User Tag List

Sayfa 232/1195 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
22691 sonuçtan 4.390 ile 4.408 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

ErK_aY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, hoş geldin Sana sormadan, gerçi kimlik/plaka detayı da vermeden, aracının şikayetini paylaşmış oldum. İstersen kaldırabilirim tüm mesajları.

Bu arada bir gauge gördüm ama şöyle bir baktım emiş sensörüne hava hortumu ile bağlıydı. İçeri bakmaya fırsatım olmadı maalesef Neyi gösteriyor o?

Var.. Eski üretim kit varsa üstünde değişiminde güncellemesi var ve titreme yok. Daha da erken kavrıyor. 2052.K7 takılması lazım.

207'de de var bu.. Acaba bu K7 kiti 206'ya da uyar mı bakmak lazım.. 206'da da güncellenmiş K1 olmuş.. Referansları çok yakın belki uyar.. K7'yle 207 de çözüldü çünkü.
    Not: K1 kitini kendi gözümle görmedim. Ama 207'de eski kitle yenisi arasında fark çok fazla.
    deniz 2052 k7 mı yoksa p7 mi bende p7 gözukuyor.service box dan bakınca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değişen parcaların kodlarını paylaşabilirmisin dostum ilerde lazım olabilir selamlar
    120447 devirdaim kasnak - 120456 sürtünme - 1201H8 devirdaim
    gerci bende tek devirdaim değişti. demircan abide 3 ü değişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı demircan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olurda debriyaj için servise gidersen komple baskı balata isteme garantiye girmez sadece baskı iste o zaman iyi olur, bu arada bilya garantiye giriyo.
    şaseden bi bakım benımkinde güncellenenmi eskisimi var ona göre gerekn işlemi uygulatırırız abi. bilya derken hangisi_?

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FlyingFinish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk Şikayeti paylaşmakla ilgili sıkıntı yok, faydalı birşey yaptığını düşünüyorum. Aynı derde sahip olanlar için önemli. Turbo basınç saati için boru ve adaptör sorduğun. MAP sensörünün altına taktığım adaptör.
    Peki doğru ölçüyor mu?

Alıntı FlyingFinish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam parça gelirse ve aksilik olmazsa arabayı almaya gelicem. Oradaysan görüşürüz..
    Sabahtan beri toplantıydaydım o yüzden takip edemedim. Şimdi çıktım, parça gelmiş sanırım teste çıkmışlar. Sadık direk kendi ilgileniyor o çıkmış.
    Alıntı demircan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olurda debriyaj için servise gidersen komple baskı balata isteme garantiye girmez sadece baskı iste o zaman iyi olur, bu arada bilya garantiye giriyo.
    Tabi debriyaja komple bakmak lazım.. Ben uzunca süre öyle idare ettiğim için ben de komple kit değişti.
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bulabiliriz uyarmı uymaz mı diye ?
    Valla aslında şöyle bir senaryo var çok sık yaşanıyor: 206 geliyor(RC veya değil) debriyajım bitik diyor.. Peki diyoruz alıyoruz içeri. Parça elde kalmamış geçiyoruz siparişi, parça geliyor.. Sarf malzemesi olduğundan sürekli tedarikçisi/üreticisi tasarımı değişiyor parçanın bazen referansı aynı kalsa bile.. Takıyoruz.. Uymuyor.. heleki 2001 sonrası multiplexage'lılarda testsiz anlaşılmıyor. Diğerlerinde pedalın otomatik gergisi olmadığından direk pedala vuruyor abuk bir durum olduğu. Başlıyoruz İstanbulla başka bi tane yolla dialoglarına.. Eğer hiçbiri uymuyorsa başka kitleri biz deniyoruz bu sefer. Biri oluyor mutlak.. İyi de oluyor.. 50bin de debriyaj değiştirip 150bin e gidenini dahi gördük.
    Aklımda kaldığı kadarıyla 206'larda bir tek oluyor bu. 206 RC lerde biri daha demişti sarsarak kavrıyor çok diye.. Aslında bunun bence başlıca sebebi motorun kendi.. Rölantisi zayıf karakterli.. Spor otomobil için normal ama kavrama anında 700rpm'in altına inen motor titreşimiyle bilyaları çok zorluyor bence.. 207 RC'lerde de sebep bence bu.. Sürekli gazlı kavrama istiyor.. Gerçi yeni kit bu sıkıntıyı aştı.
    Ha bir de 2.2 benzinli 407'lerde gördüm ben bunu.. 6 ileri manuel bunlar ama klima açık rölantisi 725rpm'lerde zaten.. Gerçi satılmadı pek bizde vardı bi tane 25bin de mi ne bitti debriyajı..
    Alıntı ErK_aY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deniz 2052 k7 mı yoksa p7 mi bende p7 gözukuyor.service box dan bakınca
    Aynen.. Çok özür dilerim, kafa gidik hala bende.. 2052.P7 dir güncellenmiş kitin adı. Eskisi K3..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErK_aY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaseden bi bakım benımkinde güncellenenmi eskisimi var ona göre gerekn işlemi uygulatırırız abi. bilya derken hangisi_?
    Üretimde kullanılan parça referansları için üretim ve DAM no şart.. Ama bunlar olsa bile benim bildiğim kadarıyla Servicebox ile bunu öğrenmek imkansız.. Geri çağırma kampanyaları politikaları sebebiyle oluyor sanırım bu.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen doğru söylüyorsun. Alt devir çok kötü. Araca boşta iken gaza basınca bile devir saati yerinden kalkmak istemiyor. Elektronik gaz kelebeği ve motorun boşta devir çevirmesini önlemek için engine load yok ise acaip şekilde isteksiz devir çeviriyor. Ama sonuçta bu bilyanın bu kadar çabuk bozulmaması lazım. Sanırım OEM'lere güvenimcem. 40 bin kilometredir bu titreşim ile sürüyorum yakında açtırcam şanzımanı. Helix felan bakıcam. İnşallah tekrarlamaz sorunu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de aynen senin dediğin gibi kelebeğin çok atik olması gereken devirlerde elektronik kelebekten ötürü motor o devirlerde gaz yemiyor.

