User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: egzozdan gelen beyaz duman

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor gitmiş reis geçmiş olsun
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

oktay_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oconner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor gitmiş reis geçmiş olsun
    Çok iyimsersin reis sağol

KorkuluRuya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor yagı yanı yag eklenen kapaıgı acın gaza basın eger burdanda beyaz duman veya ufleme varsa korkun..egsozdan su atması lpg.den olabilir. + yag degışcegı zaman mobil 10/60 yag kullanın

KorkuluRuya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında aracım egzozdan beyaz duman siyah duman bırakın yag fırlatıyodu..sebebı sadece segmanlar..limitör ve vites küçültmekden korkun.motoru inanılmaz zarar veriyor.(segmanlara)
    19bin tl spor stilo aldık ilk arabam. sahın gibi ellenmedık yer parça sorun proplem kalmadı..pahalıya mal oldu 10 13bin tl masraf..

EFL_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin aracının silindir kapak contası yanmıs arkadsım gcmis olsun kesin ben tamirciyim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 306 evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin aracının silindir kapak contası yanmıs arkadsım gcmis olsun kesin ben tamirciyim..
    eywallah iki ayrı ustaya götürdüm biri yarım motor yapılacak dedi 600-800 arası masraf çıkardı diğer ustada conta inceden sızdırıyor dedi (şunu fark ettim araca yüklenince 5000 devirden sonra felen duman atıyo gazı bıraktıktan 15-20 saniye sonra düzeliyo) mobil 10/60 yağ aldım tam sentetik + bor katkısı aldım bakalım bi bununla deniyeceğim olmadı artık bakıcaz icabına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim araçta ilk çalıştırmada ve dipgazda beyaz duman atıyordu ama aşırı şekilde atıyordu ve elektronik olarak gaz kesiyordu makineye bağladılar devir rpm sensörü çıktı değiştirdiler 2 aydır kullanıyoruz hiç sıkıntı yok performans kaybı fazla yakma vs. kalmadı tahmini 75 tl masraf çıktı..

Birde şu var şimdi motor bitmemiş olsa yakında biter 200 bin benzinli bir araç için fazla...
    ...

deniz06
    Misafir
    motor kapagını aç parmagını yaga batır bak yag balımsı mı yag çubugunada bak,genleşme kabını agzını aç gaz ver su geri geliyomu atıyomu,egzostan su atıyomu geçmiş olsun

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oktay bor katkısına boşuna masraf etmişssin yağada öyle moralini bozmak gibi olmasın ama bunların faydası yok üst kapak sökülecek her türlü kullandıkça kendi masrafını arttırırsın başıma geldiği için söylüyorum 200binde o motor bitmez kolay kolay alt tarafta sorun olucağını pek sanmıyorum tabiki mekaniktir bu belli olmaz ama bir kaç ustaya götür baktır sonrada yaptır contanı gönül rahatlığıyla bin arabana

AtmoSpheriC
    Misafir
    %90 conta yanık yağına bi bak su karışmış mı eğer karşmş kanaatindeysen kesin contadır zaten

DetailEF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim araçta ilk çalıştırmada ve dipgazda beyaz duman atıyordu ama aşırı şekilde atıyordu ve elektronik olarak gaz kesiyordu makineye bağladılar devir rpm sensörü çıktı değiştirdiler 2 aydır kullanıyoruz hiç sıkıntı yok performans kaybı fazla yakma vs. kalmadı tahmini 75 tl masraf çıktı..

Birde şu var şimdi motor bitmemiş olsa yakında biter 200 bin benzinli bir araç için fazla...
    200.000 benzinli bir araç için asla fazla değil, o 200.000 km'si çekile çekile 200.000'de motor yiyen araçlar için geçerli

632.000 km'de Manisa Toyota servisine rutin bakım ve kontrol için gelen AE92 kasa Toyota Corolla gördüm, 780.000'de Honda Shuttle 2.2 ies araçta gördüm ikisininde sahibi 40 lı yaşlarında, ve konuştum ilk sahipleri ve araçların kendi motorları, aramızda konuştuk ve gazlıyormusunuz diye sordum, gerektiğinde tabii ki gazlıyoruz dediler ikiside

Arabaya göre değişir ama 1.4is'i yarış arabası sanan insan çok gazlayarak 15.000 km'de araç bile bitebilir ama 200.000 benzinli bir araç için hiçte fazla değil hele Honda gibi bir markanın en çok kullanılan araçlarından biri için
    Anladık hepiniz kralsınız da, tahtta üst üste mi oturuyorsunuz

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor yagı ıle bence ılgısı yok olsa sıyah duman cıkıyor yag yakması vs gıbı.Büyük ihtimal o motor komada yakındır elıne alman kardesım gecmıs olsun

kRo_bOy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim bence contadan olabilir ondan deilse büyük ihtimal hararet yaptırdığında arabanın sekmanları aşınmış ondan dolayı atıyodur sekman kırmış olabilir ustanın yarım motor dediğide bu olsa gerek sekman atıcak arabaya
    Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her sx te bir sorun var benimkindede direksiyonu yanlış yere koymuşlar

Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turboyla atmosferik sarışınla esmer gibidir..
    Hangisini alsan aklın öbüründe kalır

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dua et sadece contan yanmış olsun... ama 1.4 is ler çelik conta çelik contayı yakman içinde baya bir ısıtman lazım aracı... silindir üst kapakları hemen kırılmaz çatlamaz ama eğilir... eğilmeye başlamışsada pistonunda detonasyona uğramıştır... detonasyona uğradıysa pistonun gömleklerinide elden geçecek çok cizik olmazsa gömleklerinde 0.25 veya 0.50 ile kurtarabilsin kendini.... yani kısacası en ucuz üst kapak yüzeyi alınır ve contan değişir ama daha büyük sorun varsa bunlara ek olarak honlama yeni piston segman bir ihtimalde ana kol yataklarında değişecek kranka kadar inmediyse sorun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim araba egzozundan hafiften bi su atma yapıyo. çok azda olsa su eksiltiyor bugün işin ehli bir ustaya götürdüm aracımı sadece hondaya bakıyor conta yakmış dedi. conta+ sibop lastiklerini değiştiririz dedi oda sana maliyeti 250-300 arası bişiy olur dedi tabi gene kapalı kutu açıp bakıcaz dedi ama % 90 conta+ sibop lastikleriyle kurtarırız dedi. bakalım şu anda fazla durumum yok bayram ertesi yaptırıcam aracı bu benim 3. hondam hiç birinde böyle bişiy başıma gelmedi ne olursa olsun yeni, yine, yeniden ve herzaman honda :-) olucak kullanıcağım araç

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayi daha fazla kullanmadan ust kapagini bi actir,arkadaslar gereken herseyi soylemis araci bu sekilde yurutmen senin icin dahada skntili olabilir.yarim saat surmez kapak acmak,bir bakilsin derim,gecmis olsun yeni almis olman dahada can skci gercekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen ya yeni alır almaz sıkıntı yaşamam beni gerçekten de çok üzdü

opium_robust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede aracı böle kullanmamanda fayda var ki daha büyük işler açmasın başına tamirciye bile çekiciyle veya çekerek götürmeni tavsiye ederim
    Alıntı kadirsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hacım hep geçsen geçilsen ne olur, yanlıyor mu sen ondan haber ver dünya bile dönüyor arabanın düz gidenine tüküriym...

hondarklove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    conta+ sibop lastikleriyle 1,4 hb fiyat işcilik ne olur arkadaşlar konu hortlasın bakalım
    eg love hastalık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)