User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Made in Konya çelik gomlek???

hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iso 9001 falan mı?
    iso,tse
    benim bildiğim firmalar
    mopisan şimdi mahle oldu,yenmak,pistonsan

mitsubishi_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konyada, Sivasta yapılmayan yok. Hemde orjinal egzantrikler, aynı zamanda yan sanayi olarak iç piyasayada çıkıyor.
    Estaş var Sivasta. Dünya standartlarında sürekli mil, egzantirik vs. üretimi yapılıyor. Kalitesi gerçekten iyi. Gurur duyulası bir marka.

Gönül isterki yerliye gitsin ama ne kadar güven veriyor. Neler vaadediyor, ne yapabiliyor. Datrona para veren adam salak mı diyor aklından insan.

Vts_Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadasim motorunu toplayacak ve darton caktirmayi dusunuyor, ama gittigi usta konya spec çelik " savurma gomlek" cakalim demis. gt35 le 2.0 ustu bastik problem yapmadi demis hatta ayni firma cosworth e guide gonderiyormus. Bu gomleklerle ilgili bilgisi ve ozellikle tecrubesi olanlar yazarsa sevinirim.
    Alıntı sulhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka bizde yaptık aynısnı yapmadık deil 300 hp gücleri alan hemde wrx yaptık ama biri vf34 dieri gt35 yani ben guvenerekten yaptırmam..şöle düşünün mıllet boşunamı dartona para verıo...
    ön yargılı olmamak lazım. sulhi ben ilk dog box yaptığımdada biz yaptık abi 100 km de parçalandı demiştin hatırlarn.. doğru malzeme ve doğru ısıl işlemle ben şanzumanı bir daha açmadım biliyorsunuz.

bende maserati motoru vardı ve gömlekleri aliminyumdu başbelası.Konya da komle pik olarak yaptırdık numuneye göre ve taş gibi oldu en ufak bi sıkıntı vermedi.ama çok yüksek güçlerde belki birkaç deneme yapmak gerekebilir.burda en mantıklı yol deneme yanılma yöntemi değilde bir adet kırık darton lazım.analiz yaptıracaksınız materyal ve sertliğini öğreneceksiniz.ardınından o raporla malzemenizi yapacaksınız hiç birşey olmaz dartondanda farkı olmaz
    RACE WERKS

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzantrikler vs.vs. ham olarak kalıp'a dökülüp bu şekilde yurtdışına gidiyor diye biliyorum. Detaylı sulama sertleştirme frezesi vs.vs. yurtdışında alan firma yapıyor.
    Sivas Estaş'a işlenmiş ve yarı işlenmiş olarak yapılıyor.
    Örneğin Sivas fabrikadan vti için "Brain Crover stage 2" alıp direk takabilirsin

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iso 9001 falan mı?
    İso belgesine takılmayın kötü niyetli adam her türlü çalar üretiminde. Bizim firmada afedersiniz kıç kağıdı yapılmayacak kağıtlardan zarf yapıp kredi kartı extresi basıp bankalara gönderiyorlar lafa geldimi ISO belgesi Hacccppcp cart curt demesini biliyorlar.

Genelleme yapmıyorum tabikide ama kalite ISO ile olmuyor yani iyi niyet önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İso belgesine takılmayın kötü niyetli adam her türlü çalar üretiminde. Bizim firmada afedersiniz kıç kağıdı yapılmayacak kağıtlardan zarf yapıp kredi kartı extresi basıp bankalara gönderiyorlar lafa geldimi ISO belgesi Hacccppcp cart curt demesini biliyorlar.

aynen katılıyorumm.iso belgesiymiş TSE miş şuymuş buymuş hikaye.herşey köprüyü geçene kadar.çalacak olan adam hertürlü çalar.önemli olan malzemenin kalitesinden çalmadan dürüstce bu işi yapsınlar güzelce reklamlarını yapsınlar.bikaç arabaya sponsor olsunlar bizlerde yurt dışından mal almayalım paramız kendi ülkemizde kalsın.iç sermayme çoğalsın
    ATATÜRK

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistonsan benim bildigim Konyada tek ve en köklü firması bu işin.Problem çıkcagını sanmıyorum.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivas Estaş'a işlenmiş ve yarı işlenmiş olarak yapılıyor.
    Örneğin Sivas fabrikadan vti için "Brain Crover stage 2" alıp direk takabilirsin
    bu olay ciddimi ?
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan bi bak Cenk ne yazmış.

Alıntı mig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem arabayi deneme tahtasina cevirmemen...1 kere yap tam yap, motor 5000km gitsin diye ise baslarsan 5000de bir motor toplarsin..BC yaylar bence idare eder, ama valfler rezalet..kalite kontrol yok, bize bir musteri getirdi takin dedi, 2 valf egik cikti kutudan egzantriklerde crowerdan daha dusuk kaliteli, crower kullanan hondacilar bilir 5000de bir valf ayari lazim, ayrica lift azaliyor arac surekli guc kaybediyor...Yerlerine gittim bana 20dk mesafede, depo resmen, cnc tezgah yok, mallar cinden vs geliyor orda posetlenip kargolaniyor..Brian dahil 3 kisi calisiyor. 500m2 bir yer, koskoca BC demis bizim selcuk

supertech bence ferrea'ya cok iyi alternatif, ferrea mallari temin etmek coooook uzun suruyor..

Bu arada Tomei takliti bir marka hortladi cuma gunu,
    http://tomiokaracing.com/

bu marka EDO performansin markasi, cin uretim, hepsi taklit.. MK shop bayisi olmus, zaten bir MK/EDO isbirligi soz konusu son aylarda, Tomei EDO'yu bayilikten atti, dolayisyla MK'da atildi. MKdan mal alanlar dikkat etsin, sahte mal gelebilir... benden soylemesi.....................

DaRkNeSs- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu benim de merak ettiğim bi konu
    by hayali istanbulda integrasına gömlek çaktırdı.
    sağlamlığını ispat edersen bi iki seneye kadar bende yaptırırım...

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vts_Power Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön yargılı olmamak lazım. sulhi ben ilk dog box yaptığımdada biz yaptık abi 100 km de parçalandı demiştin hatırlarn.. doğru malzeme ve doğru ısıl işlemle ben şanzumanı bir daha açmadım biliyorsunuz.

bende maserati motoru vardı ve gömlekleri aliminyumdu başbelası.Konya da komle pik olarak yaptırdık numuneye göre ve taş gibi oldu en ufak bi sıkıntı vermedi.ama çok yüksek güçlerde belki birkaç deneme yapmak gerekebilir.burda en mantıklı yol deneme yanılma yöntemi değilde bir adet kırık darton lazım.analiz yaptıracaksınız materyal ve sertliğini öğreneceksiniz.ardınından o raporla malzemenizi yapacaksınız hiç birşey olmaz dartondanda farkı olmaz
    abi ön yargı değil zaten bu kadar bahsedilince merak ediyor insan.

böyle bişi var darton'un sitesinde

http://www.darton-international.com/mat_spec.htm

arkadaşa ondan sordum iso dediğiniz tamamen yönetimle alakalı sizin ürettiğiniz ürünle bir alakası yok

herkes o bunu şu bunu yapıyor diyor ama arkadaşlar standart malzeme sormuyorum. Yoksa üretiliyor bir çok parça.

Bu arada birşey daha sormak istiyorum Darton çakılan ej257 lerde su kanalları problem yaratıyor mu? veya dartonlu ej257 ler problem yaratır mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanOluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olay ciddimi ?
    Tabiki siteye gir bak, performans egzantrik milleri diye bir bölüm var excell tablosunu indirirsen ne arabalara egzantrik yapıyolar.. Ben gsi için almıştım sivastan , almanyada dr.schrick diye satılıyor
    http://www.estas.com.tr/index.php
    (üyelik ister)

mig´isimli üyeden Alıntı
    sana tavsiyem arabayi deneme tahtasina cevirmemen...1 kere yap tam yap, motor 5000km gitsin diye ise baslarsan 5000de bir motor toplarsin..BC yaylar bence idare eder, ama valfler rezalet..kalite kontrol yok, bize bir musteri getirdi takin dedi, 2 valf egik cikti kutudan egzantriklerde crowerdan daha dusuk kaliteli, crower kullanan hondacilar bilir 5000de bir valf ayari lazim, ayrica lift azaliyor arac surekli guc kaybediyor...Yerlerine gittim bana 20dk mesafede, depo resmen, cnc tezgah yok, mallar cinden vs geliyor orda posetlenip kargolaniyor..Brian dahil 3 kisi calisiyor. 500m2 bir yer, koskoca BC demis bizim selcuk

DaRkNeSs- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bu kadar güven verici ise kaliteleri bende crx için bi egzantrik seti mi alsam acaba
    subap yay şapka da yapan varmıdır aynı şekil, birAzcık daha devir dönelim şöyle 8000 falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güvenle alakası yok bak ne demiş adam brain kendi atolyesi yok,kime yaptırıyo kim iyi ucuz yaparsa ona,adam sivası haritada bulamaz ama egzantriğine güvenip satıyo bizim gibi mallara

Ellerinde hazır bulunmayabiliyor,mesela şuan vti için bc stage 2 egsoz var emme yok..bc yap derse o arada yapacaklar,vs..veya sen rica edersen zamana kasmassan yaparlar gibi görüşmek lazım.gsi için hep var ellerinde,106 için pt52 diye bildiğimiz egzantrikte var, diğer markaları sormadım..k20 stage3 bilem yapmışlar

Kot pantolon bizde yapılır yutdışında markayı yer geri bizim kıçımıza girer

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güvenle alakası yok bak ne demiş adam brain kendi atolyesi yok,kime yaptırıyo kim iyi ucuz yaparsa ona,adam sivası haritada bulamaz ama egzantriğine güvenip satıyo bizim gibi mallara

Ellerinde hazır bulunmayabiliyor,mesela şuan vti için bc stage 2 egsoz var emme yok..bc yap derse o arada yapacaklar,vs..veya sen rica edersen zamana kasmassan yaparlar gibi görüşmek lazım.gsi için hep var ellerinde,106 için pt52 diye bildiğimiz egzantrikte var, diğer markaları sormadım..k20 stage3 bilem yapmışlar

Kot pantolon bizde yapılır yutdışında markayı yer geri bizim kıçımıza girer
    valla her türlü arabaya varmış

evo-s2000-vtec-peugeotlar vs..
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha ne markalar,modeller

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi toplanıp bu adamlarla irtibata gecelim bize kaliteli mal verin bizi dısarıdan kurtarın diyelim

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam o noktada kimsenin ihtiyacı kalmaz
    Ya al işte bak egzantrik var dersin ,bomba görmüş gibi kaçar bizim millet..
    Arabasına egzantrik takacak kadar cesaretli az kişi var ona emin ol

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bilmiyom abi ama cok acı bi olay yani adam usa satıyor sen usa'den para verip aynı malı bi daha alıyorsun

www.drecu.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)