User Tag List

Sayfa 32/35 İlkİlk ... 223031323334 ... SonSon
652 sonuçtan 590 ile 608 arası

Konu: 2014 Mercedes-Benz C-Serisi resmi olarak duyuruldu

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C200d sahipleri memnun mu?

MyMooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C200d sahipleri memnun mu?
    AMG paket olmali ama ASLA ASLA spor süspansiyon ile alınmamalı. Şanzıman idare ediyor ama ZF'le alakasız. Performans yetiyor çok bişey beklememek lazım. Genel olarak ben memnunum diyebilirim. Ama süspansiyonun sertliği %95 otobanda kullanan beni bile bezdirdi artık. tekrar istemem sanırım, ya da belki c180 düşünebilirim.
    TEAM PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MyMooN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AMG paket olmali ama ASLA ASLA spor süspansiyon ile alınmamalı. Şanzıman idare ediyor ama ZF'le alakasız. Performans yetiyor çok bişey beklememek lazım. Genel olarak ben memnunum diyebilirim. Ama süspansiyonun sertliği %95 otobanda kullanan beni bile bezdirdi artık. tekrar istemem sanırım, ya da belki c180 düşünebilirim.

Ben amg spor süspansiyonlu modeli test ettim. Tabi 136 hp ne kadar giderse bu araba da o kadar gidiyor. Tek farkı sürtünme katsayısı iyi olduğu için hız arttıkça daha güçlü hissi veriyor. Yüksek hıza da rahat ulaşıyor gibi geldi.

Yol tutuşu benim oldukça hoşuma gitti. Hatta F30 dan daha fazla hoşuma gitti diyebilirim. Ses yalıtımı ise muazzamdı. Test aracında izolasyonlu cam opsiyonu vardır belki bilemiyorum ama gerçekten abartı sessiz , rakiplerinden 1 değil 2 tık yukarıdaydı.

Tüketimi hesaplamak mümkün değil tabii kısa sürüşte. Bu konuda da siz bilgi paylaşırsanız sevinirim. Şehir için, 120-140 sabitte veya üzeri süratlerdeki tüketimi de önemli. Nihayetinde performanstan feragat ediyorsak tüketimde karşılığı alınabilmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen izolasyonlu cam vardı çünkü normalllerde 100den itibaren ruzgar sesi çok fazla geliyor.
    amg suspansıyon sertliği dışında gurultulude, alt takım dağılacak hissi veriyor, gerçi fascination suspansıyonuda gurultulu o ayrı Çalışma mesafesi kısa aslında..
    Yol tutuş zaten muazzam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben amg spor süspansiyonlu modeli test ettim. Tabi 136 hp ne kadar giderse bu araba da o kadar gidiyor. Tek farkı sürtünme katsayısı iyi olduğu için hız arttıkça daha güçlü hissi veriyor. Yüksek hıza da rahat ulaşıyor gibi geldi.

Yol tutuşu benim oldukça hoşuma gitti. Hatta F30 dan daha fazla hoşuma gitti diyebilirim. Ses yalıtımı ise muazzamdı. Test aracında izolasyonlu cam opsiyonu vardır belki bilemiyorum ama gerçekten abartı sessiz , rakiplerinden 1 değil 2 tık yukarıdaydı.

Tüketimi hesaplamak mümkün değil tabii kısa sürüşte. Bu konuda da siz bilgi paylaşırsanız sevinirim. Şehir için, 120-140 sabitte veya üzeri süratlerdeki tüketimi de önemli. Nihayetinde performanstan feragat ediyorsak tüketimde karşılığı alınabilmeli.
    Hız arttıkça daha güçlü hissi verdiğine ve yüksek hızlara gücüne göre daha kolay ulaştığına katılıyorum.

Yol tutuşuyla ilgili hiçbir sıkıntı yok, ama @M3CSL dediği gibi amortisörlerin çalışma mesafesi kısa, tümsek geçişlerinde çapraz geçerken verdiği tepki de arabadan düşecek gibi oluyorsunuz!!! sanki rodeo

Yüksek hızda rüzgar sesi var fakat genel kalite hissi sınıfının kesinlikle üzerinde. F30 da kullandığım için W205 sonrası basit geliyor.

Tüketim değişken ama istanbulda ben ortalama 7 civarı yakıyorum. Genel rotam sabah akşam Ataşehir-Tuzla TEM kullanarak, sabah 5 litre civarı yakıyor, kasarsam 4 lt ortalamalar görüyorum. Akşam trafik daha yoğun oluyor 6-7 yakıyor. Biraz da şehir içi girince depo ortalaması 7 civarı oluyor. Uzun yolda Ağustosta Bodrum-Istanbul yaptım sakin kullanım 5.5 lt yaktı. (704 km 8 saat 17 dakika ortalama hız 85)

Hiçbir zaman 8 lt üzeri ortalama görmedim diyebilirim bir depoda.
    TEAM PAŞAOĞLU

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanıcıları rüzgar sesinden o kadar şikayetçi ki servis yan camları ücretsiz değiştiriyor.Enişte nin c180 fascination u baya kullandım,aile de w204 amg de var.w204 çok daha kaliteli geliyor bana nedense.w205 ne biliyim piano black konsol filan basit geliyor açıkcası.Ses sistemi w204 e göre rezalet.Şanzıman zaten bi zf berraklığı yok.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C-Serisi Cabriolet

Bakalım C Cabrio piyasada nasıl yer edinecek :=)
    araba şahane de şu lanet motoru bi revize etseler artık , en azından 170-180 hp falan olsa. çok gerisinde kaldı rakiplerinin. hele bu araba cabrio bu motorla bildiğin tuğla gibidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hız arttıkça daha güçlü hissi verdiğine ve yüksek hızlara gücüne göre daha kolay ulaştığına katılıyorum.

Yol tutuşuyla ilgili hiçbir sıkıntı yok, ama @M3CSL dediği gibi amortisörlerin çalışma mesafesi kısa, tümsek geçişlerinde çapraz geçerken verdiği tepki de arabadan düşecek gibi oluyorsunuz!!! sanki rodeo

Yüksek hızda rüzgar sesi var fakat genel kalite hissi sınıfının kesinlikle üzerinde. F30 da kullandığım için W205 sonrası basit geliyor.

Tüketim değişken ama istanbulda ben ortalama 7 civarı yakıyorum. Genel rotam sabah akşam Ataşehir-Tuzla TEM kullanarak, sabah 5 litre civarı yakıyor, kasarsam 4 lt ortalamalar görüyorum. Akşam trafik daha yoğun oluyor 6-7 yakıyor. Biraz da şehir içi girince depo ortalaması 7 civarı oluyor. Uzun yolda Ağustosta Bodrum-Istanbul yaptım sakin kullanım 5.5 lt yaktı. (704 km 8 saat 17 dakika ortalama hız 85)

Hiçbir zaman 8 lt üzeri ortalama görmedim diyebilirim bir depoda.
    Bilgiler faydalı oldu teşekkür ederim.

Bir ön sipariş verdim , pazartesi kaparosunu yatıracağım. Sistemde ekim ortası üretime girecek bir aracın üzerine donanım ekleyeceğiz, onu bekliyorum.

Bu aracın güvenlik donanımını rakiplerine göre daha iyi buldum. Çarpışma önleme yardımcısı , yorgunluk algılayıcı , yaya güvenlik sistemi , brake assist gibi ek donanımlar ücretsiz sunuluyor.

Amg donanımlı bir c200d paketine ek olarak ,

Keyless Go : ( Normalde keyless start var zaten , bu donanım ile anahtarsız giriş + elektrikli içeriden açılıp kapanabilen bagaj ve ayakla bagaj açma var) .Benim gibi 2 çocuklu aile için ihtiyaç diyebilirim.

Akustik Konfor paketi : Ses izolasyonlu ön ve yan camlar ile burmester ses sistemi bu paketin içeriği. Test sürüş yaptığım araç kadar sessiz olsun başka bir şey istemiyorum. Eğer o araçta izolasyon yoktu ise zaten bu donanımla gelecek aracı düşünemiyorum bile. Cidden 150 Km de bile oturma odası sessizliği vardır araçta.

Uzun far yardımcısı : Klasik bildiğimiz uzun yolda karşıdan gelen araca göre kısa ve uzunları kendi ayarlayan sistem. Gece yolculuğu sevdiğimden ekledim.
    Analog saat : Hiç ihtiyaç değil ama bu alınmadığında çerçeve çıtasız geliyor bu noktadaki tuş takımı. Görsel açıdan daha hoş bulduğumdan ekledim.

Kısaca verdiğim sipariş bu şekilde oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanıcıları rüzgar sesinden o kadar şikayetçi ki servis yan camları ücretsiz değiştiriyor.Enişte nin c180 fascination u baya kullandım,aile de w204 amg de var.w204 çok daha kaliteli geliyor bana nedense.w205 ne biliyim piano black konsol filan basit geliyor açıkcası.Ses sistemi w204 e göre rezalet.Şanzıman zaten bi zf berraklığı yok.
    Orta konsoldaki piano black geçtiğimiz senelerde ücretsizdi. Bir de dişbudak siyah desenli bir ahşap görünümlü trim mevcut. Geçtiğimiz senelerde ücretli olan bu opsiyon şu an ücretsiz seçenekte. Sanırım genel anlamda piano black trimlerden çok şikayet olduğundan ikinci bir ücretsiz seçenek ile çözmüşler işi. Dişbudak seçenekte oldukça güzel duruyor , el izi , çizilme veya toz konusunda çok daha başarılı olacaktır pianoya göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba şahane de şu lanet motoru bi revize etseler artık , en azından 170-180 hp falan olsa. çok gerisinde kaldı rakiplerinin. hele bu araba cabrio bu motorla bildiğin tuğla gibidir.
    Cabrio için 9g şanzımanla satışı başladı ama dediğiniz gibi o bile kurtaramamış işi. Perfromans verileri oldukça düşük kalmış, tüketimi de epeyce geride görünüyor ağırlıktan dolayı.

Bir de , çok talep edilen 160 lık dci motor var mesela , keşke bu araca gelse deniyor ama motor gücü arttıkça aslında ekonomik olmaktan uzaklaşıyor biraz. Bu konuyu passat 240hp ile 525xd kullanıcısı bir kaç arkadaştan dinlemiştim. Fabrika verisinden oldukça uzak rakamlardan bahsetmişlerdi. 160 lık C kulağa hoş geliyor ama asıl amacı olan tüketimde etkisi ne olur bakmak lazım. Talisman sahipleri en iyi bilir herhalde şu an.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende asla böyle bir rüzgar sesi yok. Rüzgar sesi var derken 160-180 gibi hafif hafif başlıyor demek istemiştim normal olarak. Bazı araçların cam ya da fitillerinde sıkıntı olabilir.

Ben kısa süreli W204 te kullandım bana göre kalite olarak W205 AMG ye göre dağlar kadar fark var. Belki fascination donanımda malzeme kalitesi kötüdür bilemiyorum. Şanzımanı zaten söyledik haklısınız.
    TEAM PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ek bilgi olarak , geçtiğimiz senelerde amg donanımda ön konsol ve yan kapı üstleri deri kaplı imiş. AMG paketin kendi içinde standart bir özellik iken 2016 üretimlerinde bu kısım normal plastiğe dönmüş ve opsiyona geçmiş. Opsiyon fiyatı ise 2500 TL civarı. Yani aracın sadece kendi liste fiyatı hunharca yükselmiyor, aynı zamanda içi de boşalıyor maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler faydalı oldu teşekkür ederim.

Bir ön sipariş verdim , pazartesi kaparosunu yatıracağım. Sistemde ekim ortası üretime girecek bir aracın üzerine donanım ekleyeceğiz, onu bekliyorum.

Bu aracın güvenlik donanımını rakiplerine göre daha iyi buldum. Çarpışma önleme yardımcısı , yorgunluk algılayıcı , yaya güvenlik sistemi , brake assist gibi ek donanımlar ücretsiz sunuluyor.

Amg donanımlı bir c200d paketine ek olarak ,

Keyless Go : ( Normalde keyless start var zaten , bu donanım ile anahtarsız giriş + elektrikli içeriden açılıp kapanabilen bagaj ve ayakla bagaj açma var) .Benim gibi 2 çocuklu aile için ihtiyaç diyebilirim.

Akustik Konfor paketi : Ses izolasyonlu ön ve yan camlar ile burmester ses sistemi bu paketin içeriği. Test sürüş yaptığım araç kadar sessiz olsun başka bir şey istemiyorum. Eğer o araçta izolasyon yoktu ise zaten bu donanımla gelecek aracı düşünemiyorum bile. Cidden 150 Km de bile oturma odası sessizliği vardır araçta.

Uzun far yardımcısı : Klasik bildiğimiz uzun yolda karşıdan gelen araca göre kısa ve uzunları kendi ayarlayan sistem. Gece yolculuğu sevdiğimden ekledim.
    Analog saat : Hiç ihtiyaç değil ama bu alınmadığında çerçeve çıtasız geliyor bu noktadaki tuş takımı. Görsel açıdan daha hoş bulduğumdan ekledim.

Kısaca verdiğim sipariş bu şekilde oldu.
    Ben yeniden sipariş versem ilk olarak Airmatic eklerdim, daha sonra bütçe müsaitse Sürüş yardım paketi plus ve Akustik, premium paket devam edilebilir.
    TEAM PAŞAOĞLU

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce mesaj geldi C için 130 bin tl 36 ay 0.69 faiz kampanyası diye

Baya iyi bir kampanya finansman için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yeniden sipariş versem ilk olarak Airmatic eklerdim, daha sonra bütçe müsaitse Sürüş yardım paketi plus ve Akustik, premium paket devam edilebilir.
    Hadi ya , o derece mi? Gözümü korkuttun hocam , 5000 TL lik bir opsiyon bu. Tekrar değerlendireyim durumu.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    airmatic c nin şase de nasıl olur bilmiyorum ama e kasada uçan halı etkisi yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aırmatıcte patlama problemı varmış tr yollarında ve garantiye girmiyor deniyor, kullananlardanda aman aman bu konforlu dendiğini duymadım.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sipariş ettiğiniz aracın yaklaşık fiyatı nedir?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sipariş ettiğiniz aracın yaklaşık fiyatı nedir?
    Geldiği zamanki fiyat ve orana bağlı olarak 190 a yakın olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)