User Tag List

Sayfa 327/1195 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
22691 sonuçtan 6.195 ile 6.213 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

USTAaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GOKTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeyrekten biraz daha az benzin vardı arabada...dün benzin almıstım ama hep aynı yerden alırım benzinide...
    sen benzını benden almadığın ıçin,cenabı allah turbonu bastırmamıştır,olum benım ahım tutar,bakınız esk arabanız,şaka bı yana,bakım yaparken,benzın fıltresını değiştirmişmıydınız ?
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

GOKTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı USTAaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen benzını benden almadığın ıçin,cenabı allah turbonu bastırmamıştır,olum benım ahım tutar,bakınız esk arabanız,şaka bı yana,bakım yaparken,benzın fıltresını değiştirmişmıydınız ?
    hahaha koptum abii valla ahın tutuyo ne yalan söyliyim sabah sabah öldürdün beni ....benzin filtreside dahil herşeyini değiştirmiştik abi valla nooldu anlamadım...canım sıkkın valla iş yerindeyim ama aklım arabada.....

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahaha koptum abii valla ahın tutuyo ne yalan söyliyim sabah sabah öldürdün beni ....benzin filtreside dahil herşeyini değiştirmiştik abi valla nooldu anlamadım...canım sıkkın valla iş yerindeyim ama aklım arabada.....
    hiç canını sıkma, git arabanı calıstır simdi duzelmiş oldugunu goreceksin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç canını sıkma, git arabanı calıstır simdi duzelmiş oldugunu goreceksin..
    gerçektenmi...?peki neden yapmıs olabilir...sebebi nedir?işim yüzünden ancak pazartesi servise götürebilicem merakımdan soruyorum....tekrarlarmı?çokmu soru sordum

zekky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım ama Naman nickli deniz abiye bir mesaj at istersen o yardımcı olabilir. Umarım kötü birşey yoktur seni iyi anliyabiliyorum acaba noldu hissi çok gıcık birşey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zekky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım ama Naman nickli deniz abiye bir mesaj at istersen o yardımcı olabilir. Umarım kötü birşey yoktur seni iyi anliyabiliyorum acaba noldu hissi çok gıcık birşey
    teşekkürler,valla daha iyi özetleyemezdin beni hakkaten acaba nooldu hissi bitirdi beni,işim yüzündende pazartesi gidebilicem servise...umarım ciddi birşey yoktur...deniz abiyede hemen msj atiyim...

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip gaz yaparken yakıyor.yük yokken birşey yok yük varken direk yakıyor.downpipe da kaçak vardı,contaları filan değişti,kaçak varmış.yapıldı tekrar yaktı yüklendiğimde.nereden bakarım koduna?
    Onu söyleyebilmem için bir yerden senin arabadan bulup bağlamam lazım direk hex ini bilemiyorum maalesef kurcalamak lazım.

Ya da Google 'dan VCDS A3 1.4 TFSI Dump Valve kelimelerini filan aratıp bulabilirsin diye düşünüyorum.

Kaçak yoksa ve turbo iyi durumdaysa MAP yanlış okuma yapıp lambayı yakıyor olabilir. Ama kaçak olayından %100 emin olmak lazım. Şu durumda DV de kaçırıyor olabilir. Ama şunu da söyliyim yazılım da yaptırıyor olabilir.

Çok genel konuştuğumu da tekrarlamam gerekir. İstersen bi TurboFSI – Audi Türkiye e bi konu aç ordaki herifler de tfsi larla ilgili Türkçe içerik konusunda sağlamdır.