Baskıda yanma izleri oluşuyor muydu peki hiç sende?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben daha açtırmadım şanzımanı RC'de. Ancak titreme sorunundan debriyaj değiştiren var. Aslında balata daha bitmemiş oluyor. Ama kavrama bilyası dağılmış oluyor. Arkadaş değiştirdikten sonra 5.000 km civarı hatta 10.000 olmadan başlıyor gene titremeye. Ben yazılım yaptıracağım sırada engine load'ın 0 olduğu anlarda bile %20 varmışçasına afr ve avansı ayarlatıcam.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar bend 207 sportıum aldm ama koltukları rc ıstıyorum bulma ıhtımalım ve tabıkı fıyatı hakkında bılgınız varmı

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bend 207 sportıum aldm ama koltukları rc ıstıyorum bulma ıhtımalım ve tabıkı fıyatı hakkında bılgınız varmı
    arabanı ıyı gunlerde kullan dostum cıkma koltuk bulma ımkanın pek yok gıbı baska marka spor koltuk bakalbılırsın 1000 tl cıvarlarında olur kızak sorunu olabılır onu ayarlatman lazım orjınal koltuklar tahmınımca oldukca pahalıdır selamlar
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saolasın iyi dıleklerın ıcın ..bask markalar baktmd rc daha guzel ve orjınal gıbı gozukcek diye istiyorum ama bakalım bulabılırsem arastırıyorum bask neler yapabılırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saolasın iyi dıleklerın ıcın ..bask markalar baktmd rc daha guzel ve orjınal gıbı gozukcek diye istiyorum ama bakalım bulabılırsem arastırıyorum bask neler yapabılırım
    bu sportium dediğin dizel olanlardan mı yoksa benzinli olanlardan mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinli tek kapı 120bg olan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok secenek var butceyle ılgılı bırazda forumda srk shop var serkan arkadaşımızın izmirde dükkanı var modifiye üstüne her türlü ürünü ordan temin edebilirsin piyasadaki ürünlere göre o seni daha iyi yönlendirir
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saolsun tanıstık serkan abıle musterıs oldum bile yayları degıstırdık 5cm eicbah taktık bide hava filtresi şimdilik gayette güzel oldu bakalım yavas yavas yapcaz bişeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 207 RC koltuğu arıyorum. Bulursam 206 RC koltuklarımı satıcam.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koltukda vardı serkanda sorsaydın yardımcı olur sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saolsun tanıstık serkan abıle musterıs oldum bile yayları degıstırdık 5cm eicbah taktık bide hava filtresi şimdilik gayette güzel oldu bakalım yavas yavas yapcaz bişeler
    eksoz olayına girebilirsin...dizel olsa idi yazılım diyecektim;ama bu motora yazılım ne kazandırır bilemiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 207 RC koltuğu arıyorum. Bulursam 206 RC koltuklarımı satıcam.
    neredeyse aynı koltukları;bence uğraşmana değmez...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)