User Tag List

Sayfa 13/24 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
448 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Alfa Romeo Giulia (2015)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyatı baz alarak sorgulamayı değilde ülkedeki mercedes bmw kafasına sorgulamayı yapsak daha güzel olur gibi bu arabanın yazdıgımız markalardaki muadillerinden daha üstün bir araba oldugunu düşünüyorum , 159 içinde aynı şeyi söyleyebilirim

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil sadece teknik bir emtia değil. Teknikler konuşsaydı, bugün örneğin sınıfına göre Clio, Passat, S Mercedes, 458 dışında araç olmazdı.
    Zamanında Honda, NSX ile Ferrari modellerinden çok daha iyi bir araç yaptı. Sonuç ne oldu; daha iyi ve daha ucuz olmasına rağmen; marka imajından dolayı çok az kişi NSX aldı.

Fiyatlara bakalım. Türkiyede 180.000 EUR veren adam 20 daha verir BMW alır. Haklı da. rakamlar farklı ama aynısı her ülke için geçerli.
    Ferrari kadar gidip, Ferrari'nin yarı fiyatında araba yapsan dahi 458 kadar araç satamıyorsun. O da normal.

VAG grubunda Cupra, Golf GTI'dan teknik olarak daha başarılı bir araç. Lakin Golf satışları Cupra'ya göre daha pahalı olmasına rağmen 10 kat daha fazla.

İş sadece fiyat değil, teknik değil, tip değil, servis ağı değil; duygular da önemli, tecrübeler de bir o kadar önemli.

Alfa yılların birikimini yedi bitirdi. Bugün en problemli araba markası nedir diye 100 kişiye sorsan 40'ı Alfa der. Böyle bir ortamda, kaputuyla kuş tutan, lastik patlayınca havada gidebilen araba yapsalar bile bir soru işareti var. Hal böyleyken bir de oturup sektörde referans noktası olan M4'ün veya 2 litrede Golf R'ın bir çıt üstünde fiyatla araba satmaya kalkamazsın. Ha içine bilmemne derisi giydirirsin, dashboarda tablo çizersin, içine de altın varaklı taht koyarsın da 2 kat fiyat yaparsın; belki daha çok satarsın orasını anlarım.

Bir de arabayı tanıt, fuar fuar gezdir, Ring'de rekor kır; sokaklarda onlarca Giulia fotoğraflansın.... Sonra dalga geçer gibi 2017'de çıkacak de. Gülerler adama. Ulan fotoğraflara baka baka araba eskidi artık, hevesimiz kurudu artık yahu.
    GM bile işi çözdü. 2016 Camaro'ya bak. Spy fotosu çıkalı kaç ay oldu daha araba hop satışta.

Normalde eşşek kadar şirkete laf etmek bana düşmez derdim ama bunlarınki de düpedüz acemilik, tutamıyorum kendimi.

Not: Alfa sahibiyim.

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomobil sadece teknik bir emtia değil. Teknikler konuşsaydı, bugün örneğin sınıfına göre Clio, Passat, S Mercedes, 458 dışında araç olmazdı.
    Zamanında Honda, NSX ile Ferrari modellerinden çok daha iyi bir araç yaptı. Sonuç ne oldu; daha iyi ve daha ucuz olmasına rağmen; marka imajından dolayı çok az kişi NSX aldı.

Fiyatlara bakalım. Türkiyede 180.000 EUR veren adam 20 daha verir BMW alır. Haklı da. rakamlar farklı ama aynısı her ülke için geçerli.
    Ferrari kadar gidip, Ferrari'nin yarı fiyatında araba yapsan dahi 458 kadar araç satamıyorsun. O da normal.

VAG grubunda Cupra, Golf GTI'dan teknik olarak daha başarılı bir araç. Lakin Golf satışları Cupra'ya göre daha pahalı olmasına rağmen 10 kat daha fazla.

İş sadece fiyat değil, teknik değil, tip değil, servis ağı değil; duygular da önemli, tecrübeler de bir o kadar önemli.

Alfa yılların birikimini yedi bitirdi. Bugün en problemli araba markası nedir diye 100 kişiye sorsan 40'ı Alfa der. Böyle bir ortamda, kaputuyla kuş tutan, lastik patlayınca havada gidebilen araba yapsalar bile bir soru işareti var. Hal böyleyken bir de oturup sektörde referans noktası olan M4'ün veya 2 litrede Golf R'ın bir çıt üstünde fiyatla araba satmaya kalkamazsın. Ha içine bilmemne derisi giydirirsin, dashboarda tablo çizersin, içine de altın varaklı taht koyarsın da 2 kat fiyat yaparsın; belki daha çok satarsın orasını anlarım.

Bir de arabayı tanıt, fuar fuar gezdir, Ring'de rekor kır; sokaklarda onlarca Giulia fotoğraflansın.... Sonra dalga geçer gibi 2017'de çıkacak de. Gülerler adama. Ulan fotoğraflara baka baka araba eskidi artık, hevesimiz kurudu artık yahu.
    GM bile işi çözdü. 2016 Camaro'ya bak. Spy fotosu çıkalı kaç ay oldu daha araba hop satışta.

Normalde eşşek kadar şirkete laf etmek bana düşmez derdim ama bunlarınki de düpedüz acemilik, tutamıyorum kendimi.

Not: Alfa sahibiyim.
    Noktasına virgülüne hecesine kadar herşeyine katılıyorum. özelliklede kalın kısma. Yaz bişeler dese biri aynını yazardım.

Benim şahsi fikrim olarak bişeyler ekleyecek olursamda ben bu stratejide Alfa kadar Ferrari ve Maserati'yide sorumlu tutuyorum. Yapabildiğimizi gösteririz yaparız da ama biz istediğimizde binersiniz gibi bir türk kızı "göster-verme" politikası güdülmekte olabilir. Ferraride bu tutumu hissettim. Aracın sunum şeklide bana yeni bir Ferrari modeli sunuyormuşcasına yapılmış. Ancak şuda var bu araçta gerçekten eksik birşeyler olmasaydı 2017 yılına kadar bekleyeceğiz gibi bir açıklama gelmezdi. 40 sene sonra bir araba yaptık oda eksik gedik oldu, iki elle bir Alfayı doğrultamadık denmesin diye de alınmış bir karar olabilir. Ha ama bu kadar zaman daha fazladan bekletipte yine bişeyler derme çatma olursa Alfa zaten okeye dönen karizma durumunu, "bittik çifte dönüyoruz" olarak güncelleyebilir. Sorsalar bana bu duruma üzülür müsün diye.. ipimle kuşağım...

Nasılsa alacak param yok. dert etmeyede gerek yok. Sadece motorsporları sevenlerin hevesine ot tıkamış olurlar.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ciddi anlamda güzel gözüküyor,tutulur burda bu araç
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 de çıkacak olması gerçekten şaka gibi, 2 senede arabanın yüzü eskiyecek, kim bilir belki de başka sıkıntılar vardır söylenmeyen...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar resmen gösteriyor, ellettiriyor ama vermiyor. Ne kaprisli arabaymış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba keşke temiz olsaymış
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba keşke temiz olsaymış
    Aynısını dedirtti. Sebebi neydi ki böyle çıkarmanın ayıp yahu

ssbutuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maserati havası oldukça fazla

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nihayet kendine gelmeye başladı Alfa;
    https://www.carthrottle.com/post/alf...ng-back-to-f1/

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bobregimi satar alirim cok ciddiyim. Abi bu ne guzellik be
    Elleme Sekelesin...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben alfanın çok başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. bmw mercedes bile çizgisini kalite çıtasını çok bozsada alt segmentlerinde ve giriş sınıfı motorlarında ve modellerinde.. alfa kendinden hiç ödün vermedi çizgisini hep korudu.. hep bir tarzı duruşu var diğer markalardan ayrı farklı bir boyutta..

alfanın bir ruhu var ve hala duruyor.. umarım o ruhuda almazlar alfadan.. piyasadaki nadir özgün markalardan biri..

adamlarda bmw mercedes audi gibi işin kolayına kaçıp tek araba üç segment yapıp c,d ve e gibi aynı arabayı aynı tasarımı üç segmenttede ufaktan boyutlarını büyeterek kullana bilirlerdi.. ama adamların her sınıf ve segmentinde birbirinden bağımsız ve özgün araçları var..

avrupada bir alfa ,jaguar gibi markalar kaldı bu konuda japonlardada subaru kaldı bir tek bu tip ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantları cms tasarımımı acaba, 156da kullanılan buna benzer jantlar cmsnin kendi tasarımıydı
    Romeo <3 Giulietta

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çarpışma testlerini geçemiyormuş:

http://www.autoblog.com/2016/02/10/a...s-help-fedeli/
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

SeyitEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa'nın tasarımları spesifik ve oldukça şık sahiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aletin satışı ne zaman başlıyor?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)