arkadaşlar merhaba bu sabah garip bişey geldi başıma,sabah aracımı calıstırdım (aracım 2007 207 gt ve alalı daha 1 ay oldu) sıkıntı yok biraz calıstı yola cıktım araba ısındı sogukken asla basmam cünkü,kırmızı ısıkta durdum birinci vites basiyim dedim ama turbo yoktu yani basmadı sanki 50 hp gibiydi araba birinci vites bitmedi yani öyle diyebilirim...sonra eve dönene kadar bir kaç kere daha yokladım evde kimse yok canım sıkıldı çok,işe geldim biraz önce ama aklım arabada kaldı...sizce ne olmus olabilir basına böyle bişey gelen varmı yardımlarınızı bekliyorum (abu arada arıza ışığı hiç yakmadı)
    Geçmiş olsun. En kısa yoldan sebebi bir cihaz okuması ile anlaşılabilir. Eğer erh'nin dediği gibi tekrar çalıştırdığında düzelirse geçici birşey olmuştur muhtemelen. Eğer süreklilik arz ediyorsa akla gelen en iyi ihtimal ozi'nin dediği gibi yakıt seviyesi veya kalitesinde sıkıntı olduğundan olabilir.
    Ama burdan ne kadar konuşsak boş şu an cihaza bağlatmanız lazım ve bunu hemen yapmanız yararınıza olur. Cihaz derken yetkili servis şart değil ama yetkili servis çıkacak arıza koduyla ilgili en doğru bilgiye en rahat ulaşacak tek yerdir. Yoksa elinde OBDII si olan herkes kodu okur.. Kodu buraya yazarsanız o zaman ben de vakit bulduğumda araştırabilirim.

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    red için ilk aşama tamamlandı sayılır arkadaşlar

60 lık iskender düz boru
    hks hı power susturucu
    iskender down pipe
    kat iptali dün akşam yapıldı

kısmetse cumartesi

forge dump walve
    nascar tipi açık hava filtresi
    55mm aem yay seti
    greddy turbo göstergesi
    forge manuel turbo boost yapılacak

önümüzdeki ayda yazılım işine giricez

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forge Manuel Turbo Boost nedir?

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forge Manuel Turbo Boost nedir?

telehfuzda belki hata yapmış olabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu söyleyebilmem için bir yerden senin arabadan bulup bağlamam lazım direk hex ini bilemiyorum maalesef kurcalamak lazım.

Ya da Google 'dan VCDS A3 1.4 TFSI Dump Valve kelimelerini filan aratıp bulabilirsin diye düşünüyorum.

Kaçak yoksa ve turbo iyi durumdaysa MAP yanlış okuma yapıp lambayı yakıyor olabilir. Ama kaçak olayından %100 emin olmak lazım. Şu durumda DV de kaçırıyor olabilir. Ama şunu da söyliyim yazılım da yaptırıyor olabilir.

Çok genel konuştuğumu da tekrarlamam gerekir. İstersen bi TurboFSI – Audi Türkiye e bi konu aç ordaki herifler de tfsi larla ilgili Türkçe içerik konusunda sağlamdır.

Geçmiş olsun. En kısa yoldan sebebi bir cihaz okuması ile anlaşılabilir. Eğer erh'nin dediği gibi tekrar çalıştırdığında düzelirse geçici birşey olmuştur muhtemelen. Eğer süreklilik arz ediyorsa akla gelen en iyi ihtimal ozi'nin dediği gibi yakıt seviyesi veya kalitesinde sıkıntı olduğundan olabilir.
    Ama burdan ne kadar konuşsak boş şu an cihaza bağlatmanız lazım ve bunu hemen yapmanız yararınıza olur. Cihaz derken yetkili servis şart değil ama yetkili servis çıkacak arıza koduyla ilgili en doğru bilgiye en rahat ulaşacak tek yerdir. Yoksa elinde OBDII si olan herkes kodu okur.. Kodu buraya yazarsanız o zaman ben de vakit bulduğumda araştırabilirim.
    çok teşekkürler yorumunuz için arabayı otoparka cektim pazartesiyi bekliyorum,aksam eve gider gitmez calıstırp deniycem ilk iş umarım yakıtla alakalı bir şey olmustur zaten sorun devam ederse bidaha kullanmam servise götürene kadar corsayla devam ...pazartesi servisten alacagım tüm cvpları buraya yazarım ve kodlarıda...

