User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Honda Civic Dizel 9AT Otomatik

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka maka hondanın satışları ciddi anlamda yükselir , dizel otomatik filo muhabbetine.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Air + Vossen opsiyonuyla alır başını gider +1500 instagram takipçisi hediye
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıp Bukalemun folyo yaptırmak istiyorum.
    YamahA Xmax 250 ABS

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf dizel highline 180 bin TL civari bide bu donanimlarin yarisi bile yoktur..
    Keza benzinlilerde de durum ayni
    Bu dizelin fiyati yazmiyor sitesinde ama 1.5 turbo ile yakin fiyata gelirse hic durmadan alinir
    Mesela 2.el hb 1.5 civicler 100 bin TL civari bu fiyat civarinda ne motor ne donanim olarak en ufak rakibi bile kalmadi arabalar uctu gitti fiyatlar garip bi hal haldi
    Yok cvt mis yok 200 u gecmiyomus ben dediklerimi geri aliyorum devir ekonomi devri araba keyfi meyfi birakmadi bu adamlar..

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    civic dizel otomatik 160-170 bin lira civarı fiyatı olacakmış. 9 ileri şanzuman da güzel düşünülmüş. ama ben cidden cvt ye alıştım artık yani kesintisiz güç güzel geliyor uzunyolda hep manuel 6-7 vitesleri kullanınca hız olarak 130-140 ı geçmessen 6.5 ortalama yakıt gayet güzel. ekranı da söküp el freni bypas yaptım hareket halinde video olayı ve hdmi çıkışından telefon yansıtma ile sınırsız multimedya kullanım imkanı var.
    genel bir eleştirim ise bakımları her 10 binde bir ( yurtdışında 15 binde) 4-5 ayda bir 10 bin bakımına 650-700 lira bayılmak zorunda kalıyorsun, 6 yıl garanti için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her Honda Civic konusunda aynı tayfa tarafından yazılan zeka özürlü mesajları okumak zorundamıyız?

Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka maka hondanın satışları ciddi anlamda yükselir , dizel otomatik filo muhabbetine.
    Honda Türkiye başkanı filoya araç vermeyeceklerini açıklamıştı. %6 dolayında filo satışımız var oranı artırmayacağız diyordu. Yine eskisi gibi perakende satışlar ve çevre ülkelere ihracat ile devam edecekeler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz sitede yayınlanmadan fiyatlar sızdırılmış.

Sedan
    Elegance 157.600
    Executive 169.800

Hb
    Elegance 158.000
    Executive 172.000

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Otodr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sedan
    Elegance 157.600
    Executive 169.800

Hb
    Elegance 158.000
    Executive 172.000

Civic Sedan 1.6 Executive Dizel 1597 cc Düz Dizel 141.050 TL

25-30 bin TL manuel oto farkımı maşallah
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf, leon, megane dizel otomatikler 160-170 aralığında. donanım olarak civic tatmin edici bence 9 ileri şanzumanda güzel. bu fiyatlar 1 ay sonra artar lansman fiyatları şuan. sanırım ötv dilimi nedeniyle artık dizel otomatik c segmentler 150-180 arası gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Civic Sedan 1.6 Executive Dizel 1597 cc Düz Dizel 141.050 TL

25-30 bin TL manuel oto farkımı maşallah
    Tam olarak öyle diyemeyiz çünkü dizel manuel versiyonu %50'lik vergi diliminin sınırında, dizel otomatik versiyon ise %60 vergi diliminde.

Her iki aracada 1000 TL zam geldiği taktirde aradaki makas bir anda 11000 TL kadar daralacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otodr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sedan
    Elegance 157.600
    Executive 169.800

Hb
    Elegance 158.000
    Executive 172.000
    HB versiyonunda elegance ve executive versiyonlari daha onceden yoktu.

Sanirsam sport ve sport+ olabilir iki versiyon.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu şanzıman sanıyorum CRV'de de kullanılmış olan ZF 9HP...
    500x ve Renegade'in 4x4'lerinde kullanılıyor bir de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gcapraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HB versiyonunda elegance ve executive versiyonlari daha onceden yoktu.

Sanirsam sport ve sport+ olabilir iki versiyon.
    Muhtemelen sport ve sport+ donanım seviyesine ait fiyatlardır. Aldığım yerden direk kopyala yapıştır yaptığım için üzerine değişiklik yapmadım.
    Konu Otodr tarafından (16-07-2018 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı ZF 9 ileri şanzımanı Odyssey'de test etme fırsatım oldu, biraz sarsıntılı ve gürültülü geçişleri vardı. Yazılım güncellemesiyle daha iyi hale getirildiğini okudum ama ilk çıktığında baya şikayet aldı. Aynı şanzıman bazı Chrysler-Jeep-Dodge modellerinde de kullanılıyor. Çok büyük ihtimalle Civic'e getirildiğinde en güncel yazılım kullanılmıştır ama geçmişi çok sorunsuz bir şanzıman değil. Hatta ABD'de pek çok geri çağırma ve dava açıldı bu şanzımandan ötürü.

Örneğin: Chrysler 9-Speed ZF 9HP Transmission Lawsuit Nearly Settled | CarComplaints.com
    ZF-9 Speed Transmission Problems Continue to Plague Jeep, Fiat, Land Rover, Honda, and Acura Drivers | Lemon Law.com

Bunun gibi bir sürü örnek var.

Keşke Honda'nın kendi geliştirdiği 10 ileri şanzımanı kullansalardı, çok daha akıcı ve sorunsuz bir şanzıman ZF'e göre. Yine de her halükarda CVT'den iyidir. Tahminimce 10. nesil Civic makyajdan sonra 9 ileri yerine kendi üretimi olan 10 ileriye geçiş yapabilir.

Tuşlu vitesleri de sedan, hatchback gibi araçlara yakıştıramıyorum. Minivan için güzel fakat normal araçlarda gündelik kullanımda insan ister istemez vites kolu arıyor. Minivan gibi büyük araçlarda vites kolu olmasa da sorun teşkil etmiyor çünkü zaten vites değiştirmek için konsola uzanmak gerekiyor. Örneğin aşağıdaki resim.

Şimdi bu konsolda vites topuzu olsa da elinizi koyup uzun süre kullanamazsınız. Fakat Civic konsolunda vites sürücüye daha yakın olduğu için doğal oturma pozisyonunda vites kolu yerine tuşların olmasına alışmak için baya süre gerekecek diye düşünüyorum.
    Konu Dou tarafından (17-07-2018 Saat 06:47 ) değiştirilmiştir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni sanzımanlar rs e gelirse 300 görür diyorlar doğru mu?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı ZF 9 ileri şanzımanı Odyssey'de test etme fırsatım oldu, biraz sarsıntılı ve gürültülü geçişleri vardı. Yazılım güncellemesiyle daha iyi hale getirildiğini okudum ama ilk çıktığında baya şikayet aldı. Aynı şanzıman bazı Chrysler-Jeep-Dodge modellerinde de kullanılıyor. Çok büyük ihtimalle Civic'e getirildiğinde en güncel yazılım kullanılmıştır ama geçmişi çok sorunsuz bir şanzıman değil. Hatta ABD'de pek çok geri çağırma ve dava açıldı bu şanzımandan ötürü.

Örneğin: Chrysler 9-Speed ZF 9HP Transmission Lawsuit Nearly Settled | CarComplaints.com
    ZF-9 Speed Transmission Problems Continue to Plague Jeep, Fiat, Land Rover, Honda, and Acura Drivers | Lemon Law.com

Bunun gibi bir sürü örnek var.

Keşke Honda'nın kendi geliştirdiği 10 ileri şanzımanı kullansalardı, çok daha akıcı ve sorunsuz bir şanzıman ZF'e göre. Yine de her halükarda CVT'den iyidir. Tahminimce 10. nesil Civic makyajdan sonra 9 ileri yerine kendi üretimi olan 10 ileriye geçiş yapabilir.

Tuşlu vitesleri de sedan, hatchback gibi araçlara yakıştıramıyorum. Minivan için güzel fakat normal araçlarda gündelik kullanımda insan ister istemez vites kolu arıyor. Minivan gibi büyük araçlarda vites kolu olmasa da sorun teşkil etmiyor çünkü zaten vites değiştirmek için konsola uzanmak gerekiyor. Örneğin aşağıdaki resim.

Şimdi bu konsolda vites topuzu olsa da elinizi koyup uzun süre kullanamazsınız. Fakat Civic konsolunda vites sürücüye daha yakın olduğu için doğal oturma pozisyonunda vites kolu yerine tuşların olmasına alışmak için baya süre gerekecek diye düşünüyorum.
    Evet hocam, 2 tip varmış hatta, biri daha yüksek tork muhabbetine sahip, onu galiba Cherokee'lerde falan kullanmışlar. İlk sorun çıkaranlar da onlar olmuş. Ama bildiğim ciddi sorun sadece P'ye geçmiş gibi görünüp N'de kalması ve ileri-geri kaçıp kazaya sebebiyet vermesi olmuş. O yüzden ilk geri çağırmalar bunun için yapılmış ama bunun haricinde de ciddi sorun göremedim.

Bende sert geçiş pek yok diyebilirim, ilk çalıştırmalarda silkeleyebiliyor veya hissettirebiliyor ama o da klasik otomatiklerin klasik sorunu diyorlar, F30 3 kasa kullanan arkadaşım da aynı şeyi söylüyor, o zaman normal dedim herhalde

Bunun yanında güncellemelerle de iyileştirmeler yapılmış galiba.

CRV'de en güncel ve en düzgün yazılım gömülü imiş okuduğum kadarıyla. O yüzden Honda'da pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. CRV kullanıcılarından da hiç abuk subuk bişey gelmemiş gibi görünüyor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben 170lik 4x4 500X'de kullandım güzel bir şanzıman konforlu diyebilirim. Dizel araba ile kombini güzel olur şanzıman ve motordan yana bu kasada bir problem çıkmaz gayet sorunsuz performanslı ve ekonomik binilir. F/P olabilir bu dizel Civic. Ama LPG ve kunfeyekün tayfa üzerine RS çi çılgın fanatikler olduğu için hemen Honda TR fiyatları pohpohlar.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

ortalama yakit tuketim ve top speed degerleri 9zf ciddi guzel isler basarmis.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70 le yol mu biter ben 160 lira vercem uzunyolda az yaksın diye 90 la mı gidecem. uzunyolun hakkı 120-130 dur o hızlarda da 5 litrelerde yakacağını düşünüyorum. yine az yakıyor gibi ama sırf az yaktığını göstermek için 70 le gidip 3-4 litre arasını gösteriyorlar. hiçmi rampa çıkmıcan araç sollamıcaksın. 90 la gidecek olduktan sonra benim rs 4.5-5 arası yakıyor ama 90 la kaç kişi gidiyor uzunyolda
    face the honda grubuna üyeyim orda yeni dizel kullanıcıları 5 litre civarı yaktığını söylüyorlar uzun yolda

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler