User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Silindir Contasına açılmamış su delikleri

cetinkaya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Silindir Contasına açılmamış su delikleri

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere,motor bloğunda kapağa denk gelen yerlerde ve kapakda su kanalı bulunmasına rağmen contada bazı delikler açılmamış oluyor,bu elbetdeki basınç ile alakalı olmasına rağmen bu deliklerin açılması ve veya kapaktaki ölçüler kadar genişletilmesi durumunda basıncın düşmesi ki bu hararet sebebide olabilir mi? veya ne sakınca olabilir? soğutmaya faydalımı? zararlımı? olur,bu konuda görüşlerinizi ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yokmu ? bea fikri tecrübesi olan .........

Ef Driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yaşadım ama fark etmesem araç susuz kalıp hararet yapıcaktı o tıpaların zamanla araçı sıkıştırıp motordaki su isindikça belli bi ömrü oldugundan cürüyor tıpalar ve sızdırıyor suyu basınçtan ve aşırı bi su kaybı oluyor bi anda 2-3 liralık bi tipa ama işçiligi cook masraflı geldi bana 100 lira cünki aracın alt kısmından marka modele göre degişir motor dar ise bi cook parça gerekiyor tıpanın çakılması için bende bunlarla ugraşmayıp ben 1 sene idare etsin die bor radyatör tıkayıcı aldım ve sonuç çook iyi simdi aşırı sıkıştırmade trafikte hararet göstergem yükselse bile sıkıntı yaşamıyorum bide tıpalların eskimesine neden antifriz kullanmammak normal sudaki klor çürütüyor o yüzden yaz kış antifirz

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz farklı bir şeyden bahsetmişsiniz arkadaş blok üzerindeki su tapalarını sormuyor silindir kapak contası üzerindeki açılmamış su delik yerlerinden bahsediyor sanırım yanlış anladınız ayrıca sorunun cevabını bende merak ediyorum.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz farklı bir şeyden bahsetmişsiniz arkadaş blok üzerindeki su tapalarını sormuyor silindir kapak contası üzerindeki açılmamış su delik yerlerinden bahsediyor sanırım yanlış anladınız ayrıca sorunun cevabını bende merak ediyorum.
    evet doğru söylüyorsunuz
    bu arada şunu söyleyeyim bazı conta üreticileri ortak üretim yapıyorsa bu gibi durumlar olabiliyor örneğin eski opel kadet lerde contanın kapalı kısmını açmadığınızda araba hemen harearet yapıyordu,ustalar bu konuda bilgili fakat bu durum devam ediyormu ? bilgim yok..

firat_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amcamın aracında bu olay başımıza geldi bence hiç elleme 2.bi conta almak zorunda kalırsın

aslanz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hort. bende de aynı durum mevcut normal mi bu yoksa amac ne neden kapalı conta kısımları
    Latens Curtis BP05

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal diyorlar, suyun dönüş yönü filan fişmekan... i30 dizel toplarken gelen contada bir tarafın su deliklerinin büyük bir kısmı kapalıydı, çıkan contaya baktım aynı.Blokta delik var, kapakta var ama contada yok, sinir oldum, conta hatalı diye ısrar ettim, orijinal contanın görsellerine baktık, aynı çıktı. Hatta gelen contayı delmeye çalıştım demir ucuyla, delemedim. Taktım, torkladım öylece; sorun çıkmadı.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende geçen bmw nin contayı değişirken farkettim bazı deliklerde sadece 2mm delik koymuşlar. Muhtemelen basıncı yükseltip suyun daha çok süre sürtünmesini sağlamak olduğunu düşündüm,nitekim eski çıkan contada aynıydı.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı Blok başka motorlarda da kullanılıyorsa üretici çözümü contayla bulmuş olabilir. Orijinali neyse onu uygulamak gerek.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)