User Tag List

Sonuçlar: 124 spider kaç bin tl başlangıç fiyatına sahip olur?

Katılımcı sayısı
124. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 105.000

17 13.71%
  • 110.000

16 12.90%
  • 115.000

29 23.39%
  • 120.000

15 12.10%
  • 125.000

47 37.90%
Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
127 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: FIAT 124 Spider (mart ayında geliyor)

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön tasarım başarısız onun dışında güzel içini ise oldukça beğendim
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    roadster gazlama arabası değilki keyif zevk birazda gösteriş arabası tabiki.. ama sürüşü inanılmaz zevkli roadsterların spider mgf mx5 z4(eski,yeni) z3 sayılırsa slk(eski ,yeni) sürmüş biri olarak roadsterın eğlencesi çok farklı hiç bir araçda yok üstüde açık olucak tabiki.. eskisi bile baktırır ..

neticede caddelerde az olan farklı radikal bir tasarıma sahip olan araçlar dikkat çekiyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela mazda spor araç tasarlarken kimden alıyor kasasını ? Veya bmw ? Veya nissan ? Mx-5 hangi aracın altyapısını almış ? S2000 mesela ? Veya Z4 ? Bu roadsterlerden örnek verirsen sevinirim.
    şu forumda en sevmediğim şey alıntı yaparken, alıntı yapan arkadaşın yazılan mesajı dilediğince kesip işine yarayan kısmın cevapmanmasıdır!
    Mesajımda örnek de verdim ama neyi anlamadın? Japon grupları deklare etmeseler de bir birlerinden aldıkları altyapı ve parça tedariğini hiç mi fark etmedin bugüne kadar? veya bir birin in platformunda üretilen ilk otomobil bu mu?
    Bir de şu var "her" yazdığım için biraz mubala etmiş olabilirim belki ama kelimelere takılıp büyük bir yüzdeyi yok etmeyin lütfen, araştırın sadece.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu forumda en sevmediğim şey alıntı yaparken, alıntı yapan arkadaşın yazılan mesajı dilediğince kesip işine yarayan kısmın cevapmanmasıdır!
    Mesajımda örnek de verdim ama neyi anlamadın? Japon grupları deklare etmeseler de bir birlerinden aldıkları altyapı ve parça tedariğini hiç mi fark etmedin bugüne kadar? veya bir birin in platformunda üretilen ilk otomobil bu mu?
    Bir de şu var "her" yazdığım için biraz mubala etmiş olabilirim belki ama kelimelere takılıp büyük bir yüzdeyi yok etmeyin lütfen, araştırın sadece.
    japonların birbirlerinden aldıkları parçalardan bahsetmiyoruz.Bak konu Mazda ve Fiat... Fiat mazdanın komple efsane aracının kasasını alarak spor araba yapıyor.Bizde basarılı olmaz ortada mx5 varken diyoruz.Sen ama örneği çok paylasmanın demişsin.Bende soruyorum bana efsane olmuş roadsterlerden bana örnek var mesela z4 kimden almış ? mx5 kimden almış kasasını ? S2000 kimden almış.. Ha dersen ama ben normal araçlardan bahsediyorum o zaman buraya niye yazdın 2 normal araç konusu olursa oraya yazarsın Biz efsane roadsterlerden bahsiyoruz... Yanlış anlatmışsın o zaman demek istediğini.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit hocam, bence 124 Avrupa'da MX-5'ten daha fazla tutabilir. Marka algısı bizi bu yorumlara itiyor bana kalırsa. Daha önce de söylemiştim fotoğraflarda mx-5 bana hep emanet bir otomobil gibi gelmişti taa ki evimin önünde görene kadar, defalarca dönüp baktım sonrada ufak veletler gibi camına yapıtım içine baktım 124 de böyle bir etki bırakabilir.

Aslında sizin dediğiniz gibi hazıra konmak yerine, çatısı altında bir çok marka (super sporlar dahil) bulunduran bir marka için şasi tasarlamak albeninisi bir nebze arttırabilirdi.
    Ben sanmıyorum abi belki italyada dediğin olabilir.. Ama büyük pazar ülkelerine git , mesela ingiltere ye git abi her sokakta bir mx5 var inanmassın.Abartısız her sokakda ben hayatımda görmedim böyle bir olay... Birde her sokakta ford puma (6-7 sene önce..) vardı onada çok şaşırmıştım.. Almanyada da zor... Ama dediğim gibi italye ve fransa da dediğin gibi olabilir.Ama avrupanın genelinde mx-5 den fazla satması mümkün değil hele hele daha pahalıyken.