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkürler yorumunuz için arabayı otoparka cektim pazartesiyi bekliyorum,aksam eve gider gitmez calıstırp deniycem ilk iş umarım yakıtla alakalı bir şey olmustur zaten sorun devam ederse bidaha kullanmam servise götürene kadar corsayla devam ...pazartesi servisten alacagım tüm cvpları buraya yazarım ve kodlarıda...
    Göktan cım sen araç düzelsede bir servise götüğr Mehmet bir baksın kontrol etsin cihaza bağlasın tura çıksın..Faydasını göreceksin..
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi kesin pazartesi sabah servisteyim sorun geçse bile....bakalım ne çıkacak baksın ne var yoksa artık...

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi kesin pazartesi sabah servisteyim sorun geçse bile....bakalım ne çıkacak baksın ne var yoksa artık...
    sana bi honda aldıramadık

ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce Filtre kitimizi takalım ... Pipercross viper custom..Orjinal hava emiş borusuna takıyorlar.Biraz kesme biçme işi ( ara borularla alakalı ) var.Orjinal filtre sökülüyor.Başka araçta hiçbirşeye dokunmuyorlar..

Bu da bitmiş hali. Ses ve performans çok güzel oldu.

Montaj ve satış PowerShop Maslak Atatürk Oto Sanayi Bayçu ve Orhan a teşekkürler..
    mrb işlemler baya güzel gözukuyor inşallah tadını ala ala kullanırsınız. gel gelelım benım soruma bende ds3 1.6 thp aldım 207 gt ile motoru aynıymış yenı yenı ogrenıyorum araç hakkında kı bılgılerı size sorum filtre kitini ne kadara aldınız performansda ne gıbı etkılerı oldu hıc degerleri kontrol ettınız mı artı olarak montaj kolaymı gaziantep'de yaşıyorum zor bı uygulama yoksa burada yaptırabılırmıyım şimdıden teşekkurler konu benım ıcın bulunmaz nımet oldu tek tek okuyorum baya bı sayfa oldu dayanamayıp sordum belkı soran olmuştur kusura bakmayın.
    ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜM YUNUS DİYE GÖRÜNDÜM

YUNUS EMRE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ergin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb işlemler baya güzel gözukuyor inşallah tadını ala ala kullanırsınız. gel gelelım benım soruma bende ds3 1.6 thp aldım 207 gt ile motoru aynıymış yenı yenı ogrenıyorum araç hakkında kı bılgılerı size sorum filtre kitini ne kadara aldınız performansda ne gıbı etkılerı oldu hıc degerleri kontrol ettınız mı artı olarak montaj kolaymı gaziantep'de yaşıyorum zor bı uygulama yoksa burada yaptırabılırmıyım şimdıden teşekkurler konu benım ıcın bulunmaz nımet oldu tek tek okuyorum baya bı sayfa oldu dayanamayıp sordum belkı soran olmuştur kusura bakmayın.
    Dostum tekrar hoşgeldin aracının motor bölümü ne kadar müsait bilmiyorum ama ben o kiti sonradan değiştirdim çünkü sıcak hava çekiyordu..

Senin olayın budur tamponu söküp bir bakman lazım ;

Bende de bunun metal borusuz hali var şu anda..

Bu tarz kıvrımlı bir boru yaptırıp farın arkasına koymak en mantıklısı..

Cold air intake tabir edilen bu kitin illaki faydası var ama ben ölçmedim..

YunusAydn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 RC de kat iptali nerede yapılır ? ne gibi sorunlar çıkar arıza ışığı yakarmı ? sorunsuz yaptırabilceğimiz bi yer varsa yardımlarınızı bekliyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YunusAydn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207 RC de kat iptali nerede yapılır ? ne gibi sorunlar çıkar arıza ışığı yakarmı ? sorunsuz yaptırabilceğimiz bi yer varsa yardımlarınızı bekliyorum..
    207 RC de kat iptali iyi işçiliği olan tüm egzost ustalarında yapılır.Arıza ışı sensör ne kdar geriye alınırsa alınsın sıkıştırmalı kullanımlarda illaki arıza yakar(ama önemli değildir perfonsa etkisi yoktur)

İstanbulda adres bilmiyorum maalesef..

Resimler için ilk sayfadaki linklere bir bak istersen..

KIVANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ıntake kıtın daha detaylı fotografları varmı ust tarafların sensorlerden herhangı bır sıkıntı yasadınızmı arıza lambası yakması gıbı artısı nasıl?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)