User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Yakın gelecekteki cereyanlılar!

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yakın gelecekteki cereyanlılar!

Ben gelecekte dizel ve benzinli motorlu araç kalmayacak diye düşünüyordum
    ama biz nasılsa bunu göremeyiz derken sanırım bu değişim daha çabuk olacak!
    yakın gelecekte ne dizel nede benzinli araba-motorsiklet yok arkadaşlar.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben inanmiyorum boyle olacagina... boyle cumleler efsane olarak kalacak, "ucan araba gelecek" seklinde. Dizel ve benzinli kalmayabilir ama çözüm elektrik ve pil degil. Akü çözüm degil kesinlikle. Ufacik rc arabanin bile piliyle basa cikamiyorum ben sicak havada ayri soguk havada ayri sapitiyor keza ailesinde akulu engelli arabalarisi olanlar bilirler o akulerin ne kadar pahali ve dertli oldugunu. Bu akulerden arabada bi dunya var. Ucretsiz degisim garantisi vs verirlerse dusunulebilir ama sanmiyorum. Gelisen dunyda akulerde gelisecektir fakat cozum olacagini dusunmuyorum yinede.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hidrojen en sevdiğim!

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcut araclarin yakit sistemini degistirmek icin cozum bulunmadikca gecis zor milyarlarca araba ortadan kalkacak degil ya.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil bugün üretilse, kesinlikle elektrikli olurdu.
    Ama sıralı altının sesi de bi başka
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut araclarin yakit sistemini degistirmek icin cozum bulunmadikca gecis zor milyarlarca araba ortadan kalkacak degil ya.
    onunda caresini bulurlar nasıl ki suan benzinli bir aracı 2 saatlik bir calısma ile lpg ile calısır hale getirebiliyorlarsa yine mevcut araclarımızı elektrikli araclara cevirecek sistemler gelistirilecektir.

nitekim suan bu sistemi DMA ''derindere motorlu araçlar'' tamamen yerli üretim olarak kendi bunyesinde eski ve yeni kasa toyota corollalara uyguluyor.

ek olarak o milyarlarca arac icin de dunya devletleri bir cozum bulabilir ulkelerin savunma sanayilerine harcadıkları paraları dusununce milyarlarca aracı elektrikliye cevirmek yada tamamen imha etmek imkansız değil. almanya gibi dunyanın en buyuk otomobil sanayisine sahip ulkesi 2030 yılı itibariyle benzin ve mazotlu aracların uretimini yasaklama kararı aldı.

audi
    mercedes
    bmw
    vw

gibi dev ureticilerde buna göre calısmalarını yapıyorlardır diye dusunuyorum.
    Konu ahmet3425 tarafından (09-03-2018 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Headers filtre egzoz olmazsa olmaz aga
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an ve yakın gelecekteki dünya da söz sahibi güçlerin bütün planları oyunları savaşları petrol üzerine kurulu.Dünyadaki içten yanmalı motorlarda petrol tüketiminin yarısından fazlasına ihtiyaç duyarken yüzde yüz elektriğe geçiş çok zaman alır geçirtmezler elektrige biz göremeyiz diye düsünuyorum

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyner grup da byd marka parçalar ile elektrik dönüşümü yapıyor

Ayrıca teslanın pilleri panasonic marka kalem pillerden oluşuyor kalem pillerden de hücreler oluşuyor bu hücrelerden de pil blokları oluşuyor
    Performansı düşen ünitenin rehabilitesi üretici açısından gayet kolay aslında
    Elon musk diyor ki kalem pil şu an gelinebilecek en rantabl teknoloji ve hazırda varken bunu kullanmak en mantıklı şey

Manettino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomobil bugün üretilse, kesinlikle elektrikli olurdu.
    Ama sıralı altının sesi de bi başka
    Ahahahh çok haklısınız. herkes binsin ceryanlı arabasına ama bizim keyfimize de dokunmasınlar bu durumda akaryakıta rağbet olmayınca fiyatları ister istemez ucuzlayacak
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ingıltere de cok az zaman sonra satısı yasaklanıyor benzın ve dızel araclar....
    Hatta hybrid bile....

