fotosu var mı? Turbo çıkışında 2 kanal ortasındaki duvarın çatlaması ise bahsedilen, o normaldir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egsoz manifoldunun çatlayan yerlerinin fotosu var mı? Turbo çıkışında 2 kanal ortasındaki duvarın çatlaması ise bahsedilen, o normaldir.
    yarın yollayım fotoları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının setupına ve kullandığın meth karısımına gore degişir. ortalama nozzle flow cc'sine göre karar vermelisin.
    ortalama nozzle seçimi;
    nozzle CC = motorgücü/2

yani 250hp bir aracın varsa 125cc'lik nozzle kullanman uygun olacaktır.
    250 bg yoktur en fazla 240 tir ancak aem in chartina gore 459cc gerekmiyor mu ben mi yanlis anladim , 250 bg diye hesap etsek, 1.5 bar peak, 21 psi eder, 250 bg icin 459 cc gorunuyor listede. Arti map sensorunden once nozzle konumlandirmasi sensoru bozar mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk jenerasyon manifoldların hepsi 207 gt rc ds3 r56 cooper faretmiyor çünkü parça aynı evet bahsettiğin yerde çatlıyor

Çatlayan kısım artık öyle bir ısıya maruz kalıyor ki rengi beyaza dönüyor

Özellikle stock yazılımlı araçlarda ısı daha yüksek çünkü fabrikasyon olarak 207 rc ler 12 küsür afr ile yürüyor ve fakir kalıyor
    Fakir karışım = yüksek egt

Manifold zaten sanırım bu sebepten güncellenmiş güncel parça kodu da V860477380
    Ben de yeni manifold var ilk etapta aynı gibi duruyor ama kanalları biraz farklı flowu optimize edilmiş

Yeni THP ve Makyajlı 208 gtilarda var mesela yeni manifolddan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250 bg yoktur en fazla 240 tir ancak aem in chartina gore 459cc gerekmiyor mu ben mi yanlis anladim , 250 bg diye hesap etsek, 1.5 bar peak, 21 psi eder, 250 bg icin 459 cc gorunuyor listede. Arti map sensorunden once nozzle konumlandirmasi sensoru bozar mi?
    motor hacmini hesaba katıyormusun? AEM, USA markası, 1.6 litre hacimli modifiye edilmiş arac sayısını düşünürsen bide

kesinlikle sensör öncesine konumlandırmalısın. Beyin iat nin düştüğünü nasıl anyalacak yoksa?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)