User Tag List

Sonuçlar: 124 spider kaç bin tl başlangıç fiyatına sahip olur?

Katılımcı sayısı
124. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 105.000

17 13.71%
  • 110.000

16 12.90%
  • 115.000

29 23.39%
  • 120.000

15 12.10%
  • 125.000

47 37.90%
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
127 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: FIAT 124 Spider (mart ayında geliyor)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

FIAT 124 Spider (mart ayında geliyor)

arkadaşlar uzun süredir beklediğimiz, mx-5'in erkek kardeşi (miata'cılar linç) 124 spider'ın martta geleceği bilgisini aldım tofaş'tan. maddeler halinde kısaca bahsetmek istiyorum araçtan.

1.4 multiar motor 140hp setup'ı ile geliyor. ancak aynı motor, aynı turboyla yaklaşık 200hp değerle abarth tarafından kullanılıyor. yani yazılımcıları şimdiden mesaiye davet ediyorum. zira 200hp olursa, aracın 1000kg'lık ağırlığını düşündüğümüz vakit, s2000'le rahat bir şekilde kafa kafaya yürüyecektir.

hiç bir donanım paketinde lsd yok. şu an için aftermarket lsd'ler de piyasada mevcut değil ancak çıkacağını düşünüyorum. belki abarth 124'ün lsd'si bir şekil uydurulabilir son çare olarak.

fiyat hakkında bir bilgi yok şu an için. ama diğer ülkelerde mx5'ten, aşağı yukarı %5 kadar daha pahalı olduğunu görüyoruz ve buradan da 110.000tl gibi bir alt fiyata sahip olabileceğini tahmin edebiliriz. ancak üst donanımlar için, o fiyatlardaki kritik ötv ayrımı konusunda kafa kurcalayıcı bir durum var. zira aracın fiyatının 125.000tl'yi geçmesi hali, fiyatın direk olarak 135.000tl'yi de geçmesi demek, artan ötv diliminden ötürü (rakamlar yuvarlanılmıştır, tam hesap yapmadım). paketlerden bir sonraki maddede bahsedeceğim.

araçta 3 farklı donanım paketi mevcut. classic, lusso ve lusso+. baz paket olan classic'te; keyless go, cruise control, bluetooth gibi özellikler mevcut. classic'ten lusso'ya geçişte deri koltuk (taba veya siyah), 17" jant (classic 16"), daha iyi bir ses sistemi, multimedya ekranı vb. bence önemli bir çok özellik var. lusso+ ise daha çok gadget dediğimiz ufak teknolojik farklılıklarla geliyor. mesela; bose ses sistemi, adaptif farlar (en elle tutuluru bu bence), toz ve yağış sensörleri vb. bu paket fiyatlarını yine iyimser olup, mazda mx5'in türkiye fiyatını referans alarak, fiat 124 ve mx5'in ingiltere fiyatını karşılaştırarak türkiyeye uyarlarsak, lusso paketinin de %50'lik ötv diliminde kalabileceğini (ki oynak döviz kurumuz biraz merhamet göstermesi halinde) söyleyebiliriz. ancak lusso+ her şekilde 60'lık ötv dilimine mahkum görünüyor ki bu da 140 bin'lerde bir fiyat demek. o fiyatlara çıkılırsa da bilstein amortisörlü, lsd'li ve recaro koltuklu, 2.0 mx5 karşısında mantıksız bir seçenek olacaktır. zira 150 bin tl'lik bir fiyata kendisine sahip olunabiliyor.

ağırlık dağlımının, mx5'e kıyasla, turbonun ve ekstra yalıtımlı ön camın oluşturduğu ağırlık sebebiyle 53-47'ye kaydığı söyleniyor. (aküyü bagaja mı alsaydık )

renkler için türkiye sitesini inceleyebilirsiniz: Fiat 124 Spider

jeremy clarkson'ın görüşleri: http://www.driving.co.uk/car-reviews...at-124-spider/

türkiye'ye gelen bir adeti: Fiat 124 Spider Turkiye'de tanıtıldı - YouTube

ben aracın stok halinin de çok keyifli olacağı kanısındayım, ancak güzel bir eksoz sistemi + yazılım ve coilover ile olayın çok değişik yerlere varabileceğini şimdiden görebiliyorum. potansiyeli olan bir şasi, yine potansiyeli olan bir motorla birlikte. geriye bir tek oluşması gereken bir topluluk ve dolayısıyla oluşacak olan aftermarket pazarı kalıyor. s2000 benim en sevdiğim araç ancak bu işin içinde olanlara, bitik s2000'lere harcayakları süre yerine bu cihaza da bir şans vermelerini istiyorum. 10 küsür yıllık bir aracın angarya işleriyle uğraşmaktansa, sıfır kilometre bir araca vakit harcamak çok daha eğlenceli benim gözümde. bunlar benim fikirlerim. tekrar edeyim, s2000 en sevdiğim araç ve rakip çıkartmaya çalışmak da değil amacım ('99 yılında çıkmış arabayla 2016 model araba denkse, zaten galip bellidir). ancak alternatifleri de görmek lazım.

bu arada herkesin fikirlerini duymak istediğim için vakit ayırıp kendimce bir iki satır yazdım. ilgilenmediğiniz fiata bir araçsa bile en azından beğendiğiniz rengi yazın. maksat muhabbet olsun. buraya kadar okuyan varsa da, teşekkür ediyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç fotoğraf:

