User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeni Peugeot 208 GTI

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni Peugeot 208 GTI

Makyajlanan 208 GTİ ın teknik verileri ve fiyatı açıklandı. Haziran ayında peugeot.com da yayınlanan foto ve veriler sonrasında nihayet Peugeot TR de bugün internet sayfasında güncelleme yaptı. Yeni bir araç almaya karar verdiğimden ve eski bir Peugeot sahibi olduğundan 208 GTİ ile yakından ilgileniyordum. Temmuz ayı başından bu yana bir çok bayii ile görüştüm bugün yaptığım son görüşmelerde de aldığım bilgilere göre henüz TR de hiçbir bayinin ne fiyattan ne araçtan net bilgisi olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim :-) Öyleki bazı bayideki satış temsilcileri(ağırlıklı bayanlar) GTİ fiyatı yerine bana GT line özelliklerini anlatıp GT line fiyatı verdiler :-) Gerçekten konusunda uzman önerebileceğiniz bir bayi ve satış temsilcisi varsa yardımcı olmanızı isterim.(eski aracımı aldığım firma artık peugeot bayisi olmadığından tanıdığım bayi yok)

Takip ettiğime göre aracın eski ve makyajlı versiyonlarının fiyatları temmuz ayında www.peugeot.com.tr sayfasından şu şekilde açıklandı

Tarih Model Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
    06 Temmuz 2015 mevcut 73.075 71.075
    06 Temmuz 2015 makyajlı 73.900 71.900
    23 Temmuz 2015 makyajlı 73.900 70.900

bugün itibariyle resmi internet sayfasında artık sadece makyajlı versiyonun fiyatları sunuluyor ancak bayileri aradığından henüz TR de araç yok o yüzden fiyat belli değil diyorlar. İnternet sayfanızda açıklanmış ama deyince onlar baz fiyat TR ye gelince değişir diye cevap alıyorum. O zaman bana € bazında teklifinizi sunun dediğimde henüz hiçbir bayiden cevap alamadım. Bugün konuştuğum bir bayi bana cam tavan+navigasyonlu araç için son fiyat 73.000 TL teklif etti :-) Makyajlı versiyonda nav. standart olduğundan yenisi almak istediğinizde liste fiyatı cam tavan da dahil 72.376 TL ye geliyor. Bir başka gariplik de aracın opsiyonları arasında metalik boya ve sedefli beyaz seçeneklerinin olması. Mesela ben opak renk istiyorum baz fiyat 70.900 olandan ama araç sadece metalik yada sedefli beyaz olarak satılıyor yani ops olan metalik renk aslında zorunlu :-) Baz fiyatı düşük tutmak için uygulanan klasik pazarlama teknikleri.

Bugün Peugeot TR genel merkezi arayıp bilgi istediğimde bayiler ile görüşmem tavsiye edildi. Yau bayilerin konu hakkında net bilgisi yok ben onlardan daha çok araştırdım diyerek biraz israr ettiğimden size yarın döneceğiz diye cevap aldım. Bakalım yarın ola hayır ola. Yanlız bir konuda firmayı tebrik ediyorum daha araç TR ye gelmeden kampanya yaparak önce 2.000 TL ve bugün itibariyle de toplam 3.000 TL indirim yapmış oldu. Üstelik €/TL kur 3 ü aşmasına rağmen kampanya tam gaz devam ediyor. Araç bayilere gelince bu indirim 5.000 TL yi geçecek gibi gözüküyor :-) Bu da başarılı pazarlama stratejisinin bir uygulaması olsa gerek. Milyar dolarlık ciro yapan şirketler yönetim tarzını görünce hayret ediyorum yoksa kabahat bizde mi? Arz-talep, eşek-semer meselesi.
    Arabayı almaktan vaz mı geçsem diye düşünmüyor değilim.

Bu arada arabayı almak istememin en önemli sebebi çok üstün teknolojisi yada çok uygun fiyatı yada çok hızlı olması vs değil. 1999 yılında 206 GTİ ilk çıktığında almıştım ancak gençlik yıllarının verdiği ateş ve immortalite hissi sonucu 1 yıl içinde 2 kaza yapınca aile baskısı ile satmak durumunda kalmıştım. İçimde biraz ukte kaldığından yılların getirdiği kısmi olgunluk ve gelişen otokontrol sonrası 208 GTİ yı daha mantıklı kullanarak bu boşluğu kapatmak istiyorum.

