User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Acil bravo hgt mk1 motor yardım

mert0640 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi parça numaraları aynı ikisininde...

H22Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Görkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demek istediğinizi anladım parça numarasına bakalım ama marea da 98 2.0 147bg 20v,,,,bravo da 98 2.0 147bg 20v,,,,,misal benim arabayla ne debimetre ne bobin hiç bişey tutmuyo 2001 2.0 155bg 20v le yani,,,,,

ama dediğiniz kontrolleride bi yapalım haklısınız aynı tip motordan başka başka parçalar çıkabiliyo,,,sizin örnekte olduğu gibi ..........
    şükür beni anlayan biri çıktı yukarda dediğim gibi golf te 1.8t 150ps passat ta 1.8t 150ps kod rakamları bile aynı ama sonu 114-112-117 die değişiyor ve malesef çalışmıyor... aynı motor die göz ardı etmemek lazım değişin muhakkak çözülecektir
    ..::PASSATURBO1::..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert0640 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi parça numaraları aynı ikisininde...
    aynı olduğundan kesin emin misin? ona göre birkaç birşey daha yazıcam fikir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hep beraber bakmıştık üstündeki numaralara hepsi aynıydı....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öylese şunlarada bakmakta fayda var eğer ki numaralar aynı ise
    1)akışmetre kablo tesisatı
    2)benzin filtresi
    3)enjektörün temizlik ve işeme durumu
    4)benzin pompası
    5)IAT ıntake air tempreture sensor
    şimdilik aklıma gelenler bunlar ama umarım yanlış bakmışsınızdır ve aynı değildir öbür türlü ihtimaller üzerinden yola çıkılır mecbur ayrıca şöle bir durum varki taktığınız marenın akışmetreside bitmek üzere ise yani eksik okuyor ise benzinde anlaşılmaz lpg de boğuluyorsa eğer o akışmetrede bitmiş demektir eksik okusada benzinde fark edilmiyor pek lpg de çok kolay anlaşılıyor araba boğuluyor bir müddet sonrada hepten gidiyor yolda giderken stop etmeye başlıyor araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marea da lpg li ve sorunsuz...

bravo hgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PASSATURBO1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öylese şunlarada bakmakta fayda var eğer ki numaralar aynı ise
    1)akışmetre kablo tesisatı
    2)benzin filtresi
    3)enjektörün temizlik ve işeme durumu
    4)benzin pompası
    5)IAT ıntake air tempreture sensor
    şimdilik aklıma gelenler bunlar ama umarım yanlış bakmışsınızdır ve aynı değildir öbür türlü ihtimaller üzerinden yola çıkılır mecbur ayrıca şöle bir durum varki taktığınız marenın akışmetreside bitmek üzere ise yani eksik okuyor ise benzinde anlaşılmaz lpg de boğuluyorsa eğer o akışmetrede bitmiş demektir eksik okusada benzinde fark edilmiyor pek lpg de çok kolay anlaşılıyor araba boğuluyor bir müddet sonrada hepten gidiyor yolda giderken stop etmeye başlıyor araç
    kardeş yardımcı olmaya çalıştığın ve fikirlerin için teşekkürler söylediklerinin hepsini denettireceğim yarın ustaya gittiğimde saolasın sonucu haber verecem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passatturbo1 nickli arkadaşım sana bi soru yönelteceğim şıklar arasında benzin pompasıda var şimdi araç lpg konumundada aynısını yapıyor benzin pompası lpg konumundayken faal ama sadece devirdaym yapıyor diye biliyorum lpg ile giderken benzin pompasının etkeni varmıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bravo hgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    passatturbo1 nickli arkadaşım sana bi soru yönelteceğim şıklar arasında benzin pompasıda var şimdi araç lpg konumundada aynısını yapıyor benzin pompası lpg konumundayken faal ama sadece devirdaym yapıyor diye biliyorum lpg ile giderken benzin pompasının etkeni varmıdır ?
    bazı firmalar 90 bazı firmalar daha ekonomik olsun die 40-70 derece ye kadar sıralı sistemde benizn+lpg olarak çalıştırıyor aracı ecu(elektronic control unit) den bunu ayarlıyorlar belirlenen dereceye gelince sadece lpg ile çalışıyor araç lpg hertürlü zarar sibop kesen çok o yüzden sibob yağlayıcı taktıran çok fazla var +150-200tl ödeyerek sizde haklısınız benzinin altından kalkılıcak gibi değil pompa dan kastım boğulan araçlardaki rutin bozuk parçalardan biri olmasıdır dip çekmekten dolayı yada ömrünü tamamlamışsa genelde yanıyor enjektör tıkanıklığıda olabilir yine dip çekmekle doğru orantılı filtre kutunu kasap biri söktüse eğer kablo tesisatında temassızlık olabilir bi yerde kopukluk vs bir olay daha var oda lpg cilerin direnç aldığı yer bak şimdi geldi oda aklıma lpg cilerin direnç aldıkları sensörler var benim arabaya uygulayan gerizekalı egzantrik timing sensöründen almıştı düzeltene kadar canım çıktı eğer iat yada arabanın çalışma prensibini bozacak bir sensörden direnç aldıysa eğer o sensörü bozuk şekilde çalıştırır kablonun direncini bozduğu için bu genelde arıza tespit cihazında da çıkar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta zaten benzin pompasını bi ölçelim ve tüp tesisatını bi ayıralım demişti bakalım yarın ola hayrola görecez inş en az zaaiyatla en kısa zamanda çözeriz bulunamayan arızalar insanı çileden çıkarıyo güzelim arabama binemiyorum yatıyo öle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta zaten benzin pompasını bi ölçelim ve tüp tesisatını bi ayıralım demişti bakalım yarın ola hayrola görecez inş en az zaaiyatla en kısa zamanda çözeriz bulunamayan arızalar insanı çileden çıkarıyo güzelim arabama binemiyorum yatıyo öle
    sıkma tatlı canını 2 gün sora gülersin şu yazdıklarına çok saçma sapan birşey çıkıyor sonuçta gülüyorsun resmen ama lpg ile 2.0hgt ye bineceiğne 1.6 benzinlisine benzinli halde binseydin daha iyi olurdu hem performans hem ekonomi imkansıza yakın nerdeyse
    ben lpg yi 3000km bile kullanmadan söktürdüm km de net şuan 500-600krş yakıorum helal-i hoş olsun lpg ile 350krş idi ama hergün acaba bugun neresi bozulucak die düşünmüyorum artı lpg motora her km zarar... bunun aksini sadece lpg ciler iddia eder

