User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: araba çalışıp bikaç saniye içinde stop ediyo

merve
    Misafir

Unhappy araba çalışıp bikaç saniye içinde stop ediyo

aracımda 2 seferdir başıma gelen bir durum söz konusu. aracı rampa yukarı parkta bıraktığımda (ön kısmı yukarı gelecek şekilde) araba çalışıp bikaç saniye içinde stop ediyo. ilk olduğunda yakıt azdı ve bikaç gün o şekilde kalmıştı. stop edince yakıtın geri kaçıp hava yaptığını düşündüm. çünkü marş basıyo,sanki yakıtı çekmiyo gibi. düz yere indirip,elimle mazot pompasını sıkarak yakıtın gelmesini sağlıyorum çalışıyo. bir kez olunca önemsemedim. yalnız dün 1buçuk saat kadar oturduğum bir yerin parkında yine rampada bıraktım, yine aynı şey oldu. bukez o yol hep yokuş olduğundan, aracı geri geri hızlandırarak ters çevirdim yokuş aşağı olunca çalıştı. sanırım durma süresine göre çalışmasıda kolaylaşıyo. ya bu neden olabilir. ikinci kez ve kısa sürede olunca bir sorunu olduğunu anladım, yakıtı çekmiyo ve hava yapıyo.
    şimdiden teşekkür ederim umarım yardımcı olursunuz, baya canım sıkıldı

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlattıgınza göre pompa geliyor ilk olarak aklıma muhtemelen pompadır.

Araba marşı ceviriyor ve almıyor bosa döndüğü içinde hava yapıyor manuel havayı alıyorsunuz bu sırada yakıt enjektörlere gelmiş oluyor ve marş.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine yakıt azdır pompa depodan alıp motora gönderememiştir yada pompada baska bi problem olabilir
    www.vava.cars

merve
    Misafir
    ve şunuda belirteyim, araç ilk bu olayın olduğu rampa kısımda bu kış boyunca kapıları dahi açılmadan yatmıştı. ve çalıştırdığımda sorunsuz çalışmıştı. yani sorunu neyse son birkaç ayda hızlı gelişen bir durumdan kaynaklanmalı. uzun süreli bir sorun olsa o zaman olurdu diye düşünüyorum.

halilkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sürekli az mazotlu kaldıysa deponun dibindeki pislikler pompayı tıkamıştır v.s

yani sorun pompada açıp temizleme şansı varsa yaptırın bence...
    SENSİN.

otuzdört
    Misafir
    Bence ilk marsı kavramaması normal olabilir, pompaya benzin cekememiştir ama 2.de calısması gerekirdi.

merve
    Misafir
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine yakıt azdır pompa depodan alıp motora gönderememiştir yada pompada baska bi problem olabilir
    ilk yakıt azlığına bağlamıştım ama bukez öyle değil. birde 5yıldır arabamı sürekli park ettiğim bir yer. bu zamana kadar olmayıpta şimdi olması ilginç.

merve
    Misafir
    Alıntı otuzdört Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ilk marsı kavramaması normal olabilir, pompaya benzin cekememiştir ama 2.de calısması gerekirdi.
    tam aksine ilk marşta sorun yok, araç çalışıyor. 10-15 saniye sonra stop ediyor.belki anında gazına bassam etmicek. ama bende çalıştırıp hep beklerim 1dk felan. stop ettikten sonra 2. de hiç çalışmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk yakıt azlığına bağlamıştım ama bukez öyle değil. birde 5yıldır arabamı sürekli park ettiğim bir yer. bu zamana kadar olmayıpta şimdi olması ilginç.
    aynı yere rampaya aracı ters olarak bıraksana bi kaç sefer bası asagı gelicek sekilde o zaman da aynı problemi yapıcakmı yaparsa hem vurdurarak calıstırman kolay olur.
    bana kalırsa pompa depodan yakıt çekmiyor
    www.vava.cars

merve
    Misafir
    Alıntı halilkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürekli az mazotlu kaldıysa deponun dibindeki pislikler pompayı tıkamıştır v.s

yani sorun pompada açıp temizleme şansı varsa yaptırın bence...
    aslında kaldı, son zamanlarda yakıtı hep sonuna kadar kullanıyodum ve çok fazla yakıt almadım. bu olay olunca ki ilk 1ay önce olmuştu, dikkat etmeye başladım sonuna kadar kullanmamaya ama dediğim gibi dün gece kısa sürede tekrar oldu.

merve
    Misafir
    aynı yere rampaya aracı ters olarak bıraksana bi kaç sefer bası asagı gelicek sekilde o zaman da aynı problemi yapıcakmı yaparsa hem vurdurarak calıstırman kolay olur.
    bana kalırsa pompa depodan yakıt çekmiyor
    ozaman olcanı sanmıyorum. yalnız ilk olayda vurdurma yaptık motor arıza ışığı yaktı. onu bi daha hayatta yapmam. düzde bırakıyorum sorun yoktu bayadır. ama araçta bir sorun var demekki. hani kendime geçici çözümler üretmek istemiyorum. düzde bırakimde hiç olmasın gibi. esas sorunu bulmak istiyorum. içim rahat etmiyo kısaca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozaman olcanı sanmıyorum. yalnız ilk olayda vurdurma yaptık motor arıza ışığı yaktı. onu bi daha hayatta yapmam. düzde bırakıyorum sorun yoktu bayadır. ama araçta bir sorun var demekki. hani kendime geçici çözümler üretmek istemiyorum. düzde bırakimde hiç olmasın gibi. esas sorunu bulmak istiyorum. içim rahat etmiyo kısaca
    uzun zamandır arac sende hiç yaptırdın mı bilmiyorum ama carbon clean enjektör ve pompa temizliği yaptırmanı öneririm hem motor hemde bu parçaların sağlığı için gerekli bir işlem hem yakıtın düşer hem aracın performansı artar kotu yakıttan kaynaklanan pislik yolları tıkama olayı varsada bunun önüne geçmiş olursun biz serviste yapıyorduk bayagı verimli oluyrdu.cok masraflı bir işlem değil faydasını görürsün
    bunlardan sonra düzelmezse servise baktırmanda fayda var.
    www.vava.cars

merve
    Misafir
    Alıntı gnkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlattıgınza göre pompa geliyor ilk olarak aklıma muhtemelen pompadır.

Araba marşı ceviriyor ve almıyor bosa döndüğü içinde hava yapıyor manuel havayı alıyorsunuz bu sırada yakıt enjektörlere gelmiş oluyor ve marş.
    aynen böyle oluyo, mesela ilk olayda ben marşı baya çevirdim, almadığında çok hava yaptı. bu sefer havasını almak uzun sürdü. ama dün gece olduğunda bildğimden stop edince sadece birkez denedim ve bıraktım. bukez hava almaya gerek kalmadan ters çevirince çalıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En yakın serviste pompanı enjektörlerini temizlettir birde pompanın basıncını ölçtür bakalım ne olucak sonuc.

merve
    Misafir
    uzun zamandır arac sende hiç yaptırdın mı bilmiyorum ama carbon clean enjektör ve pompa temizliği yaptırmanı öneririm hem motor hemde bu parçaların sağlığı için gerekli bir işlem hem yakıtın düşer hem aracın performansı artar kotu yakıttan kaynaklanan pislik yolları tıkama olayı varsada bunun önüne geçmiş olursun biz serviste yapıyorduk bayagı verimli oluyrdu.cok masraflı bir işlem değil faydasını görürsün
    bunlardan sonra düzelmezse servise baktırmanda fayda var.
    evet ilk sahibiyim, 5yıl oldu tam, hiç yaptırmadım. serviste arkdaşıma anlattım o da söyledi carbon clean yapalım ona diye. ama sorun çözülür mü bilemediğimden birde burda danışayım dedim. bide yakıta çok dikkat ediyorum yaa. hep aynı yerden aynı yakıtı alıyorum. senlerdir shell euro dizel kullanıyodum. çıktığından beride shell gtl kullanıyorum. farklı bi shell den bile almam, hep aynı yer. ama nedir durumları bilemem tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot filtren de tıkalı olabilir....

merve
    Misafir
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mazot filtren de tıkalı olabilir....
    50000 de değişti (45000 bakımına biraz geç girmiştik). şuan araç 67000 de, en son 65000de tekrar bakıma girdi fakat mazot filtresi değişmedi. 17000 km de tıkanma olasılığı varmıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50000 de değişti (45000 bakımına biraz geç girmiştik). şuan araç 67000 de, en son 65000de tekrar bakıma girdi fakat mazot filtresi değişmedi. 17000 km de tıkanma olasılığı varmıdır?
    Km ile fazla alakalı olmayabilir dip kullandım diyorsun depodaki pisliği çekmiştir bu benzini aynı yerden almanlada alakalı değil devamlı alsanda ne kadar temiz ne kadar güvenilir tr şartları ***** zamanı gelmiştir pompanın.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu mazotun azlığından dolayı olan bi durum değilmi ? yani bizim otoparktada bazı arabalarda oluyo böyle , mazot fazlayken oluyomu aynı olay ?
    Livestrong

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)