User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
136 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: CLIO RS Mod.yapılacak neler var ..

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı udqhu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada pek çok çeşit filtre uygulayan var..
    Davlumbaza kadar yalıtımlı ve iyi bi boru ile inilirse güzel bişi olabilir..
    Ama gönlümden geçen sistem ecunun ve akünün yeri değiştirilip, boğaz kelebeğinin karşısına açı vermeden orj kutuyu yerleştirip, 2 adet 70'lik boruyu da kutudan aşağı güzel yerlere götürmek farın altındaki yerleri kesip açarak, boruları oraya vermek olabilir..
    ya da bi kollektör ile 2 çıkışı teke indirip, tek 110-120 mm çapında bi boruyla far altındaki boşluğa, olmadı sis farına inilebilir..
    kutunun içinde itg olacak..

egzoz konusunda eğer egzantrik vs girilecekse 70mm çap iyidir.. girilmeyecekse komple 63mm.. ortada minik bi susturucu olabilir.. ben susturucusuz binmem, binmedim

emme manifoldu alt ve üst olarak kesinlikle işlenmeli..
    yazılım öyle 5-6 boy ileri götürmüyor RS'i, ama istiyorsan baturalp gerekeni yapar biliyorsun
    headers kesinlikle sarılmalı, headers sarılmadan istediğin caiyi yap, emme manifoldu ateş gibi oluyor..
    teflon emme contaları da güzel iş görüyor bu hususta..

deneyeceğiniz şanzıman umuyorum faydalı olur, ben 15/61'in çok faydalı olduğuna inanmıyorum
    RS her araba gibi ne kadar alçaksa o kadar iyi gidiyor.. ama RS'in rüzgar sürtünmesi çok rezil seviyede.. o yüzden yaylı RS ile yaysız RS arasındaki fark uçurum..
    hafifletme konusunda pek tecrübem yok, ama yapılmışken klima kompresörü filan da iptal edilip önde 2 adet yarış koltuğu bırakılırsa tadından yenmez..
    son olarka lambda kesinlikle yeni olmalı, yoksa istediğini yap

aklıma geldikçe yazarım daha..
    örneğin ben olsam kapağı açmışken hayatta port polishsiz toplamam..
    bir de ince conta olabilir, biraz sıkıştırma iyidir
    Caı konusunda senın tecruben oldukça fazla,bızım ıynn asker ıboda baya uğraştı..O konuya hiç kafa yormadan sizlerden faydalanacam Kasnaklar konusunda Baturalp ıle araştırma yapıyoruz,işleme merkezi,tel erezyon,torna tezgahı veya dırek hazır hafıf k.kasnağı alarak çözecez.Klıma ıptal olacak..Yazılımı ıse Booster Erhan ,Baturalp beraber halledecez.
    Şanzıman faydasını ancak egzantrık sonrası gösterecektir
    Sürüngen olacak aero olayını azaltırız o şekılde
    Sparco ayarlıyorum ıkı tene arkalar sokuk olacak zaten

Alıntı Tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir ağabey diğer konuları bilemeyeceğim ama hafifletme tamamen senin fantezi dünyanla alakalı

bkz: yiit C2
    Kapı içlerine dokunmam diye düşünüyorum ama biliyorum ki hafifletmek hastalık gibi

M///maniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzaantrikten sonra ne dönüceksiniz tahminen abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M///maniac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzantrığın güç bantına bağlı Seçeceğimiz ezgantrik ise paraya

314 derece mekanık ıtıcılı yapabılsek o zaman 8500dd.
    Laguna şaznımanı ıle 8500dd 255km/ Orjınalıyle 298km

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzantrığın güç bantına bağlı Seçeceğimiz ezgantrik ise paraya

314 derece mekanık ıtıcılı yapabılsek o zaman 8500dd.
    314 derece egzantrikle kac bin kilometre gidicek acaba, yaglama nasil olcak mesela?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    314 derece egzantrikle kac bin kilometre gidicek acaba, yaglama nasil olcak mesela?
    Kaç bın gıdecek derken , ben roll amaçlı yapacam zaten haftada bırkez çıkar ayda 500km anca yapar

M///maniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bndede rs vardı geçen sene sattm egz takınca yuksek cr ile mekanik iticiye donmezsen sübap egme yapıo die duymustum bnde baya arastırdm ama 8500 dğnerseniz mutesem olur ve bncede yaglama isine bi çözüm bulunması lazım o konudada bi modifikasyon lazım bnce..

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki rste neler vardı shiftkadir abi

basar13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafifletme ???

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Utku zaten yazmıs, ben nelerin yapılmayacagını yazayım bari.

Kadirin ugrastıgı araba yurur ona suphem yok.

195-200 hp arasını hedefliyorsan egzantrik incik boncukla gelinir.

Ama 200 ustunu hedefliyorsan durum farklı.

Ha bir de mekanik itici yazmak cumle icinde kolayda gel gelelim uygulaması oyle degil. Kadir de cok ıyı bılıyorki derecelinin konusmaya baslaması icin 8000-9000 aralıgını donmeye baslaması gerekıyor. Normal sistem 8300 de cekicinin guvenli kollarına teslim eder sizi RS de. Mekanik itici olayına girilirse, kac kisi mekanik iticili RS gordu? butun parcaların custom uretilmesi lazım ust kapakta. O iste anca bir yarıs departmanının kullanmadıgı cıkmalarla olur. 9000 gibi ciddi devir donen bir aracın iticileri laguna dan megane dan vs den cıkmalarla cozulmez.

Kadirin eski aracıda guzel yururdu ve halen yuruyor emin ellerde fakat bu sefer o aracta karsılastıgı limitleri bunda cozecegine eminim yardım gerekirse zaten ararsınız? Ama tavsiyem 8000-9000 donulecekse motorun ıcının komple yenilenmesidir.

Bir diger fikir 314 dereceli (bu egzantrik icin mekanik itici subap yayları vs sart) vs ugrasmaktansa ki bunlar tr de benim bildigim kadarı ile yok. Bunlara ayrılan butce ile direk ITB al tak 220 HP sınırlarında gezersin.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fantezi yapmak istiyorsanız 300 üstü egzantrik takın. Mantıklı olmak istiyorsanız 280 civarı bir egzantrik üstüne ITB ve birde üstüne 12cr civarı sıkıştırmalı piston ile standalone kurulumu uygun olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Custom header denemek lazım güzel güçler alınabilir belki.

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence orjinal şanzımanla sökülebileceğin en sapık halinde sökük bi rs. Piston Egzantrik yay sapka standalone kapak emme işlemi yeterli olur çekişmeli olur
    1.6tdi.
    Ecutech.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Utku zaten yazmıs, ben nelerin yapılmayacagını yazayım bari.

Kadirin ugrastıgı araba yurur ona suphem yok.

195-200 hp arasını hedefliyorsan egzantrik incik boncukla gelinir.

Ama 200 ustunu hedefliyorsan durum farklı.

Ha bir de mekanik itici yazmak cumle icinde kolayda gel gelelim uygulaması oyle degil. Kadir de cok ıyı bılıyorki derecelinin konusmaya baslaması icin 8000-9000 aralıgını donmeye baslaması gerekıyor. Normal sistem 8300 de cekicinin guvenli kollarına teslim eder sizi RS de. Mekanik itici olayına girilirse, kac kisi mekanik iticili RS gordu? butun parcaların custom uretilmesi lazım ust kapakta. O iste anca bir yarıs departmanının kullanmadıgı cıkmalarla olur. 9000 gibi ciddi devir donen bir aracın iticileri laguna dan megane dan vs den cıkmalarla cozulmez.

Kadirin eski aracıda guzel yururdu ve halen yuruyor emin ellerde fakat bu sefer o aracta karsılastıgı limitleri bunda cozecegine eminim yardım gerekirse zaten ararsınız? Ama tavsiyem 8000-9000 donulecekse motorun ıcının komple yenilenmesidir.

Bir diger fikir 314 dereceli (bu egzantrik icin mekanik itici subap yayları vs sart) vs ugrasmaktansa ki bunlar tr de benim bildigim kadarı ile yok. Bunlara ayrılan butce ile direk ITB al tak 220 HP sınırlarında gezersin.
    Alper hocam ben ıkı merhalede yapacam,bırıncısınde fazla bışey olmuyacak..Bır kaç ay sonra kullanacağımız egzantrığı netleştırıp ona göre bır yol çızecez Şımdılerde egzantrık,kasnak vs.alma ımkanım yok..
    Mekanık ıtıcı konusunda kaç kışı mekanık ıtıcı gördü demışsın tr.de kaç kışı turbo rs gördü ? kaç kışı omex vs beyın gördü tabıkı görmeyecek Senın takıldığın clıosportta yapanda olmayabılır varmı bılmıyorum bakmadım zaten zart dıye sıparış geçıp ustaya al tak demıcez 9000 donen araca megan,laguna çıkması olmaz demışsın zaten oyle bır saflık yapmayız merka etme Zaten düşündüğüm egzantrığın güç bandı 3000-8000 arası,
    http://www.kentcams.com/product/prod...6&ModEngID=422
    burda bu eğzantrık ıle kullanılacak mekanık ıtıcı ve double yaylarında parça kodu var,
    Artık bu egzantrıkmı olur başkamı olur,hıdrolıklı mı olur zaman gösterecek ,uyarıları kulak ardı etmıyor küpe edıyorum
    ITB Alır takarızda çok para onu aldıktan sonra egzantrıkte yapmak elzem olacak..ben once egzantrığı sonra ımkan olursa ITB yı düşünürüm

Alıntı Shumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fantezi yapmak istiyorsanız 300 üstü egzantrik takın. Mantıklı olmak istiyorsanız 280 civarı bir egzantrik üstüne ITB ve birde üstüne 12cr civarı sıkıştırmalı piston ile standalone kurulumu uygun olur.
    288+ITB ıyı fıkır tabıde ıtb başta tuzlu gelır..Pıston ıstedık bakalım beklıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun en hızlı rs olursunuz

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fikir bilgi ve uygulama konusunda elimden geldigi kadar yardimci olurum.

selamlar

Alper hocam ben ıkı merhalede yapacam,bırıncısınde fazla bışey olmuyacak..Bır kaç ay sonra kullanacağımız egzantrığı netleştırıp ona göre bır yol çızecez Şımdılerde egzantrık,kasnak vs.alma ımkanım yok..
    Mekanık ıtıcı konusunda kaç kışı mekanık ıtıcı gördü demışsın tr.de kaç kışı turbo rs gördü ? kaç kışı omex vs beyın gördü tabıkı görmeyecek Senın takıldığın clıosportta yapanda olmayabılır varmı bılmıyorum bakmadım zaten zart dıye sıparış geçıp ustaya al tak demıcez 9000 donen araca megan,laguna çıkması olmaz demışsın zaten oyle bır saflık yapmayız merka etme Zaten düşündüğüm egzantrığın güç bandı 3000-8000 arası,
    http://www.kentcams.com/product/prod...6&ModEngID=422
    burda bu eğzantrık ıle kullanılacak mekanık ıtıcı ve double yaylarında parça kodu var,
    Artık bu egzantrıkmı olur başkamı olur,hıdrolıklı mı olur zaman gösterecek ,uyarıları kulak ardı etmıyor küpe edıyorum
    ITB Alır takarızda çok para onu aldıktan sonra egzantrıkte yapmak elzem olacak..ben once egzantrığı sonra ımkan olursa ITB yı düşünürüm

288+ITB ıyı fıkır tabıde ıtb başta tuzlu gelır..Pıston ıstedık bakalım beklıyoruz

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hep derim, k4m şanzımanı konulsun diye...benim zamanım olsa ve 172 lik olsa aracım çıtır turbo yaparım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M///maniac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzantrığıne göre değışmekle bırlıkte en kötü 8000 zaten üstüne gerek yok
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hep derim, k4m şanzımanı konulsun diye...benim zamanım olsa ve 172 lik olsa aracım çıtır turbo yaparım...
    Combo k4m şanzımanıda var ama km.okuyucusu yok onların..kısalık olarak 140lık lagunaya çok yakın Ben atmocuyum bro turbo çıtırda olsa yapmam
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki rste neler vardı shiftkadir abi
    Unuttum olm sattık gitti Egzantrık,kısa,çıp,pıston vs

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Combo k4m şanzımanıda var ama km.okuyucusu yok onların..kısalık olarak 140lık lagunaya çok yakın Ben atmocuyum bro turbo çıtırda olsa yapmam
    km okucusu şanzımanın üstünde abi, laguna 140 lık şanzımanı ve k4m şanzıman oranları şöyle:

6500 devir..

laguna 140lık 1.vites 60 ------ k4m 60
    laguna 140lık 2.vites 100 ------ k4m 100
    laguna 140lık 3.vites 160 ------ k4m 140
    laguna 140lık 4.vites 200------ k4m 180
    laguna 140lık 5.vites 243 ------ k4m 235

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km okucusu şanzımanın üstünde abi, laguna 140 lık şanzımanı ve k4m şanzıman oranları şöyle:

6500 devir..

laguna 140lık 1.vites 60 ------ k4m 60
    laguna 140lık 2.vites 100 ------ k4m 100
    laguna 140lık 3.vites 160 ------ k4m 140
    laguna 140lık 4.vites 200------ k4m 180
    laguna 140lık 5.vites 243 ------ k4m 235
    Combo bılıyom ustunde ama on tane megane şanzımanına baktık okuyucusuz çıktı..bıtane laguna buldum okuyuculu,rezerve(sakladım) ettım hemen

Lıstede 4.vıtes laguna ıle megane arasında o kadar fark yok bro, Laguna 1.01 Megane 1.03 oranlı.. %2 oynuyo 4.vıteslerı

Bırde sen lastık çapı faktörünü atlama Clıo 195/50/15
    Clıoda 6500dd de 4.vıtes laguna şaznımanı ıle 172 yapıyo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)