User Tag List

Sayfa 226/1195 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326726 ... SonSon
22691 sonuçtan 4.276 ile 4.294 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana birisi acil 1. vitesten 2. vitese geçişte senkromeç cırtlaması ile ilgili yardım etsin garantiden değişti tekrar değişmiyorlar... ses dahada çoğaldı garantiden senkromeç değiştikten sonra. ne yapmalıyım?
    AmcaPolo

ErK_aY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207rc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana birisi acil 1. vitesten 2. vitese geçişte senkromeç cırtlaması ile ilgili yardım etsin garantiden değişti tekrar değişmiyorlar... ses dahada çoğaldı garantiden senkromeç değiştikten sonra. ne yapmalıyım?
    nasıl degısmıyorlar kardesımya öyle bır dunya yok... üstlerıne git. bende gt varken kac kere degıstı o parcalar sayısını hatırlamıyorum en sonunda bas edemedıler komple sanzıman getirdiler... imkanın vede vaktin varsa ankaraya göral peugeot servisine gitmeni tavsiye ederim

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot'un malesef her servisi birbirini tutmuyor.Bence bu yüzden bu markanın kullanıcılarının yarı kesimi çok memnunken diğer yarısı çok şikayetçi.Şahsen bende memnun olan kısımdayım.11.000km de baskı balata gitti ve garantiden değiştirdim.Vites geçişlerimde sorun vardı.Götürdüm parça siparişi verdiler aracım 5 gün serviste bekletildi ve bana kullanmam için bir araba verildi.Daha sonra parçanın yanlış geldiği açıklandı ve tekrar parça beklemeye başladıklarını söylediler ve aracı bana geri verdiler.Bu şekilde 1 hafta kullandım ve vites kutusu komple gitti.Aracı tekrar çekiciyle servise götürdük.Aracım 10 gün kadar serviste parça bekledi ve parça sorunsuzca takıldı.Bu on gün içinde bana tekrardan kullanmam için bir araç verildi.Tek sorunum bu oldu fakat bu parçada garantiden değişti.Üstelik defalarca özür dilendi. Yani mağdur olmadım.En son bagaj kapağında sorun vardı götürdüm o da sorunsuzca halloldu.Ayrıca servise ne zaman gitsem çok hoş bir biçimde karşılanıyorum.Eğer genel merkeze veya fabrikaya götürdüğünüz servis hakkında şikayette bulunursanız sorunun çözülecek hale geleceğine inanıyorum.Cevapsız bırakılacağınızı sanmıyorum çünkü marka prestiji adına onlarında lehine bir şikayet olacağını düşünüyorum.Bu hatalara gelince:Sonuçta fiyat\performans olarak çok başarılı bir araca bindiğimizi düşünüyorum.Bu tarz hatalar her araçta oluyor.Bu yüzden Peugeot a durmaksızın suç bindirmenin yanlış bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum ; çünkü RC bunu haketmeyen , oldukça başarılı bir araç.Yanlış anlaşılmak istemem altını çizerek söylemek isterim ki ben sadece kendi fikrimi söyledim kimseyi hedef almadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot'un malesef her servisi birbirini tutmuyor.Bence bu yüzden bu markanın kullanıcılarının yarı kesimi çok memnunken diğer yarısı çok şikayetçi.Şahsen bende memnun olan kısımdayım.11.000km de baskı balata gitti ve garantiden değiştirdim.Vites geçişlerimde sorun vardı.Götürdüm parça siparişi verdiler aracım 5 gün serviste bekletildi ve bana kullanmam için bir araba verildi.Daha sonra parçanın yanlış geldiği açıklandı ve tekrar parça beklemeye başladıklarını söylediler ve aracı bana geri verdiler.Bu şekilde 1 hafta kullandım ve vites kutusu komple gitti.Aracı tekrar çekiciyle servise götürdük.Aracım 10 gün kadar serviste parça bekledi ve parça sorunsuzca takıldı.Bu on gün içinde bana tekrardan kullanmam için bir araç verildi.Tek sorunum bu oldu fakat bu parçada garantiden değişti.Üstelik defalarca özür dilendi. Yani mağdur olmadım.En son bagaj kapağında sorun vardı götürdüm o da sorunsuzca halloldu.Ayrıca servise ne zaman gitsem çok hoş bir biçimde karşılanıyorum.Eğer genel merkeze veya fabrikaya götürdüğünüz servis hakkında şikayette bulunursanız sorunun çözülecek hale geleceğine inanıyorum.Cevapsız bırakılacağınızı sanmıyorum çünkü marka prestiji adına onlarında lehine bir şikayet olacağını düşünüyorum.Bu hatalara gelince:Sonuçta fiyat\performans olarak çok başarılı bir araca bindiğimizi düşünüyorum.Bu tarz hatalar her araçta oluyor.Bu yüzden Peugeot a durmaksızın suç bindirmenin yanlış bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum ; çünkü RC bunu haketmeyen , oldukça başarılı bir araç.Yanlış anlaşılmak istemem altını çizerek söylemek isterim ki ben sadece kendi fikrimi söyledim kimseyi hedef almadım
    hangi servis bu dostum? serviste tanıdık varmı? benim servisinden tanıdığım var ona rağmen böyle... baskı balatamı bende değişti,garantiden imkansız değişmez dediler... hatta baskı balatayı söylemeyelim yoksa senkromeçleride garantiye almazlar dediler. güvendim tamam dedim... işte anlatmak istediğim bu çifte standart... rc ye kötü demedim, rc başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz zaten
    AmcaPolo

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi servis bu dostum? serviste tanıdık varmı? benim servisinden tanıdığım var ona rağmen böyle... baskı balatamı bende değişti,garantiden imkansız değişmez dediler... hatta baskı balatayı söylemeyelim yoksa senkromeçleride garantiye almazlar dediler. güvendim tamam dedim... işte anlatmak istediğim bu çifte standart... rc ye kötü demedim, rc başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz zaten
    Sakın beni yanlış anlamayın aracı kötülediğinizi kastetmedim benyazdıklarımdada bahsettiğim gibi genel olarak düşüncelerimi yazdım sizi veya başka birini hedef almadım.Bahsettiğim servis-bayi nin adı aktif-iriyıl.Özel olarak birini tanıdığım yok orada.Fakat bu bizim ilk Peugeot'umuz değil.Yıllardır Peugeot kullanırız.Bu yüzden artık gidip gelerek oradaki birçok kişiyi tanıyor oldum.Sizin başınıza gelen büyük talihsizlik olmuş.Umarım yakın zamanda çözülür sorununuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın beni yanlış anlamayın aracı kötülediğinizi kastetmedim benyazdıklarımdada bahsettiğim gibi genel olarak düşüncelerimi yazdım sizi veya başka birini hedef almadım.Bahsettiğim servis-bayi nin adı aktif-iriyıl.Özel olarak birini tanıdığım yok orada.Fakat bu bizim ilk Peugeot'umuz değil.Yıllardır Peugeot kullanırız.Bu yüzden artık gidip gelerek oradaki birçok kişiyi tanıyor oldum.Sizin başınıza gelen büyük talihsizlik olmuş.Umarım yakın zamanda çözülür sorununuz.
    servis konusunda çok şanslısınız. tebrik ederim imkanım olsa bende giderdim oraya...
    AmcaPolo

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satış sonrası hizmetlerin satış hizmetlerinden çok daha önemli olduğunun göstergesi aslında yazılanlar..

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tr de malesef boyle bu işler ,ıllaki seervisle kanka olmanız gerekıyor işiniz ıyı yapılsın dıye aslında firmalar tam araçdan para kazanacagı zaman musterıyı sanayıdekı ustalara kaptırıyorlar araç garantısı bıttımı musterıde kayıplara karısıyo bunu irdeleseler sorun çözülür aslında
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

demircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeş 2007 yılında gt aldım şanzumanda prezerek bilyası nedeniyle oluşan ses için bile aracın şanzumanı indi ve garantiden değişti aynı zamandada 3 vites 5 vites dişlisi uğultu nedeniyle değişti.biz ant. haşim balaban peugeot sevisten son derece memnunuz işi bilen çok güzel bir kadro sayesinde bu araçlara zevkle biniyoruz bence tamamen servis sıkıntınız var

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zamanında garantisi 1 sene geçmiş arabaya sırf 18 binde diye egzoz kasnağı ve triger seti deiştirdim

biraz baskı yaparsanız sonuç alırsınız atarlı girin servise

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaç devirde cırtlatıyorsunuz?

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

20 eurocuk + 3 euro kargo
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu avrupa da olup da bizde olmayan opsiyonel navigasyonlu teybin parça kodunu nereden bulabiliriz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç devirde cırtlatıyorsunuz?
    6000den sonra her devirde, ama sadece 1den 2ye geçişlerde. senkromeç değişmeden yavaş atınca cırtlamıyordu yüksek devirlerde. şimdi yavaş hızlı farketmez devir yüksek olsun yeter
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön çıta buradaki saxo nun çıtanın rengi ve parlaklığında olacak azz sonra..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 eurocuk + 3 euro kargo
    nereye konuyor bu baskanim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereye konuyor bu baskanim
    Aynen anlamadım ben de
    Bu avrupa da olup da bizde olmayan opsiyonel navigasyonlu teybin parça kodunu nereden bulabiliriz?

RT3 bu.. Artık kullanılmıyor ve sıfır araç üretiminde sunulmuyor.. Ve de bu teyple beraber ekran şart.. Ekranın da değişmesi demek tüm kabin içi konfor beyninin değişmesi demek Tek renk bile olsa farklı bir tek renk ekranı var bunun..

Teybin Video destekli ve normal olmak üzere 2 versiyonu var. Fotodan hangisi olduğu anlaşılamıyor, torpido fotosunda RCA girişlerine bakmak lazım 3. sarı bir RCA varsa videoludur.

6574.93 videosuz
    6574.A1 videolu - bunda fotodaki büyük ekrandan da almak gerekiyor.

Dediğim gibi 2-3 sene evvel bıraktı PSA bu aleti.. Rt4 ve türevi rt5 var rt serisinden.. 4 le 5 esasen aynı.. 2sinde de 10GB HDD var.. mp3 player olarak kullanılabiliyor böylece.. Hem simkart hem bluetooth telefon var(rt3'te bluetooth yok sadece simkart)

Şu an Türkiye'ye gelenlerde de 308CC Feline Plus ve 407 GT Line'da RNEG diye yeni jenerasyon geliyor.. RNEG'ler menu tasarımı olarak rt serisinden daha estetikler ancak özellik olarak eksikleri var.. rt3teki gibi simkart desteği yok.. Bluetooth telefon desteği var.. GPS mevcut.. Ancak video oynatamıyor.. HDD de yok... Haritayı SD karttan istiyor.. Şu an üretilen ve nerdeyse son 1,5 senelik üretimde sadece RNEG kullanılıyor.. rt'lerin tümü rafa kalktı diye biliyorum.

En gelişmiş olan ise NG4.. Her bi halt var bunda yukarıda saydığım.. Ayrıca NVIDIA chipset 3D işlemcisi var.. Bina modellemeli navigasyon filan yapıyor. Oyun, DVD oynatabiliyor vs. 207'de yok yalnız bu ve olmayacak. 308, 3008, 5008 de var diye biliyorum. 407'nin durumu nedir bilmiyorum.

Ticari Adlar:

rd4 - WIP AUDIO (Türkiye'deki tüm peugeot'larda standart olan teyp)
    rt4/5 - WIP COM
    RNEG - WIP NAV
    NG4 - WIP COM 3D
    olarak geçiyor ticari olarak.. WIP= World In Peugeot, rt3 çok eski olduğundan WIP ismi yok.. o zamanlar WIP'leri kullanmıyorlardı.

Rt4 ile 5 arasında sanırım bir DVD oynatabilme farkı var sanırım. Siluet olarak aynılar.

207 de NG4 hariç hepsi kullanılmış zamanında.. RD4 harici tüm teypler ekran değişikliği istiyor tek renk dotmatrix ekran olsa bile..

Ekranlar da sadece ekran değil.. Yol bilgisayarı beyni ıvır zıvır herşeyin beyni o ekrana gömülü..

Türkiye'ye gelen RNEG li modellerde TR haritası mevcut değil ama GPS ve Pusulası çalışıyor.. Türkiye şeklindeki bir çölde gidiyormuşsunuz gibi gösteriyor. Menulerinde Türkçe yok..Sesli navigasyonda da yok.. TMC desteği de mevcut ama TMC zaten Türkiye de kurulu bir hizmet değil
    RNEG'lere TR haritası için bir ara bana geldiler şahsen tüm bağlantıları vs ayarladım ama sonra yönetim değişti vazgeçildi biz kendimiz hallederiz dendi ve kaldı.. Ne aşamadalar bilmiyorum.. Kasım'da RNEG için komple avrupa haritası çıkacak güncellenmiş olarak belki onda Turkiye gelir.. Haritaları Navteq sağlıyor.. Gelse de aşırı detaylı gelmeyecek o yüzden.. Ben Başarsoft la anlaşmıştım oysaki

4007'deki navigasyonun bu yazdıklarımla en ufak alakası yoktur. Onda Rockford'un 30GB'lı GPS li bir tesisatı(Fosgate sanırım adı) kullanılıyor 30 cm sublı çok sağlam bir setle satılıyor onlar dokunmatik ekranlı orjinal üretim olarak..

WIP serisindeki hiçbir ekran dokunmatik değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bende bu parcanın aynısıı var ama ugrasmaya fırsat yok dvd teyp filan hepsi hazır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı demircan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş 2007 yılında gt aldım şanzumanda prezerek bilyası nedeniyle oluşan ses için bile aracın şanzumanı indi ve garantiden değişti aynı zamandada 3 vites 5 vites dişlisi uğultu nedeniyle değişti.biz ant. haşim balaban peugeot sevisten son derece memnunuz işi bilen çok güzel bir kadro sayesinde bu araçlara zevkle biniyoruz bence tamamen servis sıkıntınız var
    aynı sorunlar bendede oldu hepsını halletmıslerdı. sımdı koltuk sırtlıgı 3cm öne gıdıp gelıyor bunu çözemyorlar merkezdekıler bıle çözemıytor yapsak bıle ılerde tekrar busorunla karsılasırsınız dıyor. THANK PEUGEOT İLERİYİ GÖRÜDÜGÜN İÇİN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)