User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: e36 3.20i m52 motor rolanti titreme sorunu hk.

burakN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e36 3.20i m52 motor rolanti titreme sorunu hk.

Arkadaşlar araç rolantide titreme yapıyor ama ibrede dalgalanma veya düşme olmuyor titredikten sonrada gaz verdigimde cok hafif bir gaz yememesi oluyor oksijen sensöründen veya rolanti sensöründen olabilirmi sorunu veya herhangi bir sebebi olabilir mi? ferro's ta sıfır motor yaptırdım alt üst hepsi değişti tek tek ama anlayamıyorum nedenini titremeyi de bugün yapmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim.

Motor yapılmadan önce de böyle titriyordu motor yapıldıktan sonra 2.000km kadar kesti tekrar başladı ateşleme bobinleri bujiler de yeni değişti aklım almıyor suan ama aractan bir vibrasyon sesi geliyor motor kulaklarınında bu titremeyle bir ilgisi olabilir mi? arabanın içinde oturdugumda beni bile sallıyor komple kasa sallanıyor yani

alperx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. enjektörleri tek tek kontrol et
    2. bujileri dışardan tek tek kontrol et ateşleme var mı diye
    3. motor kulakları taş gibi degilse ondan degildir. hatta taş gibi de olsa o kadar sallamaması lazım.

yani muhtemelen silindirlerin birinde veya birden fazlasında ateşleme ya da benzin yoktur.

tabi en güzeli işin ehli bir bmw ustasına göstermek.
    hem de ankaradasın. mutlaka bulunur neden bulunmasın ki..
    Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buji ve ateşlemeleri kontrol ettim motor kulaklarından şüphem var ama enjektörden yapsa çekişte düşmez mi? gidiş çekiş iyi sadece titreme yaptığında çok çok ufak bir gaz yememesi oluyor. sıfır motor yaptırdım memnun değilim saplamalara diş kaptırmış 3 tanesi boştaydı hararet yapıyordu ankarada parasınıda versen işini iyi yapan usta cok cok az heleki şaşmazda yaptıktan sonra da mesuliyet almıyorlar sözüm ona garantili yapıyorlar o garantide dükkandan çıkana kadar

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle karnk veya egzantrik sensörü.

özellikl m50 de hat safhada kronik arza
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onlarıda değiştirdim yeni :S eksantrik ve krank sensörü motor yapılırken aldım taktım sadece değişmeyen oksijen sensörü kaldı :S bi bakayım acaba motor yıkadıgımda oksitleme falanmı yaptı sensörler bu aklıma hiç gelmemişti :S

DENON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bılmedıgımden soruyorum egr valfı varmı bu arabada ?

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor ısındığı zaman düzeliyo mu
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor ısındığı zaman düzeliyo mu
    bugün başladı motor hararet derecesi normaldi gene yapıyordu ama daha detaylı inceleyeceğim bugün iş çıkışında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bılmedıgımden soruyorum egr valfı varmı bu arabada ?
    egr valfi var ama m52 motor e39 kasasında e36 da egr valfinin oldugunu sanmıyorum.

06 ANIL 38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı r0xone/JDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buji ve ateşlemeleri kontrol ettim motor kulaklarından şüphem var ama enjektörden yapsa çekişte düşmez mi? gidiş çekiş iyi sadece titreme yaptığında çok çok ufak bir gaz yememesi oluyor. sıfır motor yaptırdım memnun değilim saplamalara diş kaptırmış 3 tanesi boştaydı hararet yapıyordu ankarada parasınıda versen işini iyi yapan usta cok cok az heleki şaşmazda yaptıktan sonra da mesuliyet almıyorlar sözüm ona garantili yapıyorlar o garantide dükkandan çıkana kadar
    bence sorun ankara ustaları diye bakma..her ilde olacağı gibi sen yanlış veya senin aracından anlamayan usta seçmişsindir...zaten dediğin gibi diş kaptırdığı halde saplamaları takıp o şekilde bırakan ustadan hayır beklemen büyük hata...dediğim gibi bence ankara genellemesi yapmasan ii olur...
    0-400 = 10.4sn.
    AUDİ QUATTRO & 1.8t gt3582R+HALTECH ECU+NOS+ECUFAST =
    E39 ///M5
    AUDİ S3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 06 ANIL 38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sorun ankara ustaları diye bakma..her ilde olacağı gibi sen yanlış veya senin aracından anlamayan usta seçmişsindir...zaten dediğin gibi diş kaptırdığı halde saplamaları takıp o şekilde bırakan ustadan hayır beklemen büyük hata...dediğim gibi bence ankara genellemesi yapmasan ii olur...
    genelleme değil orda belirttim düzgün usta gerçekten çok az diye insanlar para için yapıyor mesleği sevipte yapan usta çok az ve benim bu motorumu da yapan bmw camiasında çok çok tutulan sevilen kaliteli ustalardan ama benim gözümde bitmiştir motor yapıp bütün sensörleri arıza çıkartacak her bir parçayı bende değiştirsem benim yaptığım motor da patlamaz sıkıntı olmaz 3.500tl ye motor yaptırıyoruz bitecek diyorlar yanından 5.000 daha gidiyor sensör al buji al bobin sunu al bunu al ... bütün ustaları kapsıyacak bir kelime kurmadım ben sadece bunları yapan ustalara yazıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorunu buldum rolanti sensörü arızalı değiştirip tekrar deneyeceğim.

hknpower
    Misafir
    sorun çözüldümü hocam. geçmiş seneler ama rolanti sensöründen sonra titreme geçtimi.. aynı sıkıntı bende de var, m20 b25 motor, benzınde çok az lpg de cok bariz bir ttreme var. ustalarda bulamdı :/ motor soğukken çok kötü çalışıyr. ısındıktan sonra %70 oranda düzeliyor. rolanti sensörümüdür???

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e39 5.30 aracımda aynı sorun bendede var acayip titriyor gaz yememede var boğulur gibi araç otomatik vites geçişleri rocco gibi tırrt tırrt ses yapıyor krank sensörü sandım ama geç çalışma ve stop etme yok
    yağ ve buji değiştim çok fena bi hal aldı sorun nedir yada tecrübe edip paylaşacak varmıdır?
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

GrandLotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hava filtre kazanından itibaren(kazan dahil) motora giden ara parça dahil kontrol edin. Hava filtresi dışında bir yerden motora düzensiz hava giriyor. Bu küçücük bir delik bile olabilir. Buda stabil çalışmasını önlüyor. Gaza basıyorsunuz ama tekletiyor. Devir çevirirken zorlanıyor ve isteksizleşiyor... Servisinize gösterin bu şekilde devam ederseniz hava akışmetreyi bozabilirsiniz. Bunun bozulacağının sinyalini de motor rölantide çalışırken bir süre sonra da stop edecek.

Tabi diğer arkadaşların yazdıklarının hiç birinde sorun yoksa geriye bu ihtimal kalıyor.
    Edit: Konu 2011 çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor açıp kapattığınızda da aynı sorun devam ediyor mu? Motordan gelen ses vuruntu gibi mi? Mesela tak tak tak tak tak tak gibi ? Eğer buysa motor üst kapağınızın yenilenmesi gerekiyor(M54).
    @sagi

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GrandLotus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hava filtre kazanından itibaren(kazan dahil) motora giden ara parça dahil kontrol edin. Hava filtresi dışında bir yerden motora düzensiz hava giriyor. Bu küçücük bir delik bile olabilir. Buda stabil çalışmasını önlüyor. Gaza basıyorsunuz ama tekletiyor. Devir çevirirken zorlanıyor ve isteksizleşiyor... Servisinize gösterin bu şekilde devam ederseniz hava akışmetreyi bozabilirsiniz. Bunun bozulacağının sinyalini de motor rölantide çalışırken bir süre sonra da stop edecek.

Tabi diğer arkadaşların yazdıklarının hiç birinde sorun yoksa geriye bu ihtimal kalıyor.
    Edit: Konu 2011 çıktı
    Benim arabada bazen yapıyo. Ustaya götürdüm. "Hava alıyo" dedi. Eeeee dedim hava işte dedi.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arabada bazen yapıyo. Ustaya götürdüm. "Hava alıyo" dedi. Eeeee dedim hava işte dedi.
    Hocam mesela bakın bu bir örneği:

Bu parça hava filtre kazanıyla motor arasında ki parça. Görüyorsunuz küçücük bir delik 2 parmak anca girer, ama bu titremesine motorun durmasına bile sebeb oluyor. Diyelim ki delik melik yok. Bu seferde bağlantı noktalarında gevşeme boşluk esneme gibi yani yine hava alan kaçak yapan bir yer varsa oda yapıyor.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bilgiler teşekkür ederim hepsini kontrol edeceğim sonrasında ustaya götürücem
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)