2016 avrupa spor otomobil satışları listesi

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fullback fiyatından sonra

124 ne olacağı belli boşuna tartışıyoruz

Model diye yapıldı olacak

120.000 altı bence bu kurla hayal
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MX5 ile Fiat 124 arasında kalsam, kesinlikle Fiat tercih ederdim. 1.si vergi avantajı var. 2. turbo, 3. tip olarak yüz kat güzel bence. Hele ki Mazdanın o iğrenç arka tasarımından sonra Fiat Viper gibi kalıyor şahsi düşüncem. Ha ama 140 binlere cıktıktan sonra roadster araba almam zaten, gider 2 cabrio veya A3 cabrio seçerdim yine.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence de fiatın tasarımı daha güzel, hafiften bir viper havası var. ama bu zaman ve bu kurlarda en dip fiyat olarak bana göre 100b civarı olur ona bile çok alan çıkmaz, alacak olan eski kasa mx5 alır.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    burda yazan herkes mx5 ile kıyaslayıp fiatı fiat alırdım diyen insan bile ikisi arasında kalsa burda yazar ama gider gene mx5 alır.. niye alır mx5 in türkiye piyasasında bile çok iyi bir ikinci eli var türkiyede roadsterların ikinci elleri çok ağır gider z4 lerin bile ağır gider ama mx5 doğru ramaka çok hemen elden çıkar.. hatta pazarda temiz bazı mx5 lerin satılmadan talipleri hazır.. bu bir ..

bir ikincisi mx5 90 lılardan beri türkiede olan bir araç mazda ustaları arabayı yemiş yutmuş artık yabancı olmadıkları bir araç parça desen zebille kaynıyor90 modelinin bile parçasını çok rahat buluyorsun dünyanın en çok satmış roadsterı neticede 2016 satış rakamlarıda yukarda ortada üçüncü sırada en çok satan araba olmuş avrupada..

kaldıki amerikada bu aracın hastaları manyakları var amerikanın en çok satan roadsterı haliyle parça sorunu gram yok..

fiatı alsan çok zengin değilsen ikinci eli muamma bence aşırı zor yedek parça muamma 5 sene 10 sene sonrası.. her şekil bence benim fikrim evlat olur..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiat spider öyle bir para kaybettirir ki 2. elde ne oldugunu şaşırırsınız Ayrıca tr de satılan mx-5 1.5 ile 1.4 fiat spider ın vergi olarak farkı yok aynı dilimden ödüyorsunuz 1.035 tl... 2.0 satışa başladı diyelim 1800 tl fazla ödeyeceksin 2.0 mx5 için.. e 100 küsür bin lira veren biri herhalde yıllık + 1800 tl ye laf etmez , ediyorsa binmesin zaten yüzküsürbin lik araca bi zahmet...
    Konu Yiğit G. tarafından (11-01-2017 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amerika için piggyback tuning kitleri piyasaya çıktı. insanlar memnun görünüyor. 200hp civarı bir güç elde ediliyormuş. ancak piggyback üniteler, başlı başlarına ecu olmadıkları ve ecu'dan gelen rakamları modifiye ettikleri için şimdilik yalnızca 160hp'lik 'us spec' 124'lere uygun. EURO+DRIVE LITE TUNING SYSTEM FIAT 124 SPIDER/ABARTH – EUROCOMPULSION

bu üreticinin 'self tuning' kiti de çıkacak. bu da avrupa kullanıcısının bu üniteleri kullanabileceğimiz anlamına geliyor. çünkü bu sayede istenilen boost değerleri elde edilebilecek, internette paylaşılan map'ler de direk olarak kullanılabilecek. Self Tuning Option for Euro+Drive Lite - Fiat 124 Spider Forum

standalone ecu çözümlerinin de yaz aylarından önce geleceği söyleniyor. türkiyede de yazılım sektöründe, işinin ehli bir çok firma olduğunu biliyorum. sanıyorum ki araç yaygınlaştıkça, yurtdışını yakalayacaktır türk kullanıcısı. kimsenin dışarıdan ecu getirtmek zorunda kalacağını düşünmüyorum.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    124 R göre mx5 in rf modeli de mevcut. Hatta bez tenteye göre daha agresif duruyor.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eğer yanlış okumadıysam ABD için Dodge Demon adıyla 2.4 motorla Roadster model çıkarıyor, Fiat-Chrysler ortaklığını düşünürsek çok büyük ihtimalle bu platforma bir model daha geliyor.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mavisini pazar günü trafikte gördüm 34 plakaydı. sitede satısı baslamıs gibi gözükmüyo bayilere gelmişmi araç bilen varmı?
    arkası baya güzelmiş canlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mavisini pazar günü trafikte gördüm 34 plakaydı. sitede satısı baslamıs gibi gözükmüyo bayilere gelmişmi araç bilen varmı?
    arkası baya güzelmiş canlısı.
    Fiat 124 Spider Turkiye'de tanıtıldı - Anadolu Ajansı bu araç olabilir belki gördüğünüz...

kısa bir not: araç japonya'da üretiliyor. motor italyadan, japonya'daki fabrikasına gidiyor. şanzıman da japon (nc'nin şanzımanı. tork dayanımından ötürü.).

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haydaaa mavisi ateşmiş bunun ya.

neothenew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce mx-5 mi 124 mü sorusuna cevap vereyim. Şahsen servis ağır inanılmaz yetersiz, satış tarafında isteksiz mazda bayileriyle uğraşacağıma gider her yerde yetkili servisi olan fiat tercih ederim.
    İstanbul'da manuel araç kullanmak işkence, mx-5 manuel bana gelmez. Fiat otomatik getirirse 124'ü ben tercih ederdim.
    Otomatik ve dolu 124'ün fiyatı 110 bin tl'yi aşmasa az düşünüp alabilirdim. Ama 120-130 bin bandına çıkarsa kesinlikle ikinci el audi a3 cabrio ya da BMW 2 serisi cabrio düşünürdüm.

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://i.ytimg.com/vi/beTFwmU4aHw/maxresdefault.jpg

önden datsun fairlady olmamışmı?
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hiç fena değil

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler