User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
94 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 206 RC performans problemi

BTU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

206 RC performans problemi

Arkadaşlar bi rc aldım daha önce superchips uygulanmış, aldığımda performansı muhteşemdi. Ufak devirlerde gaza dokunmamla birlikte anında tepki gösteriyor ve yürüyordu. Neredeyse 2. viteste seri kalkış yapacak kıvamdaydı. Ne oldu bilmiyorum birden bire BSI arızalandı, yaptırdım sonra motor ışığı yaktı, "Antipollution Fault" hatası aldım ve araba gitmemeye başladı. Çekişinin düştüğünü, devir çevirdiğini ama hızlanmanın yavaş olduğunu gördük. Makineye bağlattık (adını şimdi hatırlayamadım) sorunun kirli gazı tekrar yakan parçada olduğunu söylediler ve değiştirdik parçayı, beyni de yeniden programladılar, motor ışığı söndü performansı da çekişinin düştüğü halinden daha iyi olduğunu gördüm. Ama yine de eskisi gibi değil. Şu an arabanın orijinal halinde olduğunu söylüyor ustalar.

Ben arabayı aldığımda 1. ve 2. vites 7800 devir, 3. vites 8000 devir çeviriyordum, şimdi 1. ve 2. vites 6800 de devir kesiyor. 3. vites ise 7.500 de kesiyor. Acaba bu arabanın orijinali 7000-7500 arası mı devir kesiyor ? Performansı şu an kötü değil ama eski halini bildikten sonra bu halini hiç sevemedim. Tekrar superchips uygulatsam alt devirler için iyi sonuç alabilir miyim sizce ? Veya sorun başka nerede olabilir ?

Bir de ESP devredeyken 1. ve 2. viteste 6000 devire geldiğinde boğulur gibi oluyor, bu da normal mi dersiniz ?

CeSaNCeEm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin ilacın RCkidde

Görür görmez yazar konuya...

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da servislerde yapılan güncellenmelerde orjde 7300rpm olan devir kesici 6800rpm'e çekildi. neden böyle bir uygulama yaptılar bilemiyorum. 1-2. viteste senkromeçlerde oluşan problemler nedeniyle olabilir. 1-2'de esp'nin kesmesi normal. patinaj halinde esp gaz kelebeğine müdahele ediyor
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Antipollution Fault''un BSI işlemci Peugeotlarda belirgin en önemli sebeplerinden bazıları ya 97 oktan benzin almanız ,, ya katalizör-egzos sisteminde tıkanmalar,, veya son olarak yakıt yollarında kirlenme.Bende 2004 307 XSİ var ilk aldığımda cok nadir onda da çıkardı meğersem dip depo kullanılmış böylece kirlenmiş.
    Size tavsiyem çeyrek depo altında kullanmayın 95 oktan alın(bende 95 antipollutiona)
    Egzos sisteminizi kontrol ettirin
    Belirli zaman aralıklarında enjektör katkısı atın yarım depoya

ESP ye gelince aynısorun bende de ESP arabayı sıkıyor ve kalkışları zevksizleştiriyor

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rc de zamanında performans kaybını çok yaşadım

bende güncelletmeyi yaptırmıştım o zmanda devir kesici geriye alınmış diye söyleniyordu ama bende değişen bir durum olmamıştı devir kesici aynı kalmıştı

bnm aracımda şöyle bir problem vardı 3 kere kötü giderse 1 kere ii giderdi,nedenini çok aradık bulamadık dynoya her çıktğında deişik sonuçlar çıkardı 160-195 hp aralığında sonra olayı tam çözemedik rc budur heralde dedik allahtan sattığım arkadşaım bnm gibi cimrilik yapmadı vvt selenoidini deiştirdi problem çözüldü

bu arada vvt selenoidi bozuludğunda beyinden arıza vermiyor onuda belirtiyim

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde bir sorum olacak. RC ler neden genç yaşta olmalarına rağmen 180 hp yi veremiyorlarmış. forumlarda çok döndü bu laf. nedeni nedir bunun acaba???

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptırdıgın işlermler sornasında aracında yüklü olan superchips silinmiş ve aracını su an orjinal yazılımla kullanıyorsun.. Eski performansına ulaşabilmen için (eger aracında ekstra bir sıkıntı olusmadıysa) yeniden bir yazılım yaptırmalısın aracına..

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptırdıgın işlermler sornasında aracında yüklü olan superchips silinmiş ve aracını su an orjinal yazılımla kullanıyorsun.. Eski performansına ulaşabilmen için (eger aracında ekstra bir sıkıntı olusmadıysa) yeniden bir yazılım yaptırmalısın aracına..

+ 172 beyni yeniden programladilar cumlesi zaten isi cozmus. Eski sahibinden nerede uygulattirdigini ogrenirsin, ucretsiz ya da dusuk bir mebla ile eskiye donersin

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde bir sorum olacak. RC ler neden genç yaşta olmalarına rağmen 180 hp yi veremiyorlarmış. forumlarda çok döndü bu laf. nedeni nedir bunun acaba???
    valla hepsi 180 e yakın veriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler cevaplarınız için. Yani superchips bu kadar fark ettiriyor mu onu anlamadım. Daha önce GTI'a uygulamıştık ama hiç fark olmamıştı sanki, aklımda superchipsin bir işe yaramadığı gibi bir düşünce kaldı o yüzden.

Muti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce bi vvt selenoid ini kontrol ettir.Aracı aldıgımda yaklasık bi 12 hp kayıp bu selenoidin bozuk olmasından yasadım.Bazı zamanlarda açardı bazı zmanlarda açmaz.etkili perf. kaybı yasadık.bu sorun aracta agrıza yakmaz ama performansı keser.
    superchips uzerinde iken kac oktan benzin kullanıyordun?chip in prog. yapıldıgı benzin oktanına gore benzin alman gerekir.
    Gazlıcagın zman esp yi kapatmalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esp calismiyordu zaten dün yaptırdım, ilk kez espli biniyorum 2 gündür, sürekli 95 alıyordum. Ben aracı alırken chipli olduğundan haberim yoktu, 8 bin çevirmesinden anlıyordum chipli olduğunu ama 1-2 viteslerde 7.800 de kesiyor 3. viteste 8000 e kadar yaslıyordu. Dün usta beyni sıfırladığını ve şu an orijinal olduğunu söyledikten sonra 6.800 de kesiyor ama dediğiniz gibi senkromeç problemi yüzünden artık 6.800 de kestiriyor olabilirler. Çünkü bu 4. 206ım ve hepsinde 1 den 2 ye devir kesicideyken geçirmek işkenceydi, şimdi ise gayet rahat geçiyor. Performansı da aslında gayet iyi, az önce yine denedim sadece alt devirlerdeki tepkisi biraz daha güçsüz bunu da chiple çözüyoruz sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi superchips alt devirleri bu kadar güçlendiriyor mu yaaa ? neredeyse 2. vites kalkış yapacak kapasitedeydi benim arabam noldu buna

Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antipollutions arızası bendede veriyor kat iptalinden dolayı bu arızayı verdiğinde abartısız 3 boy geri düşüyor araba
    barnak bassam olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    giderdik şu an o hatayı performansı yine arızalı haline oranla daha iyi ama yine de ilk hali gibi değil. Chipleyeceğim

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyin yeniden programlandıysa Superchips'in yazılımı silinmiş demektir.Tekrar Superchips'in yazılımını yüklemelisiniz.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

ömeRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence rc lerin en büyük performans kaybı yaşadığı yer hava filtresi ya orjinal olacak ya da k&n typhoon kit olacak aracımı ilk aldığım zaman bi boru ucuna takılmış bir aem vardı ve araç yeni olduğu için uçuyor geliyodu bana meğersem filtresinde 6000 devirden sora 2 inci hava verme borusu varmış o boşta duruyordu bu problemi k&n typhoon kit alarak çözdükşimdi bütün boruların karşılığı olan yer var birde komple supersprınt egzos var performans olarak çok ii...
    alt devirleri rc nin cansız direk 4.000 devirden sora vtec açar gibi oluyor alt devirlerinin cansız olmasını bekleme ve bencede boşuna uğraşma kardeşim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gün öncesine kadar alt devirlerde de çıldırıyordu alet, şimdi normale döndü.

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    chip yaptırın aracınıza büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)