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Foruma hoşgeldiniz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geldiği gibi geri gider tutulmaz türkiyede kimse gidip 140bin fiata vermez ki s2000 ile kıyaslıyor herkes fiat nere honda nere allah aşkına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eldorado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geldiği gibi geri gider tutulmaz türkiyede kimse gidip 140bin fiata vermez ki s2000 ile kıyaslıyor herkes fiat nere honda nere allah aşkına
    marka fanatikliği yapmaya gerek yok bence. ben de bir honda kullanıcısıyım ama aracı çok beğendim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıçı güzel hatta ciddi ciddi güzel
    ama kafa hiç olmamış
    iç mekanda çok fazla araklama var
    genel itibariyle özgün değil de toplama bir hali var
    bir de şöyle bir gerçek var , roadster pazarında iddialı olabilmek için markanın güncelde sportif modellerinin olması ve bunların da ikonik hale gelmiş yani genel kabul görmüş olmaları lazım bana göre
    aksi halde bu tür girişimler büyük oranda düşük satış adetleri ve erken üretimden kalkma gibi neticelere gidiyor maalesef
    roadster zor iş hakikaten
    ne yaparsanız yapın tam olarak bir memnuniyet yaratmazsınız , illa ki birşeyler eksik olarak illa ki kusurları olacak
    işte bunun önüne ne zaman geçilebiliyor , şayet siz ikon sportifler üretiyorsanız o zaman diyorlar ki evet bu roadster'da da aynı gen var , ve satışlar geliyor ufak ufak..
    ben fiat group'un tepesinde olsam bu projeye en başında onay vermez bekletir ve dediğim gibi bir gelişim ister , ondan sonra devreye alınmak üzere onay verirdim

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasada mx-5 gibi bir araç varken bu clone aracı almanın hiçbir anlamı yok.Mazda varken aynı parayı hatta daha fazlasını verip fiat mı alcam

Verileri

Mazda

Denge: 51.9/48.1

DOHC 16-valve Atkinson-capable inline-4
    122 cu in (1998 cc)

155 HP / 148 tork

0-100: 6.2 saniye

33.000 dolar

FİAT (164 HP lik model)

Denge: 53.5/46.5

turbocharged and intercooled SOHC 16-valve inline-4
    83 cu in (1368 cc)

164 HP / 184 tork

0-100: 6.7 saniye

37.000 dolar

Testi:

Kısaca hiçbir anlamı yok fiat spider almanın.
    Konu Yiğit G. tarafından (09-01-2017 Saat 18:38 ) değiştirilmiştir.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    124'ün gen haritası miatadan daha eski @8.000rpm.

Açıkçası benim çok hoşuma gitti, aynı yorumu miata için de yapabilirim . Geçtiğimiz günlerde Mx'i canlı gördüm defalarca dönüp baktırdı kendine

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gen haritası tabii ki de eski , hatta motorsporlarının temelinde vardır fiat
    ben burada özellikle günceldeki modellerden gelecek olan gen yorumunu kastettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    130k vericem lsd yok öyle mi

Tasarım olarak mx-5 daha hoşuma gidiyor ama motor olarak bu daha mantıklı

Amblemi söksek bu arabaya kimse fiat demez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu otomobilin üzerinde marka olmasa ve bir otomobil fuarında görücüye çıksa, beğenmeyen zor olur diye düşünüyorum .

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    124'ün gen haritası miatadan daha eski @8.000rpm.
    Daha eski ama kendileri araç yapmaktansa , kasayı mazda dan almayı tercih etmişler. Neden ? Çünkü mx-5 dünyanın en güzel roadsteridir.Dünyanın sürüşü en zevkli roadsteridir.Dünyanın en çok satan roadsteridir.Şimdi Mx-5 varken , fiat 124 le bu sınıfa bu katagoriye girmek çok büyük risk 8.000 arkadasımız bence bunu demek istedi.Çünkü ortada bir efsane var aynı sınıfta ona rakip oluyorsun hemde kasayı ondan alarak.Birde daha pahalı satıyorsun ??? .Bence de çok büyük yanlış keşke kendileri komple aracı yapsalardı veyahut bambaşka bir araçla piyasaya girselerdi.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu arabaya 1.6 turbo 250 hp civarında bir motor geliştirip koysalardı keşke , böylece ***** arabanın ***** kullanıcıları piyasadan yavaş yavaş silinirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın ön kısmı acayip şekilde gta 3 oyunundaki Banshee ye benziyor ����

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. eli avantajlı olursa mutlaka alacağım!
    O şase de turbo motor avantajını asla göz ardı etmemek lazım.
    Ayrıca toplama araç diyenler lütfen otomobil piyasasını bir gözlerinin önünden geçirsin, her marka birbirinden bir şeyler alıyor, reno motorlu GLA lar mantar gibi türemişken piyasada mx5 torpidolu 124'ün hiç bir kusurunu göremedim ben.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    80-90 bandında olsaydı

Şimdi kapora verirdim

Her eve bir cabrio şart
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500 le beraber büyüyen bir hayran kitlesi oluşmaya başladı ve Fiat 70 lerdeki modelleriyle yine eski günlerine ufak bir dönüş havası içinde gibi geliyor bana.

Amerika da bu araçların satışı dikkat çekmiş olmalı ki modifikasyon firması bile kurulmuş.
    Bence Türkiye de de bir kaç araç yapılırsa bir anda tekrar sempati kazanmaya başlayabilir.

Fiat's Are Faster Than You Think!

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abarth olanını yolda gördüm, ciddi güzel görünüyordu. Ancak söz konusu baz versiyon olunca ben de Mazda tercih ederdim.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paralara fiat'ın internet sitesine bile gitmem !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler