User Tag List

Sayfa 12/19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
346 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: 2016 Mazda MX-5 Tanıtıldı

ozzywan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scorpion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRZ'ye gidip baktım hocam, hatta bir ara almaya çok niyetlendim ama performans konusunda ciddi şüphelerim oluşması ve test arabası olmaması sevebiyle vazgeçtim. yarın erinmezsem mazda'ya da gidip bakmayı düşünüyorum.

BRZ elbetteki 4 kişilik bir araç değil. Arka koltuk anca çok zor durumda kalınılırsa kısa mesafede kullanılabilir, bagajda duran stepnede komedi

fakat şöyle düşünüyorum. Ben bekar biriyim. BRZ'yi alsam çok sıkıntı olmadan yaz kış kullanabilirim. Bagajı benim için yeterli stepneyi çıkartıp eve koymak şartıyla tabi , arka koltukta binde bir işime yarar, hiç yoktan iyidir. en azından montumu çantamı vs atarım.

MX5 videolardan gördüğüm kadarıyla çok çok küçük. Bagaja bir tane küçük boy bavul anca girerse girer. Arka koltuk hiç yok. Hani iki kişi binsen montu, çantayı bagaja koyman lazım. Tavan tente ve elle açılıp kapanıyor, hani güvenlik, hırsızlık bir kenara kışın ne kadar rahat olur bilemiyorum gibi gibi.

Hani bekar olmama rağmen tek araba olarak kullanabilirmiyim ciddi
    şüphelerim var. Yoksa sürüş zevki falan çok iyidir muhtemelen. Sırf cabrio olması bile büyük zevk.
    Valla dostum benim şu an var mx5'im, bagajı kesinlikle çok daha iyi, arka koltuk sıkıntı hatta arabaya montla bindin iki kişi, biraz sıcakladın cıkarıp montu bagaja koyman gerekiyor Bence kesinlikle ikinci araba olmalı ki benim oyle zaten. BRZ çok güzel bir araç, yanlış anlama ama pratiklik olarak mx5'ten kesinlikle ileride diyemem Yine de bir bak sen mx5'e, gerçekten keyifli bir araç çünkü.
    Miata
    Is
    Always
    The
    Answer ------ https://www.instagram.com/ozanbalta/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam, madem BRZ'niz var size sorayım. BRZ/Gt86 Türkiye forumu falan var mı? Araç hakkında hiç bilgi yok neredeyse Şöyle bir kadran, bir rolling falan merak ediyor insan 0-200 verisi bile yok doğru düzgün. Siz stock biniyormuşsunuz gerçi ama araştırmışsınızdır sanırım., SC/Turbo işine girmeden maks. ne oluyor bu araç. Hiç Scirocco ile 3.20 ile falan denediniz mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ozzwan

Hocam gidip bakmak istiyorum zaten Mazdaya ama sadece merakta. Bana gelmez yani. Tek yaşıyorum, hani aileyle falan yaşıyor olsam, ikinci bir araç olsa gerçekten düşünürdüm. Cabrio olması bile büyük zevk.

Yanlış anlaşılacak bir şey yok, dediğim gibi benim şartlarıma BRZ daha çok uyuyordu. Ondanda vazgeçtim zaten performans korkusundan Subaru bir tane test arabası ayarlasa belki beğenip alırdım ama ne çıkarsa bahtıma diye almak fazla riskli geldi bana

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scorpion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, madem BRZ'niz var size sorayım. BRZ/Gt86 Türkiye forumu falan var mı? Araç hakkında hiç bilgi yok neredeyse Şöyle bir kadran, bir rolling falan merak ediyor insan 0-200 verisi bile yok doğru düzgün. Siz stock biniyormuşsunuz gerçi ama araştırmışsınızdır sanırım., SC/Turbo işine girmeden maks. ne oluyor bu araç. Hiç Scirocco ile 3.20 ile falan denediniz mi?
    Bildiğim kadarıyla Türkiye forumu yok, zaten forum olacak kadar araç yoktur ortalıkta
    Ben roll olaylarından hiç anlamam, hiç de haz almam. Sadece iki kere piste çıkmak nasip oldu sonra alet sizlere ömür oldu. İmzamı şimdi güncelledim
    Şurda bir kaç pist videom var, hızlanması konusunda belki fikir verir. https://www.youtube.com/channel/UC0X...C-POd_623FwXew
    İstanbul parkın uzun düzlüklerinde sıkabiliyor. Onun dışında gayet güzel. Otobanda yüksek hızlı virajlarda çok keyifli. Biraz sert ama kesinlikle konforsuz değil.
    "life is too short to drive boring cars"

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hastasıyım. var mı tahmini satış tarihi ve fiyat aklinda..?

2017 de cosmo spor 110s in 50.yil serefine uretim yapilacak ama hangi kasa olur kac adet olur bilmiyorum. Seri uretim ve turkiye pazari 2018-2020 gibi maalesef. Bunlar benim tahminim tabi
    1.6 450 hp twinturbo alt devirler icin elektrikli turbo ustler icin normal turbo bu araba yolda durmaz ev ocak sattirir.
    Dun merserdeydim onlarda net bisey soyleyemiyor ne fiyat ne gelis tarihiyle
    Ama 50. Yil muhabbetine sayili adetlerde uretilirse fiyatlari ss araclara esdeger olur ve yalan olur
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merserle görüştüm az önce.mayısın ikinci haftası gelecek dediler mx-5 için.Aracıma fiyat çıkarın dedim öğleden sonra dönecekler mantıklı bir fiyatla gelirlerse vision Türkiyeye gelene kadar ölmeden bir cabrioya binebilirim
    drag rolling hız işlerini bırakdığımız için 1,5 bana yeter diye düşünüyorum donanımını saymıyorum tek eksiği 16 gelirse jantları büyütmek hatta rx8 jantı koymak olur

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    155 hp Mx-5 200 hp Brz den hizli

Hem duzde hem pistte.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence spider beklenmeli hem şekil olarak daha tarz duruyor hemde turbo motor önü açık 2.0 olan mx-5 ten bile fersah fersah hızlı olacaktır geri kalan herşey aynı zaten..

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    102k dan başlıyor fiyatlar
    Konfigurator
    evet aynısını söylediler
    cabrio arabada 9 adet hoparlörü nereye koydular acaba

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100k güzel fiyat çok güzel satar. Şu arabanın saçma sapan 2.el piyasasıda düzelir böylece. Sahibinde2012lere 85 isteyenlere selam olsun hele biri 2014e 115 yazmış hahah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az önce muğla'da gördüm. çok güzel araç ben çok beğendim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100k güzel fiyat çok güzel satar. Şu arabanın saçma sapan 2.el piyasasıda düzelir böylece. Sahibinde2012lere 85 isteyenlere selam olsun hele biri 2014e 115 yazmış hahah
    Ya onlar neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum, ben 2011, 40bin'de aracımı 70'e aldım. tertemiz üstelik, mis gibi.
    Miata
    Is
    Always
    The

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet aynısını söylediler
    cabrio arabada 9 adet hoparlörü nereye koydular acaba
    koltuk kafalık kısmında bi çifti sanırım öyle olması lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün showroomda inceledim. Araç canlı olarak çoooookk daha yakışıklı. Boyum 1.89cm ve sığma konusunda hiç problem yaşamadım. Manuel tente büyük rahatlık, kolaylıkla açılıp kapatılabiliyor. 9 hoperlorlu bose efsane olmuş, çok beğendim. Bana göre tek eksisi yıl olmuş 2016, direksiyonda hala derinlik ayarı yok uzun boylular için doğru sürüş pozisyonunu ayarlamada ciddi handikap yaratıyor.
    Bu arada bayilere ilk etapta 1.5lt manuel araçlar gelmiş. Satış temsilcisi arkadaş 1,5lt otomatik ve 2.0 manuel olarak yeni araçları yıl içinde beklediklerini söyledi. 2.0 için mekanik kilit konusunda ise hiç bir bilgi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jackal_JAZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün showroomda inceledim. Araç canlı olarak çoooookk daha yakışıklı. Boyum 1.89cm ve sığma konusunda hiç problem yaşamadım. Manuel tente büyük rahatlık, kolaylıkla açılıp kapatılabiliyor. 9 hoperlorlu bose efsane olmuş, çok beğendim. Bana göre tek eksisi yıl olmuş 2016, direksiyonda hala derinlik ayarı yok uzun boylular için doğru sürüş pozisyonunu ayarlamada ciddi handikap yaratıyor.
    Bu arada bayilere ilk etapta 1.5lt manuel araçlar gelmiş. Satış temsilcisi arkadaş 1,5lt otomatik ve 2.0 manuel olarak yeni araçları yıl içinde beklediklerini söyledi. 2.0 için mekanik kilit konusunda ise hiç bir bilgi yok.
    Vay arkadas yine mi yok direksiyon ayari. Cok sacma olmus
    Miata
    Is
    Always
    The

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jackal_JAZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkçe broşüründe mekanik kilit 2.0' larda standart olarak gözüküyor. Canlısını bende çok merak ediyorum en yakın zamanda gidip inceleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca merak edenler için broşür linkini de vereyim herşeyi güzelce anlatmışlar

http://www.mazda.com.tr/assets/turke...epslanguage=en

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet 0-100 rakamlari tahmin ettigimiz gibi cikti, 1.5 - 8.3, 2.0 - 7.3..
    Miata
    Is
    Always
    The

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)