User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
122 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Renault'tan yeni motor; 1.6 160HP DCi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 120 hp 300 nm dizeli dogru duzgun degil mi? Ya anlayamadiginiz tek sey ooo inanilmaz basarili bir motor woww harika supersonic harikulade degil diyoruz olay bu. Twinturbo ile 160 hp nin ovulecek nesi var? Olay bu.
    Abi bizim araba 2008 Ford Ranger TDI 2.500 cc Duratorq Motora Sahip
    143 hp güç 360 nm tork üretiyor .

Reno' nun yeni motoruna biraz bakalım istersen 1.6 dci twin turbo motor var
    160hp ve 380nm tork üretiyor anlıyamadığınız nokta bu işte

Önemli olan küçük bir şeylerden daha büyük güç elde etmek.

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biri de demioki hayatınızda twin turbo arabamı gördünüz
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda.. en iyi dizel ondaaa...

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hondacılardan çok hondacılara laf atanlar da komik olmaya başladı. 1.6 120hplik dizelin neresi kötü?
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 120 hp 300 nm dizeli dogru duzgun degil mi? Ya anlayamadiginiz tek sey ooo inanilmaz basarili bir motor woww harika supersonic harikulade degil diyoruz olay bu. Twinturbo ile 160 hp nin ovulecek nesi var? Olay bu.
    hondadan daha fazla beklenti vardı 1.6 120 hp multijetle aynı mesela hondaysan 1.6 dan 150-160 hp çıkartması gerekirdi bence saygı duyulması gereken bir motor yapılmış hani varsa şekliniz sizde yapın der gibi olmuş,renault bence şuan mercedese motor konusunda destek olması bence devrim

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Throttle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde götümüzü yırtalım bu markanın 98 de ürettiği F7R atmosferik motorunun 200 hp üstüne çıkması için Renault sanırım motor konusunda artık zirveye oynayan bir marka dünya çapında Mercedes bile reno motoru peşinden koşuyorsa biri Renault u durdurması lazım

Problem yok clio konusunda biz komple motoru sandık alıp koyarız clioya görürüz nasıl bişi oluo swap dizel 1.6 clio
    mercedes neden reno motoru peşinde koşsun yahu
    mercedes o hacimlerde motorlara arge yapmıyor, zaten o motorları kullandığı araç sayısı belli, arge yapıp dünyaları harcayacağıma reno dan alır kullanırım mantığına..
    ki mantıklı olan da bu..
    kendini ispatlamış, tüketimi düşük güzel motorlar..

reno ya kötü falan denildiği yok, ben şahsen beğeniyorum dizel motorlardaki uğraşlarını, ama bu demek değildir ki mercedes bile reno peşinde koşuyor

bakış açısını genişletmekte fayda var..
    If you have no LAG, you have no turbo..

anamur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Renault

Throttle
    Misafir
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedes neden reno motoru peşinde koşsun yahu
    mercedes o hacimlerde motorlara arge yapmıyor, zaten o motorları kullandığı araç sayısı belli, arge yapıp dünyaları harcayacağıma reno dan alır kullanırım mantığına..
    ki mantıklı olan da bu..
    kendini ispatlamış, tüketimi düşük güzel motorlar..

reno ya kötü falan denildiği yok, ben şahsen beğeniyorum dizel motorlardaki uğraşlarını, ama bu demek değildir ki mercedes bile reno peşinde koşuyor

bakış açısını genişletmekte fayda var..

kardeşim mercedes dediğin marka bak ne kadar büyük gözüyle bakıosun ozaman argesini genişletsin yapsın kendine 1.6 motor dizel kullansın ha yapmıoda yapamıoda benim için aynıdır renault bu motorun argesini yapıo tasarlıo uğraşıo mercedes e bedavadanmı satıo bu emeği belli bir fiyata veriyor kullandırıyor o fiyat bu fiyat bunu belirleyen renault e haliyle mercedes isteyen ve parayı veren tarafsa bu ona ihtiyaç duyduğu anlamına gelir buda koşmakla eş değer zaten her neyse sorun mercedes değil zaten sorun burda bazı arkadaşların durduk yere honda 1.6 dan 160hp aldı saçmalığını söylemeleri yahu hayatlarında twinturbo görmüş adam değil birde benzinli ile dizeli kıyaslıyor git ozaman sen 1.6 benzinliye bin nasılsa aynı güç çok yakmak hoşuna gidiosa bişi diemeyiz ztn

diğer konu ise 1.6 çift turbodan daha fazla alması gerekti denmiş yahu daha fazlasınıda alır yazılımı değiştirir basıncı açar 250hp de yapar adam emisyon değeri peşinde uzun ömür dayanıklılık peşinde sen çok istiosan al kendin basıncını aç adam twinturboyu koymuş

Kısacası *** atacak yer arıonuzda komik oluyor yapmayın başka markaları karıştırmaya gerek yok şunu kafanıza kazımanız yeterli Renault motor teknolojisi F1 teknolojisi olsun dünyanın 1 numarasına aday bir marka bunun aksini kimse iddia edemez. Bana görede 1 numara zaten şuanda daha iyisi olduğunu sanmıyorum

ahmet_xy
    Misafir
    markaların biri Fransız, diğeri Japon. ama bu markaları savunmak adına kıyasıya birbiriyle atışanlar ise Türk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi ara hondacilar susmuştu vosvoscular turemisti bikac zamandir iki markanin fanatikleride cikti ortaya.gerci onlara ne desek az teketlek rulmani pek dayanmiyo bunlarda dedigimizde olsun vtec var diyen bi nesil.bazi vosvoscularda saticinin gazina gelmis durumda emekli fakir arabasiydi fiyat pompalamaktan ne hale geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaw hee hee

hangi seri üretim arabada var şu an 1.6 160 hp dizel reno istese koyamaz mı 250 300 hp yi çıkaramaz mı ?Etrafınıza hiç bakmıyosunuz galiba her taraf reno dizel dolu honda kötü motor yapmıyor ama teknolojinin baya gerisinde kaldı.Devir turbo devri honda daha yeni olaya girmeye başladı

bu arada tsi passat dan sonra şu an edc fluence kullanıyoruz ben her hangi bir ses fln duymadım şanzımanda karakterleri neredeyse aynı dsg bi an önce 7 ye geçmeye uğraşıyor edc ise daha sakin 2 bin devire doğru atıyor vitesleri.Sıkışık trafikde her otomatik de olduğu gibi hafif bi kararsızlık var tabiki.

Akın Sarıkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emir_b16a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri de demioki hayatınızda twin turbo arabamı gördünüz
    ....
    nokta

emre55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok ben honda fanatigi degilim focusa biniyorum. Sadece 1.6 sahine de twin turbo taksak 160 hp aliriziyorum. Ya da atiyorum forda opele seata vs vs. Yani wooww denecek bir sey degil hepsi bu.
    peki o tofaşla kaç km gezebilirsin ?

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi ara hondacilar susmuştu vosvoscular turemisti bikac zamandir iki markanin fanatikleride cikti ortaya.gerci onlara ne desek az teketlek rulmani pek dayanmiyo bunlarda dedigimizde olsun vtec var diyen bi nesil.bazi vosvoscularda saticinin gazina gelmis durumda emekli fakir arabasiydi fiyat pompalamaktan ne hale geldi
    +1905

keşke forumda koyu renault,hyundai,psa,volvo vs fanları türese de artık açılan her konu honda&vw atışmalarına dönmese..

tadı kaçıyor bu şekilde forumun, sadece otomobil dışı konuları okumaya başladık.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var mı bu motorun eşdeğeri şu anda? 1.6 dizelden seri üretim 160 HP alabilen var mı, yok. ooo inanilmaz basarili bir motor woww harika supersonic harikulade denmesinden doğal ne olabilir?

Diğer mesajlarınızı da okudum, 90 larda vtecle 160 beygir aldı demişsiniz hondanın 1.6 dizeli kötü mü demişsiniz. Honda 1.6 dizelden 160 HP çıkartabildi mi? Çıkartamadı. Yani ben Renault fanatiği değilim kesinlikle ama sizin her mesajınızda bir Honda fanatikliği seziliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok ben honda fanatigi degilim focusa biniyorum. Sadece 1.6 sahine de twin turbo taksak 160 hp aliriziyorum. Ya da atiyorum forda opele seata vs vs. Yani wooww denecek bir sey degil hepsi bu.
    O sahinle ne kadar yakit yakcaksin ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault muhendisleri bu konyyo gordukten sonre istifa ettiler.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok bos yapan var harbiden ya insan okudukca sinirleniyo resmen.

Adamlar ister twin turbo yaparlar ister turbosuz yaparlar. Az yaktiriyolar mi yaktiriyolar ? Ee problem ne? Amac bu degil mi hem.ekonomi hem performans. Yok honda vtec yapmis 90li yillarda. Vteci az yaksin diye yapmis sanki adamlar. Biridr vwye laf atmis yok 105yle.oynasinmis.kumda oynasinmis. Satis politikasi hepsi vwnin argesi yuksek gucte dizel yapamicak kadar kotu mu sanki adamlaf dusuk gucte birakmis size ne ? Cok isteyen atsin yazilimini binsin ne cok bos yapan var be

Edit; imla hatasi cok olabilir telefondan yazdim.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B segmentine koymaz bunu reno ama C'ye koyarsa 0-100 değerleri ne olur merak ediyorum doğrusu. D ve E serileri için ekonomik bir dizel motor olmaktan öteye gitmeyeceği kesin.
    Tebrikler diyelim renoya,,,
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)