User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 2018 Audi A8

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldukça iyi olmuş. S serisinin hemen hemen tüm barzolarda olduğunu düşününce çok daha elit geliyor insana. Daha minimalist, daha bir derli toplu bence. S kadar gösterişli değil ki güzel tarafı da bu olduğunu düşünüyorum.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi hata olmasın ? S8 var ama RS8 yok. R8'e yanlışlıkla RS8 diyenler var genellikle.
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi rs8 yok ya, s8 var onu biliyorum neden rs8 yok diye sormuştum
    https://www.topspeed.com/cars/audi/2...-ar146596.html
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E linkte de böyle bi araba yok, inşallah gelecek. Ahanda sizin için renderını yaptık demiş ?

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi hata olmasın ? S8 var ama RS8 yok. R8'e yanlışlıkla RS8 diyenler var genellikle.
    E linkte de böyle bi araba yok, inşallah gelecek. Ahanda sizin için renderını yaptık demiş ?
    Daha önceden planlandı, üretildi ama satışa çıkmadı,2018'de çıkarcaklar.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldukça iyi olmuş. S serisinin hemen hemen tüm barzolarda olduğunu düşününce çok daha elit geliyor insana. Daha minimalist, daha bir derli toplu bence. S kadar gösterişli değil ki güzel tarafı da bu olduğunu düşünüyorum.
    o dediğin kesimde olmıyan araç diyorsan üç büyüklerden zaten uzak durucaksın.. sadece mercedes de yok o barzo dediğin grup...
    barzolar içinde kendini elit farklı gören barzolarda audi ye son yıllarda bolcana geçdiler..
    Elitlik diyorsan maserati,aston martin rapide , rrs ghost phantom, jaguar xj gücün imkanın varsa lexus ls600 bunlara yöneliceksin..
    Konu darkmoon tarafından (18-07-2017 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A8 ciddi satış yapacaktır uzun zamandır kasası yenilenmemiş ve eski idi
    Yani siz TR çaplı düşündüğünüz için S class ın rakibi yok gibi algılıyorsunuz doğrudur
    Ama satış rakamlarına bakınca yenilenen 7 serisinden sonra satışları s class ile çok yakın
    Aynı durum A8 içinde olacaktır yeni A8 s class ve 7 serisi için çok çok ciddi rakiptir hem teknik anlamda hemde satış anlamında..
    Avrupada 2016 yılında 14.967 Adet S class satılırken 13.320 Adet 7 serisi satılmış
    2017 nin ilk çeyreğinde 3.708 adet s class satılırken 3.273 Adet 7 serisi satılmış
    7 serisinin yanilenmesinden sonra %123 satış artışı gerçekleşmiş
    A8 içinde durum tamamen bu şekilde olacaktır..
    KAYNAK1
    KAYNAK 2

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni a8 çok ciddi şekilde farklı olmuş
    İçine de ayrıca hasta oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A8 ciddi satış yapacaktır uzun zamandır kasası yenilenmemiş ve eski idi
    Yani siz TR çaplı düşündüğünüz için S class ın rakibi yok gibi algılıyorsunuz doğrudur
    Ama satış rakamlarına bakınca yenilenen 7 serisinden sonra satışları s class ile çok yakın
    Aynı durum A8 içinde olacaktır yeni A8 s class ve 7 serisi için çok çok ciddi rakiptir hem teknik anlamda hemde satış anlamında..
    Avrupada 2016 yılında 14.967 Adet S class satılırken 13.320 Adet 7 serisi satılmış
    2017 nin ilk çeyreğinde 3.708 adet s class satılırken 3.273 Adet 7 serisi satılmış
    7 serisinin yanilenmesinden sonra %123 satış artışı gerçekleşmiş
    A8 içinde durum tamamen bu şekilde olacaktır..
    KAYNAK1
    KAYNAK 2
    Yalnız satış rakamlarına avrupa bazlı bakarsak çok yanıltıcı olur bunun temelde 2 nedeni var .. F segmenti çok tüketen bir kıta değil avrupa... eğitimli kültürlü insanlar egolarından arınmışlar tüketimleride bu yönde ihtiyaç ve mantıksal doğrultuda..

