User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Ishift ve farklı baskı balata

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ishift ve farklı baskı balata

Honda Civic 1.8 iShift kullanıcısıyım. Aracı 2. el aldım ve ilk sahibi bayan aracı komple şehir içinde kullanmış, baskı balatası perişan halde. Servise baskı balata değişimi sordum ancak hiç bir kuvvet bana o baskı balataya 900tl verdiremez. E-Bay'den r18a2 için uygun olan baskı balatalara baktım(düz vites için ama baskı balataları aynı), 200 dolar civarı değişiyor. Şimdi sorum şu: Ishift farklı baskı balata kullanımını nasıl karşılar? Exedy, Clutchmasters ve Luk'un baskı balatalarını buldum, ama ishiftin ne tepki vereceğini merak ediyorum
    İlginiz içn teşekkür ederim şimdiden (:

İlker G.

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parçacıda nedir fiyatı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebayda 189 usd

burda bulamadık ingiltereden getirtirsem kargosu dahil 550 tl orjinal parça

İlker G.

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebayda 189 usd

burda bulamadık ingiltereden getirtirsem kargosu dahil 550 tl orjinal parça
    bu şartlar altında serviste taktırın bence

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baskı balata bitti mi emin misiniz?

I-shift sanızmanların çalışma mantığı çok farklı bu sebeple vites geçişleri ve diğer karakteristik özellikleride çok farklı

Aracın km sini bilmiyorum ama serviste size değişim gereklidir dediler mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baskı balata bitti mi emin misiniz?

I-shift sanızmanların çalışma mantığı çok farklı bu sebeple vites geçişleri ve diğer karakteristik özellikleride çok farklı

Aracın km sini bilmiyorum ama serviste size değişim gereklidir dediler mi?

Emin sayılırım, geri geri çıkarken stop etti. Bir de geçen gün 6500rpm'de 2. vitese aldım kavrayamadı( devir 6800lere geldi bildiğiniz sıyırma durumu). Yoksa ishiftin karakterini gerçekten iyi biliyorum

İlker G.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I shiftlerde bu tarz sorunlar olduğunu duymuştum. Sadece baskı balata 900 tl + 5 saat işçilik x 75 tl = 375 tl + volant ın taşlanması gerekebiliyor. Serviste ciddi rakamlara çıkacağı kesin. 2 ihtimal var ya serviste değişip riske girmeyeceksiniz yada riske girip ebayden alıp değiştireceksiniz. Civinfo.com sitesi size yardımcı olabilir bu konularda...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emin sayılırım, geri geri çıkarken stop etti. Bir de geçen gün 6500rpm'de 2. vitese aldım kavrayamadı( devir 6800lere geldi bildiğiniz sıyırma durumu). Yoksa ishiftin karakterini gerçekten iyi biliyorum
    Stop etmesi bir etken belki ama,aracın redline 6700 de başlıyor zaten oto olarak 6700 de atıyor vitesi bazen soğukta veya aracın patinaj çekmesi durumunda kesiciye girer arac aracın sarması bittiği zaman vitesi değiştirir.

Benim tavsiyem servise sokman ve değişimin gerekli olup olmadığını servis yetkililerinden öğrenmen

Unutma ki aracının 6 yıl 150k km garantisi var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    I shiftlerde bu tarz sorunlar olduğunu duymuştum. Sadece baskı balata 900 tl + 5 saat işçilik x 75 tl = 375 tl + volant ın taşlanması gerekebiliyor. Serviste ciddi rakamlara çıkacağı kesin. 2 ihtimal var ya serviste değişip riske girmeyeceksiniz yada riske girip ebayden alıp değiştireceksiniz. Civinfo.com sitesi size yardımcı olabilir bu konularda...
    Civinfo sitesine üyeyim zaten Konum da var ancak farklı baskı balata kullanımı nelere yol açar hala anlaşabilmiş değiliz. Sadece farklı baskı balata ile bu işin olabileceğini bilsem yeter. Exedy baskı balata ve fidanza volan bile 350 dolar yurt dışında taşlanmasına bile gerek kalmaz eğer böyle bir durum oluşacaksa.

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stop etmesi bir etken belki ama,aracın redline 6700 de başlıyor zaten oto olarak 6700 de atıyor vitesi bazen soğukta veya aracın patinaj çekmesi durumunda kesiciye girer arac aracın sarması bittiği zaman vitesi değiştirir.

Benim tavsiyem servise sokman ve değişimin gerekli olup olmadığını servis yetkililerinden öğrenmen

Unutma ki aracının 6 yıl 150k km garantisi var
    Evet aracın garantisi de bir yandan kafamda soru işareti oluşturuyor, garanti içi hallettirmeye kalksam kullanıcı hatası diyip geçiştirecekler. Farklı parça kullanımı garantiyi bozabilir o da farklı bir durum. Kafam baya bir karışmış vaziyette. TypeR panjur ve spoilerı getirtecek iken bütün planlar alt üst oldu

İlker G.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garantiye dahil etmeyeceklerine eminim... Umarım ekonomik bir yöntemle çözersiniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garantiye dahil etmeyeceklerine eminim... Umarım ekonomik bir yöntemle çözersiniz...
    garantiye dahil etmeseler bile yeni taktıkları balatanın garantisi olacak

E-bayden aldığı parçayı taktığı anda araç garanti dışı zaten e bide o takılan parçada bi aksilık çıktı al başına belayı

Bence riske girmeye gerek yok az para harcayalım derken cebinden çok para cıkma durumu mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz yeni baskı balata taktık ama siz kullanıcı hatası yapmışsınız ondan yapacağımız birşey yok diyip sıyrılabilirler. Ben bu hafta bi servise uğrayayım bakalım ne olacak durumlar. Honda damlayı da yazılım güncelleme olayından dolayı hiç sevemedim(adama 2009 yazılımı yükleyin dedim ne gereği var dedi bana) çiftkurtlara uğrayayım bari.

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz yeni baskı balata taktık ama siz kullanıcı hatası yapmışsınız ondan yapacağımız birşey yok diyip sıyrılabilirler. Ben bu hafta bi servise uğrayayım bakalım ne olacak durumlar. Honda damlayı da yazılım güncelleme olayından dolayı hiç sevemedim(adama 2009 yazılımı yükleyin dedim ne gereği var dedi bana) çiftkurtlara uğrayayım bari.
    o yazılım güncelleme konusunda bende sıkıntılıyım ya,bende damlada güncelleyin dedim tamam fln dediler ama güncellediler mi emin değilim

şimde benim 40k bakımım var baya bi uğraştırıcam onları direksiyonumdan sadece sola cevirirken ses geliyor,araçta ciddi şekilde vuruntu var bakalım ne diyecekler?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ufaklık da 40bin bakımına girecek . Vuruntu yok, arada bir direksiyondan benim de ses geliyor ama dert edilecek türde değil(gerçi bu ara hiç gelmiyor). Tek sıkıntım pandizottan gelen ses o kadar.

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu dağıttım baya kusura bakma ama vuruntu ciddi sıkıntı benim için serviste ne diyecekler çok merak ediyorum çözümü nasıl olacak? vuruntu neden olur?

Bide aracın daha 40k da ise baskı balata bitmemiştir diye düşünüyorum dostum ya 40k da baskı balata mı biter?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu dağıttım baya kusura bakma ama vuruntu ciddi sıkıntı benim için serviste ne diyecekler çok merak ediyorum çözümü nasıl olacak? vuruntu neden olur?

Bide aracın daha 40k da ise baskı balata bitmemiştir diye düşünüyorum dostum ya 40k da baskı balata mı biter?
    Bende bitmemesi lazım diyorum ama ilk sahibinin bu aracın manuel modu varmış lafından sonra aracı boşa alıp gaza basması, aracın nasıl kullanıldığına(daha doğrusu kullanılamadığına) dair ip uçları verdi bana

İlker G.

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o yazılım güncelleme konusunda bende sıkıntılıyım ya,bende damlada güncelleyin dedim tamam fln dediler ama güncellediler mi emin değilim

şimde benim 40k bakımım var baya bi uğraştırıcam onları direksiyonumdan sadece sola cevirirken ses geliyor,araçta ciddi şekilde vuruntu var bakalım ne diyecekler?
    vuruntu derken konuyu biraz daha açarmısın ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)