User Tag List

Sayfa 502/1195 İlkİlk ... 24024524925005015025035045125526021002 ... SonSon
22691 sonuçtan 9.520 ile 9.538 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hay başlicam silikon hortumuna... simdi bide cai için gerekiyo hadi bide burdan yak

alta filtre siparisi vermistim geldi bugun, bide ona short yapmamız lazım :S ooof oooooofff...

satılık intercooler var :P
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hay başlicam silikon hortumuna... simdi bide cai için gerekiyo hadi bide burdan yak

alta filtre siparisi vermistim geldi bugun, bide ona short yapmamız lazım :S ooof oooooofff...

satılık intercooler var :P
    Modifiye Dersi :

Ders 1 - Sabır
    Ders 2 -Sabır
    Ders 3 -Ya sabır
    Ders 4- Allahım sen aklıma mukayyet ol
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece yazılımla sağlıklı bir şekilde 25 beygirden fazla alan var o yukarıdaki setupla sadece 25 beygir almışsa hayalkırıklığı
    Tolga abi stage 1 yazılım kullanıyor..sorunsuz kesintisiz problemsiz 25 hp aldı istese stage 2 ye geçer daha fazla güç alabilir...Aracın alt yapısı buna müsait...

Ama sadece egzost+ yazılım ile 50 hp alayım kesintisiz sorunsuz yürüyeyim zor ...

Dyno olayına gelince bi araç 3 tane farklı dyno ya girsin hepsindede farklı çıkar..

Dynoda aracı önce boş dynoya sokup daha sonra aynı dyno ya yüklendikten sonra girip aradaki farka bakılır..Yoksa istanbulda dynoda 160 hp çıkan rc biliyorum... En güzeli ise Özgür abinin dediği gibi bi araç bulup yoldaki performansına bakmak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufsert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga abi stage 1 yazılım kullanıyor..sorunsuz kesintisiz problemsiz 25 hp aldı istese stage 2 ye geçer daha fazla güç alabilir...Aracın alt yapısı buna müsait...

Ama sadece egzost+ yazılım ile 50 hp alayım kesintisiz sorunsuz yürüyeyim zor ...

Dyno olayına gelince bi araç 3 tane farklı dyno ya girsin hepsindede farklı çıkar..

Dynoda aracı önce boş dynoya sokup daha sonra aynı dyno ya yüklendikten sonra girip aradaki farka bakılır..Yoksa istanbulda dynoda 160 hp çıkan rc biliyorum... En güzeli ise Özgür abinin dediği gibi bi araç bulup yoldaki performansına bakmak...
    ben de kesintisiz sorunsuz bir şekilde gazihan ''stage 2'' yazılımını kullanıyorum
    gerisi stock

dyno çıktılarını önce ve sonra olarak paylaşmıştım serp dyno'ya göre 205 hp

demek istediğim intercooler komple egzoz filtre vs olmadan sadece yazlılmla güvenilir bir dynoda sağlıklı ve stabil bir şekilde 25 hp den fazla alan araç var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modifiye Dersi :

Ders 1 - Sabır
    Ders 2 -Sabır
    Ders 3 -Ya sabır
    Ders 4- Allahım sen aklıma mukayyet ol
    sanırım stage 4'e geldim ben Allahım aklıma mukayet ol.... hepimize booool para nasip eyle ya rabbim silikon hortum alıcak param kalmadı yaw tüm malzemeler tamam kitlendim kaldım.

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

NHT39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amma agladın be

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar stock RCZ 200hp iken, nasıl 25-30 hp leri almak hayal oluyor aynı motor yapısında? Yada neden kırılsın araç?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

yn_lemans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stock RCZ 200hp iken, nasıl 25-30 hp leri almak hayal oluyor aynı motor yapısında? Yada neden kırılsın araç?
    Rcz 200 : mini cooper jworks ayni ,bizim kapaklar farkli
    by SARIBEKİROĞLU

FLORYA REDLİNE OTO
    LOWRİDER CUSTOMS DESİNG FLORYA

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200'lük motorun familyanın diğer motorlarıyla pek ortak yanı yok.

Kodları yazmıyorum artık bilinen şekliyle 140(308 4-ileri otm. şanzıman), 150(Euro4 207 GT), 156(Euro5 207 GT), 175(RC308GTİ,2006-2010 R56 MCS), birbirine çok benzerler ama 200'lük olan ve bunun varyasyonları(Citroen'de DS4 Racing'te 240-260bg arası bir varyasyonu var) farklıdır.
    Karıştırmamak lazım.

Benim elde edilen güç konusunda nacizane görüşüm ise;

Konuşulan rakamla hep peak değerlerdir. Peak değerleri bir başarım sonucu olarak yorumlamak istatistiktir.

Dynoya giren aracın grafiğindeki dağılım önemlidir. Arabaya yazılım yapılır peak noktaları değerleri aynı kalır ama bu değerler 'nokta'dan yatay bir banda dönüştürülmüşse o araba 'alayına gider'.. He ama maks. gücü yine 175bg-/+5bg dir.

Öte yandan Özay'a tamamen katılıyorum. Kimse yazılımla 50 bg alınamadı demiyor. Süreklilik telaşı yoksa daha üst peaklere de çıkılır sadece yazılımla. Ama ağrısız sancısız düşük maliyetli bir iş isteniyorsa bunun RC için ederi 30-35 bg'dir ki bu da +%20 performans artışı demektir. Ha bu arada tork ta zaten en az %25 yükseliyordur.
    Bunlar az uz rakamlar değil bana göre.