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben inanmiyorum boyle olacagina... boyle cumleler efsane olarak kalacak, "ucan araba gelecek" seklinde. Dizel ve benzinli kalmayabilir ama çözüm elektrik ve pil degil. Akü çözüm degil kesinlikle. Ufacik rc arabanin bile piliyle basa cikamiyorum ben sicak havada ayri soguk havada ayri sapitiyor keza ailesinde akulu engelli arabalarisi olanlar bilirler o akulerin ne kadar pahali ve dertli oldugunu. Bu akulerden arabada bi dunya var. Ucretsiz degisim garantisi vs verirlerse dusunulebilir ama sanmiyorum. Gelisen dunyda akulerde gelisecektir fakat cozum olacagini dusunmuyorum yinede.
    Ben şahsen elektrikli araçların yaygınlaşmasını hatta tamamen elektrikli araçlara geçilmesini isterim başlıca nedeni de çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olurdu demek isterdim ama değil daha kolay modifiye edilebilir olması ve tork eğrisi olmadığından daha istikrarlı kesintisiz ivmelenme daha iyi hissiyat bakım derdi olmaması (yada uzun vadede çok daha az) ve tüm bunlara rağmen oldukça ekonomik olmaları (şimdilik) bu tip araçlar yaygınlaşmaya başladığında batarya teknolojileride gelişir zaten şimdiki gibi düşünmeyin.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bu elektrikli araçlar konusunu duydukça evlenmeyen rahibelere benzer cinsellik nedir unutucakmışız gibi hissediyorum içim yanıyor

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli otomobil bir lüks değil Dünya için zorunluluktur. Yakın gelecekte enerji kaynakları azaldığında hepimiz bunu anlayacağız. Umarım Türkiye’de biri çıkıp birşeyler yapmaya başlar yoksa bön bön bakarız yine ...

Ayrıca bu tip otomobillerdeki kullanılan aküler bugün heryerde kullandığımız mutlu akü ile hiç bir alakası yok. Elma ile Armutu karıştırmamak lazım ...
    Renault Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrik elektrik, sıfır emisyon vs vs vs. Eywallah ama arabaları şarj ettiğimiz elektrik nasıl üretiliyor?
    Termik santral daha fazla hava kirliliği demek, daha fazla kömür çıkartma-yakma demek.
    Hidroelektrik santral daha fazla doğa katli demek.
    Nükleer ise ülkeler terk etmeye başladı bile.
    Hiçbir şey tam zararsız veya masum değil.......
    Okumadan imzalamam.....

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şahsen kendi arabamı elektrikliye çevirmeyi düşündüm ama hız kontrol beyni ve aküler beni korkuttu dc motor bulmak kolay montajda basit tek sıkıntı beyin ve aküde bunlar ucuzlarsa kendi arabamı çevirmeyi düşünüyorum
    Aslında hibritte yapılabilir arabam arkadan itişli direkt şafta bağlanan bi motor yapsam max 50 km hız yapsa yeterli aküleride araç benzinde çalışırken jarz etse binevi ama gelgörki bunlar için bi arge yapmak gerekli herşey yine dönüp dolaşıp paraya dayanıyor....
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ingıltere de cok az zaman sonra satısı yasaklanıyor benzın ve dızel araclar....
    Hatta hybrid bile....
    Murat Bey yakın zaman ne kadar yakın sizce ?

1- 3 yıl mı 5 - 10 yıl mı ?

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli Otomobiller Duşunduğunuz Kadar Cevreci Değiller
    Elektrikli otomobillerin çevre kirliliği için çözüm olacağını zannetmiyorum.Gerek akülerinin içinde bulunan nikel gerek aldığı elektriğin yine fosil yakıt yakan bir santralden gelmesi bana elektrikli araçların emisyonlar için iyi bir çözüm olduğuna inandırmıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler