User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
69 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Acil bravo hgt mk1 motor yardım

bravo hgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Acil bravo hgt mk1 motor yardım

Evet arkadaşlar son günlerde arasıra oluşan arıza sürekli dile gelmeye başladı yardımlarınızı bekliyorum sıkıntım şöle araç çalıştıktan sonra ilk zamanlar motor ısınıncaya kadar problem yoktu motor ısındıktan sonra araba kendini kasmaya başlıyordu araçta lpg var brc marka ilk zamanlar lpg den yaptığını düşünüyordum geçenlerde bi deneme yaptık araba benzindede aynı tepkileri vermeye başladı ve iyice sıklaşmaya başladı bu kasılmalar araç 1000 2000 3000 devirlerde gitmiyo öle bıkıyoki kendini daha sonra üst devirlerde bi sanki o arabayı arkadan tutan şey bırakıyo ok gibi fırlıyor bu seferde ayrıca hiç stop etmeyen araç stop etmeye başladı çalışma düzeni iyice bozuldu neler olduğunu bi türlü anlayamadım ustaya götürdüm yapamadılar bulamadılar sıkıntının ne olduğunu bu arada debimetre denedik sıkıntı yok bobin olabilir dedik bobinleride değiştrip denedik yine olmadı neden böle yapar bu araba bi türlü anlayamadım bilgisayara bağladık lambda sensörü hatası verdi lpg li arabalarda lambda sensörü yanar dediler normalmiş başka ne sıkıntısı olabilir aklınıza gelen lütfen yardımlarınızı bekliyorum

ogunozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bujı olabılırmı?sadece tahmın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok dostum bujiler filan hep yeni

H22Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg li arabada bozulması muhtemel 3 parça var
    akışmetre
    ateşleme bobini
    bujiler
    sizin bahsettiğiniz olay akışmetre yani debimetre gibi gözüküyor siz baktık ondan değil dediniz ama arabanın üzerindeki debimetre ile aynı kodu olan parçayı mı denediniz? eğer farklı kodlu denediyseniz aynı sonucu verir araç çalışır ama akışmetre bozuk tepkisi verir ona dikkat edin...
    ..::PASSATURBO1::..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi kardeş bizde bide marea hlx var aynı motor aynı parçalar onun akışmetreyle denedik sorunsuz çalışıyo akışmetre mareada zaten akışmetre olsa bilgisayarda hata kodu verirdi yanılıyormuyum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bravo hgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi kardeş bizde bide marea hlx var aynı motor aynı parçalar onun akışmetreyle denedik sorunsuz çalışıyo akışmetre mareada zaten akışmetre olsa bilgisayarda hata kodu verirdi yanılıyormuyum
    şöyle izah edeyim benim araba passat bakarsan eğer golf le akışmetreleri birebir aynı fakat golf te sıkıntısız çalışan akışmetre passatta bozuk tepki veriyor araba çalışıyor arıza kaydı filan yok ama gaza basıldığında araba boğuluyor bakarsan ikiside 1.8t anlatabiliyor muyum denediğin araçla senin aracın akışmetresi üzerindeki parça kodu aynı ise sorun yok ama farklı ise bir parçacıdan temin etmelisin...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akısmetre arızasında hata vercek diye bir durum yok. benimde debimetrem arızalıyken hata vermezken yeni debimetre taktıgımda hem yakıtım dusmustu hemde aracım daha once denedigim rollere gore 6-7 boy civarında iyileşmişti. bahsettigin sıkıntılar bana debimetreyi cagrıstırıyor ve IAT sensorunede bakmanı tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan kardeş benim araba 98 mareada 98 uygundur diye düşünmüştüm ama yanılmışta olabilirm bide IAT sensörü nü bana açabilirmisin nedir ne işe yarar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    debimetre ile kelebek arasında ama asagıda olan sensor fişi kahverengiydi yanlıs hatırlamıyosam. emilen havanın sıcaklıgını olcen sensor

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    oksijen sensorune bakın
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki arakadaşlar bu sensör vs. gibi şeyler bilgisayarda çıkmıyormu çıkması lazım yoksa nasıl bulacaz bu sıkıntıyı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soyle bir durum var. eger sensorde elektronik bir arıza varsa cihazda cıkıyor ancak değeri yanlış okuyosa bu arıza olarak gozukmuyor ancak o sırada baska aractan veya service manualden kontrol ederek bakılabilir.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    peki arakadaşlar bu sensör vs. gibi şeyler bilgisayarda çıkmıyormu çıkması lazım yoksa nasıl bulacaz bu sıkıntıyı
    oksijen sensoru cıkmaz genelde bilgisayarda cunku arıza yapınca hala sinyal vermeye devam ediyor ama sacma sapan sinyal yolladıgı icin arabada sapıtıyor

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimkide walla aynen böle oluyo aklına esince gidiyo aklına esince gitmiyo sıkışıp kalıyo yarın tekrar ustaya götürcem bunların hepsini denettirecem inş çözeriz araç böle çok kötü binmiyorum zaten son günlerde

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ust devirlerde duzeliyorsa buyuk ihtimal oksijen sensorudur cunku belli bir devirden sonra arac sensorden gelen sinyalleri goz ardı edip duzeltme yapmayı bırakıyo ve sadece haritasındaki degerler ile yuruyor

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle düzeliyor özellikle 4000 den sonra bass 5.vites son gaz gidiyor ama işte alt devirlerde arabayı turbo doldurur gibi doldurarak kaldırıyorum

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yaklaşık aynı şeylerden dolayı olduğunu düşündüm bi çoğunuda beraber denedik zaten ,bujiler yeni orjinal lancia,bobinleri gene marea dan söküp taktık onuda geçtik,debimetre en çok süphelendiğim oydu fakat onuda hayatında açık hava filitresi bile görmemiş mareamızdan takıp onuda denedik oda değil,,,, IAT sensörü ısı sensörü ferhat bakmıştık hatta temizleyip geri taktık belki çalışmaz felan demişti usta,, kaanın dediği sensör o sensör,,,,oksijen sensörüde lambda sensörü alt devirlerde kesiklik yapabilir o ki zaten bilgisayara bağlayınca çıkan hata o şuanda,,ilk etapta onu denemelisin,,,sonrası için artık biraz daha belkicez mi iyice artıcakmı sorun bilmiyorum ........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mareadan söküp denemişsiniz denemişler denemiş yukarda izah ettim ya bravodan söküp deneyin yada gidin parçacıya 5dk deneyelim düzelirse alcaz deyin %75 sorun ondan kaynaklanıyor yapın olmazsa yine konuşalım başka şeyler düşünelim şuan onu yapmadan konuşulan herşey geyik

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PASSATURBO1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mareadan söküp denemişsiniz denemişler denemiş yukarda izah ettim ya bravodan söküp deneyin yada gidin parçacıya 5dk deneyelim düzelirse alcaz deyin %75 sorun ondan kaynaklanıyor yapın olmazsa yine konuşalım başka şeyler düşünelim şuan onu yapmadan konuşulan herşey geyik
    demek istediğinizi anladım parça numarasına bakalım ama marea da 98 2.0 147bg 20v,,,,bravo da 98 2.0 147bg 20v,,,,,misal benim arabayla ne debimetre ne bobin hiç bişey tutmuyo 2001 2.0 155bg 20v le yani,,,,,

ama dediğiniz kontrolleride bi yapalım haklısınız aynı tip motordan başka başka parçalar çıkabiliyo,,,sizin örnekte olduğu gibi ..........

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)