User Tag List

Sayfa 1173/1195 İlkİlk ... 173673107311231163117111721173117411751183 ... SonSon
22691 sonuçtan 22.269 ile 22.287 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

atarktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    p0087 benzin kütüğü basıncı düşük, p0172 de sistem cok zengin hatası. benzin pompanda sorun var gibi görünüyor kardesim.
    Teşekkür ettim abi, yarın servise gidicem bakalım. Facedeki grupta da paylaşmıştım orada yazılanlar;

- Emmenin altındaki oksijen sensörü

-Cambox diye bir beyin varmış

-enjektör

-pompa

-katalizör önündeki sensör

Tabi ki tam bakılmadan bilinemez ama tecrübelerine dayanarak tahmin edebilirsin. Zaten pompayı söylemiştin, bunlardan mantıklı olan var mıdır abi?

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atarktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim abi, yarın servise gidicem bakalım. Facedeki grupta da paylaşmıştım orada yazılanlar;

- Emmenin altındaki oksijen sensörü

-Cambox diye bir beyin varmış

-enjektör

-pompa

-katalizör önündeki sensör

Tabi ki tam bakılmadan bilinemez ama tecrübelerine dayanarak tahmin edebilirsin. Zaten pompayı söylemiştin, bunlardan mantıklı olan var mıdır abi?
    kat üstündeki sensorde mantiki, yanlış okuyosa sistemi zengin gorebilir.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    560TL civarı servis fiyatı, iskontolu 470-500 aralığına alabilirsin.
    Eyvallah abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis güncel baskı balata setinin 2052.P7 değil 1611268880 kodlu set olduğunu söylüyor. Hangisini almak daha mantıklı? Güncel olduğu söylenen bu set P7 ile biten setten iyi midir?

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam,

XXXX.XX formatı herzaman eski formatter. Yeni formattaki parça referansları 15-16 ile filan başlayan ve genelde sadece rakam olan parça referanslarıdır.

dolayısıyla 1611268880 daha güncel olandır. Ama ben hiç kullanmadım P7 ise gayet iyiydi.

Buna siz de bakabilirsiniz: http://public.servicebox.peugeot.com a gidip ücretsiz hesap oluşturun. Login olduktan sonra sol üstteki VIN/VIS kısmına şasenizin son 8 hanesini yazıp filtreleyin, alttan da debriyaj baskı balatalara bakın. Orada set olarak görülen parça aracınıza uygun olan parçadır.
    Bazısında RP ibaresi görebilirsiniz. Güncellendiğini belirtir.

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gitti.com - 550 TL
    parcagonder- 404 TL
    N11-448 TL
    servis- 600 TL indirimli.
    1611268880 Güncel.
    DRİLL
    Dr.Ecu

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar lemans kullanıcısı olarak burdayım bi aralar 1.4 tsi konusundaydım Allah ömür verdikçe bütün konularda olucam inş şuan type-Rc Lemans var elimde 2 tane evlat
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    an itibari ile!!

Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

XXXX.XX formatı herzaman eski formatter. Yeni formattaki parça referansları 15-16 ile filan başlayan ve genelde sadece rakam olan parça referanslarıdır.

dolayısıyla 1611268880 daha güncel olandır. Ama ben hiç kullanmadım P7 ise gayet iyiydi.

Buna siz de bakabilirsiniz: http://public.servicebox.peugeot.com a gidip ücretsiz hesap oluşturun. Login olduktan sonra sol üstteki VIN/VIS kısmına şasenizin son 8 hanesini yazıp filtreleyin, alttan da debriyaj baskı balatalara bakın. Orada set olarak görülen parça aracınıza uygun olan parçadır.
    Bazısında RP ibaresi görebilirsiniz. Güncellendiğini belirtir.
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gitti.com - 550 TL
    parcagonder- 404 TL
    N11-448 TL
    servis- 600 TL indirimli.
    1611268880 Güncel.
    an itibari ile!!

Eyvallah abi. O zaman dayanıklılık açısından P7 denenmiş olmasına rağmen mecburi güncel olanı alacağız.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi aksamlar arkadaslar. Artik dizel aracimi satip hizli bir arabaya gecmek istiyorum. Amacim onu bunu delmek icinden gecme vs degil 160 200hp bandinda spor karakterli iyi yol tutan ve problemsiz bir araca sahip olmak. Thp motorlu araclar ilgimi cekiyor. Gunluk 30 50km arasi yapip uzun yola cok ciktigim icin aracin problemsiz olmasi lazim senelik 30.000km yol yapiyorum neredeyse.

Thp motoru etrafimda cok kiran duyuyorum bu biraz beni korkutuyor acikcasi. Thpnin versiyonlari nelerdir hangi versiyonlari daha guvenilirdir ? Dusundugum arac ds3 thp ve 208 thpler. Yazilim egsoz vs cok kasmadan dedigim gibi maks 200 bandinda bir arac istiyorum sadece.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thp motorlar naziktir üzülmemiş yorulmamış bulursan fazlaca mutlu eder..Şimdiden hayırlısı olsun
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi valla iki arkadasim kirdi bu motoru. Biri forgedlanmisti ve sadece motordan yana degil baska da cok problem yasadi. Diger arkadasim hem motoru hem sanzimani kirdi( o da saniri forged motordu). Ama zaten setuplari baya doluydu olabilir boyle seyler. Benim istegim mutevazi 200 220hpler saglikli bir sekilde hothatch bir arabam olsun eglenceli bir sekilde bineyim. 25.000de arac buldum mesela, komple forgedlanmis. Yanlis yazilimdan dolayi kirilmis simdi etuners yazilimla saglikli biniyorum dedi sahibi. Yani bana daha onceden bu yollari asindirmis tecrubeli kisilerin yardimi lazm. Her motorun bir karakteristik ozelligi var aonucta dikkat edilmesi gereken kisimlari var ve ounamaya daha musait versiyonlari var. Bana bunlar konusunda yol gosterecek kisilerin gorusleri benim icin cok onemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her motor kırılabiliyor, thp ye özel birşey değil yani. ama şöyle bir gerçek var; thp motor her yazılımı kabul etmiyor. e tuners le sorun yaşayan birini görmedim çevremde. bu arada bende de ds3 thp var. cooler, bobin, s3 dv, dp, filtre, varex vs mevcut. 4 binde bir motul 300v 5/30 değişimi yaparım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araciniz kac kmde ve kac ortalama 100 200u ne olctunuz mu hic ya da ortalama kac hp ?

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abi. O zaman dayanıklılık açısından P7 denenmiş olmasına rağmen mecburi güncel olanı alacağız.
    Mess'in yaptığı gibi bence sende mutlaka şase no filtresiyle control etmelisin. Servis bu görsele ragmen neden başka parça diyor anlamak lazım. Öte yandan kitin sağında kronometre var. O nedir bilmiyorum.
    Selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kat üstündeki sensorde mantiki, yanlış okuyosa sistemi zengin gorebilir.
    Bu arada servise gittim, arıza ışığı yanmadığı için bişey yapamadılar, sorun yok dediler. Hataları çektiğim fotoğrafı gösterdim, sorun var diye direttim, o zaman pompadır dediler. 1250 tl pompa fiyatı ve 100 tl işçilik istediler + 12 gün falan sürüyormuş parçanın gelmesi. Ne yapacağımı da şaşırdım. Servisinde bu araçtan anladığını düşünmüyorum, güven vermedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi aksamlar arkadaslar. Artik dizel aracimi satip hizli bir arabaya gecmek istiyorum. Amacim onu bunu delmek icinden gecme vs degil 160 200hp bandinda spor karakterli iyi yol tutan ve problemsiz bir araca sahip olmak. Thp motorlu araclar ilgimi cekiyor. Gunluk 30 50km arasi yapip uzun yola cok ciktigim icin aracin problemsiz olmasi lazim senelik 30.000km yol yapiyorum neredeyse.

Thp motoru etrafimda cok kiran duyuyorum bu biraz beni korkutuyor acikcasi. Thpnin versiyonlari nelerdir hangi versiyonlari daha guvenilirdir ? Dusundugum arac ds3 thp ve 208 thpler. Yazilim egsoz vs cok kasmadan dedigim gibi maks 200 bandinda bir arac istiyorum sadece.
    kardeşim 208 allure kullanıcısıyım.daha öncede lemans a bindim.lemans ecufast yazılımlı stage 2 ayarında bir araçtı.sürekli arıza problemi yaşıyordum.orjinal yazılıma dönüp 10.000 km sorunsuz bindim.sonra satıp askere gittim döndüğümde 208 aldım.thp motorlu bir peugeot sana o paralara haz verebilcek en iyi tercihdir.etrafımda bir çok thp kullanıcısı var.doğru ellerde yüklenmiş bir araçsa thp sıkıntısızdır.stage3 olarak 20 bin 40 bin gazlıyanlar var.big turbo olarak hem günlük kullanan hem rolling yapanlar var.oyüzden benim sana tavsiyem 208 olur.207 artık modeli geçmeye başladı ve ellenmemişi çok nadir,temizleride 50 bin istiyorlar nerdeyse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mess'in yaptığı gibi bence sende mutlaka şase no filtresiyle control etmelisin. Servis bu görsele ragmen neden başka parça diyor anlamak lazım. Öte yandan kitin sağında kronometre var. O nedir bilmiyorum.
    Selamlar
    Teşekkürler Deniz abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi forumlar.

2008 model 86.980 km'deki GT aracımda yaşadığım birtakım problemleri sizlerle paylaşmak, mümkünse akıl danışmak istiyorum. Araçta yaşadığım sıkıntılar şunlar:

1) Çekiş düşüklüğü (Araba sanki 150 hp turbo gibi değil, atmosferik 100 hp bir araba gibi yürüyor. Devirlenmede isteksizlik, sabit gazda tekleme mevcut. Top speed olarak da 190 - 200 km'yi geçmiyor, hatta zor buluyor.)

2) Yağ eksiltme (1000 km de yaklaşık 1lt kadar yağ eksildi. Sıkıştırarak kullanıyorum, okuduğum kadarıyla da sıkıştırdığımızda yağ eksiltmesi normal. Ama bana sanki biraz fazla geldi. Ayrıca turbo manifoltunun etrafında da yoğun biçimde yağlanma mevcut.)

3) Çiğ yakıt (Eksozu dinlediğimizde "patırdama" diye tabir edilen teklemeler ve ağır bir koku mevcut. Yağ kokusu değil de yakıt kokusu daha uygun bir tespit olur.)

4) Sabahları ilk çalıştırmada westage kendini ayarlarken devir yüksek oluyor, bunun normal olduğunu biliyorum. Fakat bu evrede nerdeyse stop edecek hale geliyor, "öksürme" diye tabir ettiğimiz olay meydana geliyor ve yoğun bir titreme var. Yaklaşık 2 dakika sonra devir normale dönüyor.

ELM üzerinden Torque ile okuduğumuz değerlerde turbo basıncı, Pompa basıncı gibi değerlerde referanslara uygun değerler gördük. Aldığımız arıza kodları ise sırasıyla şöyle:

P0087 (Pompa arızası. Sildikten sonra tekrar yanmadı)

Silindir tekleme arızaları:

P1336
    P1338
    P1340

Akla ilk gelen tabii ki buji ve bobin oluyor ama aracı aldığım arkadaş serviste yeni değiştirdiğini söylemişti, ben de teyit ettim. Kahramanmaraş'taki servise bu şikayetlerle gittim fakat aracın bir problemi olmadığını söyleyip geri gönderdiler. Ama emin olduğum şey arabanın eskisinin yarısı kadar gittiği.

Şimdiden yardımlarınız, yorumlarınız için teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)