User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
120 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2013 Skoda Octavia

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2013 Skoda Octavia

Skoda’nın kompakt sınıftaki temsilcisi Octavia, 2013’e yeni nesliyle giriyor. Skoda’nın kalbi olarak tanımlanan Octavia’nın yeni nesli ile kompakt sınıfta standartları belirleyeceği, orta sınıf (D segmenti) otomobillerin özelliklerini kompakt sınıf fiyat etiketiyle sunacağı ve gerek yolcuların yaşam alanı gerekse bagaj hacmi konusunda çıtayı yükselteceği ifade ediliyor.

2013 Skoda Octavia’nın uzunluğu 90 mm, genişliği 45 mm, dingil mesafesiyse 108 mm arttırılmış. Otomobilin iç mekan özelliklerinden bahseden teknik geliştirmelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Welsch yeni Skoda Octavia’nın 1782 mm’lik iç mekan uzunluğuna sahip olduğunu, arka koltuklarda eskisinden 73 mm daha fazla diz mesafesi ve 980 mm ile daha fazla baş mesafesi sunduğunu söyledi ve 590 lt bagaj hacmi sunduğunu sözlerine ekledi. Bununla beraber otomobilin ön koltuklarındaki baş mesafesi 8 mm, ön koltuk dirsek mesafesi 39 mm, arka koltuk dirsek mesafesi ise 26 mm iyileştirilmiş.

Otomobilin kapsamlı teknik özellikleri (0-100 km/s, ağırlıklar vs) henüz açıklanmasa da 3. Nesil Octavia’nın GreenLine versiyonunda 81 kW’lik 1.6 TDI motor görev yapacak. Bu motorun 100 km’deki tüketim değeri 3.4 lt/100 km, CO2 emisyonuysa 89 g/km.

Yeni Skoda Octavi’da bununla birlikte adaptif hız sabitleme (cruise control), akıllı far sistemi, anahtarsız giriş sistemi, panoramik cam tavan gibi yeni donanımlar da alınabilecek.

Otomobilin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmış değil.

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadan a6 yorumunu ilk yapan ben oluyum bari son olmicagım kesin

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu vw fabrikayı falanmı kapatıcak.. skodaları bu kadar güzel ve kaliteli yapıyor.. superb birde bu yeni nesil araçları ile skoda kafamdaki tüm o eski skoda favorit imajını yıkdı geçdi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika duruyor gerçekten, tüketim degerleride çok iyii

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok ekmek yiycem çokk dört gözle bekliyoruz rapid de 1 ayda satışa cıkıcak.
    DRİLL
    Dr.Ecu

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jettanın satışını baya düşürür

vw de hala jetta comfortline a manuel klima koysun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadan A6

Keskin hatlar yakışmış. WV yerinde kesinlikle düşünürdüm. Zaten WV den soğuttular Skoda daha sıcak geliyor artık.

ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önden jetta, arkadan a6 olmuş Genel olarak tasarım güzel olmuş, skoda güzel işler çıkartıyor artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önden bana Skoda Rapid'i anımsattı. Ama araçta güncel Jettavari çizgiler görmek mümkün.

Skoda aslında VW grubundaki F/P açısından en ideal marka bana göre.

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu vw fabrikayı falanmı kapatıcak.. skodaları bu kadar güzel ve kaliteli yapıyor.. superb birde bu yeni nesil araçları ile skoda kafamdaki tüm o eski skoda favorit imajını yıkdı geçdi..
    VW nasıl bir strateji izliyorsa bir nevi kendine kurşun sıkıyor ama o kurşun sekip gidiyor. Superb mesela Passat'tan daha kaliteli geliyor gözüme. Sunduğu garip özelliklerle ve fiyatıyla da Passat'tan yine daha uygun. Mesela arka kapı ceplerinde gizli hazne içerisinde sağlı sollu 2 adet Superb logolu şemsiye saklı. Küçük bir detay ama bence güzel.

Nedense Skoda'ya değişik bir önem veriyorlar.

Birkaç kişiye Superb tavsiye ettim ama gidip orta donanım 1.6 TDI Superb parasına bomboş Passat 1.6 TDI aldılar. Her ne kadar başarılı otomobiller yapsalar da; VW'nin kopyası olsa da mekanik olarak; insanımızda hâlâ bir Skoda önyargısı var..

66 bine boş Passat alan adama tavsiye ettiğim orta donanımlı Superb Tdi'ın etiketi o zaman için 62 bin filandı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Makyajlı b6 audi olmuş ama süper olmuş..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süper olmuş bence jettanın tahtıyla oynar bu araba
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle yorumlar görmek hoşuma gidiyor konuyu ben acıcakdım tedaylı ama işlerin yogunlugundan acamadım arkadaş saolsun acmış
    DRİLL
    Dr.Ecu

HarunToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 numara olmuş,gördüğüm gibi çok beğendim. Fiyatı makul olursa çok tutulur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Birkaç kişiye Superb tavsiye ettim ama gidip orta donanım 1.6 TDI Superb parasına bomboş Passat 1.6 TDI aldılar. Her ne kadar başarılı otomobiller yapsalar da; VW'nin kopyası olsa da mekanik olarak; insanımızda hâlâ bir Skoda önyargısı var..

66 bine boş Passat alan adama tavsiye ettiğim orta donanımlı Superb Tdi'ın etiketi o zaman için 62 bin filandı..
    Superb nin yenisinede bindim eskisinede eskisinin 2.5tdi na bile bindim bazı 2.5 tdi larda çok ilginç bir özellik var ön koltuk yolcu tarafının koltuğun iç kısmı koltuk komple değil yani sadece iç kısmı öne doğru iniyor böylece arkadaki kişi ayaklarını koltuğun içinden geçirip uzatabiliyor yani ön koltuk kanepe gibi bir şey oluyor..

çok ilgincime gitmişdi hayatımda tek o özelliği o modelde görmüşdüm.. arka koltuklara ayrı ısıtma özelliğide bence ayrı bir güzellik passat bunlarda yok.. sunroofu solar olanlardan kendini şarj ediyor falan araba on numara araba..

benki titiz adamım malzeme kalitesine çok önem veririm içindeki plastik aksamın kaliteside gayet iyi ahşap kaplama kısımlarıda güzel yapmışlar.. superb de biraz kırmışdı kafamdaki o imajı skoda ama bu son araçlarında skoda artık kaliteli bir marka olmuş..

eskiden skoda markası kafamda vw nin ucuzu daha kalitesiz malzemelerden üretilen hani vw gücü yetmeyenlerin ulaşabiliceği bir araba olarak kalmışdı ama şimdi bana kalırsa skoda vw değilde audinin ucuzu olarak üretiliyor bu yüzden bu kadar kaliteli ve titiz üretiliyor şahsi fikrim..

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmuş gibi gözüküyor , kardeşi Rapidide epey beğenmiştim fuarda...
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu anda o aracın üstü olan superb 1.6tdı elgance en dolu paketı 68500 verıyoz yok satıyor bu haftadan sonra sıra yazıcagız.
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önden bana Skoda Rapid'i anımsattı. Ama araçta güncel Jettavari çizgiler görmek mümkün.

Skoda aslında VW grubundaki F/P açısından en ideal marka bana göre.

VW nasıl bir strateji izliyorsa bir nevi kendine kurşun sıkıyor ama o kurşun sekip gidiyor. Superb mesela Passat'tan daha kaliteli geliyor gözüme. Sunduğu garip özelliklerle ve fiyatıyla da Passat'tan yine daha uygun. Mesela arka kapı ceplerinde gizli hazne içerisinde sağlı sollu 2 adet Superb logolu şemsiye saklı. Küçük bir detay ama bence güzel.

DRİLL
    Dr.Ecu

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok iyi olmuş helal vagg
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anda o aracın üstü olan superb 1.6tdı elgance en dolu paketı 68500 verıyoz yok satıyor bu haftadan sonra sıra yazıcagız.
    Al işte. Fiyata bak. Bir de araca bak. Üstelik Elegance diyorsunuz.

Boş Passat 1.6 TDI'da en kötü yine 67-68'dir ki bizim insanımızın bir çoğu gider sırf VW diye onu alır.

Hakikaten Superb varken Passat'a verilen paraya acıyorum. Aynı paraya daha fazla özellik almak varken boş araca binmek bizim insanımıza has bir özellik olsa gerek.

O sınıfta, o paralara sıfır araç alma durumum olsa direk gider Superb alırdım her ne kadar VW ön yargım olsa da..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene 2012 hedefimiz 10.000 skoda idi Allaha şükür tutuyor 15 gun kaldı
    DRİLL
    Dr.Ecu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)