User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2009 Mazda RX-8

Silverbullet
    Misafir
    Ama TR de basın agrır ustası yok bu vankel motorların diolar elinde patlar bisi oldugunda diolar bunu rx8 sahipleri daha iyi bilir tabiki , ondan sonra ici cok ıısınıomus rahatsız edicek sekilde ve son olarak cevre dusmanıymıs vankeller bu solediklerim sadece hurafeyse bende cok begenıorum arabamı degıstırıcegım zman bi rx8le memnuniyetle degistiririm.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diolar..diolar...diolar...dyo boya..
    rx8 ile ilgili vede rx7 ile ilgli tüm mazda servisleri japonyadan mazdadan gelenler tarafından eğitildi..
    artık rx7 konusunda da uzmanlar..biraz yağa dikkat okadar..
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

OnurS
    Misafir
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rx8 ile ilgili vede rx7 ile ilgli tüm mazda servisleri japonyadan mazdadan gelenler tarafından eğitildi..
    Aynen=)Ama araç çok devirsiz kullanılırsa aşırı ısınıyo aşırı devirli we uzun süre kullanılırsada ısnıyo ama normal kullanımda bi sıkıntı yok..Walla iice düşücek fiyatları alınır cidden

Silverbullet
    Misafir
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece ustası deil icinin ısınması ve cevre dusmanı oldugu konusuda onmli bisi onun hakkındada bilgisi olan solerse sevinirim. bnm yazım icin diolar diolar demisinde sende demisin bisiler senin gibi insanların solediklerini bnmde bilmedgim merak ettgim bi konu oldugu icin diolar dedim bole nie karsındakine huzrsuzluk verecek sekılde cumlene baslamısın anlamdım.

FSIrabbit
    Misafir
    Üç şey hiç olmamış: Birincisi arka kapılara hiç gerek yok. İkincisi böyle bir otomobilde digital hız saati mi kullanılır? Diğeri ise arka stoplar biraz daha geniş olmalı ve aşağıya konumlandırılmalıymış. (Yoksa arka kısımda Tempra tamponu takılıymış hissi veriyor.)

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen=)Ama araç çok devirsiz kullanılırsa aşırı ısınıyo aşırı devirli we uzun süre kullanılırsada ısnıyo ama normal kullanımda bi sıkıntı yok..Walla iice düşücek fiyatları alınır cidden
    1-hararet çok oynak diolar.dur kalk sıkışık trafikte ciddi şekilde yükseliyormu,yoksa sedece normalde durduğu yerden daha yukardamı duruyor?

2-birde örneğin istanbuldan çanakkaleye yardıra yardıra gitsek şöle 3-3,5 saatte gidicek gibi.ozaman neler oluyor?

3-bu haraet kalkınca 4000-6000 devir arası sakin sakin kullanıldığında tekrara normale dönmesi çok zaman alıyormu?

4-ısınma başgösterdiğinde belirgin bi performans kaybı oluyormu?

çok oldu ama tecrübelerin doğrultusunda cevaplayabiirmisin
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hararet göstergesi mi oynuyormuş?????? 2005 aralıktan beri sadece motor soğukken aşağı iniyor ısınınca bi noktaya geliyor sonra hiç değişiklik yok
    yardıra yardıra 3-3,5 saat ne s2k ile ne rx8 ile gidemiyorsun benzinin yetmez

OnurS
    Misafir
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-hararet çok oynak diolar.dur kalk sıkışık trafikte ciddi şekilde yükseliyormu,yoksa sedece normalde durduğu yerden daha yukardamı duruyor?

2-birde örneğin istanbuldan çanakkaleye yardıra yardıra gitsek şöle 3-3,5 saatte gidicek gibi.ozaman neler oluyor?

3-bu haraet kalkınca 4000-6000 devir arası sakin sakin kullanıldığında tekrara normale dönmesi çok zaman alıyormu?

4-ısınma başgösterdiğinde belirgin bi performans kaybı oluyormu?

çok oldu ama tecrübelerin doğrultusunda cevaplayabiirmisin
    Walla istanbul trafiğinin en berbat kısmında saatlerce kaldım we bunu yüzlerce kez yaşadım ama hararet göstergesi bi milim bile oynamadı.Isının sebebi şanzıman ve eksozlar.Uzun süre kullanımda eksoz ısısını arkada oturan warsa hissediyomuş(arabama binen bi arkadaş fark etmişti onu ben hissetmedim bile).Diğeride dediğim gibi şanzıman sürerken sağ bacak ısınıyo trafikte we vitesin hemen arkasındaki torpidomsuz gözde anahtar fln warsa bikaç saatlik istanbul trafiği macerası sonrası el yakar kıwama geliyo...Çewre düşmanı kısmı çok yakıt tüketiyo anlamına geliyosa evet doğru

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla istanbul trafiğinin en berbat kısmında saatlerce kaldım we bunu yüzlerce kez yaşadım ama hararet göstergesi bi milim bile oynamadı.Isının sebebi şanzıman ve eksozlar.Uzun süre kullanımda eksoz ısısını arkada oturan warsa hissediyomuş(arabama binen bi arkadaş fark etmişti onu ben hissetmedim bile).Diğeride dediğim gibi şanzıman sürerken sağ bacak ısınıyo trafikte we vitesin hemen arkasındaki torpidomsuz gözde anahtar fln warsa bikaç saatlik istanbul trafiği macerası sonrası el yakar kıwama geliyo...Çewre düşmanı kısmı çok yakıt tüketiyo anlamına geliyosa evet doğru
    bu sağ bacağın ısınması hadisesi önemli bişey aslında, şortla kullanmaya kalksan 200-300 km , ciddi ciddi dayanılmaz bir hal alıyor mu ?,

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler.gene problemli bi aracın problemli sahibinin sözleri ozaman.hayatımda ilk defa bi mazdada hararet probemi olduğunu duydumda wankel olduğundanmı acaba diye sormak istedim
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinde arac yok hic bir saticinin rx-8 olarak. Fiyat baya assa gelecek cunku giris fiyatı yuksek bir araba diye tahmin ediyorum.
    Yeni kasa dedigimiz facelift olmus kasa sadece amerika japonya ve UK diyor satıcılar nekadar dogru bilmiyorum bileniniz varmi?
    Bayide rx-8 goren varmi? Yeni gelecek modellerde kırmızı deri olacak ici + dreksyon cift renk kırmızı siyah + Navigasyon diyorlar dogrulugunu bilemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben perşembe günü izmir mazda ile görüşmüştüm. 40.th beyaz var dediler 3 gün içinde getireceğini söyledi. bir de 40.th olmayan sıfır km navigasyonlu kırmızı var dedi, o da aynı fiyatmış,

tabi şimdi 69 bine sıfırı olan araç bir de vergi indirimiyle artık 62-65 falan olur kiii o paraya rx8 rahat rahat alınır. hatta s2000 ile aradaki fiyat farkına 2,5 tane de motor alınır

OnurS
    Misafir
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sağ bacağın ısınması hadisesi önemli bişey aslında, şortla kullanmaya kalksan 200-300 km , ciddi ciddi dayanılmaz bir hal alıyor mu ?,
    yok cnm okadar diyil ztn abartılıcal derece bi olayda diyil.2.eli sıkıntılı olmasa gene alrım okadar konforlu we zewkli

OnurS
    Misafir
    ben perşembe günü izmir mazda ile görüşmüştüm. 40.th beyaz var dediler 3 gün içinde getireceğini söyledi. bir de 40.th olmayan sıfır km navigasyonlu kırmızı var dedi, o da aynı fiyatmış,

tabi şimdi 69 bine sıfırı olan araç bir de vergi indirimiyle artık 62-65 falan olur kiii o paraya rx8 rahat rahat alınır. hatta s2000 ile aradaki fiyat farkına 2,5 tane de motor alınır
    ama 100km/20lt gibi bi durumda war=)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 60800 TL 2009 model 40 th anniversary

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama 100km/20lt gibi bi durumda war=)
    Ama vergi avantajıda var, yani herhangi 2.0 benzinli araç ile aradaki vergi farkını yakıta yatırdığında hemen hemen aynı rakamlara geliyor diye düşünüyorum. yani farkı kapamak için ayda 1000 km falan gezmek lazım en az. tabi sen daha iyi bilirsin kullanıcı olarak , belki yanlıştır yorumum.

OnurS
    Misafir
    Ama vergi avantajıda var, yani herhangi 2.0 benzinli araç ile aradaki vergi farkını yakıta yatırdığında hemen hemen aynı rakamlara geliyor diye düşünüyorum. yani farkı kapamak için ayda 1000 km falan gezmek lazım en az. tabi sen daha iyi bilirsin kullanıcı olarak , belki yanlıştır yorumum.
    Ben ayda 1.000kmden fazla geziorum ama 2bin ortalama hatta geçedebiliyo=)Bİde bu kendimi aşırı derecede tutup az gezmiş we uzun yollar için başka araba kullanmış halim=)
    Ama 60milyara sıfır rx8 bence direk alınır nekadar yakarsa yaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ayda 1.000kmden fazla geziorum ama 2bin ortalama hatta geçedebiliyo=)Bİde bu kendimi aşırı derecede tutup az gezmiş we uzun yollar için başka araba kullanmış halim=)
    Ama 60milyara sıfır rx8 bence direk alınır nekadar yakarsa yaksın..
    bide bu satılan model sadece 400 adet üretilen sınırlı sayıdaki modeli. bencede sence ,,,şu koşullarda alınabilecek en iyi spor arabadır.( bu fiyatlara)

Buğra A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar gün itibariyle fiyat; 59,992TL.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)