Makyajlı 208 GTİ ın TR de bugün yayınlanan verileri sonrası eski versiyon ile karşılaştırdığımda Tork aralığının hatalı yayınlanmış olabileceğini düşünüyorum.
    Eski versiyonda Tork 275 Nm 1750-4000 dd aralığındaydı. Yeni versiyonda 300 Nm 3000-6000 dd aralığında yayınlanmış. 3.000 dd max tork gelmesi beni şaşırttı ayrıca eski araç max hp yi 5.800 dd verip 6.500 dd devir bitiriyordu. Bunun 6.000 de max torku vermeye devam etmesi bana mümkün gelmiyor. O zaman max hp yi de 7.500 demi verecek :-) fotolarda Redline 6.000-7.000 olarak gözüküyor. (fotoları ekleyemedim link: http://www.peugeot.com.tr/kesfet/208/gti/ )
    İki araç arasında sadece yazılım farkı olduğunu aracın stage 1-2-3 uygulamalarında aynı verileri verdiğini görmüştüm.
    ( http://www.dvxperformance.be/stage/p...4/gti-16-thp/1 ) bu linkte Stage 1 ve standart güç eğrisi mevcut. Gördüğüm kadarı ile max Tork 2.000 - 4.400 aralığında. 6.000 dd tork 200 Nm gibi oysa Peugeot Tr sayfasında 6.000 dd tork 300 Nm olarak yayınlanmış :-)

Yukarıda belirttiklerim sonrasında görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot TR de yayınlanan özellikleri

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide kullanırken kadranları görebilsek çok iyi olurdu.Ayrıca kafadan dalma yapıyor araç ben beğendim kullanımı keyifli alt devirler için bişeyler lazım.

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kendi aracımda kadranı görememek gibi bir sıkıntım hiç olmadı, oturuş pozisyonundanda çok memnunum açıkcası. Çoğu kişi kadrandan şikayetçi ondan belirteyim dedim
    Makyajlı hali çok hoşuma gidiyor imreniyorum Tork aralığı bence benim modelimde yanlış belirtilmiş , maksimum tork denildiği gibi 1750 de başlamıyor gibi hissediyorum açıkcası.
    Bu arada ben daha dün araca bakım yaptırıyordum serviste ve artık gti getirilmediğini söylediler bana
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik özellikler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız evvela tüm markaların uk sitesini kontrol edin
    Ben acabaya düştüğüm an ingiltere sitelerini kontrol ederim
    Burdan detayları kontrol edebilirsiniz.;
    http://www.peugeot.co.uk/media/new-p...s-brochure.pdf

Öte yandan 0-100: 6.5 sn 0-1000 m: 26.5 sn fabrika verileri harika gözüküyor.
    Otm versiyonu olsa kesinlikle GTI ın yerine almak isterdim ben tipini falan beğeniyorum
    Tabi güzel adam akıllı çalışan bi otm sistemle..

ali kulup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadranla ilgili bende hic bir sorun yasamadim

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon simidinin altından bakmak zorunda kaldım tepe noktalarda kapatma yapıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide kullanırken kadranları görebilsek çok iyi olurdu.Ayrıca kafadan dalma yapıyor araç ben beğendim kullanımı keyifli alt devirler için bişeyler lazım.
    aracın süspansiyon sistemi biraz da konfor ve eğlenceli kullanım göz önüne alınarak hazırlanmış. Kısmen önden kayma hisse veriyor 207 RC ye göre biraz daha yumuşak olduğu söyleniyor. Alt devirler daha da canlı olsa efsane olur:-)

Alıntı beakmenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kendi aracımda kadranı görememek gibi bir sıkıntım hiç olmadı, oturuş pozisyonundanda çok memnunum açıkcası. Çoğu kişi kadrandan şikayetçi ondan belirteyim dedim
    Makyajlı hali çok hoşuma gidiyor imreniyorum Tork aralığı bence benim modelimde yanlış belirtilmiş , maksimum tork denildiği gibi 1750 de başlamıyor gibi hissediyorum açıkcası.
    Bu arada ben daha dün araca bakım yaptırıyordum serviste ve artık gti getirilmediğini söylediler bana
    ewet araç ilk çıktığından beri ilk eleştirilen kadran ve direksiyon uyumsuzluğu oldu. açıkçası araç kullanırken kadrana çok bakmam, aracı yolda kendim hissederek kullanmayı severim. Bir de aracın direksiyonu gerçekten çok güzel bu yüzden kadrana verdiği eksiler benim için getirisine göre önemsenecek seviyede değil
    sizin aracınız da çok güzel arada çok bir fark yok, hatta bana göre makyaj öncesi aracın alt tampon ve sis far grubu daha güzel, eskiden gövdeye entegreydi makyajlanınca siyah kutu içine alınmış sisler, Ben sevmedim bu halini. Max Tork 3.000dd olarak belirtilmiş gönül ister ki 2.000dd altında ulaşsın.
    Size serviste söylenen artık getirilmeyen makyaj öncesi GTİ dır ki muhtemelen elinde varsa stokta bekleyen satmak isterler doğal olarak getirmiyoruz demişlerdir. ancak şuanda herhangibir bayiye gitip sipariş verebilirsiniz bana da sürekli söyledikleri siparişinizi verin tamam da neye göre sipariş vericem net fiyat yok, donanım net açıklanmamış.
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik özellikler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız evvela tüm markaların uk sitesini kontrol edin
    Ben acabaya düştüğüm an ingiltere sitelerini kontrol ederim
    Burdan detayları kontrol edebilirsiniz.;
    http://www.peugeot.co.uk/media/new-p...s-brochure.pdf
    Öte yandan 0-100: 6.5 sn 0-1000 m: 26.5 sn fabrika verileri harika gözüküyor.
    Otm versiyonu olsa kesinlikle GTI ın yerine almak isterdim ben tipini falan beğeniyorum
    Tabi güzel adam akıllı çalışan bi otm sistemle..
    ewet UK sitesini detaylıca inceledim haklısınız ençok veriyi burada buldum teşekkür ederim. 8hp güçlenen aracın özellikle 0-1000m süresinde iyileşme dikkat çekiyor. DSG ye benzer bir opsiyonu olsa bir çok VW kullanıcısı GTİ yı daha tercih eder diye düşünüyorum

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ibiza cupra ve polo gti Türkiye'den çekilince zaten meydan 208 gti ve corsa opc'ye kaldı. Şu sıralar altın çağını yaşaması lazım bu modelin. Keza Fiesta ST gelirse işler değişecek.
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada en önemlisi; körü körüne marka bağımlısı ve amansız marka savunucusu değil de tutkuları ve ihtiyaçları için mantıklı karar veren tüketici olmak.
    her ürünün, hatta hayatta her varlığın bir ömrü vardır, ancak yaratan müstesna.
    şöyle bir düşünsek hepimizin aklına daha önce efsane olan ama şuanda adı bile duyulmayan ne markalar ne araç gelir, Bu hayatın gerçeği ve güzelliğidir aslında. O yüzden bunu akıldan çıkartmayıp araç alırken ihtiyaçlarımıza göre ve bizi mutlulu edecek kararlar vermeliyiz diye düşünüyorum. Dün Polo veya ibiza , bugün 208 , yarın fiesta yada başkası hiç fark etmez.
    kısaca ürünlerin yaşam eğrisi :-)

Alper134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen bir arkadaşım demişti ki Peugeot ankara göral da 3 tane yan yana yatan yeni 208 gti var 3ü de sandık motor bekliyor.. Acaba motorla ilgili kronik bir problemmi var ?Bilgisi olan varsa merak ediyorum
    2008 Volvo S60 2.0T 220HP - Swede Tiger (click)
    İnstagram ; alperarslan007

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz ülkemizdeki standart donanım açıklanmadı ama aracın Almanya daki standart donanımı şu şekilde

Dinamik ve Tasarım
    Gövde renginde arka spoyler
    Kaliper ön ve arka kırmızı boyalı
    Çift egzoz borusu krom
    Yarış bayrağı desen ve kırmızı trim ön ızgara
    Gövdede ve C-direğine GTi logosu
    Kırmızı PEUGEOT logo
    Kapı gövde renginde kolları (değil dış renk Buz Gümüş ile birlikte)
    Kapı (Dış renk Buz Gümüş ile birlikte) krom kolları
    Kısmen kırmızı dikişli deri görünüşlü Dashboard
    Kırmızı dikişli siyah paspaslar
    İç kapı kırmızı trim parlak siyah kolları
    Deri direksiyon simidi kırmızı dikişli ve GTi logosu ile alt basık
    Kırmızı araçların LED anahat
    El freni kolu, vites topuzu ve kapı döşeme Kırmızı dikiş
    Kırmızı uygulamalarla topuzu ve emniyet kemerleri Shift
    Konfor ve teknoloji
    Aynalar elektrikli uzaktan kumanda ile katlanır
    Yolcu koltuğu yükseklik ayarı
    2 bölgeli klima kontrol dahil. Aktif karbon filtresi
    3 adımda ayarlanabilir ısıtmalı ön koltuklar,
    Arka cam ve yan camlar satırda 2 daha renkli
    Kırmızı harfler PEUGEOT ile alüminyum yan eşik,
    Footrest ve alüminyum eki ile pedallar
    LED dönüş sinyali
    Spurverbreiterung +10 mm ileri
    Spurverbreiterung +20 mm, arka
    Minder
    Dolgu :. sırtlığındaki Deri / kumaş siyah / kırmızı, dahil GTi logosu
    Tekerlekler ve lastikler
    Stepne ve hafif alaşımlı jant 17 "
    Alaşım jantlar "Carbone" 17 "Fırtına Gri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opsiyonlar ise İngiltere de tam olarak açıklanmış eğer aşağıdaki opsiyonların bazıları TR deki standart donanıma eklenirse işte o zaman araca daha fazla talep olabilir. Geçen cuma Peugeot TR genel merkezi ile yaptığım görüşmede ağustosun ilk haftasında TR paketinin tam içeriğinin belli olacağını söylediler. Bayiler ile yaptığım görüşmede henüz net olmadığı en geç ağustosun ortasında netleşeceği ni belirttiler. Bu arada GTİ değil ama 1.2 benzinli motorlardan bir aracın Ankara Göral a geldiğini öğrendim. Aracın fotolarını gördüm kırmızı renk ve renk tonu önceki versiyona göre daha açık. Hatırlarsınız önceki versiyonda kırmızı daha çok bordo/vişne rengi gibiydi. Fotolardan gördüğüm kadarı ile bana 2001-2002 deki kırmızı 106 GTİ rengini hatırlattı, Bu renk GTİ da da olacak.

İngiltere opsiyonları ve fiyatları şu şekilde; Fiyatları diğer ülkeler ile kolay karşılaştırmak adına £/€ güncel paritesinden €uro ya çevirdim. Bu arada aracın baz fiyat ve opsiyonlar dahil en ucuz olduğu avrupa ülkesi Almanya ardından Fransa geliyor, en pahalı olan İngiltere gibi gözüküyor. Baz fiyattan hareketle bizdeki fiyatların Almanya gibi olacağını düşünüyorum.

Baz €27.036
    Metalik Renk 699 €
    Gri ve inci beyaz Renk 911 €
    Onyx siyah Jant 141 €
    Geri görüş kamerası 282 €
    Şehir içi aktif fren sistemi 353 €
    Navigasyon 565 €
    Cam Tavan 565 €
    Park Asist. 424 €

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opsiyonlar ise İngiltere de tam olarak açıklanmış eğer aşağıdaki opsiyonların bazıları TR deki standart donanıma eklenirse işte o zaman araca daha fazla talep olabilir. Geçen cuma Peugeot TR genel merkezi ile yaptığım görüşmede ağustosun ilk haftasında TR paketinin tam içeriğinin belli olacağını söylediler. Bayiler ile yaptığım görüşmede henüz net olmadığı en geç ağustosun ortasında netleşeceği ni belirttiler. Bu arada GTİ değil ama 1.2 benzinli motorlardan bir aracın Ankara Göral a geldiğini öğrendim. Aracın fotolarını gördüm kırmızı renk ve renk tonu önceki versiyona göre daha açık. Hatırlarsınız önceki versiyonda kırmızı daha çok bordo/vişne rengi gibiydi. Fotolardan gördüğüm kadarı ile bana 2001-2002 deki kırmızı 106 GTİ rengini hatırlattı, Bu renk GTİ da da olacak.

İngiltere opsiyonları ve fiyatları şu şekilde; Fiyatları diğer ülkeler ile kolay karşılaştırmak adına £/€ güncel paritesinden €uro ya çevirdim. Bu arada aracın baz fiyat ve opsiyonlar dahil en ucuz olduğu avrupa ülkesi Almanya ardından Fransa geliyor, en pahalı olan İngiltere gibi gözüküyor. Baz fiyattan hareketle bizdeki fiyatların Almanya gibi olacağını düşünüyorum.

Baz €27.036
    Metalik Renk 699 €
    Gri ve inci beyaz Renk 911 €
    Onyx siyah Jant 141 €
    Şehir içi aktif fren sistemi 353 €
    Navigasyon 565 €
    Cam Tavan 565 €
    Park Asist. 424 €
    Arka Park Sensörü 282 €
    Arka park sensörü nasıl opsiyon oluyor bu yıllarda bu fiyatlarda ki araçlara? Bildiğimiz sensörlerden daha mı farklı bunlar? Aklıma takıldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arka park sensörü sanırım google ın otomatik çeviricisinin azizliğine uğramış :-) şimdi sizin yazdığınızdan sonra manuel kontrol ettim. REVERSING CAMERA yazıyor yani park için geri görüş kamerası

düzeltme için teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım rakibi sadece kia pro ceed gt
    ikiside manuel
    seçim zor

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim aklıma takılmıştı düzeltme için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 1 ayı geçti konuyu açalı sonunda PUG TR katalog yayınladı.
    aklıma takılan konu, daha önce Peugeot Sport modelinin yani eski adı ile 30. yıl modelinin TR ye gelmeyeceği söylenmişti ama katalog da geniş yer verilmiş, gelir mi dersiniz?

http://www.peugeot.com.tr/media/deli...456-20455c.pdf

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR'ye gelmeyeceğini nereden duymuştunuz?
    "life is too short to drive boring cars"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)