Şöyle de bir örnek verebilirim:

MCS'te dynosu belli olan(http://allcartuning.com/fileadmin/sc...%20+%20LLK.pdf) bir yazılımı kullanıyorum. Okuyanlar bilir sadece buraya yansıttığım denediğim yazılım sayısı 10'un üzerindedir. Aralarından benim kullanım tarzıma bu uyduğu için bunu seçtim.
    Geçenle LM sahibi arkadaşımla otoyolda yokuş aşağı bir noktada denk geldik. Kendisinde de benim daha evvelden kullandığım 4000'de VTEC açan şeklinde ti'ye aldığımız yazılımın turboya 0.1 bar düşük peak attıranı ve SS orta susturucusu var.

Muadil sayılabilecek dyno'da 225 bg veren yazılım ile VTEC açan(200 civarı peak'i var) yanyana şöyle bir yürüdüğümüz LM vtec devrine gelince kafayı öne çıkardı. Sonra zaten devam etmedik. Kaldı ki hatrı sayılır bir eğimde bayır aşağı gidiyorduk ve ben daha ağır olduğum için ben daha avantajlıydım.

Diyeceğim o'dur ki rakamlara bu kadar takılmayalım. Quartet oynamıyoruz. Hrkes arabasını tatlı tatlı oynasın keyfine baksın. Millet keyiflendikçe biz de neşeleniriz. Nası yaptın lan deriz biz de deneriz.

Şahsen benim geldiğim nokta budur

Yeni işim sebebiyle yazamaz hatta giremez oldum. Arabayı yıkatacak kadar vakit yaratamadığım bir süreçteyim. Antalya'daki çalışmaları heyecanla izliyorum.

İstanbullu arkadaşlar alınmasınlar ama açıkçası İstanbul harici bir bölgede de bu çalışmaların yürüyor olması ayrıca keyif veriyor.

Selamlar

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yn_lemans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rcz 200 : mini cooper jworks ayni ,bizim kapaklar farkli
    2012'leri diyorsun sanırım. 2006-2010'lar bizim motorlardan yine. pistonlar kollar filan daha güçlü. EPDTSHP şeklinde motor kodu var. 2012'de direk EP6CDTX mi var bilemiyorum bakmadım hiç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deniz son postunu gayet keyifl okudum.Tüm yazdıklarına tüm kalbime katılıyorum.

Antalya için sarfettiğin sözler gururumu okşadı.Teşekkür ederim.Şu kadar diyeyim insan kafasına koyarsa eninde sonunda yapıyor bu tür projelerini imkanları dahilinde.
    Turbo ceketim gelmiş olsa çoktan 2.test yazılımı atıp deneyeceğim ama kaput mandalına yakın siyah plastiklerde biraz erime problemim var elim kolum bağlandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012'leri diyorsun sanırım. 2006-2010'lar bizim motorlardan yine. pistonlar kollar filan daha güçlü. EPDTSHP şeklinde motor kodu var. 2012'de direk EP6CDTX mi var bilemiyorum bakmadım hiç.
    Ben silindir kapakları farklı biliyorum dogrusunu sen bilirsin
    by SARIBEKİROĞLU

FLORYA REDLİNE OTO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz son postunu gayet keyifl okudum.Tüm yazdıklarına tüm kalbime katılıyorum.

Antalya için sarfettiğin sözler gururumu okşadı.Teşekkür ederim.Şu kadar diyeyim insan kafasına koyarsa eninde sonunda yapıyor bu tür projelerini imkanları dahilinde.
    Turbo ceketim gelmiş olsa çoktan 2.test yazılımı atıp deneyeceğim ama kaput mandalına yakın siyah plastiklerde biraz erime problemim var elim kolum bağlandı
    bro slm noldu ceketler hakkaten ya gt28 çok ısınıyooorr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özgür abi etuners daki linke baktım o parça kodundakı parcalar girmemş pejo parcacılarına(kablo),anladıgım kadarıyla o dumpvalve'i baglıyamıcaz :S
    by SARIBEKİROĞLU

FLORYA REDLİNE OTO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yn_lemans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özgür abi etuners daki linke baktım o parça kodundakı parcalar girmemş pejo parcacılarına(kablo),anladıgım kadarıyla o dumpvalve'i baglıyamıcaz :S
    bagliyacaksin da harnessi kullanmadan direk boruya takacaksın orj sensörü ile...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    millet bi suskunluk var..... günaydınlar herkeze....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumanız ve ramazanınız mubarek olsun cemaat....suskunluk durgunluktandır... aynen işler güçler ya da işlerin durgunluğu vs. dıyelım....Bu arada özgünün (Dr.ECU) babası vefat ettı bilgilerinize sohbet bölümünde başlığı var istersenız msj yazabılırsınız....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HAYIRLI RAMAZANLAR HAYIRLI CUMALAR, BEN ÖZGÜNLE KONUSTUM YARIN ÖĞLE NAMAZINA ATAKÖY 5.kısım camii'Nden kalkıcak allah mekanını cennet yapsın inşallah...
    by SARIBEKİROĞLU

FLORYA REDLİNE OTO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin Ramazan ı hayırlı olsun..Kısmetse bugün test 2 yi yüklüyorum..
    Turbo ceketinden halen haber yok..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)