User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 99 Civic HB 1.4is Otm. - VTI son susturucu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

99 Civic HB 1.4is Otm. - VTI son susturucu?

Arkadaşlar aracımda orjinal olarak kullandığım egsoz sistemimdeki, orjinal 1.4is son susturucusu dün itibariyle miladını doldurmuş vaziyette..

Zaten bundan 3-4 ay önce içinin dağılması sonucu içi boşaltılmış olup, kullanmaya devam ettim.. Şimdi ise sormak istediğim bir durum var..

Değişim zamanı geldiği gibi bir konuda bilginizi almak istedim.. Hem benzin sarfiyatına etki etmemesi, hemde aracın sağlığı açısından orjinal vti son susturucu kullanmamda eksi bir durum oluşurmu? Yoksa yine orjinal yada Ağar v.s marka sıfır 1.4is'leri çin üretilmiş bir susturucu kullanmam dahamı sağlıklı olacaktır?

VTI susturucusunu sormamdaki bir amaçta giriş ve çıkış çaplarıyla kazan büyüklüğünün aracıma uyum sağlayıp, sağlayamayacağıdır?

Şimdiden herkese teşekkürler..

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben 48'lik düz boru ile kullandım headers da vardı ses çok eğlenceli oluyor yakıt basmassan yakmaz ama basınca stockken bile yakıyor zaten... bence kullan hem orjınal egzoz kafası ile şık görüntü sağlıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende orjinal headers, kat iptali (Arıza ışığı yaktığından iptal ettirdim), orjinal orta susturucu ve orjinal son susturucu vardı.. Sadece Orjinal son susturucunun yerine düşünüyorum..

Ses istemiyorum, ufak bir cızırtı hırıltı veriyor biliyorum ama fazlası zarar zaten yürüyen bir araçta değil keyif için aldım kullanıyorum biliyorsun kardeşim

Yani kendi susturucusuna göre düşündüğümüzde uyumlu olacaksa takıcam

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 51 lik boru ve orjin susturucu var 5 binden sonra basinca vtec cizirtisi var vtec aciyr gibi cok hos dogrusu tavsiye ederim
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

JumboAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen knka Orj'e vtı son koyarsan rahatlatır. bıde benım gıbı 51boru vtı son koyarsan ozaman cok eglencelı oluo. 4600e kadar ses bılgıdın teneke sesı ama 4600 5500 arası ses bıanda degısıo 7200e kadar bıldıgın vti acaıp eglencelı oluo uzaktan test ettım arkadasa gazlattım devırınde onumden gecerken SUPERSPRINT'lı vtec sesı resmen

benzın sarfıyatına gelırsek kat ıptalı 10bınle 20bın arası bısey farkedıo hıseetmıosun bıle. ama duz boru ıle acaıp rahatlıo araba haberın olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kat iptali dediğim gibi mecburiyetten yaptırdım..
    Araç otomatik zaten yürüse ne olur yürümese ne olur o yüzden söylediğim gibi olabildiğince orjinal kalsın istedim.. Ancak arıza ışığı yakınca kat yerine yanıltıcıyla iptal yaptırdım..

Akabininde orta susturucu hali hazırda araç üzerinde duruyor.. Son susturucuda çürüyüp miladını doldurunca 140-150 lira verip yan sanayi 1.4is egsoz almak yerine VTI egsoz almak daha mantıklı gibi geldi..

Açıkçası yürümeyen arabada da ses istemiyorum.. Belki hafif cızırtılar olabilir, vtilarda ep3 typer egsozları gayet güzel bir ses veriyordu.. Bizim otomatikler vti egsozu ne yapar hiç görmediğimden, duymadığımdan ötürü sormak istedim..

Kısacası düz boru v.s istemiyorum.. Sadece çürüyen 1.4is son susturucu yerine vti egsoz tam olarak nasıl olur onu çözmeye çalışıyorum..
    Tabi artı olarak kat iptlainin 10 en fazla 20 etkisi olacağını biliyorum, tecrübeyle sabit Ancak vti egsoz çokmu büyük gelir bu rahatlama kesemize gereksiz bir 20-30 kuruş daha eklermi onunda peşindeyim? Yoksa tam tersi daha iyimi etki eder..

Nitekim 1.4 dedik, olsun hadi otomatik olsun dedik aldık. Yaz gelmesine rağmen 330 aşşağı yakmıyor.. Kışın 350

Çok teşekkür ederim ikinizede..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaz kelebegini ve rolanti sensorunun orda bi agiz var onu temizlettinmi
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

JumboAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gercekten bu kadar fazla yakıo mu ya :S ben 30mılyona 100 km yapıorum sehır ıcı ya. knka bakıımlarını falan yaptır subap ayarları falan bı baktır cok fazla yakıosun yanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JumboAli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercekten bu kadar fazla yakıo mu ya :S ben 30mılyona 100 km yapıorum sehır ıcı ya. knka bakıımlarını falan yaptır subap ayarları falan bı baktır cok fazla yakıosun yanı
    senin hacim var jumbo 1/4 kasa otomatik zorlaniyor senin rahat kaldiryor :
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bakımları tam tümz temizlikler yapıldı tüm filtreler yağlar değişti.. Subap ayarı yapıldı, avans ayarına bakıldı gayet iyi denildi öyle bırakıldı.. Bu arada sübap ayarı için kapağı ilk biz açtık öyle söyliyim Aracı aldığımda Aralık'ta yaptırmıştım o günden bugüne böyle.. Yaz kış 20-30 fark etti Arada birde söylediğim gibi kat iptali yaptırdım oda kaynadı ne kadar fark etti anlayamadım havalar bir öyle bir böyleydi..

Şehiriçi 30 tl'ye 80 km ışık yanar ben benzin atar.. En stabil denemelerimi 30tlde yapabildim depo fullemedim hiç şehiriçi, şehirdışıda uzun yola çıkmadım.. Bu yaz kısmetse Akçay-Ayvalık taraflarına gelince bakıcam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)