User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
122 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Renault'tan yeni motor; 1.6 160HP DCi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yapmayin allahaskina nesine bravo. Honda 90 li yillarda 1.6 atmosferikten litre basina 100 hp almis. Bunlar uzay yilina geldik twinturbo ile ancak yakalamislar millette aklisliyor enteresansiniz walla
    60 kuruş yakıp o beygiri almak mı mesele? yoksa 20 kuruş yakıp mı almak mesele?

bahsettiğin senelerde honda dizel motorun d sini bilmiyordu. hoş halâ bildiğide söylenemez.

motor dizel siz benzinle kıyaslıyorsunuz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Düşük hacimlerde mercedes bile reanultunun bu alandaki tecrübesini onaylamışki almanın onayı zordur demek renault o kadar iyi mühendislikde bir motor yapmışki mercedes bile düşük hacimde renault motorlarını araçlarında kullanıyor..
    Bmw psa nınkini kullanıyor zaten..

Alman bile kabul etmiş düşük hacimlerde fransızın dizeldeki beceri ve üstünlüğünü..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşük hacimlerde mercedes bile reanultunun bu alandaki tecrübesini onaylamışki almanın onayı zordur demek renault o kadar iyi mühendislikde bir motor yapmışki mercedes bile düşük hacimde renault motorlarını araçlarında kullanıyor..
    Bmw psa nınkini kullanıyor zaten..

Alman bile kabul etmiş düşük hacimlerde fransızın dizeldeki beceri ve üstünlüğünü..
    F20 deki motor psa nın motoru değil abi 1.6d üniteler kendi dizelleri, artık Toyota Verso'da da aynı ünite ile piyasaya sunuluyor..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abartılacak bir durum oldugunu dusunmuyorum adam sağlam materyallerle twın turbo kullanarak kım bılır en az 2 bar basıyordur alet 160 hp guc cok onemli rakamlar değil.

asıl onemli konu bunu yaparken emisyon değerlerini tutturabilmek ve motoru uzun vadede dayanıklı tutabilmektir.

yoksa 1978-79 yıllarında renault 1.5 lt turbo motordan 1000 hp ustunde guc cıkarmıs F1 de bu konuda onculuk etmıs bir markadır.

pekala diğer ureticilerde buna benzer motorları uretebilir reno icin ozel bi durum yok bence tamamen tercih meselesi.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F20 deki motor psa nın motoru değil abi 1.6d üniteler kendi dizelleri, artık Toyota Verso'da da aynı ünite ile piyasaya sunuluyor..
    Prince engine - Wikipedia, the free encyclopedia

Evet benzinli motorda ortaklıkları varmış hayret aklımda dizel diye kalmışdı.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Throttle
    Misafir
    Abi yapmayin allahaskina nesine bravo. Honda 90 li yillarda 1.6 atmosferikten litre basina 100 hp almis. Bunlar uzay yilina geldik twinturbo ile ancak yakalamislar millette aklisliyor enteresansiniz walla

komik bi yorum olmuş . senin gibi kör honda fanatikleri olduğu için ztn şu hondayı bir türlü sevemiyorum
    reno 1.4 ten 300hp dizel çıkarsa siz gene bir klup bulursunuz o yüzden sorun yok yani önemli olanda sizin kluplarınız değil adamlar F1 de kral olmuş Ferrari bile ağzı açık bakıyor dünya motorunun peşinde koşuyor mercedes bile motorun peşinde siz hala 90 lı yıllarda 1.6 benzinliden honda 160hp aldı deyin hey allahım bişi demiyorum

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servislere her gıttıgımde sorarım henuz sıkayet duymadım. dsg ıle alakası yok,ınsanlar 0 alıp 2 sene ıcınde satmanın hesabını yapmıyor hele kı face de dolanan son bombadan sonra tanrı renoyu korusun dıyorum sadece

Bu renoda olsa sen düşün yorumları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane RS dCi 170 küsür beygirdi değil mi??

Yeni Megane'da bu motoru koyarlarsa it gibi gider herhalde..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane RS dCi 170 küsür beygirdi değil mi??

Yeni Megane'da bu motoru koyarlarsa it gibi gider herhalde..
    2.0 dizel rs olan. 175 hp
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır dizelde hep TDI yani Vag grubu araçlar alıyoruz.Kendimde 1.4 TDI 80hp Fabia kullanıcısıyım.Arkadaşım 1.5 dCI EDC Clio aldı.Aldığından beri epeyi kullandım hatta ben teslim aldım aracı.Kısacası kendi 1.4 TDI motorlu Fabiamdan nefret ettim.Nalet dCI alt devirlerde o kadar güzel yürüyor ki insanı kendine hayran bırakıyor.Benim Fabiam 2bin devir altında ölüyken zarıl zarıl titrerken EDC 2binde vites değiştirip sorunsuzca ilerliyor.Ve araç 2bindevirde vites atmasına rağmen gittiğini hissettiriyor.Klavyeden araba eleştirmek çok basit, ben dCI'ye ait tüm ön yargılarımı kırdım.Renault gayet güzel beceriyor bu işi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksicilerin çoğu Renault/Dacia dizellerine geçti.. Baya çoğu hem de.

Kusura bakmayın da taksiciler bile yıllardır yaptıkları tercihleri Reno'dan yana değiştirdiyse bu bile bi kalite göstergesidir...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumu görünce ben

haha

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Throttle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komik bi yorum olmuş . senin gibi kör honda fanatikleri olduğu için ztn şu hondayı bir türlü sevemiyorum
    reno 1.4 ten 300hp dizel çıkarsa siz gene bir klup bulursunuz o yüzden sorun yok yani önemli olanda sizin kluplarınız değil adamlar F1 de kral olmuş Ferrari bile ağzı açık bakıyor dünya motorunun peşinde koşuyor mercedes bile motorun peşinde siz hala 90 lı yıllarda 1.6 benzinliden honda 160hp aldı deyin hey allahım bişi demiyorum
    Yok ben honda fanatigi degilim focusa biniyorum. Sadece 1.6 sahine de twin turbo taksak 160 hp aliriziyorum. Ya da atiyorum forda opele seata vs vs. Yani wooww denecek bir sey degil hepsi bu.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok ben honda fanatigi degilim focusa biniyorum. Sadece 1.6 sahine de twin turbo taksak 160 hp aliriziyorum. Ya da atiyorum forda opele seata vs vs. Yani wooww denecek bir sey degil hepsi bu.
    Ne yani herşey güç almak mı ? 1.6 olsun 160 olsun 8 litre yaksın yada 100 binden sonra problem çıkarsın v.b

Adamlar hem güçlü olsun hem ekonomik olsun hemde dayanıklı olsun diye uğraşıyor sadece güç istese 1.6 tek turbo ile de alır 160 bg

FATİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadaş hemen honda deyreye girmiş... renault şu an motorundan kalitesine hemen her yönüyle honda'dan üstün otomobiller yapıyor. küçük hacimli dizelleri gibi edc'si de çok başarılı. güvenlik konusunda da keza öyle. tasarımları tartışılır ama örnek alınması gereken bi marka oldu artık renault. nasıl şu anki hyundai'ye eski era'lar gözüyle bakılmaması gerekiyorsa, şu anki renault'a da broadway'ler, toros'lar gözüyle bakılmamalı. (kaldı ki onların üretim sebebi ve kitlesi belliydi.)

bu motora gelirsek iyi bir motor olduğu kesin. uyumlu şanzumanlarla olayı bitirir.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi yok... Honda en iyisidir... Honda, hayat onda... Kızlar etekle, oğlanlar vtecle...

Herkes kötü, bi Honda iyi...

Hey Allahım yaaa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hondayı Ferrari üretiyorda biz mi bilmiyoruz
    Turbo, Piston, Kask, Disk Fren, Amortisör Anahtarlık için ulaşabilirsiniz...
    Taklitler her zaman asıllarını yaşatır...

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay bee hala hondacılar konuşyo la düzgün dizeli yok olum hondanın
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 120 hp 300 nm dizeli dogru duzgun degil mi? Ya anlayamadiginiz tek sey ooo inanilmaz basarili bir motor woww harika supersonic harikulade degil diyoruz olay bu. Twinturbo ile 160 hp nin ovulecek nesi var? Olay bu.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)