User Tag List

Sayfa 12/1195 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
22691 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

Onuralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kit Number 57A-6035 kod nodu k&n sıtesınde resımlı anlatım var bakabılırsın ama k&n cıktıgı yer ne kadar soguk hava alır o tartısılır
    Orada scoop var, en fazla oradan verim alabilirsiniz...
    19051919-23041920-30081922-01111922-29101923

RCpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scoop tan aldığın zaman su yürüme riski var.
    ben o kısımları iptal ettiğim zaman, söktüğüm borularda çamur + su izleri vardı.

bi de karter havalandırma bağlantısı da iptal oluyo o zaman..
    oraya da filtre takıyosun sonra her yer yağ oluyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    scoop tan aldığın zaman su yürüme riski var.
    ben o kısımları iptal ettiğim zaman, söktüğüm borularda çamur + su izleri vardı.

bi de karter havalandırma bağlantısı da iptal oluyo o zaman..
    oraya da filtre takıyosun sonra her yer yağ oluyo.
    Oil catch can'siz yapamazsın zaten. Bir de oradan su çekmesi zor ya. Araya bypass bile konulabilir eğer çok ciddi bir su gelecek kaygısı oluşursa. Zaten oluşacak yağ basıncından dolayı her taraf yağ olacağından en iyis catch can olmadan yapmamak...

onurdegerli
    Misafir
    SELAM ARKADASLAR ISMIM ONUR gecen hafta persenbe aldim rc kirmizi harika bir arac
    yalniz arac yeni oldugu icin dur kalklarda stop durumu var sanirim debriaj alismadi bide biraz yuksek debriaj onun disinda cok iyi bir secim yaptigimi dusunuyorum bide performans cok iyi simdilik bana bu araci ilk 3 bin km nasil kulanmaliyim bir tawsiye verebilirmisiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurdegerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SELAM ARKADASLAR ISMIM ONUR gecen hafta persenbe aldim rc kirmizi harika bir arac
    yalniz arac yeni oldugu icin dur kalklarda stop durumu var sanirim debriaj alismadi bide biraz yuksek debriaj onun disinda cok iyi bir secim yaptigimi dusunuyorum bide performans cok iyi simdilik bana bu araci ilk 3 bin km nasil kulanmaliyim bir tawsiye verebilirmisiniz ?
    Normal rodaj prosedürü uygulayabilirsin. 3000-3000 gidip, ani frenden, ani kalkıştan kaçın yeter. En az da 1000km böyle git sonra rodaj bitince de yavaş yavaş devirlendirirsin... Bir zorluğu yok ama sabır işi...

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kingpin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo'nun borusunu iptal edip direk scoop'un oraya çok güzel olur. Daha nasıl yer yok abi?
    bencede orası rısklı bı yer hadi peugeot oraya koymadı fıltreyı k&n koyabılırdı ama onlarda oraya koymuyo sag tarafa uzatıyo riskli gorduklere yerlere gırmıyorlar performansdan odun versede risk almamaya calısıyorlar sonucda ben bızım ıcınde bu gecerli zaten alınacak fazka bi performans yok fıltre olayında ses işte biraz arabaya hava gırısınde belkı bı mıktar rahatlama bu kadar benım tek derdim ıyı olucak derken kotu yapmayalım selamlar

RCpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu arabada şehir içi dur kalk yaparken veya küçük vites, düşük devirde yakıt tasarrufu sağlasın diye gaz tepkisini bu şekilde ayarlamışlar.
    bu ayardan dolayı da arabayı kaldırırken sanki zormuş hissi veriyor.

ecu remap te bu ayar değiştirilip gaz pedalı hassaslaştırılabiliyor bilginize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede orası rısklı bı yer hadi peugeot oraya koymadı fıltreyı k&n koyabılırdı ama onlarda oraya koymuyo sag tarafa uzatıyo riskli gorduklere yerlere gırmıyorlar performansdan odun versede risk almamaya calısıyorlar sonucda ben bızım ıcınde bu gecerli zaten alınacak fazka bi performans yok fıltre olayında ses işte biraz arabaya hava gırısınde belkı bı mıktar rahatlama bu kadar benım tek derdim ıyı olucak derken kotu yapmayalım selamlar
    Sen beni kavga ediyorum falan zannettin heralde. Sadece yardımcı olmaya çalışıyorum, şu an bizde uğraşıyoruz aynı arabayla...

Bak burda var; Pipercross'cular mı deli o zaman?

Kit code; PK345

http://www.motoraddicts.com/news/207...tionpower72120

Ebay link; Resimdeki ile farklı...

http://cgi.ebay.co.uk/PIPERCROSS-Ind...%3A1|294%3A200

Zaten fabrika aracın en iyi-kötü koşullarda çalışabilmesi için üretim yapıyor. Onun için kullanışlı olması aracın daha önemli oluyor, dolayısı ile performansın her zaman önünde geliyor.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking

Sen beni kavga ediyorum falan zannettin heralde. Sadece yardımcı olmaya çalışıyorum, şu an bizde uğraşıyoruz aynı arabayla...

Bak burda var; Pipercross'cular mı deli o zaman?

Kit code; PK345

http://www.motoraddicts.com/news/207...tionpower72120

Ebay link; Resimdeki ile farklı...

http://cgi.ebay.co.uk/PIPERCROSS-Ind...%3A1|294%3A200

Zaten fabrika aracın en iyi-kötü koşullarda çalışabilmesi için üretim yapıyor. Onun için kullanışlı olması aracın daha önemli oluyor, dolayısı ile performansın her zaman önünde geliyor.
    yok yav dostum laflıyoz kavga olurmu
    mesala ıngıltere forumlarında falan yapan var baya pıpercross u senın dedıgın gıbı hatta youtube vıdeolar falanda var adam dyno falan sokuyo aldıgı deyerlerde baya ıyı ama tr de nasıl olur su cekermı baska bısey olurmu benım derdim o yoksa mantık uygulanabılır sekılde sadece fazla ugrasmak ıstemıyom hazır bı kıt varsa takalım gecelım sonucda filtre takıyoz selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yav dostum laflıyoz kavga olurmu
    Ne bileyim abi.

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gel vatandaş gel TR nin en aktif v bilgilendirici 207 RC forumu burdaaaaa..

Onur Hoşgeldin..Ben de Özgür sayfalarda bir yerde msn olacaktı..

0532 364 15 63...
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana bu araci ilk 3 bin km nasil kulanmaliyim bir tavsiye verebilirmisiniz ?
    Onur kanka benim yaptığım gibi yapıcan aracı istanbul dan alıp önce doğru Ankara ya ordan da Antalya ya gelicen aaa araç 1100 KM sonrada ben hemen yağını değiştirdim
    Bu arada araç 4 lt yağa bana mısın demiyo 4,25 en az...

Ondan sonra şehir içi rodaja başladık devam ediyoruz.Ben şu aralar motor(zaten hemen ısınıyor) ve yağ harareti normale gelmeden gazlamıyorum.Araç daha 170 i geçmedi...

2000 devirince Allah ne verdiyse artıkın.Bu arada Kurşunsuz benzine bu akşam zam gelcek bilginiz olsun..(çalıştığımız bir istasyon söyledi)
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde meşhur pipercross videosuyla hemen hemen aynı uygulamayı yaptık,şu an herşey yolunda,filtreden önce denedigimiz arabalarla tekrar denicez ozaman az çok anlarız performans olarak kıpırdanma olup olmadıgını
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

onurdegerli
    Misafir
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur kanka benim yaptığım gibi yapıcan aracı istanbul dan alıp önce doğru Ankara ya ordan da Antalya ya gelicen aaa araç 1100 KM sonrada ben hemen yağını değiştirdim
    Bu arada araç 4 lt yağa bana mısın demiyo 4,25 en az...

Ondan sonra şehir içi rodaja başladık devam ediyoruz.Ben şu aralar motor(zaten hemen ısınıyor) ve yağ harareti normale gelmeden gazlamıyorum.Araç daha 170 i geçmedi...

2000 devirince Allah ne verdiyse artıkın.Bu arada Kurşunsuz benzine bu akşam zam gelcek bilginiz olsun..(çalıştığımız bir istasyon söyledi)
    1100 KM sonrada neden yag degistirdinn onu anlamadim

onurdegerli
    Misafir
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gel vatandaş gel TR nin en aktif v bilgilendirici 207 RC forumu burdaaaaa..

Onur Hoşgeldin..Ben de Özgür sayfalarda bir yerde msn olacaktı..

0532 364 15 63...

tesekurler ozgur hosbulduk gorursem eklerim

onurdegerli
    Misafir
    bu arabada şehir içi dur kalk yaparken veya küçük vites, düşük devirde yakıt tasarrufu sağlasın diye gaz tepkisini bu şekilde ayarlamışlar.

tesekurler verdigin bilgiler icin

onurdegerli
    Misafir
    Normal rodaj prosedürü uygulayabilirsin. 3000-3000 gidip, ani frenden, ani kalkıştan kaçın yeter. En az da 1000km böyle git sonra rodaj bitince de yavaş yavaş devirlendirirsin... Bir zorluğu yok ama sabır işi...
    dayanamiorum ama sabretmeye calisiyorum simdilik 3 bin devirin uzerine cikmadim kontrol bakimina kadarda busekilde kulanicam

onurdegerli
    Misafir
    1100 KM sonrada neden yag degistirdinn onu anlamadim
    ben henuz en fazla 110 filan yaptim onuda cok dusuk devirlerde ciktim rodaj denilen sey bu heralde motor acilana kadar zorlamadan kulanmakmi oluyor

onurdegerli
    Misafir

bisey daha gordugum kadariyla arac modifiyeli cokda guzel olmus nazar deymesin kaza bela vermesin allah !garanti olayi cikmadi umarim
    bide bu eksoz isi nekadara geldi sana ogrenebilirmiyim orjinal sesi yok hic

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)