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çok haklısın lpg hele hele hgt ile çok alakasız şeyler ama işte ben günlük kullanıyorum arabayı aracı aldığım ilk 15 gün içeisinde 350 liralık benzin yakmıştım 16. gün kararımı verdim tam 2.5 milyara mal oldu bazen kör şeytan sök at diyor ama sonra sııııı ne olcakk

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen.Bende zamanında vardı 1.6 sx modeli.58binde tay derler ya öyle diri ve temiz birşey.Açıkçası azıcık ilgiye ihtiyacı olan HGT leri 1 boy kadar üzüyordu.Temiz sağlıklı LPG siz bir motor ile herşey mümkün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çok haklısın lpg hele hele hgt ile çok alakasız şeyler ama işte ben günlük kullanıyorum arabayı aracı aldığım ilk 15 gün içeisinde 350 liralık benzin yakmıştım 16. gün kararımı verdim tam 2.5 milyara mal oldu bazen kör şeytan sök at diyor ama sonra sııııı ne olcakk
    birde arabada aksilik olunca lpg ci tamirciye suç atıyor bu arabada mekanik problem var die tamirci lpg ciye atıyor lpg ayarı bozuk sistem yanlış takılmış vs die sende tamirci-lpg ci arasında gide gele sinir hastası oluyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen.Bende zamanında vardı 1.6 sx modeli.58binde tay derler ya öyle diri ve temiz birşey.Açıkçası azıcık ilgiye ihtiyacı olan HGT leri 1 boy kadar üzüyordu.Temiz sağlıklı LPG siz bir motor ile herşey mümkün
    ilginç ben arabayı ilk aldığımda zevk olsun diye 1.6 sx ile denedim 2. viteste kopmalar başlamıştı sonrası zaten hatırlamıyorum bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde arabada aksilik olunca lpg ci tamirciye suç atıyor bu arabada mekanik problem var die tamirci lpg ciye atıyor lpg ayarı bozuk sistem yanlış takılmış vs die sende tamirci-lpg ci arasında gide gele sinir hastası oluyorsun
    Buda ayrı bir klasik Kuzenden biliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilginç ben arabayı ilk aldığımda zevk olsun diye 1.6 sx ile denedim 2. viteste kopmalar başlamıştı sonrası zaten hatırlamıyorum bile
    İşte diyorum ya araba var araba var.Temiz orj düzgün bir motordan herşeyi beklerim ben Bende sx varken 4 200de bitiyor ve araba düz yolda 16 jantla redline görebilirken arkadaşımın yeni sattığı sx 4te 190 görüp 210da biten bir arabaydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

zaten geçen haftayı öle geçirdim git gel deli oldum yaktığım benzinin gazın hesabı yok sonuç sıfıra sıfır bile değil eksilere indim o ona atıyo suçu o ona kafayı yedirdiler zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

zaten geçen haftayı öle geçirdim git gel deli oldum yaktığım benzinin gazın hesabı yok sonuç sıfıra sıfır bile değil eksilere indim o ona atıyo suçu o ona kafayı yedirdiler zaten
    Olmadı sağda solda usta usta gidip verdiğin gaz parasına yetkili serviste baktır abi aracına?

Sorun var ve yaptıracakmış gibi arabayı teslim et.Adamlar bulsunlar.Yaptırmazsan servis fişinde yazana göre çıkan masrafın %10unu istiyorlar tespit ücreti olarak.He ben bir kaç kere aracımı bırakıp yaptırmadım ve para pul isteyende olmadı açıkçası(Ortadoğu Yetkili servis)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)