ikinci nedenide kıta avrupasında alman markalarının hegamonyası var yani normal olarak mercedes audi bmw ekseninde gerçekleşiyor premium siglet..

global dünya ölçeğinde rakamlara bakmak gerek bu şuda demek değil A8 az satmışdır ben gene çok sattığını düşünüyorum çünkü A8 pek F segmenti makam sınıfı olarak şahsi fikrim görülmüyor.. genelde alanlar bence E segmenti kafasıyla alıyorlar A8 i .. benim almanyadaki yiğenimdede A8 4.2 tdi var misal normal d yada e segmenti araç gibi kullanıyor .. işe gidip geliyor çocuklarını okuldan alıyor supermarkete gidiyor v.b .. onun kankasındada A8 var aynısından..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi ülke bazlı bakarsak bakalım farketmez mercedes bmw audi bunlar hep top markalar
    Bunların en iyi premium markalar olduğu gerçeği dünyanın hiç bir yerinde değişmez
    Amerika bazlı bakarsak satışta s class tan sonra cadillac ct6 geliyor
    Siz bir CT6 nın 7 serisinden yeni A8 den teknik olarak daha iyi olabileceğinden dolayı çok sattğına inanbiliyormusunuz?
    CT6 ilk önce gitsin kumda oynasın öyle gelsin
    O yüzden amerika satış rakamları koca bir hiçtir avrupa satış rakamları çok çok daha önemlidir
    Almanya alman araçlarından etkileniyor doğrudur da otomobil kültüründe dünyanın en iyi ülkesi İngiltere ?
    Fransız araçları varken fransa veya İspanya veya İtalya veya vb..
    İnsanların araçları ne için kullandığı asıl sebep değil bakkala giderken A8 kullanan adam S class ta kullanır 7 seriside
    Veya ingiltere de çocuklu ailelerde M4 70-80 yaşındaki insanlarda Rs6 falan görürsünüz bunların kullanım şekli o araçların mükemmel olduğundan değilde sadece almışken bari bunu alalım demesinden kaynaklı değildir çünkü o araçlar gerçekten mükemmeldir sadece onlar öyle kullanmayı tercih etmişlerdir
    Demem o ki yeni A8 bence mükemmel olmuş s class ın tırnağı,kılı falan olamaz gibi ithamlar anca Türkiye de olur araç yıkılıyor resmen..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben amerika demedim mercedesin çok kuvvetli olduğu audinin hatta bmw nin bile esamesinin okunmadığı hatta satış rakamlarını bilmesemde avrupa rakamlarından misli ve misli çok satış yaptığı bir ortadoğu arap coğrafyası var.. bu insanlar mercedes hastası bu coğrafyada bmw nin audinin esamesi okunmuyor.. keza bir çin coğrafyası varki burdada mercedes ve vw nin satışları inanılmaz iyi .. keza beyaz afrikada mercedes bmw satışları çok iyi.. rus coğrafyası ayrı bir hikaye ..

kısaca avrupa diye bakmamak lazım satış rakamlarına sadece bunu söyledim.. yoksa tabiki premium sigletin halk işi markaları mercedes bmw audi dir o konuda hem fikirim bu değişmez..

parası olan sıradan luxury sınıfına girmek istemeyen zevki olan zaten ultra luxury car yada egzotik luxury carlara yöneliyor dünyada maybach,rr,bentley,aston martin,maserati v.b gibi gibi...

tekrar ediyim A8 herzaman güzel satış yapar ama bence A8 i alanlar bir F segmenti kafasında benim gördüğüm almıyor genelde E segmenti havasında alıyorlar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler