User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Mercedes G Class Efsanesi Yenilendi 2018

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercedes G Class Efsanesi Yenilendi 2018

Mercedes onlarca yıl sonra efsane arazi aracını yeniledi. Genel hatlar aynı kalmak kaydıyla aracın burnuna özellikle farlara ve ızgaraya müdahale edilmiş. Hafif gülümseme edası var yüzünde bu kasanın. Ben burnunu sevmedim. Sert bakışlı eski kasanın kesinlikle daha güçlü bir görüntüsü vardı. Aynalar ovalleştirilmiş. Arka kısma bakınca sadece stoplar güncellenmiş. İç mekan diğer modellerden derlenmiş toparlanmış ama bundaki konsolun dik yapısıyla birlikte harika olmuş bence. Kokpite kesinlikle yorumsuz diyorum. Teknik ve teknolojik olarak yapılan değişiklikler son derece fazla. Artık konforluda olacak şekilde alt takımda ayarlamalar yapılmış. Hanginiz alırsınız yada alabilirsiniz bilmiyorum fakat sunulan ilk motor G500 adında ve 4.0 litre V8 motorla 422 ps güç sunuyor. 9 G-Tronic şanzıman var. 0-100 süresi 5.9 saniye ve maksimum 210 basıyor. Tüm elegan elit zengin üst kesime hayırlı olsun.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu kasa ile çok daha farklı yerlere taşıdılar arabayı çok başarılı görünüyor ve böyle tarihi ve çok başarılı bir araç yapabilen firmanın, pick up yaparken alt yapısını nissandan alması beni o kadar soğutuyor ki

alt yapıyı aldığı marka bu konuda çok iyi ama sen g kasayı senelerce üreten yenileyen iddialı bir şekilde piyasada yerinde tutan mercedes sin gerçekten çok enteresan
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu kasa ile çok daha farklı yerlere taşıdılar arabayı çok başarılı görünüyor ve böyle tarihi ve çok başarılı bir araç yapabilen firmanın, pick up yaparken alt yapısını nissandan alması beni o kadar soğutuyor ki

alt yapıyı aldığı marka bu konuda çok iyi ama sen g kasayı senelerce üreten yenileyen iddialı bir şekilde piyasada yerinde tutan mercedes sin gerçekten çok enteresan
    Aynen katılıyorum. Kendileri glc ya da gle bazlı ancak g serisine benzeyen bir pick-up yapsalar çok başarılı olurdu. Muhakkak fiyatı şu an olduğunda daha pahalı olurdu o kesin ama genede çok satardı.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabayı alipta araziye vuran varmı?

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kasayla bu araca sınıf atlatmış oldular , artık arazi aracından çıktı , luxury suv oldu tamamen. Mükemmel olmuş ama seviyoruz.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu gibi, aerodinamiği sıfır olan bir araç nasıl oldu bu günlere kadar efsane olabildi aklım almıyor cidden. Bence dünyanın en çirkin araçlarından birisi. Otokar / Iveco stoplarıyla beraber 1 milyon TL civarında fiyatıyla gerçekten tam bir fiyat/performans aracı. Şimdi daha da çirkinleşmiş. İç mekana da bir tane tablet koydular, geri kalan tüm kokpit Audi'nin başlattığı sade kokpit tasarımı ile neredeyse aynı. Ha bir de, o saati sırf koymuş olmak için, daha aşağıya, torpido gözüne falan koysalarmış.
    Konu .::EmrE::. tarafından (19-02-2018 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes g serisi neyse de Koskoca unimog gibi bir aracın alt yapısını küçültüp kullansa efsane bir araç ortaya çıkabilirdi. Portal aks lı bir cengaver yapmak varken navara ya bel bağlamak neden acaba.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan bi tane bana verecekler var yaa şantiyelerde işleri takip etmek bana vızz gelir hiç üstünden inmem koca gün şantiyeleri dolaşırım keşke benim olsa
    tabi buda benim bakış açım
    ama herşey bi yana o bi yıldız
    PROSTOCK GARAGE

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Model, amaç, hitap ettiği kesim ve fiyat kıyaslaması yapmadan; sadece 4x4 arazi aracı sınıfı olarak değerlendirdiğimde kendince safkan ve kült olarak konumlandırabileceğim 4 model aklıma geliyor;

-Mercedes G-Class
    -Land Rover Defender
    -Lada Niva
    -Jeep CJ serisi & Wrangler & Cherookee v.s.. (bu kısım çeşitlendirilebilir, ayıramadım. Zira Selpak gibi sınıfa ismini vermiş bir markadan bahsediyoruz..."JİP")

G sınıfının akıllarda kalmış genel görüntüsünden çok sıyrılmadan üretiminin devam etmesi güzel. Diğer araçlar arasında en pahalı olarak öne çıkması firmanın bu araç üzerinde izlediği politikadır, pazarına göre başarılıdır veya değildir bilemem ama hala üretildiğine göre demek ki hallerinden memnunlar. Bu grubun arasında zaten Niva hariç tamamı günümüzde ulaşması nispeten zor modeller olarak karşımıza çıkıyor. Artık kült araç diyince pahalı olması gerektiği kavramı ilginç bir şekilde empoze edildi. Beetle misal...
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G63 AMG ortaya çıktı. 4.0 lt V8 motor 577 hp güç ve 850 nm tork üretiyor. 9 G-tronic şanzımanıyla 0-100 hızlanması 4.6 saniye. Son hız 240 km/s.

Manettino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence oval hatlar sert duruşunu biraz törpülemiş. Her ne kadar bakıldıkça alışılsa da bulunduğu her yere ciddiyet yayan bir önceki jenerasyona göre minnoş bir tasarım olmuş.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    G63 AMG ortaya çıktı. 4.0 lt V8 motor 577 hp güç ve 850 nm tork üretiyor. 9 G-tronic şanzımanıyla 0-100 hızlanması 4.6 saniye. Son hız 240 km/s.

Şahsen makyajlı kasada yenisini test etmiş birisi olarak çok heyacanlı bir makine yorumunu yapabilirim.

Aynı gün CLS 53, C 43 Amg kullandık ama bence en vahşi makine G 63 tü.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1972 den beri kasası değişmeden üretilen başka bir araç varmıdır mercedes istiyorsa yapıyor örneği adamlar pickup en iyisini yaparlarda gle tipli o fiyatlara kime satıcak piyasayla rekabeti söz konusu bunlar hep ilmik ilmik inceleniyordur neye kime nasıl kalite yapalım satalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    g65 v12 de canavar gibi g serisinin en sevdiğim özelliği de diğer saçma sapan şehirli suvların aksine yüksek off road kapasitesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce G500, sonra G63 AMG'yi araziye sokmuşlar. Eskisinden çok daha oturaklı ve esnek olmuş çok belli. Lastiklerin kuma ve taşlara bastıklarında çıkan gacırtılar zevk veriyor. İçim acıyarak izledim ama güzel bir video olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.24'te ufak çaplı bir tsunami mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitede, Mercedes in bu modelini sevmeyen sadece ben varım galiba.. Bu kasaya ölüp bitenleri bunun için hayal kuranları hiç bir zaman anlamayacağım. Bedava verseler, satarım başka bişey alırım.. O kadar itici geliyor..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitede, Mercedes in bu modelini sevmeyen sadece ben varım galiba.. Bu kasaya ölüp bitenleri bunun için hayal kuranları hiç bir zaman anlamayacağım. Bedava verseler, satarım başka bişey alırım.. O kadar itici geliyor..
    Yalnız değilsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler