User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
122 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Renault'tan yeni motor; 1.6 160HP DCi

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Throttle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim mercedes dediğin marka bak ne kadar büyük gözüyle bakıosun ozaman argesini genişletsin yapsın kendine 1.6 motor dizel kullansın ha yapmıoda yapamıoda benim için aynıdır renault bu motorun argesini yapıo tasarlıo uğraşıo mercedes e bedavadanmı satıo bu emeği belli bir fiyata veriyor kullandırıyor o fiyat bu fiyat bunu belirleyen renault e haliyle mercedes isteyen ve parayı veren tarafsa bu ona ihtiyaç duyduğu anlamına gelir buda koşmakla eş değer zaten her neyse sorun mercedes değil zaten sorun burda bazı arkadaşların durduk yere honda 1.6 dan 160hp aldı saçmalığını söylemeleri yahu hayatlarında twinturbo görmüş adam değil birde benzinli ile dizeli kıyaslıyor git ozaman sen 1.6 benzinliye bin nasılsa aynı güç çok yakmak hoşuna gidiosa bişi diemeyiz ztn

diğer konu ise 1.6 çift turbodan daha fazla alması gerekti denmiş yahu daha fazlasınıda alır yazılımı değiştirir basıncı açar 250hp de yapar adam emisyon değeri peşinde uzun ömür dayanıklılık peşinde sen çok istiosan al kendin basıncını aç adam twinturboyu koymuş

Kısacası *** atacak yer arıonuzda komik oluyor yapmayın başka markaları karıştırmaya gerek yok şunu kafanıza kazımanız yeterli Renault motor teknolojisi F1 teknolojisi olsun dünyanın 1 numarasına aday bir marka bunun aksini kimse iddia edemez. Bana görede 1 numara zaten şuanda daha iyisi olduğunu sanmıyorum

anlamadığın nokta, şikayet ettiğin durumu saen aynen başka bir marka için yapıyorsun.
    biz kötü demedik motora, aksine ben başarılı diyorum, reno çok geliştirdi kendini ufak hacimli dizelde diyorum sen kalkıp mercedes e büyük marka gözüyle bakıyosun diyosun

neyse benim anlatmak istediğimi anlayanlar anlamıştır zaten, sen direkt konuya reno avukatı pozisyonunda girmişsin, ikili polemiğe çok girmek istemiyorum o yüzden.
    If you have no LAG, you have no turbo..

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda sadece helal olsun adamlara denir.

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel başarı. Vosvos grubunada yapsalar ya şöyle 150-160 hp bi 1.6 TDI
    Byte-R
    instagram: dogancglr

StyleALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her iki markanın yetkilileri bu konuyu okusa ne yaparlar, nasıl bir tepki verirler merak ediyorum

Eğlenceli bir motor olacak gibi görünüyor hele ki ülkemiz şartlarında tatminkar veriler sağlacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 yeni C serisi ve ardında CLA larda bu 1.6 lt 160 hp dizeller otomatik şanzıman seçeneğiyle sunulacakmış.. Bizzat mercedes bayiisinden aldığım bilgi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F20 deki motor psa nın motoru değil abi 1.6d üniteler kendi dizelleri, artık Toyota Verso'da da aynı ünite ile piyasaya sunuluyor..
    Toyotayla ortaklık yapıldı ama o motorlar daha gelmedi.. Ortaklık ürünü olan F20 önden çekişli ve otom. şanzıman seçeneği olacak..

Hali hazırda satılan F20 116d ler PSA grubunun motoru ee tabî ufak tefek farklılıkları var 116 hp olması ayrı ayrı sürüş modu seçeneği olması gibi

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Throttle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim mercedes dediğin marka bak ne kadar büyük gözüyle bakıosun ozaman argesini genişletsin yapsın kendine 1.6 motor dizel kullansın ha yapmıoda yapamıoda benim için aynıdır renault bu motorun argesini yapıo tasarlıo uğraşıo mercedes e bedavadanmı satıo bu emeği belli bir fiyata veriyor kullandırıyor o fiyat bu fiyat bunu belirleyen renault e haliyle mercedes isteyen ve parayı veren tarafsa bu ona ihtiyaç duyduğu anlamına gelir buda koşmakla eş değer zaten her neyse sorun mercedes değil zaten sorun burda bazı arkadaşların durduk yere honda 1.6 dan 160hp aldı saçmalığını söylemeleri yahu hayatlarında twinturbo görmüş adam değil birde benzinli ile dizeli kıyaslıyor git ozaman sen 1.6 benzinliye bin nasılsa aynı güç çok yakmak hoşuna gidiosa bişi diemeyiz ztn

diğer konu ise 1.6 çift turbodan daha fazla alması gerekti denmiş yahu daha fazlasınıda alır yazılımı değiştirir basıncı açar 250hp de yapar adam emisyon değeri peşinde uzun ömür dayanıklılık peşinde sen çok istiosan al kendin basıncını aç adam twinturboyu koymuş

Kısacası *** atacak yer arıonuzda komik oluyor yapmayın başka markaları karıştırmaya gerek yok şunu kafanıza kazımanız yeterli Renault motor teknolojisi F1 teknolojisi olsun dünyanın 1 numarasına aday bir marka bunun aksini kimse iddia edemez. Bana görede 1 numara zaten şuanda daha iyisi olduğunu sanmıyorum
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadığın nokta, şikayet ettiğin durumu saen aynen başka bir marka için yapıyorsun.
    biz kötü demedik motora, aksine ben başarılı diyorum, reno çok geliştirdi kendini ufak hacimli dizelde diyorum sen kalkıp mercedes e büyük marka gözüyle bakıyosun diyosun

neyse benim anlatmak istediğimi anlayanlar anlamıştır zaten, sen direkt konuya reno avukatı pozisyonunda girmişsin, ikili polemiğe çok girmek istemiyorum o yüzden.
    ilk mesaj kısmen dogru olsada büyük kısmı fanatizm kokuyo

kaldıki mercedesi karamülsel sepeti yaptın 2 dakkada.koca renault f1 teknolojisi kullanıyor. mercedes f1 de yok falan yok zaten dünya savaşında kaldı heralde enson. bizim gibi 3-5 bilemedin 10ülkede vergi benzin vs. yüksek diye tüm argesini oraya niye harcasın.
    1881 - 193

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dci de deilk zamanlar problem yasamıstır , bu her markada olan bı durum , vw de yasadı bunu bmw de yasadı fiatta yasadı , şu an için 1.6 larda gelinen nokta olarak gayet iyi iş yapmış diyebılırız nasıl 2.0 dizellerde bmw lider marka olmuşsa renoda bu konuda lider durumda , devir zaten dusuk hacım yuksek guc mantıgı ..Ki ülkemızde bu motor çok talep gorur ...
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @merttepe: EDC normal sürüşte güzel vites atsa da özellikle dur kalk trafikte kalkışta ve 2. vitese geçişte inanılmaz titriyor. Bu titremeyi DSG yapma VW sahipleri arabasını yakar. 7 farklı Fluence'da da aynı şeyleri gördüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya fanatizmle ilgisi yok bence konunun..

Örneğin opel önce zafirada ardından astra ve insignia da kullanacağı motoru tanıttı 1.6 CDTI motor 136 hp ve 320 nm olacak ve 3.9 litre yakıt tüketimi üstelik çift kavramalı otom. şanzıman ile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler iyi güzel diyorsunuz da honda eski honda değil ki?

Nerede eski NSX?
    Nerede eski S2000?

Nerede eski F1 ? Nerede eskideki motorsporları başarıları?

Kimse alınmasın darılmasın ama Honda hala geçmiş yıllardaki başarılarıyla övünüyor. Kendisini ispatlamış dizel motoru yok. Sadece Honda değil genel anlamda Japonlar dizel motor konusunda Avrupalı üreticilerin gerisinde.

Aynı Osmanlı misali büyüktü güçlüydü ama sonrasında olduğu gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANDURİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyotayla ortaklık yapıldı ama o motorlar daha gelmedi.. Ortaklık ürünü olan F20 önden çekişli ve otom. şanzıman seçeneği olacak..

Hali hazırda satılan F20 116d ler PSA grubunun motoru ee tabî ufak tefek farklılıkları var 116 hp olması ayrı ayrı sürüş modu seçeneği olması gibi
    Bmw nin f20 dizeli psa motoru değil, benzinli prince engine diye geçen motorda ortaklıklar var deniyor ancak 1.6 turbo benzinli de psa motordan bariz farklı, miniler de aynı şekilde, artık ayrılmaya başladılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyotanın 1.4 dizeli harikaydı. Kullandığım en stabil dizeldi. Ben çok beğenmiştim kullandığımda. Geçmişin çok ekmeğini yedi Honda ancak şüphe duymam ben Honda'nın ortaya çıkaracağı motordan. Başka yönlerini tartışırım, sevmemde. Geri kaldıklarını düşünüyorum ancak bunun motor teknolojisi konusunda değil, ürün gamı olarak görüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu motor megane 4 ilede gelicek mi bilen var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 165'lik var suslan,cokkk basarili... Megane de de olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galiba o motoru sadece megane 4 gt lineda koyarlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suan halihazirda yeni crv de cift turbolu 1.6 160 hp 380 nm dizel motor kullaniliyor diye biliyorum.aynisi civic e de gelse tadindan yenmez

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Magellanqa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba o motoru sadece megane 4 gt lineda koyarlar
    Renault.de de 1.6 160 dCi motor yok Megane 4 ürün gamında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)